Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: plecak z krzyżem i dyndająca śpiąca główka

  1. #1
    Chustofanka Awatar Mo-nika
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    263

    Domyślnie plecak z krzyżem i dyndająca śpiąca główka

    Od niedawna intensywnie trenujemy noszenie na plecach. Na razie opracowałam plecak z krzyżem, bo chcę mieć małego jak najszybciej unieruchomionego na garbie. Problem w tym, że:
    1. nie wiem w którym momencie go dociągnąć - zanim przełożę chustę pod nogą czy już po przełożeniu?
    2. nie wiem czemu dziecia mam za nisko, a przynajmniej tak mi się wydaje
    3. i najgorsze - nie wiem jak założyć poły chusty jak młody zaśnie. Głowa mu się dość mocno przechyla do tyłu i nie wiem jak sobie poradzić.
    Poradźcie


  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    2,287

    Domyślnie

    na 1 i 2 nie odpowiem, bo nie wiem.
    Ad 3. jak moj idzie spac na pecach czy to w chuscie czy mt głowe przytrzymuje mu pieluchą. składam w trójkąt, roluje, zakladm mu na kark a konce przekladam pod chustą na ramionach i jest ok

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    nigdy w życiu nie wiązałam niczego gorszego niż plecak z krzyżem

    w żadnym wiązaniu nie spotkałam się z taka ilością dociągania, pochylania i niedogodności...

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    do punktu 3 to co pisała mamuchap możesz też zrobić szalikiem, apaszką itp. generalnie trudno jest poły chusty założyć i nawet lepiej tego nie robić by nie poluzować konstrukcji a do "podwiązania" głowy miec dodatkową apaszkę
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  5. #5
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Do p. 2: dziecko jest nisko, ponieważ wysokość wiązania jest ograniczona pachami osoby noszącej. Jeżeli chcesz wiązać wyżej, możesz wypróbować taki plecak: http://naturalmamas.co.uk/forum/showthread.php?t=149176

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    nigdy w życiu nie wiązałam niczego gorszego niż plecak z krzyżem

    w żadnym wiązaniu nie spotkałam się z taka ilością dociągania, pochylania i niedogodności...
    Podpiszę się pod każdym słowem! Przynajmniej nie jestem sama w niechęci do tego wiązania.
    Ostatnio edytowane przez anasta ; 18-11-2011 o 15:28

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    1) dociagasz poprzeczny pas, nie wiem jak wiążesz konkretnie (w tym wiazaniu jest dużo wariacji), ale poprzeczny pas powinien być dociagnięty, potem poły nakładasz na dziecko w trakcie tego nakładania mocno naciągasz i naciągnięte zbierasz pod nogę.
    2) generalnie dziecko jest dość nisko w tym wiązaniu, możesz zacząć wiązanie wyżej, a potem jeszcze ponaciagać porządnie poły. (Mi Ignaś wystaje znad ramienia w plecaku krzyżem)
    3) Możesz użyć szalika. Ja rozwiązuję i nakładam młodemu połę na głowę (za ten patent jestem dozgonnie wdzięczna Aniflodzie).

    Różne wiązania są dla różnych ludzi. Plecak krzyżem jest moim ulubionym plecakiem.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Uwielbiałam plecak z krzyżem przy maluszku, bo wydawał mi się stabilniejszy niż plecak prosty.
    Poły krzyżujące się dociągałam na samym końcu, kiedy już były rozłożone na pleckach, pasmo po paśmie.
    Spokojnie sama dasz radę naciągnąć jedną połę na śpiącą główkę.

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anasta Zobacz posta
    Podpiszę się pod każdym słowem! Przynajmniej nie jestem sama w niechęci do tego wiązania.
    znam JEDNĄ doradczynię ClauWi po zaawansowanym, która lubi to wiązanie. wszystkie pozostałe łączą się w niechęci

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    ja lubię plecak z krzyżem. wiążę chętnie, ale tylko wtedy, gdy wiem, że młoda nie wybiera się spać - nie mam w zwyczaju noszenia przy sobie szalika/apaszki/itp., a samodzielnego delikatnego otulania głowy połą nie opanowałam na tyle dobrze, żeby móc zawsze na tym polegać.

    Cytat Zamieszczone przez Mo-nika Zobacz posta
    Na razie opracowałam plecak z krzyżem, bo chcę mieć małego jak najszybciej unieruchomionego na garbie.
    ja w celach szybkiego unieruchomienia wiążę jednak plecak prosty, efekt końcowy następuje szybciej
    2007, 2009, 2016

  10. #10

    Domyślnie chanel hair accessories

    Bob Marley brought the Rasta bracelets compared to the mainstream American culture during 1970s. People either grooved on his music or loathed it; there looked like there was no somewhere between. Adults decried it as a simply the glorification within the "criminal element" and aimed to usher their kids off the sounds of Marley's passionate songs. And then they certainly approve of their children adorning their wrists along with your Rasta bracelets they now in Bob Marley. But, while Marley has built them into popular, he never start the trend and had those adults known their meaning, will surely have softened their stance, not less than a bit.

    tag: Chanel Fashion Handbags Bright Black 48183,vintage chanel purses,Chanel Handbags
    First of all being a working professional photographer will include one main element; Becoming recognized around the field. Individuals don't only purchase your art; they even distribute buy your credentials. In a way, their buying the things you represent. Often those things you represent is going of intrinsic value for your personal customers. This includes with whom you've worked prior to now, where you happen to be published, what term feel you're a photographer, where traveled attempt work along with?

  11. #11
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    1. najpierw dociągasz sam pas poprzeczny - obie poły przez całą szerokość chusty i wiążesz pojedynczy węzeł na klatce. Potem przekładasz jedną połę na plecy, naciągasz, zbierasz pod nogą do przodu i dociagasz całą szerokość, potem drugą i to samo.
    2. jak mocno dociągniesz to moim zdaniem problem powinien zniknąć, ale trzeba brać poprawkę na to że wiążesz małe dziecko
    3. Zawsze po zaśnięciu należy rozwiązać węzeł i jeszcze raz podociągać - jak odwiążesz węzeł jestes w stanie zewnętrzną połę nałożyć na dziecko, dociągnąć i zawiązać węzeł. Ja zwykle wtedy pochylam się do przodu i wiąże całe wiązanie niemalze od nowa na śpiocha (głównie dlatego ze moja 3latka chodzi z rękami na zewnątrz i muszę schować ręce do środka, a wtedy wszystko jest do poprawy). Możesz też użyć szala, którego wsadzasz sobie pod chustę na ramionach.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •