Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 88

Wątek: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Witajcie

    W marcu pojawi się moja maleńka i od początku chciałabym zacząć nosić ją w chuście. Nie wiem tylko, jaką wybrać. Wiązaną czy elastyczną? Jakiej firmy? W jakim rozmiarze? Zagubiona jestem i będę wdzięczna za rady i podzielenie się swoim doświadczeniem.

    Nie oczekuję, że chusta będzie nam służyła przez lata. Chcę mieć pewność, że ta, którą kupię będzie bezpieczna i wygodna dla noworodka i dla mnie. Później będę myśleć i szukać dalej. Jestem niska (161 cm) i drobna. Raczej nie chciałabym, żeby wielki ogon mi majtał między nogami.
    Urodzę w marcu, więc chyba chciałabym, żeby chusta była przewiewna.

    Jak się Was naoglądałam na forum, to nakręciłam się już totalnie!
    Pomóżcie!

  2. #2
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Jeśli nie masz ograniczeń finansowych to na sam początek możesz kupić elastyczną, ale najfajniej by było jakbyś miała szansę popatrzeć i pomacać kilka chust, bo może dojdziesz do wniosku że wolisz tkaną.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Cytat Zamieszczone przez youmou
    Witajcie

    W marcu pojawi się moja maleńka i od początku chciałabym zacząć nosić ją w chuście. Nie wiem tylko, jaką wybrać. Wiązaną czy elastyczną? Jakiej firmy? W jakim rozmiarze? Zagubiona jestem i będę wdzięczna za rady i podzielenie się swoim doświadczeniem.

    Nie oczekuję, że chusta będzie nam służyła przez lata. Chcę mieć pewność, że ta, którą kupię będzie bezpieczna i wygodna dla noworodka i dla mnie. Później będę myśleć i szukać dalej.
    vatanai maruyama
    piękna, lekka, przewiewna, w sam raz dla nowordka i małego dziecka.
    się lansuję, bo chcę ją sprzedać
    ale tak czy inaczej to wspaniala chusta na pierwsze pol roku chustowania.
    tyle, ze moja jest długa.
    ale po skróceniu można z retsztek fajna torbe/woreczek uszyc na nia

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Dzięki za pierwsze wpisy.

    Może rozbiję to swoje przydługie pytanie na części i najpierw spytam:
    1) dla noworodka i jego początkującej mamy lepsza będzie wiązana czy elastyczna?

    2) czy któraś z Was mieszka w Częstochowie? Bywam też w Warszawie, moge się wybrać do Katowic lub Łodzi. Chciałabym spotkać się z doświadczonymi chusto-mamami i porozmawiać, popatrzeć, dotknąć. Wiecie coś o najbliższych spotkaniach?

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    ...Ja wlasnie kupilam Gabi elastyczna dla mojej kolezanki od wczoraj mamy ..Aha dopiero bedzie sie wszystkiego uczyla ...
    IMO to elastyk na poczatek,a potem tkana...ale to moja osobista opinia...Tak wiec...My zaplanowalysmy to tak ze najpierw bedzie maluszka nosila w chuscie elastycznej,a potem jak juz bedzie klocek to przejdzie na chuste tkana(mam nadzieje ze do tej pory uchoduje ladny stosik to bede mogla pozyczac do wyboru do koloru )
    ...Co do Katowic to u nas sa chusto spotkania i nawet slyszlam o warsztach...
    ...i troche doswiadczonych mam jest
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    stokrotka.a,
    a wiesz coś o najbliższym spotkaniu w Katowicach?
    A warsztaty to jak widzę na stronie EKOdzieciak - 6 grudnia.

    No, ja wstępnie też myślałam o elastycznej na początek. Czytałam, że taka chusta więcej wybacza początkującym...
    Jak nie mam racji, to mnie poprawcie.
    Jeśli elastyczna, to jakiej firmy? Spędziłam dzisiaj pół dnia w internecie i wiele dobrego naczytałam się o Bebylonii...
    Z drugiej strony, czaruje mnie kolorami Didymos... Jak rozumiem, to są tkane chusty...
    Ich ceny są taaaakie, że na początek muszę się na jedną zdecydować.

    Którą byście na moim miejscu wybrały?

    I może wiecie, gdzie można iść sobie podotykać te firmy?

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    na pewno elastyk. A jaki to już sama musisz wybrać (każdy będzie dobry, kieruj się kolorem )

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  8. #8
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Tak jak powiedziała Agnen tu już kwestia kolorku ...Firma nie ma większego znaczenia...Mi udało się upolować Gabi...
    Co do spotkań chustowych to jedno kameralne ale się obyło dzisiaj..Następnie w grudniu...kiedy nie wiadomo...Jak do tej pory była to 3 sobota miesiąca.
    Tu musisz śledzić wątek,to się dowiemy kiedy będzie następne.Jak do tej pory to miejsce to samo czyli Kalimba
    viewtopic.php?f=5&t=4915&p=168239#p168239
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  9. #9
    Guest

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    hm.
    nie kupilabym po raz drugi elastyka, chociaz mialam wspanialego.

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Dlaczego elastyk?
    I dlaczego NIE elastyk?


    Ja po dniu przeglądania i czytania jestem coraz bliższa Didymosa. Bardzo entuzjastycznie się o nim wypowiadacie. No i ma cudne kolory.
    Ale jeśli rzeczywiście łatwiej zacząć od elastyka, albo dziecku jest wygodniej, to Didymos będzie musiał poczekać...

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    miałam elastyka, bo amelka byla wczesniaczka.
    latwiej kangurowac wczesniaki w elastyku.
    dzis kupilabym od razu cienka tkana.
    ale tez niekoniecznie.
    hanti mala kamile nosi w miesistym rosenholzu.
    elastyka uzywala miesiac.
    tak naprawde kup, co chcesz i na co cie stac.
    i tak bedzie dobrze

  12. #12

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Podzielam zdanie Pasji, miałam dużo różnych chust, w tym elastyka i najbardziej polecam vatanai. W innych przez pierwsze 3 miesiące właściwie nie nosiłam, bo nie potrafiłam sobie poradzić z nadmiarem tkaniny pomiędzy krótkimi nóżkami maleństwa. W cienkiej Vatanai zupełnie nie ma takiego problemu. Moim zdaniem to najlepsza chusta dla noworodka

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Cytat Zamieszczone przez Ania z Tulikowa
    Podzielam zdanie Pasji, miałam dużo różnych chust, w tym elastyka i najbardziej polecam vatanai. W innych przez pierwsze 3 miesiące właściwie nie nosiłam, bo nie potrafiłam sobie poradzić z nadmiarem tkaniny pomiędzy krótkimi nóżkami maleństwa. W cienkiej Vatanai zupełnie nie ma takiego problemu. Moim zdaniem to najlepsza chusta dla noworodka
    Hm, wybór mi się komplikuje Jakoś nie do końca jestem się w stanie pożegnać z Didymosem (To chyba przez te wszystkie głosy zachwytu na forum... Wpadnę do Vegi, żeby podotykać i pewnie wtedy podejmę ostateczną decyzję...), ale obejrzałam Vatanai i bardzo mi się dwie podobają: Naglikti i Teesta.

    Gdybym się na którąś zdecydowała, to jaką długość powinnam wziąć? Widziałam rozpiskę, z której wynika, że powinnam mieć 4,1/4,2 żeby zrobić kieszonkę.
    Z tej firmy 4,0 wystarczy? Czy jednak 4,5?

    Pozdrawiam!

  14. #14
    Chustonoszka Awatar dzidka76
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warsaw
    Posty
    87

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    To zalezy jaka Ty jestes duza, ale lepiej zeby Ci zostal dluzszy ogon, niz ma Ci zabraknac chusty do wiazania Ja bym 4,5 brala


  15. #15
    sylwik
    Guest

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Ja dla Hani poltora roku temu kupilam hoppa. wybor byl wtedy niewielki. bylam nim zachwycona.
    Nawet dwa mialam bo mala ulewala.
    No jak wyprobowalam didka to czyje roznice, ze lepszy ale hopp mi wtedy wystarczyl.
    Nastepnego malucha spodziewam sie w czerwcu/lipcu i tez zastanawiam sie nad elastykiem ale raczej nie kupie bo goraco bedzie.
    Dla malucha starczy mi nino natur (jasne i cienkie i wyprobowane - zakard didymosa) i ewentualnie didek i hopek, ktore mi zostaly (na chlodniejsze dni?).

    pozdrawiam
    sylwia

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    229

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Ja Ci dam taka rade:
    jak tylko masz mozliwosc obejrzyj i pomacaj jak najwiecej chust i sama zdecyduj. Do marca daleko, jeszcze kilka razy zmienisz zdanie.

    To nieprawda, ze w elastyku jest cieplej, niz w tkanej (tzn ja testowalam tylko moby w 30 st upal i nie bylo goraco). Dlatego nie sugeruj sie naszym zdaniem, bo jestesmy subiektywne.

    Wybor chusty to trudny wybor, ale jak pomacasz, zobaczysz, to do ktorejs poczujesz bluesa i bedziesz wiedziala, ze ta i zadna inna. A za miesiac byc moze zdanie zmieni Ci sie diamentralnie.

    To, ze wiele osob zachwyca sie jakimis chustami nie znaczy, ze Tobie podejda. Ja np. kompletnie nie rozumiem, dlaczego tyle dziewczyn kupuje leosie.

    Jedynie co do dlugosci to uwazaj, zeby za dlugiej nie kupic, male dziecko duzo spi w chuscie, Ty bedziesz w tym czasie rozne czynnosci wykonywac, schylac sie i wtedy bedziesz musiala zamiatac podloge ogonem. A rodzisz w marcu, wiec na dworze bedzie bloto, ogony wtedy nie sa za fajne.

    Didki sa najkrotsze, 4,2m moze nie wystarczyc, bezpieczne bedzie 4,6m.

    Z kolei Storche sa dlugie, 4,1m spokojnie styknie.

    Elastyki sa przerazliwie dlugie, co jest wkurzajace, maja ok 5 m, ale obwiazujesz sie nimi wiecej razy.

    Generalnie ja przy nastepnym dziecku raczej nie kupie elastyka na poczatek, mojego Macka od poczatku nosilam w tkanej (Nati i to tej najstarszej, czyli najgorszej) i bylo super.

    Acha, zgadzam sie z dziewczynami, ze dla takiego malego dziecka lepiej kupic wezsza chuste, a didki sa waskie dosyc. Ja wprawdzie nosilam w szerokiej, ale zawsze myslalam sobie, jak fajnie byloby, gdyby byla wezsza.

    Moim typem dla CIebie jest didek indio, bez domieszek, ten standardowy. Przymierz dlugosc 4,2 i 4,6.

    Ale zdecyduj sama.
    Wciąga chustowanie, oj wciąga

  17. #17
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Chyba już nie wszystkie elastyki są takie długie. Zdaje się, że Gabi ma elastyki 4,6 m. Elastyki Nati też są raczej w długości 4,5-4,6, czyli tyle co standardy chust tkanych.
    W elastyku jest cieplej dziecku (ma na sobie trzy warstwy materiału) niż a tkanej. Rzekłabym wręcz, że najcienszy elastyk grzeje dziecko bardziej niż najgrubsza tkana. Za to rodzicowi powinno być w elastyku mniej gorąco niż w tkanej pod warunkiem, ze elastyk nie jest zbyt długi i nie trzeba się nim dodatkowo obwiązywać. Wynika to z tego, że elastyki są na ogół ciensze i węższe niż chusty tkane,a sposób wiązania na rodzicu się specjalnie nie różni. Mogę podać dokładnie na przykładzie Nati, że chusty elastyczne są o ok. 24 % ciensze i o 20 cm węższe niż tkane.
    Co do długości, to chyba wszystkie polskie firmy są w stanie uszyć chustę krótszą niż 4,6 m w razie potrzeby, a do marca pojawi się też pewnie trochę nowości. Poczekaj z zakupem do stycznia-lutego.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Cytat Zamieszczone przez pasja
    Cytat Zamieszczone przez youmou
    vatanai maruyama
    piękna, lekka, przewiewna, w sam raz dla nowordka i małego dziecka.
    się lansuję, bo chcę ją sprzedać
    ale tak czy inaczej to wspaniala chusta na pierwsze pol roku chustowania.
    tyle, ze moja jest długa.
    ale po skróceniu można z retsztek fajna torbe/woreczek uszyc na nia
    Pasja ja chętnie kupie, jeśli jeszcze aktualne


  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Cytat Zamieszczone przez Natalia
    Chyba już nie wszystkie elastyki są takie długie. Zdaje się, że Gabi ma elastyki 4,6 m. Elastyki Nati też są raczej w długości 4,5-4,6, czyli tyle co standardy chust tkanych.
    Polscy producenci robią Polski standard nasze elastyki rozmiar M też mają 4,5 m a rozmiar L 5,0, niemieckie hoppedizy mają 5,4

    jedyne co mogę dodać na plus dla elastyków to tyle, że są bardzo łatwe w obsłudze . Wiadomo, ze każdy z nas ma inne preferencje czy zdolności manualne, ale spotykając się z rodzicami widzę dużą różnicę. Pierwsze spotkanie z chustą tkaną nie zawsze jest proste natomiast elastyki bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli ...
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  20. #20
    Chustomanka Awatar Tau777
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,179

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Witam!
    Witam, potrzebuje chusty dla nowordka i nie wiem na jaka sie zdecydowac. Rozwazam zakup Babylonii BB-slen lub Vatanai. Niestety zadnej z nich nie mialam w rece, dlatego ciezko jest mi podjac decyzje na ktora sie zdecydowac . Za wszelkie uwagi i sugestie bede wdzieczna!

    pozdrawiam
    Magda

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •