Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #161
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    hmm... wydaje mi się, że niektóre chinki tak mają. no i na bank takie szyte na zamówienie u Dziewczyn z HM... a które firmówki nie wię

  2. #162
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    Błądzę jak ślepy w ciemności. Uzywam wielo a firm nie znam. Chciałabym kupić kieszonki z bambusem od pupy. Nie tylko z wkładem bambusowym ale najchętniej z welurem bambusowym od środka.
    Na pewno Babyetta ma. Sylviontko też takie szyje. Mam od nich obu i polecam.

  3. #163
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    Błądzę jak ślepy w ciemności. Uzywam wielo a firm nie znam. Chciałabym kupić kieszonki z bambusem od pupy. Nie tylko z wkładem bambusowym ale najchętniej z welurem bambusowym od środka.
    tots bots hybryda kieszonka i AiO e jednym, ma od środka frotkę bambusową,
    mięciutki i bardzo przyjemny w dotyku welurek bambusowy od środka mam też w pieluszkach Eko_mama
    Pola 2011

  4. #164

    Domyślnie

    Zajrzyj na http://www.krainapieluszek.pl/

    Bez problemu sama dobierzesz sobie wkład jaki Ci pasuje. Mają tam chyba wszystko
    chusty do noszenia dzieci: http://www.krainapieluszek.pl/chusty

  5. #165
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ja namówiłem żonę na te pieluchy.
    Pieluszek używamy od wyjścia ze szpitala. Dzidziuś ma w tej chwili 6,5 mca..
    Powody były głównie ekologiczne.
    Mamy otulacze pull minkey 6szt i naughty baby 6szt do tego 20 wkładek (parę jest niby z bambusa, ale różnicy nie widzę, podobnie jak między otulaczami- ogólnie z tych tanich to nie ma znaczenia jaki wkład czy otulacz się ma). Mamy też ok. 20 ręczników z IKEI (są ok. i bardzo tanie , tj. tylko 1 pln/szt).
    Na początku próbowaliśmy kłaść wkładki na otulacz, nie do kieszeni (czy ma sucho było sprawdzane co godzinę). Mała to tolerował, moczu było mało, kleksiki częste, ale małe. Otulacz starczał na 2x3 razy. Pranie wkładów i pieluch co dziennie, otulaczy co dwa dni.
    Niestety dziecko źle spało w nocy, często przesikiwało śpiochy. Od ok. 3-4 mc przeszliśmy na pampersa na noc – niestety nie ekologiczne, ale bardzo wygodne. Jeden Pampers załatwia całą noc. Szczerze nie widzę tego, jak piszą niektóre osoby, że dwa wkłady pakują do otula cza. Nie próbowałem, może kiedyś…
    Mała z reguły sika nad ranem. W ciągu dnia sprawdza się dziecku wielorazówkę często jak jest ‘nie wyraźne’ . Dziecko ma od razu wymienianą wielorazówkę i wkład na nowy. Jeżeli zamoczona pielucha wielorazowa nie jest ubrudzona, to często suszymy otulacz ( i jest następny do założenia – taka operacja max 2,3 razy) a zużyty wkład do wiadra (zbierze się większa iloś i do prania).
    Na początku stosowaliśmy ten olejek z drzewa herbacianego, ale daliśmy spokój. Nie ma potrzeby. Wiadro stoi w pokoju pod ławą i nic nie czuć. Może to wynika z tego, że dziecko jest karmione piersią.
    Z początku prało się pieluchy w lowelli z dodatkiem tego środka antybakteryjnego D coś tam w temp. 40st.. Daliśmy sobie z nim też spokój (po około 2mcach). Dziecko po normalnym proszku (dajemy go raczej mniej jak więcej) nie ma żadnych uczuleń. Dalej pierzemy w 40st. Tylko chyba płucze się dwa razy. Myślę że wkrótce będziemy płukać tyko raz.
    Ogólnie to pieluchy wielorazowe są ok. Taki zestaw jaki mamy jest chyba optymalny.
    Pampers na noc jest ok. Używamy Dada z biedronki, żona jest b. zadowolona.
    W dzień często zdarza się że wielorazówkę dzidziuś przesika i umoczy śpioszki. Jak są lekko umoczone można je przesuszyć i jeszcze użyć. Potem do prania.
    Żona też lubi na dłuższe spacery założyć pampersa.
    W chwili gdy człowiek się przyzwyczai, to wielorazówki stają się wygodniejsze od pampersa pod względem pracy jakiej wymagają. Mieszkamy w bloku gdzie jest sucho, więc pranie doskonale podnosi nam wilgotność. Teraz pierzemy wieczorem, na rano jest suche. Obecnie dziecko wyraźnie mniej zużywa pieluszek.
    Finansowo, myślę że pieluszki wielorazowe są tańsze, ale na pewno nie wiele razy. Pranie, prąd i proszek też kosztują. Na pewno odpadają kremy i chusteczki jednorazowe – a to duża oszczędność. Pupę myjemy wodą i pociętą pieluszką. Mała ma śliczną pupę i nigdy nie było z nią problemów.
    Mamy około 40 białych pieluch tetrowych, które podkłada się na przewijak. Mała lubi się na nie posikać jak leży golutka.
    Opinię piszę, bo sam kiedyś szukałem informacji na ten temat. Mam nadzieję, że komuś się przyda.
    To chyba tyle.
    Zachęcam
    Pozdrawiam

  6. #166
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie pieluszki

    witam
    Po pierwsze bardzo dziekuje za super temat i mase informacji.
    Przeczytałam, ale proszę o porade jakie pieluszki kupic i ile dla 1o miesiecznego chłopca. Zalezy mi żeby były chłonne i dobre, moga byc drozsze, moge prac codziennie. I czy można je suszyc w suszarce elkrtycznej?

  7. #167
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cabrini Zobacz posta
    Witam,
    Szczerze nie widzę tego, jak piszą niektóre osoby, że dwa wkłady pakują do otula cza. Nie próbowałem, może kiedyś…
    ja wkładam nawet i 3 wkłady - to tylko kwestia odpowiedniej wielkości, jak są szersze od kieszonki to się rolują po bokach i ciężko je ułożyć, ale da się naprawdę.

    Na początku stosowaliśmy ten olejek z drzewa herbacianego, ale daliśmy spokój. Nie ma potrzeby. Wiadro stoi w pokoju pod ławą i nic nie czuć. Może to wynika z tego, że dziecko jest karmione piersią.
    nie pamiętam już, czy siknięcia po samej piersi były mniej smrodliwe, ale teraz bez olejku nie dałabym rady. poza tym olejek nie jest tylko po to, żeby pieluchy nie śmierdziały ale głównie jako środek bakteriobójczy i grzybobójczy
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  8. #168
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    witam
    Po pierwsze bardzo dziekuje za super temat i mase informacji.
    Przeczytałam, ale proszę o porade jakie pieluszki kupic i ile dla 1o miesiecznego chłopca. Zalezy mi żeby były chłonne i dobre, moga byc drozsze, moge prac codziennie. I czy można je suszyc w suszarce elkrtycznej?
    tutaj znajduje sie najlepszy wątek na pytania o wielo- co, jak i dlaczego


    http://chusty.info/forum/showthread....-I-ZAGUBIONYCH

    1) jakie pieluszki?

    hmmm.... to zalezy od AKTUALNYCH (to się zmienia, dzieć rośnie, zmieniają się jego potrzeby, Twoje również) potrzeb matki i bobasa.
    Niestety, ale sprawdzonej recepty nikt Ci nie da, z pieluszkami jest jak z ubraniami- jednej kobiecie dany krój sukienki bedzie pasował w 100%, innej dużo mniej - trzeba troszke popróbować. Możesz poczytać informacje w dziale recenzji (zaraz znajdę linka), tam forumki wypowiadaja swoje opinie na temat poszczególnych pieluszek.

    Ile aktualnie waży Twoje dziecko? jakiej jest budowy ciała? (grubasek, chudzielec, jakie udka?)
    to pomaga wstepnie określic, jakie pieluszki mogą Was w wiekszym stopniu zadowolić


    2) ilość zalezy od mozliwości sikaniowych bobasa, formy pieluchowania- opcja otulacz+ wkład (tetra, prefold / czyli taki wkład skaładany z przeszyciami/, wkładka z bambusa, konopii, microfibry etc. ) będzie wymagał mniejszej ilości np. zew. osłonek typu otulacz/kieszonka, szybkosci schnięcia etc.


    3) na poczatek kup sobie ze 3 otulacze, 4-5 pieluszek (wymiennie: kieszonka lub aio lub sio), ze 2 formowanki (taka pieluszka, która wymaga warstwy pul (otulacza), by nie przeciekła) i kilka wkłądów np. uzyj tetrę jak masz lub aby zminimalizowac koszty: jakis niepotrzebny ręcznik, ręczniki z ikea... co dobrze chłonie, miłe dla bobasa i Ci odpowiada
    sprawdź, co max. Ci pasuje i dalej uzupełnij swój stosik.

    4) dla 10 msc. wybieraj raczej opcje bardziej niz mniej chłonne:
    czytaj idź w bambus, konopie -> jeżeli chodzi o pieluchy nocne i spacerowe
    oraz w wersje mniej chłonne -> micrfofibra, tetra, bawełna -> jeżeli czesto zmieniasz dz. w domu pieluche, wysadzasz je etc., takie higieniczne wersje dzienne


    aaaaaaaaaaaa.... jeżeli dziecko nocnikujesz wybieraj pieluchy bez mikropolarku/welurku od pupy, dzieć bedzie czuł mokro po siku, łatwiej wytworzy schemat siku-mokro,



    3) pieluchy b. chłonne: kieszonka swaddlebees z bambusem, kieszonka babykicks 3g z konopiami, otulacze+ formowanki (bambus, konopie), wonderos..... itp., wejdź na wątek z recenzjami znajdziesz mnóstwo info


    powodzenia, w razie pytań smiało pisz, ale pw proszę, bo mogę zgubić wątek
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 09-12-2012 o 22:20

  9. #169

    Domyślnie Zapieluchowanie drugiego dziecka.

    Dziewczyny, potrzebuję pomocy w kompletowaniu stosiku dla drugiego dziecka. Mój Tymek co prawda też był głównie na wielo, ale niestety początki mieliśmy dość nieudolne. Wszystko to za sprawą zbyt wielu pieluszek one size, do których 3 kilogramowy noworodek musiał dorosnąć. Miałam 3 otulacze S imse, ale te drapały brzuszek, więc szybko poszły w świat. Tym razem zależy mi na wielopieluchowaniu od początku, w zwiąku z tym nieco uzupełniłam nasz stosik i teraz mam:

    2 Flipy
    1 otulacz Imse S (ostał się
    3 Apple Cheeks 1 i 5 wkładów
    1 Teeny Fit
    1 JBD
    20 szt tetry od Sandry 80x80
    ok 10 muślin IV i ecopi
    3 tetry bambusowe kikko,
    1 wklad bambusowy składany z NappiMe

    no i troszkę różnych pieluszek na później, z pewnością dużo za dużych na noworodka i małe niemowlę

    Co według Was należałoby jeszcze dokupić, żeby ten zestaw był funkcjonalny od samego początku. Chcę tym razem uniknąć porażki. Pomóżcie ładnie proszę. Ja już zgłupiałam.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  10. #170

    Domyślnie

    witaj ania mania
    Ja wielopieluchowałam córeczkę od 4 tygodnia życia bo wcześniej byłyśmy długo w szpitalu ale moja córka była malutka (miała niecałe 3 kg) więc powiem Ci co było u mnie:
    - cieniutka tetra, chyba 70x70 bo ta większa była ogromna dla niej. Tetrę składałam w trójkąt z plisą i zakładałam na to otulaczyk malutki. I myślę że powinnaś dokupić sobie wkładki polarowe "sucha pupa" bo z nich kupy bardzo ładnie schodzą. Poza tym dla noworodka najlepiej kupić nową tetrę bo wydaje mi się że nie ma co męczyć dziecka taką szorstką, używaną.
    -flip u mnie był za duży i za szeroki między nóżkami. Używałam go dopiero od 3 miesiąca.
    -składany wkład nappime moim zdaniem jest za gruby na plecach dla noworodka, ja w moim uciełam obszycie i delikatnie zakończyłam szwem na maszynie( bez zawijania materiału)
    Oprócz tego u mnie było kilka formowanek, najlepsze dla mnie są eko_mamy. Nie wiem niestety co to jest jbd. Reszty pieluszek nie miałam, mam nadzieję, że trochę pomogłam

  11. #171

    Domyślnie

    Aniu, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Tetry, co prawda 80x80, ale mam juz tak dużo, że nie wiem czy jeszcze dokupować. Uzupełnię natomiast wyprawkę o małe formowanki flanelkowe IV. Jeśli chodzi o małe otulacze to mam 3 apple cheeksy i mam nadzieję, że właśnie jako otulacze będą nam służyć. Tetrę mam nową, muśliny stare i prawdę mowiąc wydaja mi się bardziej miękkie. Aniu, ile miałaś małych otulaczy? A JBD to jedna biała doskonała IV AIO.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  12. #172
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    hej
    mam pytanie, jakie mi polecicie pieluchy na noc ,?
    Musza byc super chłonne, na razie uzywam pamersów a i one nie zawsze wytzrymuja noc bo młody jak idzie spac o 19 wypija mleko i w nocy raz pije picie 250 ml a spi do 7 rano czyli 12 h ciurkiem, w ciągu dnia uzywam kieszonek, pare chinek ( jak kupowałam myslam ze to produkcja PL) i charlie banana, powiem Ci ze charlie mieciutkie ale nie chlonne, chinki sa chłonniejsze.
    Oczywiscie nie chce chinek tylko fajne firmowe, doradzcie jakie???
    Z gory dziekuje za pomoc

  13. #173
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    hej
    mam pytanie, jakie mi polecicie pieluchy na noc ,?
    Musza byc super chłonne, na razie uzywam pamersów a i one nie zawsze wytzrymuja noc bo młody jak idzie spac o 19 wypija mleko i w nocy raz pije picie 250 ml a spi do 7 rano czyli 12 h ciurkiem, w ciągu dnia uzywam kieszonek, pare chinek ( jak kupowałam myslam ze to produkcja PL) i charlie banana, powiem Ci ze charlie mieciutkie ale nie chlonne, chinki sa chłonniejsze.
    Oczywiscie nie chce chinek tylko fajne firmowe, doradzcie jakie???
    Z gory dziekuje za pomoc
    Pomyśl nad formowanką (chłonną - może bambusową) i wełniakiem bo chyba to będzie w stanie znieść najwięcej

  14. #174
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Joasia a czy mozesz mi jakas konkretna polecic?

  15. #175
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    Joasia a czy mozesz mi jakas konkretna polecic?
    Mi sprawdzają się formowanki bambusowe mam szyjących (kokosi, ecodidi, flanelkowa Agny). Firmowych "sklepowych" nie miałam, ale są dziewczyny co np. MS chwalą. Wełniaki które używam/łam to loveybums, IV, bbh, ecodidi, gacie Agny. I tu mamy szyjące/dziergające mają lepsze ceny. Magnolia też ma fajne wełniaki. Może na bazarku spróbuj upolować coś taniej na testy. I będziesz wiedziała czy to też dla was

  16. #176
    Chustomanka Awatar Linus
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    616

    Domyślnie

    też polecam formowanki Agny plus jej otulacz
    mam tez otulacz ekomama, ale nie jest tak dobry jak ten od Agny
    mojego sikacza wytrzymują, a potrafi nasikać przez noc jak mało kto

  17. #177
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    moge prosic o jakis link jak te pieluchy kupic

  18. #178

  19. #179
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    8

    Domyślnie witajcie :)

    Przeczytałam wszystko co napisałyscie.. bardzo ciekawe i przydatne informacje. Ja nastawiłam się na wielorazowe już na długo przed ciązą. Teraz mam 6-ty miesiąc i pieluszki już czekają w komodzie.
    Jestem bardzo pozytywnie nastawiona, oczywiście trochę mnie to przeraża, ale wszystko co nowe, to musi się człowiek z tym oswoić.
    W moich zasobach jest 8 otulaczy, oraz ze 40 wkładów z mikrofibry oraz ze 30 z bambusa. Mamy kupione wiaderko, oraz papierki na kupkę. Wstępnie moje wizje są takie, że będę zmieniać wkład w zależności od jego zamoczenia, a otulacz jeśli bedzie mokry/zabrudzony, bo wkłady będę kładła - w dzień na otulacz, w nocy jeden na, drugi bambusowy pod..
    Jeśli myślicie że to zły pomysł, proszę o sprostowanie o rady.
    Pozdrawiam

  20. #180
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Ja dorzuciłabym do tego stosu jakieś kieszonki one-size, wygodne na wyjścia i "pewniejsze" jeśli chodzi o przeciekanie.

    No i te wkłady - jakie to dokładnie wkłady i do jakiego otulacza?
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •