Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 35678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #241
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slomka81 Zobacz posta
    Maksia wiesz....to wszystko zależy co Wam podpasuje. Ja przed praniem włączam płukanie, żeby wypłukać pieluchy z moczu. To mi się wydaje ważne, zwłaszcza jeśli chce się prać razem z ubrankami, żeby się to wszystko w tym moczu nie prało. No i potem piorę normalnie. A dodatkowe płukanie po praniu też raczej włączam, żeby wypłukać resztki proszku. nie jest to konieczne, ale złogi proszku lubia zalegać w pieluszkach i wtedy mogą zacząć przeciekać. mimo tych płukań i tak będzie o niebo bardziej eko niż używając pampersów.
    A co do proszku to pierze się w dzieciowym- połowa porcji najlepiej, a do tego środek antybakteryjny na przykład nappy fresh. On raczej być powinien, bo działa antybakteryjnie

    To brzmi bardzo sensownie, to płukanie przed praniem aby z moczem ubranek nie prać, ale moja pralka nie ma takiej możliwości, w ogóle jak już zacznę pranie to nie mogę jej otworzyć, nic dodać itd. - może dlatego że otwiera się z przodu a nie od góry. To może takie zabezpieczenie, nie wiem.

    Może masz rację, że pomimo dodatkowego płukania to dalej będzie eko... jakoś cała idea wielorazowych pieluszek przemówiła do mnie w dużej mierze z pobudek ekologicznych, a z kolei używanie mnóstwa wody do prania eko zbytnio nie jest. Może się mylę, może ilość wody nie jest taka duża, nigdy tego nie mierzyłam (nie chodzi mi o kwestie finansowe tutaj)... Tak czy siak myślę, że nawet jeśli tej wody trochę się zużyje, to chyba jest dużo bardziej eko niż 1,5 tony jednorazówek gdzieś na wysypisku - masz rację

  2. #242
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    Ale maksia pisze czy da się bez tego prania wstępnego aby oszczędzić
    To brzmi jakby chodziło o oszczędność finansową, a przecież nie o tym mowa. Nieważne, doszłam do wniosku, że zużycie większej ilości wody jest bardziej eko niż mnóstwo jednorazówek na wysypisku

    No i tak czy siak nie mam opcji prania wstępnego, tylko mogę dodatkowe płukanie załączyć...

  3. #243
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    namaczanie odradzam, gromadza się wtedy bakterie
    nie ma potrzeby namaczania
    można prać jak najbardziej z ubrankami, nie wiem kto takie głupoty wygaduje
    do prania można uzywac i lovelę i białego jelenia i dzidziusia, oczywiscie połowę zalecanej dawki plus nappy fresh lub inny dodatek o podobnych funkcjach (np. miofresh)
    Hmmmm a jeśli nie mam możliwości płukania w pralce przed praniem to miałoby sens opłukać wodą z kranu z siuśków przed wrzuceniem do pralki aby ubranka w moczu się nie prały?

    Zastanawia mnie jeszcze czy jeśli te pieluszki sobie leżą z zasiusianymi wkładami i czekają na pranie to nie gromadzą się tam wtedy bakterie? Bo o ile dobrze zrozumiałam to zasiusianą pieluszkę wrzucam do pojemnika w pokrywką i ona tam mokra czeka na pranie, tak? Czy można robić pranie co 3 dni? to nie zaszkodzi tym wkładom i co z bakteriami? Proszek nappy fresh załatwi sprawę? w końcu ma działanie bakteriobójcze więc domyślam się, że tak, ale wolę się u Was doświadczonych upewnić

  4. #244
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maksia Zobacz posta
    Hmmmm a jeśli nie mam możliwości płukania w pralce przed praniem to miałoby sens opłukać wodą z kranu z siuśków przed wrzuceniem do pralki aby ubranka w moczu się nie prały?

    Zastanawia mnie jeszcze czy jeśli te pieluszki sobie leżą z zasiusianymi wkładami i czekają na pranie to nie gromadzą się tam wtedy bakterie? Bo o ile dobrze zrozumiałam to zasiusianą pieluszkę wrzucam do pojemnika w pokrywką i ona tam mokra czeka na pranie, tak? Czy można robić pranie co 3 dni? to nie zaszkodzi tym wkładom i co z bakteriami? Proszek nappy fresh załatwi sprawę? w końcu ma działanie bakteriobójcze więc domyślam się, że tak, ale wolę się u Was doświadczonych upewnić
    do wiaderka na pieluchy kropi sie olejkiem herbacianym który ma działanie bakteriobójcze. Pieluchy są tyle mokre w wiaderku na ile dziecko nasiurało, nawet trochę podsychają

  5. #245
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    do wiaderka na pieluchy kropi sie olejkiem herbacianym który ma działanie bakteriobójcze. Pieluchy są tyle mokre w wiaderku na ile dziecko nasiurało, nawet trochę podsychają

    Te kropelki to na dno wiadreka pustego czy jak są pieluszki to kropi się na pieluszki już?

  6. #246
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jeszcze zastanawia mnie kwestia czym prać - proszek czy płyn? Oczywiście dziecięce i delikatna, tylko co?
    Niestety różne miejsca podają rozbieżne info na ten temat, dotychczas uważałam, że proszek jest lepszy (może na tym forum była taka informacja, albo na innym), a dziś szukając informacji o pieluszkach znalazłam, że zdecydowanie lepsze są płyny uwielbiam takie masło maślane hehe

    Wszyscy są zgodni co do tego by użyć połowy zalecanej ilości proszku/płynu więc tu jest jasność

    Macie jakieś obserwacje że w proszku/płynie było lepiej/gorzej?

  7. #247
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Gdzieś czytałam, że płyn zapycha pieluchy, więc lepiej chyba w proszku
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  8. #248
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Na dno kilka kropel olejku A piorę w proszku choć znajome płynu używają

  9. #249
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    ja 2-3 krople daję na pieluchę przed wrzuceniem do worka na brudasy
    pieluchy pierze się w proszku
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  10. #250
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja pieluchy piorę w specjalnym proszku dla dzieci

  11. #251
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    OK, Dzięki. Kupiłam proszek specjalny dla dzieci. Jak się skończy może wypróbuję płyn... zobaczę.

    Na razie nie mam olejku, ale kupię na pewno. Nie mam też jeszcze Nappy Fresh - to tylko online można dostać czy w sklepach stacjonarnych też bywa? Póki co będę prała w 60st. a jak się zaopatrzę w Nappy to zejdę do 40st.

  12. #252
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Właśnie dostałam paczuszkę ze swoimi pierwszymi pieluszkami - są śliczne

    Już się piorą na najdłuższym możliwym programie, na 60st. w dziecięcym proszku

    Czy po 1 praniu już będę mogła w nie ubrać małego szkraba? Czy też trzeba najpierw kilka razy wyprać by były chłonne?

    Coś intuicyjnie czuję, że niedługo kupię następne

    Pozdrawiam

  13. #253
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maksia Zobacz posta
    Czy po 1 praniu już będę mogła w nie ubrać małego szkraba? Czy też trzeba najpierw kilka razy wyprać by były chłonne?

    Coś intuicyjnie czuję, że niedługo kupię następne

    Pozdrawiam
    Możesz ubrać, ale pamiętaj, żeby je dosyć szybko zmienić, bo pełna chłonność dopiero po kilku praniach, ale szkoda czyste pieluchy kilka razy wstawiać
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  14. #254
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Możesz ubrać, ale pamiętaj, żeby je dosyć szybko zmienić, bo pełna chłonność dopiero po kilku praniach, ale szkoda czyste pieluchy kilka razy wstawiać
    Dokładnie
    Zrobię jak mówisz

  15. #255
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Przy każdym przewinięciu zmieniacie kieszonkę ?

  16. #256
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    raczej tak. choc mnie sie czasem zdarza uzyc jeszcze raz jako otulacza- czysty wklad na zewnatrz a nie w kieszeni pieluchy.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  17. #257
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    tak, ale wiem ze jak niektórzy maja mało pieluch to wsadzają wkład?tetrę/formowankę na wierzch i taka kieszonka służy wtedy jako otulacz
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #258
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Mam mały problem, nie wyprała mi się dokładnie pieluszka z kupy - ogólnie wszystko zeszło, ale są resztki - niedużo, ale jednak - w załamaniach gumkowych na nóżki i teraz się zastanawiam jak to roziwązać na przyszłość?

    Kupę spłukałam słuchawką prysznicową ile się dało do toalety i nic więcej nie zrobiłam... Czy Wy jakoś zapieracie te pieluchy po kupie zanim pójdą do pralki?

  19. #259
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maksia Zobacz posta
    Mam mały problem, nie wyprała mi się dokładnie pieluszka z kupy - ogólnie wszystko zeszło, ale są resztki - niedużo, ale jednak - w załamaniach gumkowych na nóżki i teraz się zastanawiam jak to roziwązać na przyszłość?

    Kupę spłukałam słuchawką prysznicową ile się dało do toalety i nic więcej nie zrobiłam... Czy Wy jakoś zapieracie te pieluchy po kupie zanim pójdą do pralki?
    Kupę zawsze od razu spłukiwałam tak jak ty, a plamy nacierałam mydełkiem odplamiającym z rossmana. Tego samego dnia jak już miałam czas i zebrało mi się kilka zakupkanych pieluch przepierałam je ręcznie i dopiero takie wrzucałam do wiaderka z brudnymi.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  20. #260

    Domyślnie

    Ja też tak robię, trzeba zapierać koniecznie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •