Pokaż wyniki od 1 do 20 z 88

Wątek: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

Mieszany widok

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Witajcie

    W marcu pojawi się moja maleńka i od początku chciałabym zacząć nosić ją w chuście. Nie wiem tylko, jaką wybrać. Wiązaną czy elastyczną? Jakiej firmy? W jakim rozmiarze? Zagubiona jestem i będę wdzięczna za rady i podzielenie się swoim doświadczeniem.

    Nie oczekuję, że chusta będzie nam służyła przez lata. Chcę mieć pewność, że ta, którą kupię będzie bezpieczna i wygodna dla noworodka i dla mnie. Później będę myśleć i szukać dalej. Jestem niska (161 cm) i drobna. Raczej nie chciałabym, żeby wielki ogon mi majtał między nogami.
    Urodzę w marcu, więc chyba chciałabym, żeby chusta była przewiewna.

    Jak się Was naoglądałam na forum, to nakręciłam się już totalnie!
    Pomóżcie!

  2. #2

    Domyślnie

    My kupiliśmy na początek elastyczną chustę TULI Nosimy w tej chuście córeczkę od trzeciego tygodnia teraz ma 6 miesięcy i nadal lubi w niej przebywać. Wygodna, nie gruba więc nie jest w niej gorąco- a dużo nosiliśmy córeczkę latem, zajmuje mało miejsca po złożeniu. Polecam, mamy taką: http://www.babytula.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez youmou Zobacz posta
    Witajcie

    W marcu pojawi się moja maleńka i od początku chciałabym zacząć nosić ją w chuście. Nie wiem tylko, jaką wybrać. Wiązaną czy elastyczną? Jakiej firmy? W jakim rozmiarze? Zagubiona jestem i będę wdzięczna za rady i podzielenie się swoim doświadczeniem.

    Nie oczekuję, że chusta będzie nam służyła przez lata. Chcę mieć pewność, że ta, którą kupię będzie bezpieczna i wygodna dla noworodka i dla mnie. Później będę myśleć i szukać dalej. Jestem niska (161 cm) i drobna. Raczej nie chciałabym, żeby wielki ogon mi majtał między nogami.
    Urodzę w marcu, więc chyba chciałabym, żeby chusta była przewiewna.

    Jak się Was naoglądałam na forum, to nakręciłam się już totalnie!
    Pomóżcie!
    My kupiliśmy na początek elastyczną chustę TULI Nosimy w tej chuście córeczkę od trzeciego tygodnia teraz ma 6 miesięcy i nadal lubi w niej przebywać. Wygodna, nie gruba więc nie jest w niej gorąco- a dużo nosiliśmy córeczkę latem, zajmuje mało miejsca po złożeniu. Polecam, mamy taką: http://www.babytula.pl/

  4. #4
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    Ja bym kupila vatanai. Sa super miekkie, lekkie na wiosne i lato bardzo przyjemne. Oj zalozycielka watku, to juz na pewno nie nosi swojego dziecka.
    Ostatnio edytowane przez Aniika ; 03-02-2012 o 10:36 Powód: doczytalam date zalozenia watku :D

  5. #5
    Chustofanka Awatar lacerta
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    162

    Domyślnie

    Założycielka nie, ale są inne mamy, które za jakiś czas zaczną :-D Na razie przeczesuję wątki z przerażeniem ile tego!! I w sierpniu będę mieć podobny problem do założycielki- w czym nosić swoje maleństwo?
    Od tamtego postu pewnie wiele się zmieniło, więc może odświeżenie wątku?
    Ponawiam pytanie- jaką chustę na początek?

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    po roku od prośby lacerty odświeżam - wpisy tu rzeczywiście mało aktualne - jednak sporo się przez te kilka lat zmieniło i teraz na forumie mało kto, i to raczej w specyficznych sytuacjach, poleca elastyki

    - pierwszą córkę miesięczną nosiłam w paskowej natce, ponoć grubszej niż obecne - i wydawało mi się ok
    - starszego synka dwutygodniowego nosiłam w leo storchenwiege i byłam zachwycona, jak fajniej sie mota w porównaniu z ową natką
    - teraz noszę malucha głównie w indio loden i jestem szczerze zachwycona jak świetnie się mota, jak ta chusta dobrze współpracuje, jak fajnie jest mieć taką cieniutką chustę dla malucha. Równie fajnie mota mi się w jedwabne indio apricot-ruby (używam rzadko bo za długie mam, a szkoda mi ciachać); jak mi zimno noszę w wełnianych paskach nati (savanna) i choć nie aż tak fajnie, to też jest bardzo ok

    przy czym dla zaczynających noszenie chyba warto szukać cienkich pasiaków, może ktoś poleci które by się nadały oprócz polecanych wcześniej vatanai bo zdaje się teraz ileś firm skupia się na cienkich paskach?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chustonówka Awatar dora81
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć Wam, jestem nowa na forum i dopiero zaczynam czytanki o chustach. Moje dziecię powinno się narodzić pod koniec czerwca, więc proszę o radę co do zakupu pierwszej chusty. Może znacie w Warszawie jakiś sklep, w którym można pomacać różne rodzaje chust? Jestem nieco przerażona motaniem takiego małego gluta zaraz po urodzeniu

  8. #8
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Hej Dora
    Jak widzisz, troche sie pozmienialo, co do elastykow glownie. Ja osobiscie powiem, ze mnie elastyk odstreczyl troche od noszenia, byl przede wszystkim ZA KROTKI ledwo wiazalam ogryzki. Lenny Lamb zdaje sie byl. Pozyczka, ktora pozniej odeslalam. Dwa, ze mialam w nim za goraco, no ale u nas troche inaczej z pogoda; choc juz wtedy mielismy nasza zime. Tak sobie mysle, ze jakbym wczesniej za tkane sie wziela, to bym ponosila wiecej, teraz nadrabiam.
    Z watku wyczytalam, ze jest jakis sklep w Wawie na Twardej? No i w Warszawie sa chyba najwieksze szanse na chustospotkania z mamami, przeszukaj forum i na pewno gdzies cos jest, albo ktos ci linka podrzuci
    Vatanai maruyama, ktorej jeszcze nie widzialam na oczy, ma bardzo wysokie notowania jesli chodzi o maluszka, a mnie sie widzi po zdjeciach juz chocby, ze maja dziewczyny racje. Moze poszukasz tez czegos na forumowym bazarku? Czesto "wynoszone" (=zlamane) chusty lepiej motaja, szczegolnie swiezego niemowlaczka.

  9. #9
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,987

    Domyślnie

    Tak, modele różnią się między sobą. Kolory juz mniej, ale np. ten sam wzór tkany w diamencie i skosnokrzyzowo jak u girasola różnią się. A stare chusty od nowych np jak u Nati.
    Jaki mąż budżet na zakup mniej więcej?

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja polecam na początek little frog ( o ile chodzi o nową chustę). Jest miękka od samego początku, raczej cienka i łatwo się dociąga. No i niedroga. W razie czego chustę zawsze można sprzedać i kupić inną

  11. #11

    Domyślnie

    Liliowa, dziękuję!
    Rzeczywiście wczoraj oglądałam Little Frog i spodobało mi się to,
    że mają różniące się kolory pasów przy obu krawędziach, co chyba jest pomocne przy wiązaniu?
    Chyba mnie przekonałaś

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Chciałabym kupić używaną chustę. Moje marzenie to wydać około 150zł ale jak trzeba to wydam nawet do 300. Lepiej zainwestować w coś porządnego na przyszłość(chce mieć dużo dzieci a jestem przy pierwszym i staram od drugie ).

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    To ja się przykleję do wątku. Jestem tu zupełnie nowa i co za tym idzie kompletnie zielona w temacie chust. Jestem mamą 5 tygodniowego szkraba (a raczej szkrabki), która niestety nie polubiła wózka, dlatego szukam chusty. Mam 157 cm wzrostu i rozmiar s\m. Chciałabym kupić chustę, której mogłabym używać też poźniej jak mała będzie wieksza. Myślałam nad little frog, natibaby lub babylonia. Co polecacie i jaką długość

  14. #14
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,987

    Domyślnie

    Długość 4.2 lub 4.6 jak lubisz dłuższe ogony. Z tych co wymieniłaś wszystkie bawełny są ok, ale lepiej kupić używaną. LF nowa jest śliska i trzeba ją trochę sprac żeby była łatwiejsza w dociąganiu (nie luzowała się).

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    Właśnie chcę kupić używaną ale jest ich bardzo mało. Patrzyłam na allegro, olx, forum gazety. Można gdzieś jeszcze coś znaleźć?

  16. #16
    Chustomanka Awatar wisienka103
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice miasta Kraka
    Posty
    641

    Domyślnie

    Szukaj na sprzedazowej grupie fb. Tony chust!
    Kubuś 2012 Wojtuś 2014

    Piszę bez polskich znaków

  17. #17
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •