Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 88

Wątek: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

  1. #61
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witajcie Drogie Chustomamy

    dziękuję za wszelkie Wasze wpisy. Przygotowując się w oczekiwaniu na dziecko do wyboru pierwszej chusty dużo się od Was nauczyłam. Zgodnie z Waszymi uwagami postarałam się dotrzeć do chust, by je "pomacać". Jako pierwszą macałam Girasola. Wspaniały. Chciałam jednak spróbować też innych chust. Sporo dobrego czytam o Natibaby, Lenny Lamb i Storchenwiege. Miałam okazje właśnie je dotykać. O rany! Spodziewałam się, że miękkością są zbliżone. Tymczasem te trzy ostatnie wręcz mnie wystraszyły. Przypominały mi taką piżamę wykrochmaloną Owszem, patrzyłam też na złamane chusty-i wręcz pojawiło się-jak ja dam radę je dociągnąć. I piszę do Was, by zapytać-czy takie właśnie one są-w porównaniu z dobrze złamanym Girasolem (o którym czytam same superlatywy)? Dodam, że chciałam spróbować chustę w trochę niższej półce cenowej. Dziękuję za wszelkie refleksje

  2. #62
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    To wszystko zależy od konkretnego egzemplarza - np starsze natki były grubsze i twardsze, nowe są cieńsze i milusie,
    od tego jak długo są używane
    od tego czy były prane dopiero co czy dawno
    jak i w czym były prane
    itd...

    LL "klasyczne" pasiaki i jednobarwne są raczej grubsze i twardsze - ale np tropikalna zbambusem jest boska,
    Storcze (zależy też jakie) nowe są deskami, poużywane (ale czasem konkretnie poużywane) są też kocykowane i milusie.

    Można kupić przysłowiową "deskę" i ją wymiętosić samemu (poszukaj "łamanie chust") - wtedy można się przekonać jak się szmatka zmienia z czasem...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #63
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    10

    Domyślnie

    A więc teraz moja kolej, bo czytam czytam i z każdym kolejnym postem mam więcej pytań. Nie za bardzo mam możliwość "pomacać" ale jak coś wymyśle to może gdzieś wyskoczę.
    Proszę o radę, mam 168 i aktualnie rozmiar 40 (jeszcze po porodzie ) i dzidziusia prawie 3 miesięcznego i 5 kg, chcę zakupić chustę już się zgłosiłam na odpowiednim wątku nie wiem tylko jaki rozmiar, wiem że standard to 4,6 ale zastanawiam się czy nie bedzie za długa, dużo osób pisało że im "dynda" co nieco, aha myślę że będę nosiła małego w kopercie bądź kangurku do póki się nie wprawie potem może coś na plecach? Chce chustę w miare uniwesalną tak co nie będę musiała kupować kolejnej aż nie złapie bakcyla Jakieś rady na których się skupić ? będę bardzo wdzięczna bo czuje się zagubiona

  4. #64
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Hmmm jak kupujesz to poproś o realną długość chusty.
    Większość 4,6 ma długość powiedzmy 4,75. Będzie na pewno o wiele za długa na kangurka, na którego potrzeba ok 3,6m.
    W 4,2 która realnie będzie miała ok 4,35 czasem więcej, powinnaś się zamotać w kieszonkę ( nie kopertę ) na styk. 4,2 będzie też dobra potem na plecak.

    Niektórym ogony nie przeszkadzają W sumie to zależy od grubości chusty. W grubszej węzeł jest po prostu duży i może przeszkadzać jeśli trzeba poowijać chustę dookoła siebie.

    A jaką - bawełnę. Jeśli używaną to Storchen, Nati. Jeśli nową to Little Frog lub Lenny Lamb.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  5. #65
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    10

    Domyślnie

    dzięki za informację chyba skusze się na używaną bawełnianą Nati, chyba nie ma krótszych niż 4,6? bo na ich stronie nie widziałam ale nowszy model więc z tego co się na forum doczytałam to są one cieńsze? czy się mylę? Jeszcze jedno pytanie takiego bąbla 3 miesięcznego jak najlepiej nosić? Wybiorę się chyba na kolejne spotkanie Kangurka w Katowicach jak będę miała gdzie małego zostawić

  6. #66
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Ale czemu chcesz zostawiać dziecko?
    Bez wsadu masz zamiar przyjechać? To jak my Cie mamy zamotać niby?
    Zresztą bez wsadu nie przyjmujemy!
    Muzeum jest na prawdę mega dostępne dla dzieciaków!

    Najlepiej to na plecach żartuje - w kangurku, choć do przyjęcia jest kieszonka.

    Natki są 4,2. Starsze Natki są lepsze
    A jak co to wpadnij wcześniej do Chorzowa, chusty pożyczę, zamotam za ciacha do kawy
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  7. #67
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    10

    Domyślnie

    Skoro dostępne to super, faktycznie ciężko by było bez dzidziusia

    Chętnie wpadnę, ciastka przyniosę kieszonka wydaje się łatwiejsza...
    Już się wkręciłam, mam tylko nadzieję że sobie poradzę z tym całym plątaniem nas w szmatki

  8. #68
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Super, dużo poczytałam, dziękuję za wszystkie informacje.
    Czy znacie to uczucie, że już tyle chust obejrzałyście że już same nie wiecie co Wam się podoba? O rany! Ja go doświadczam ((

    Piszę teraz z takim pytaniem do Was doświadczone chustomamy.

    Czyli:
    1. myślę o Nati Amazonia lub Dakar-dobry pomysł?
    2. Czy Little Frog to dobra chusta już od początku?
    3. Czy to prawda że Lenny Lamb jest twarda?
    4. jak z Amazonią i Babylonią?
    5. czy grube czy cienkie paski na początek?
    6. od kiedy w ogóle nosić można zacząć?

    pozdrawiam
    i z góry dziękuję

  9. #69
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    Super, dużo poczytałam, dziękuję za wszystkie informacje.
    Czy znacie to uczucie, że już tyle chust obejrzałyście że już same nie wiecie co Wam się podoba? O rany! Ja go doświadczam ((

    Piszę teraz z takim pytaniem do Was doświadczone chustomamy.

    Czyli:
    1. myślę o Nati Amazonia lub Dakar-dobry pomysł?
    2. Czy Little Frog to dobra chusta już od początku?
    3. Czy to prawda że Lenny Lamb jest twarda?
    4. jak z Amazonią i Babylonią?
    5. czy grube czy cienkie paski na początek?
    6. od kiedy w ogóle nosić można zacząć?

    pozdrawiam
    i z góry dziękuję
    Wybierz taka,ktora najbardiej Ci sie podoba. Polecam kupic chuste uzywana, ktora bedzie juz zlamana, czyli miekka. Oszczedzi Ci to frustracji, przy nauce wiazania. Dopytaj sie czy krawedzie sa oznaczone, zebys widziala za ktora ciagniesz , paski tez w tym wiele pomagaja, wydaje mi sie ze na grubszych lepiej bedzie widac,ale to moja opinia.

    Nosic mozna od piewszych dnia zycia dziecka, ale jezeli nie bedziesz miala odwago zawiazac takiego maluszka to wcale sie tym nie przejmuj. Fajnie jezeli masz mozliwosc spotkac sie z doswiadczona chustomama alo doradca jednak, jesli nie to pomalu sama sie nauczysz. Po pierwsze pamietaj, ze chustowanie ma byc przyjemnoscia, proboj po troszku i nie przejmuj sie jezeli cos nie bedzie wychodzic, jezeli potrzymasz dziecko przez parenascie minut nawet w niedowiazanej chuscie to nic sie nie stanie, zdaj sie na swoj instynkt i zdrowy rozsadek.

    edit: dopytaj jeszcze o szerokosc, niektore nowe chusty Nati sa dosc szerokie ( chyba ponad 75 cm). Przy noworodku wystarczy Ci standard ( 65 cm, ale nie jestem na 100 pewna).
    Ostatnio edytowane przez inka ; 13-02-2014 o 17:06

    A. listopad 2012




  10. #70
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Inko,
    bardzo dziękuję za odpowiedź i Twoje wskazówki. Przydały mi się do podjęcia decyzji. Zdecydowałam się na Natibaby Amazonia. Zakupiłam na bazarku od Falki.
    Czekam teraz na Synka
    pozdrawiam

  11. #71
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    elipsy kaszmirowo-jedwabne
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  12. #72

    Red face początkująca - chusta dla noworodka

    Witam Doświadczone Chustomamy!
    Dopiero zaczynam naukę chustowania i to dość wcześnie, bo rodzę dopiero w grudniu,
    ale chcę poćwiczyć wiązanie póki nie mam dużego brzucha, ewentualnie "złamać" chustę.

    Chcę też być przygotowana nosić dziecko jak najwcześniej,
    gdyż mieszkam na 4 piętrze i wózek raczej wykluczam.

    Mam do Was kilka pytań.
    1. Czy rezygnacja z chusty elastycznej na rzecz tkanej to słuszna decyzja przy noworodku?
    Na pierwsze miesiące noworodka początkowo planowałam Natibaby elastyczną:
    ale po spotkaniu się z kilkoma opiniami, że lepiej od razu tkaną zrezygnowałam.

    2. Czy przy moim wzroście 169 cm, (rozmiar moich ubrań M) chusta o długości 4,6 m będzie odpowiednia?
    EDIT: Czy też lepiej kupić na początek krótszą np. 3,7 do wiązania typu kangurek, a dopiero potem zmienić chustę na większą?

    3. Co sądzicie o wyborze dla noworodka (także do używania później) którejś z trzech poniższych chust:
    - Didymos Katja (splot skośnokrzyżowy)
    - Storchenwiege Lilly (splot skośnokrzyżowy)
    - Storchenwiege Leo Rouge (splot diamentowy)

    Wymieniłam te chusty, ponieważ są one określane jako całoroczne.

    Od razu uprzedzę, że mieszkam w małym mieście i nie mam możliwości pomacania chusty,
    muszę sobie radzić dzięki opisom innych osób,
    za pomoc z góry dziękuję
    Ostatnio edytowane przez ApoloniaWu ; 24-05-2015 o 15:23

  13. #73
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Hej, ja ma podobne pytanie tyle że ja już motałam.
    Szukam miękkiej i cienkiej chusty dla noworodka. Mam 150cm i jestem dość szczupła. Chusta nie musi być nośna bo jestem w stanie nosić dziecko tak max do 6-8kg. Dalej nie pociągnę
    Czytałam, że Didimosy są do tego doskonałe i Babylonie ale ja nie jestem pewna co wybrać i co się wam sprawdziło(nie śpię też na pieniądzach ). Poza tym czy kolory/modele chust różnią się między sobą? Proszę , poradźcie mi coś

    Nosiłam wcześniej w chuście womar zaffiro i jest to straszny koc

  14. #74
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Tak, modele różnią się między sobą. Kolory juz mniej, ale np. ten sam wzór tkany w diamencie i skosnokrzyzowo jak u girasola różnią się. A stare chusty od nowych np jak u Nati.
    Jaki mąż budżet na zakup mniej więcej?

  15. #75
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja polecam na początek little frog ( o ile chodzi o nową chustę). Jest miękka od samego początku, raczej cienka i łatwo się dociąga. No i niedroga. W razie czego chustę zawsze można sprzedać i kupić inną

  16. #76

    Domyślnie

    Liliowa, dziękuję!
    Rzeczywiście wczoraj oglądałam Little Frog i spodobało mi się to,
    że mają różniące się kolory pasów przy obu krawędziach, co chyba jest pomocne przy wiązaniu?
    Chyba mnie przekonałaś

  17. #77
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Chciałabym kupić używaną chustę. Moje marzenie to wydać około 150zł ale jak trzeba to wydam nawet do 300. Lepiej zainwestować w coś porządnego na przyszłość(chce mieć dużo dzieci a jestem przy pierwszym i staram od drugie ).

  18. #78
    Chustomanka Awatar madź.
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    515

    Domyślnie

    cześć

    w sumie widzę że całkiem nie dawno dodano tutaj posty, ale po przeczytaniu całego wątku mam mętlik. do tego pewnie "standardy" w świecie chust prędko się zmieniają...

    dlatego też proszę o pomoc w dobraniu pierwszej chusty.
    z tego co czytam i podpytuję od jakiegoś czasu, dowiedziałam się, że raczej najlepiej i najwygodniej wybrać na początek
    * chustę tkaną skośnokrzyżową w 100% bawełnianą
    * chustę w miarę miękka bądź najlepiej używaną
    * chustę w rozmiarze 4,6m (mam niecałe 170cm, mąż 185cm)...

    i teraz po prostu nie wiem jaka pod wzg. firmy, rodzaju jest najlepsza... rozumiem że każda z Mam ma swoje upodobania ale poprosiłabym o doradzenie. dodam, że budżet na chustę jest ograniczony do ok. 250zł (przy czym pewnie im mniej, tym bardziej się ucieszę, albo będę mogła wybrać więcej chust )
    ...wiem też, że warto wybrać się osobiście do jakiegoś sklepu przed kupnem chusty, ale szczerze, to nie wiem gdzie w Poznaniu można znaleźć takie miejsca?! a niestety jeden z kursów chustonoszenia właśnie mnie ominął...

    póki co spodobały mi się
    * Little Frog (Słoneczny) Labradoryt
    * ogólnie LennyLamb (ale nie wiem jaka jest najlepsza... doczytałam już, że nie warto na początek kupować z domieszką np. bambusa...)
    * Girasol Zunil (ale ta cena - chlip!)
    * Nati
    * i znalzałam jeszcze jakąś Almelle fioletowa tęcza

    od czego tak naprawdę zależy cena skoro chusty wydają się być sobie podobne?


    bardzo dziękuję!

  19. #79
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Część chust jest uniwersalna i wystarczy Ci do końca chustonoszenia. Część zapewne zechcesz wymienić, kiedy dziecko przekroczy, powiedzmy, 8-10 kg, ponieważ tkane są z nieco słabszej przędzy i gorzej noszą ciężary. Jeśli jednak nie wiesz, czy chustonoszenie Ci się spodoba, też będą ok. Bambusa na początek zdecydowanie nie polecam. Pisałam o tym dwa dni temu: http://www.chustodzieciaki.pl/noszen...oczatkujacych/. Rozmiar chusty zależy głównie od wiązania, w którym będziesz nosić.

  20. #80
    Chustomanka Awatar madź.
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    515

    Domyślnie

    oj jeszcze sporo nauki przede mną!
    o! i chyba właśnie na Twój artykul natrafiłam odnośnie chust mieszanych
    bo wcześniej właśnie polecano mi bambusowe... ale już się odmyśliłam
    - dziękuję!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •