Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: nocnik z Ikea a może inny?

  1. #1
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie nocnik z Ikea a może inny?

    czy ktoś używał? pamiętam, że on mały dość jest, więc może się nada na małą dupkę?
    Moja Anka (5 miesięcy) robi mi kupę tylko nad umywalką. Mało tego, nawet na siusianie już zaczyna się dopominać wysadzania. A ciężka jest i się w trakcie interesuje własnymi nogami, rękami, brzuchem, kosmetykami na półce, ręcznikami i to wysadzanie zaczyna się robić jakąś gimnastyką połączoną z łapaniem miotającego się na wszystkie strony ponad 7-kilogramowego bobasa
    muszę w nocnik jakiś zainwestować. Mała jeszcze nie siedzi...
    Nie chcę miski. Niewygodnie mi. Wolałabym coś stojącego z oparciem.
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    bym Ci mój z ikea chętnie oddała. i jeszcze nakładkę .
    więc:
    -nocnik z ikea fajny, ale wg mnie za duży na małą pupę no i ma takie kanciaste wewnętrzne krawędzie królewska dupcia mojego młodszego syna nie akceptuje . Lepsze byłoby z takiej seri z bohaterami disneya do kupienia w carrefurach i innych takich, bo one zaokrąglone. no i Ania z ekobaby ma fajny nocnik rotho (niedrogi za 31pln)-stabilny i taki... fajny
    -mam nakładkę na sedes-sprawdziwła się przy starszym-fajne, bo nie trzeba myć nocnika , ale na dupcię młodszego już za mały otwór ma.
    odstąpię jeśli chcesz .

  3. #3
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    Polecam z ekobaby nocniczek rotho czy jakos tak sprawdz sobie, Zosia ma od 6 mies bodajze i używa
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Bellydancer
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,889

    Domyślnie

    MY dopiero zaczynamy przygodę z wysadzaniem. Mam nocnik w Ikei i mi Nina na nim za Chiny nie usiądzie.. niby mały, ale wydaje mi się, że jej niewygodnie.
    Nina 01.04.2011, Gucio 04.02.2013 & Leon 13.12.2015
    Naturalna Szkoła Rodzenia Familion i Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion - www.centrumfamilion.pl

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    No właśnie.... Moja Zosia jeszcze nie siedziała sama, kiedy kupę zaczęła do nocnika robić, maleńka dupcia a dziury w nocnikach taaaakie wielkie Jak czubki oglądaliśmy wszystkie nocniki w marketach, sprawdzaliśmy długość i szerokość zagłębienia
    Okazało się, że ten z ikei ma najmniejszy otwór, tzn, ma przy oparciu troszkę siedzonka-półeczkę na której mała pupcia się oprze i nie wpadnie do środka, ale jest najgorzej wyprofilowany z 3 jakie mam. Na początek był dobry, bo i tak podtrzymywałam niesiedzące samodzielnie dziecko. Nie przeszkadzały jej kanty czy cóś. Teraz, kiedy sama siedzi - sadzam ją na taki zwykły, typu jak z kaczuszką, bo jest tak zrobiony, że siedzi spokojnie a ja nie boję się, że zaraz się przewróci razem z tronem
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    dla takiego maluszka polecam nocnik rotho (zresztą sama szukałam wiosną informacji na jego temat: http://www.chusty.info/forum/showthr...ierwszy+bocnik).
    Co prawda synek wtedy na żadnym nie chciał siadać, ale rotho jest bardzo stabilny. Teraz gdy ma ponad rok, to używamy go nadal, a u rodziców mamy taki z ikei i też jest ok.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  7. #7
    Chustonoszka Awatar aniouek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Nocnik z Ikea napewno będzie za duży. Trzeba też na niego uważać bo znam dwoje dzieci któe nadziały się siadając na ten element który jest z przodu. Było niemiło i krew poleciała. Ostre one dość są. Polecam nocnik z nuka http://allegro.pl/nuk-nocnik-promocj...879931984.html on ma małą dziurę i nam w pierwszym roku życia chłopaów fajnie służył.
    Ania, żona Krzysztofa, mama Jakuba i Szymona (9 kwiecień 2008)

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    My używamy ikeowego...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  10. #10
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    dzięki! no właśnie, mi świtało, że z tym ikeowym coś nie do końca... Macie racje, te krawędzie - przy starszej przez nie nie kupiliśmy tego nocnika. Myślałam nad Rotho. I sprawdzę sobie w Mothercare. Ale 30zł za nocnik Choć z drugiej strony posłuży i z 2 lata...
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    nie skąp 30 pln . niektórzy kupują tronisko za ponad 100 grająco-śpiwająco-mrugające i to o okolicach 2 roku. (piszę, bo znam taki przypadek)

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Rotho! sluzy 2 lata i jeszcze posluzy
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  13. #13
    Chustofanka Awatar AsiaWr
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    412

    Domyślnie

    Ja polecam Curver "nocnik duży" (tak było na etykietce), tylko że on jest bardzo trudno dostępny, o ile w ogóle jest. Z zalet:
    - dziura jest mała,
    - boki szerokie, wygodne
    - wszystkie krawędzie mocno zaokrąglone, nawet ten dziubek z przodu taki fajny obły
    - stabilnie stoi
    Z wad - dość duży.
    Kupiłam kiedyś jedyną sztukę w sklepie, potem jedyną sztukę w innym sklepie, potem wypatrzyłam używany na jakimś serwisie ogłoszeniowym (duży dom - dużo nocników...).
    Wydaje mi się, że nawet na tym forum ktoś kiedyś szukał tego nocnika, tak ze 2 lata temu może? I chyba dziewczyny donosiły, że w jakimś supermarkecie widziały.
    Jak teraz ktoś gdzieś go widział, to sama chętnie się dowiem, gdzie go można zdobyć.

    edit:
    znalazłam zdjęcia, to taki jak ten
    http://archiwumallegro.pl/nocnik_cur...414922243.html
    Ostatnio edytowane przez AsiaWr ; 15-11-2011 o 22:24
    Asia, mama Synka (9.2007) i Córeczki (11.2010)

  14. #14
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    uwielbiam te troniska świecąco-grająco-pierdzące... cudne są i na pewno pomagają w "skupieniu"
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  15. #15

    Domyślnie

    my zaczynałyśmy w ubiegłym roku we wrześniu wysadzanie mała miała wtedy 4 i pól miesiąca nocnik taki typu disney z "biedronki " akurat wizualnie podobny do tego curver super się sprawdza
    Synek 28.05.2003
    Córunia 09.05.2010
    http://cudanakijuicudawianki.blogspot.com/ jak spędzam wolny czas

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Tak jak AsiaWr polecam nocnik Curver
    Czasami mozna dostać w Auchan lub zwykłym gospodarczym.
    Stabilny, szerokie siedzisko, mały otwór i tani
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •