Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88

Wątek: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Cytat Zamieszczone przez Tau777
    Witam!
    Witam, potrzebuje chusty dla nowordka i nie wiem na jaka sie zdecydowac. Rozwazam zakup Babylonii BB-slen lub Vatanai. Niestety zadnej z nich nie mialam w rece, dlatego ciezko jest mi podjac decyzje na ktora sie zdecydowac . Za wszelkie uwagi i sugestie bede wdzieczna!

    pozdrawiam
    Magda
    Hej
    Przykro mi
    Obie dobre

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  2. #22
    Chustomanka Awatar Tau777
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,179

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Hehe, czyli pozostaje kupic obydwie i nosic na zmiane .

  3. #23
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Cytat Zamieszczone przez Tau777
    Witam!
    Witam, potrzebuje chusty dla nowordka i nie wiem na jaka sie zdecydowac. Rozwazam zakup Babylonii BB-slen lub Vatanai. Niestety zadnej z nich nie mialam w rece, dlatego ciezko jest mi podjac decyzje na ktora sie zdecydowac . Za wszelkie uwagi i sugestie bede wdzieczna!

    pozdrawiam
    Magda
    Obie super, a ja jeszcze dołożyłabym nati z bambusem i limitowane indio. Jednak najlepiej jakbyś miała możliwość podotykania bo każdemu co innego pasuje.

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Witajcie,

    chciałabym Wam bardzo podziękować za wszystkie uwagi, zwłaszcza te zachęcające do wyluzowania się i wybrania na dotyk i po kolorze. Przeżywałam męki, próbując wyczytać z forum i innych źródeł, która chusta będzie najlepsza dla moje dziecka i najpiękniejsza. Natomiast sama wizyta w sklepie na Twardej w Warszawie (gorąco polecam!) sprawiła mi mnóstwo radości.

    Skoki, Twoje uwagi były dla mnie niezwykle cenne. Choć ostatecznie wybrałam coś, czego sama byś nie poleciła (Leo ).

    Mój wybór:
    elastyczna Babylonia - argumenty, które mnie przekonały do elastyka:
    - nie trzeba za każdym razem wiązać chusty na nowo, można dzieciaka wyjmować i wkładać bez ponownego motania - uznałam, że to duża wygoda
    - podobno łatwiej go dociągnąć - do tej pory próbowałam tylko na lalce, ale zgaduję, że na żywym człowieku jest trudniej i uważam, że jeśli można sobie ułatwić życie, to czemu tego nie zrobić?

    turkusowy Leo - wybrałam sobie go jako gwiazdkowy prezent od mamy Zachwycił mnie kolor, materiał, czytałam wcześniej świetne opinie.

    Teraz nie mogę się doczekać, aż będę mogła sprawdzić, czy córeczce spodoba się mój wybór!

  5. #25
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Mam wszystkie trzy chusty:babylonia,vatanai i bambus. Dla maluszka polecam wszystkie trzy ze wskazaniem na babylonie i bambus ze wskazaniem na bambus
    po prostu do maru trzeba sie troche przyłozyc,sama wiem po sobie,ze na noworodku trudno cwiczyc wiazania, bo taki kruchy sie wydaje....chyba,ze ktos jest wprawna motaczka,to polecam,bo jest przewiewna i lekka.
    babylonia tez fajna i ma piekne kolory. ale wydaje mi sie,ze bambus jest najbardziej przytulny i dosc łatwo sie go mota.

  6. #26
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    Ja może i głupio spytam, ale... co to jest "bambus"?
    Bo "maru" to vatanai?

  7. #27
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie Re: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

    bambus to nowa nati
    maru to vatanai
    ja z kolei dla malucha polecalabym z vatanaia koire, teeste albo glaciar (teraz jeszcze fiolet jest z tego samego splotu)
    bambusa jeszcze nie macalam ale opinie ma fajne
    ale najciensze i najdelikatniejsze sa elipsy kaszmirowo jedwabne
    ja dla ssaka nr2 zatrzymalam koire i elipsy, elastyka nie kupie (mi nie pasuje)


    DB PBC

  8. #28

    Domyślnie

    My kupiliśmy na początek elastyczną chustę TULI Nosimy w tej chuście córeczkę od trzeciego tygodnia teraz ma 6 miesięcy i nadal lubi w niej przebywać. Wygodna, nie gruba więc nie jest w niej gorąco- a dużo nosiliśmy córeczkę latem, zajmuje mało miejsca po złożeniu. Polecam, mamy taką: http://www.babytula.pl/

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez youmou Zobacz posta
    Witajcie

    W marcu pojawi się moja maleńka i od początku chciałabym zacząć nosić ją w chuście. Nie wiem tylko, jaką wybrać. Wiązaną czy elastyczną? Jakiej firmy? W jakim rozmiarze? Zagubiona jestem i będę wdzięczna za rady i podzielenie się swoim doświadczeniem.

    Nie oczekuję, że chusta będzie nam służyła przez lata. Chcę mieć pewność, że ta, którą kupię będzie bezpieczna i wygodna dla noworodka i dla mnie. Później będę myśleć i szukać dalej. Jestem niska (161 cm) i drobna. Raczej nie chciałabym, żeby wielki ogon mi majtał między nogami.
    Urodzę w marcu, więc chyba chciałabym, żeby chusta była przewiewna.

    Jak się Was naoglądałam na forum, to nakręciłam się już totalnie!
    Pomóżcie!
    My kupiliśmy na początek elastyczną chustę TULI Nosimy w tej chuście córeczkę od trzeciego tygodnia teraz ma 6 miesięcy i nadal lubi w niej przebywać. Wygodna, nie gruba więc nie jest w niej gorąco- a dużo nosiliśmy córeczkę latem, zajmuje mało miejsca po złożeniu. Polecam, mamy taką: http://www.babytula.pl/

  10. #30
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    Ja bym kupila vatanai. Sa super miekkie, lekkie na wiosne i lato bardzo przyjemne. Oj zalozycielka watku, to juz na pewno nie nosi swojego dziecka.
    Ostatnio edytowane przez Aniika ; 03-02-2012 o 10:36 Powód: doczytalam date zalozenia watku :D

  11. #31
    Chustofanka Awatar lacerta
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    162

    Domyślnie

    Założycielka nie, ale są inne mamy, które za jakiś czas zaczną :-D Na razie przeczesuję wątki z przerażeniem ile tego!! I w sierpniu będę mieć podobny problem do założycielki- w czym nosić swoje maleństwo?
    Od tamtego postu pewnie wiele się zmieniło, więc może odświeżenie wątku?
    Ponawiam pytanie- jaką chustę na początek?

  12. #32
    Chustodinozaur Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    15,018

    Domyślnie

    po roku od prośby lacerty odświeżam - wpisy tu rzeczywiście mało aktualne - jednak sporo się przez te kilka lat zmieniło i teraz na forumie mało kto, i to raczej w specyficznych sytuacjach, poleca elastyki

    - pierwszą córkę miesięczną nosiłam w paskowej natce, ponoć grubszej niż obecne - i wydawało mi się ok
    - starszego synka dwutygodniowego nosiłam w leo storchenwiege i byłam zachwycona, jak fajniej sie mota w porównaniu z ową natką
    - teraz noszę malucha głównie w indio loden i jestem szczerze zachwycona jak świetnie się mota, jak ta chusta dobrze współpracuje, jak fajnie jest mieć taką cieniutką chustę dla malucha. Równie fajnie mota mi się w jedwabne indio apricot-ruby (używam rzadko bo za długie mam, a szkoda mi ciachać); jak mi zimno noszę w wełnianych paskach nati (savanna) i choć nie aż tak fajnie, to też jest bardzo ok

    przy czym dla zaczynających noszenie chyba warto szukać cienkich pasiaków, może ktoś poleci które by się nadały oprócz polecanych wcześniej vatanai bo zdaje się teraz ileś firm skupia się na cienkich paskach?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #33
    Chustonówka Awatar dora81
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć Wam, jestem nowa na forum i dopiero zaczynam czytanki o chustach. Moje dziecię powinno się narodzić pod koniec czerwca, więc proszę o radę co do zakupu pierwszej chusty. Może znacie w Warszawie jakiś sklep, w którym można pomacać różne rodzaje chust? Jestem nieco przerażona motaniem takiego małego gluta zaraz po urodzeniu

  14. #34
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,533

    Domyślnie

    Hej Dora
    Jak widzisz, troche sie pozmienialo, co do elastykow glownie. Ja osobiscie powiem, ze mnie elastyk odstreczyl troche od noszenia, byl przede wszystkim ZA KROTKI ledwo wiazalam ogryzki. Lenny Lamb zdaje sie byl. Pozyczka, ktora pozniej odeslalam. Dwa, ze mialam w nim za goraco, no ale u nas troche inaczej z pogoda; choc juz wtedy mielismy nasza zime. Tak sobie mysle, ze jakbym wczesniej za tkane sie wziela, to bym ponosila wiecej, teraz nadrabiam.
    Z watku wyczytalam, ze jest jakis sklep w Wawie na Twardej? No i w Warszawie sa chyba najwieksze szanse na chustospotkania z mamami, przeszukaj forum i na pewno gdzies cos jest, albo ktos ci linka podrzuci
    Vatanai maruyama, ktorej jeszcze nie widzialam na oczy, ma bardzo wysokie notowania jesli chodzi o maluszka, a mnie sie widzi po zdjeciach juz chocby, ze maja dziewczyny racje. Moze poszukasz tez czegos na forumowym bazarku? Czesto "wynoszone" (=zlamane) chusty lepiej motaja, szczegolnie swiezego niemowlaczka.

  15. #35
    Chustonówka Awatar dora81
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki Yvona za podpowiedź. Na pewno pójdę na warsztaty, co by dziecku krzywdy na dzień dobry nie zrobić Martwi mnie to, że mój szanowny konkubent nie będzie chciał się okutać chustą. Moim zdaniem faceci tak noszący swoje dzieci są bardzo sexi. Może to go przekona
    Ciężarówka bhp-ówka

  16. #36
    Chustomanka Awatar Kinyya
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Dziewczyny, przyłączam się do tematu - co dla noworodka - ale ja poproszę o więcej konkretów i słownictwo dostosowane do osoby kompletnie zielonej, bo nie wszystko rozumiem z tego co powyżej Poradźcie osobie, która nigdy chusty nie wiązała i się na tym w ogóle nie zna

    Mój Brzdąc urodzi się prawdopodobnie we wrześniu i chciałabym go nosić w chuście - jednej i tej samej - od początku Jego życia aż po około rok. Nie chodzi o Bóg wie jakie spacery, ale przemieszczanie się z noworodkiem z pokoju do pokoju z wolnymi rękami, albo przejazd autobusem z niemowlakiem czy przejście do pobliskiego sklepu (raczej w cieplejsze dni niż zimą). Mam 180cm, mniej więcej rozmiar 40.

    Poradźcie mi jaką długość/szerokość powinnam mieć chcąc wiązać kieszonkę czy kangurka na takim 0-12 msc. dziecku, czy lepsza jest elastyczna, z jakiego materiału... itp. No i jaka firma. Wspomnę, że wolałabym kupić chustę w rozsądnej cenie, więc jeśli macie coś do sprzedaży to od razu dajcie znać
    Ostatnio edytowane przez Kinyya ; 18-05-2013 o 13:20



  17. #37
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Myślę, że dla ciebie dobra do wiązania kieszonki i 2x będzie chusta standardowa 4,6 m, jesteś dość wysoka przecież. Do kangurka to raczej chusta długości 3,6-4,2 m (potem przyda się na plecak), bo w chuście standardowej będziesz miała w tym wiązaniu ogony do kolan a nawet dłuższe - ja mam 172 cm i w kangurku z 4,6 m mam ogony do kostek. I pytaj zawsze o realną długość chusty - zazwyczaj są kilka cm dłuższe niż klasyczny rozmiar (np. chusta rozmiar 6 czyli 4,6 m często oscyluje w granicach 4,8-5 m, zaś rozmiar 5 czyli 4,2 m ma często długość 4,3-4,5 m, rozmiar 3 czyli 3,6m ma zwykle długość 3,7-4 m).

    Szerokość? Najlepiej na początek nie więcej niż 70 cm, dla maluszka są super trochę węższe chusty ok. 65 cm.

    Materiał? Na początek najlepiej tkana, wiązana, dobrze złamana bawełna (polecam używane), raczej cienka (w grubych może być ciężko ogarnąć fałdy na maluszku).

    Wejdź na bazarek, tam jest sporo używanych chust (ja tam też wystawiam niebieskiego girasola , więc nie będę tu dublować), możesz też polować na allegro .
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  18. #38
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Dodaj tylko,że tkana skośno-krzyżowo najlepiej Na allegro w bardzo tanio sprzedają chusty Tkane, po prostu bawełniane tkane, wyglądają jak firanki i na prawdę nie warto w coś takiego inwestować.

    Na początek, a także na cały okres chustowania, polecam po prostu bawełnę 100%. U nas trochę chust się przewinęło z różnymi domieszkami, bo niestety często okazywało się,że to nie było to, a zwykła bawełniana chusta okazała się najbardziej uniwersalna

    Elastyka nie polecam, im malec cięższy tym gorzej się nosi (przynajmniej u nas tak było).

    Firmy które polecam: Little Frog, NatiBaby, Lenny Lamb

    Tutaj masz link bo bazarku:
    http://chusty.info/forum/forumdisplay.php/107-Sprzedam

    Lub wpisz na Allegro, Gumtree czy innym portalu Chusta tkana i przeszukaj
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  19. #39
    Chustomanka Awatar Kinyya
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, pozwoliłam sobie kupić od Małgos. Mam nadzieję, że będzie mi pasować



  20. #40

    Red face jaki rozmiar chusty wybrac

    witajcie
    jestem nowa na forum i nowa w temacie, nigdy nie chustowalam, a moja dzidzia powinna przyjsc na swiat w ciagu kilku tyg.
    planuje wiec zakup pierwszej chusty.
    chcialabym jej pouzywac przez dluzszy czas.
    w sumie zdecydowalam sie wstepnie na tkana bawelniana ll albo nati, czy inna tansza.
    nie wiem natomiast jaki dobrac rozmiar?
    mam ponad 1,75m, a moj luby, ktory mam nadzieje tez bedzie nosil ma niecale 1,90m.
    jak sprawdzalam sugestie producentow to mi wyszlo ze powinnam miec 5,2m!
    a tu wyczytalam, ze juz 4,7m byloby ok? pomozcie prosze?
    jesli ktos chce rowniez doradzic co do chusty to jestem otwarta na propozycje lub jesli ktos ma do sprzedania cos odpowidniego dla poczatkujacej chustowniczki to dajcie znac (do ok. 200zl).
    dzieki serdeczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •