Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Plamy po śuskach...

  1. #1
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie Plamy po śuskach...

    Jakiś tydzień temu mocz młodego zrobił się żrący czy coś i zostawia żółto-brązowe plamy na wkładach, obojętnie czy z bambusa czy mikrofibry. Z tym,że zaraz po zdjęciu pieluchy wygląda to normalnie, po prostu mokre są, a po kilku godz. czy kilkunastu brązowieją. Nie mogę tego doprać. Pieluchuje wielorazowo 7 miesięcy i dopiero teraz to się zaczęło. Mały ma 10 i pół miesiąca. Teraz jest przeziębiony ale to chyba nie dlatego? Nie wiem o co chodzi? Może któraś z was spotkała się z czymś takim.
    Od czego te plamy? Przepraszam za byka w tytule, siuśkach miało być.
    Ostatnio edytowane przez Agis ; 07-11-2011 o 22:40

  2. #2
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    a jakies leki na to przeziebienie dostaje?
    bo to moze po lekach
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    U nas sie raz taka szara plama zdarzyla juz jakis czas temu i nie zeszla, a wkladka prana juz x razy. Chetnie podepne sie z pytaniem jak sie jej pozbyc
    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  4. #4
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    może mydełkiem odplamiającym??? tym z rossmanna, ja miałam problem z kupkami, ale mydełko super się sprawdza.
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  5. #5
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    wczoraj czytałam ten wątek, a dziś zdejmuję pieluchę po nocy i co? żółte plamy!! pierwszy raz. Ciekawe czy w praniu zejdą. Mała żadnych leków nie bierze, hmm..

  6. #6
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Leki dostaje, ale do tej pory wit.C i przeciwgorączkowe tylko. Poza tym zauważyłam,że coś jest nie tak z kolorem niektórych wkładek gdy jeszcze go nie rozłożyło i nic nie dostawał. W każdym razie wygotowałam z kwaskiem, wymoczyłam z octem, sodą i proszkiem, a plamy na tych najbardziej odbarwionych zostały. Ostatnio prałam co trzy dni i wydaje mi się,że te najbadziej brązowawe są na wkładach najdłużej czekających na pranie, szczególnie z nocnych siknięć. Tak czy owak wcześniej plamy się nie robiły a teraz i owszem, nie wiadomo dlaczego. W sumie to kwestia estetyki bo i tak pcham je do kieszonek (polar się nie zabarwił) ale jakoś mnie to wkurza, a poza tym chciałabym wiedzieć co jest grane, co jest z tym moczem że zabarwia materiał po iluś tam godz. leżenia w wiadrze.

  7. #7
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    wczoraj czytałam ten wątek, a dziś zdejmuję pieluchę po nocy i co? żółte plamy!! pierwszy raz. Ciekawe czy w praniu zejdą. Mała żadnych leków nie bierze, hmm..
    Ha, czyli rozpoczęłam epidemię

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    U nas także podobne problemy plamkowe pieluszek wielorazowych używamy 5m-cy, leków mały nie przyjmuje - poza wit C i D, i czasem przeciwbólowym bo u nas ząbkowanie dosyć bolesne Już się przyzwyczaiłam, ze przy każdym ząbku mocz zmienia zapach i wogóle jest jakiś silniej działający na pupkę malucha i pielusie, ale tylko raz mi się zdarzyło, żeby na pieluszce zostały plamy, nawet ciężko opisać kolor. Pewne że od siuśków ;p Już parę dobrych razy prane i nic, nawet rossmannowskie mydełko nie pomogło wszakże to tylko oczy razi bo nie zauważyłam, żeby pieluszka straciła na funkcjonalności chłonność dobra tylko tak jakoś mnie wkurza to bo mam parę takich a tylko jedna cała w plamach i nie chciałabym więcej... Chętnie podepnę się z pytaniem jak się ich pozbyć no i co zrobić, żeby sytuacja się nie powtórzyła z innymi pieluszkami.

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    u nas plamy po siuśkach były jak synek mało pił i mocz był bardzo skoncentrowany. Plamy zeszły po kilku praniach. Ale wtedy do razu po zmianie płukałam wkład pod kranem i dopiero do wiadra.
    K. 2010 i A. 2012

  10. #10
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Plamy na szczęście zeszły w praniu a rzeczywiście mała ostatnio mniej pije.

  11. #11
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Odgrzebuję stary wątek, bo moje formowanki białe bawełniane sylviontka to już w brąz bardziej wchodzą i od prania nic nie schodzi. Chyba 3 miesiąc już. Mały nie ząbkuje, leków nie bierze. Już się przyzwyczaiłam, ale ich nie sprzedam na pewno, bo wyglądają paskudnie . Ciekawe co to? Może wygotować je? Aha i ta plaga dotyczy tylko TYCH formowanek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •