Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 245678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #221
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    ja nie uzywam takich workow Wydaje mi sie ze on sie niczym nie rozni od tych z ikei, jedynie tym ze go latwiej na kosz zalozyc bo ma sznurek zamiast suwaka i inny ksztalt. Jak tak mysle to moze byc przydatny w sytuacji gdy nie chcesz dotykac pieluch przy ladowaniu prania tylko prosto z kosza do pralki wrzucasz i sie piorą No ale moze niech sie wypowie jeszcze ktos kto używa

  2. #222
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    kornflejka, wydaje mi się, że się niczym nie różni. Ja nie mam i nie odczuwam potrzeby posiadania


  3. #223
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Tak wlasnie podejrzewalam, ze nie sa potrzebne
    Dzięki dziewczyny za odpowiedz.

  4. #224
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dziewczyny chcę zacząć z wielo, mam juz 14 miesieczniaka, wiem ze pozno, ale z 2 strony jeszcze troche pokorzysta, mysle na poczatek o 5 kieszonkach, maly sie wierci bardzo przy zmianie wiec musze szybko to robic i kieszonka mi najbardziej pampersa przypomina a do nich sie przyzwyczailam ja i malec, ma to sens?

    aha i wklady same bambusowe mysle kupic bo dzieć duży i siknięcia już większe...

    no to chyba takie moje male watpliwosci poczatkujacej wielo

  5. #225
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    maksia moim zdaniem ma sens Szczególnie, że przy odpieluchowaniu będziesz mogła wkłady dawać 'na górę' a nie do kieszonki, i dziecko będzie miało mokro od pupy,wtedy może szybciej załapie o co chodzi

    Co do wkładów, i tam bym polecała trochę z mikrofibry. Bambus szybko się niszczy (chociaż Wam chyba tyle czasu nie zostało ), i większość bambusowych (takich,które ja miałam) były węższe, niż te z mikrofibry. Używamy teraz po prostu je razem wsadzone.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  6. #226
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    maksia moim zdaniem ma sens Szczególnie, że przy odpieluchowaniu będziesz mogła wkłady dawać 'na górę' a nie do kieszonki, i dziecko będzie miało mokro od pupy,wtedy może szybciej załapie o co chodzi

    Co do wkładów, i tam bym polecała trochę z mikrofibry. Bambus szybko się niszczy (chociaż Wam chyba tyle czasu nie zostało ), i większość bambusowych (takich,które ja miałam) były węższe, niż te z mikrofibry. Używamy teraz po prostu je razem wsadzone.

    Dzięki wielkie za wskazówki. W takim razie trochę wymieszam te wkłady aby popróbować różnych.

    Poza tym daję go wkrótce do żłobka, kierowniczka mówiła by przynieść pampersy... ciekawe czy zgodziliby się ewnetualnie na takie wielo... ?

    No nic, najpierw sama muszę popróbować czym to się je...

  7. #227
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Maksia my teraz zaczęliśmy i jestem zachwycona żałuje że dopiero.
    Ja też bym poleciła kilka z mikrofibry na dzien idealne a i mamy około 13 kieszonek (chyba jeszcze kupię)
    5 trochę mało...

  8. #228
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    Maksia my teraz zaczęliśmy i jestem zachwycona żałuje że dopiero.
    Ja też bym poleciła kilka z mikrofibry na dzien idealne a i mamy około 13 kieszonek (chyba jeszcze kupię)
    5 trochę mało...

    Spodziewam się, że 5 docelowo to będzie za mało, ale najpierw chcę tyle zamówić na próbę i zobaczyć czym to się je


    Do żłobka chyba będę musiała i tak pampersy nosić...

  9. #229
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    A no to co innego Ja zamówiłam najpierw 2 aby zobaczyć co to i w ogóle ale w ten sam dzień więcej zamawiałam
    Ciekawe co Ci w żłobku powiedzą.
    Zawsze możesz naszykować przygotowane do użytku kieszonki z wkładami a Pani ze żłobka może je dawać do jakiejś nieprzemakalnego worka i Tobie
    jak przyjdziesz po synka. Mi się wydaje że dało by radę .

  10. #230
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    A no to co innego Ja zamówiłam najpierw 2 aby zobaczyć co to i w ogóle ale w ten sam dzień więcej zamawiałam
    Ciekawe co Ci w żłobku powiedzą.
    Zawsze możesz naszykować przygotowane do użytku kieszonki z wkładami a Pani ze żłobka może je dawać do jakiejś nieprzemakalnego worka i Tobie
    jak przyjdziesz po synka. Mi się wydaje że dało by radę .
    Też jestem ciekawa jak to będzie. Najpierw zobaczę je sama i poczekam na szczepienia małego, bo dopiero po nich pójdzie do żłobka. Jak się wkręcę to pewnie będę chciała nakręcić też Panią ze żłobka hehe, ale to póki co odległa kwestia.
    Ostatnio edytowane przez maksia ; 26-10-2013 o 12:32

  11. #231
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jeszcze kwestia prania. Mianowicie póki co jesteśmy długo na jednorazówkach i synek nie ma tendencji do odparzeń, nie używam praktycznie kremu do pupy (bardzo rzadko) bo nie ma potrzeby. On ma ładną skórę i to nie jest przyczyna mojego zainteresowania pieluszkami wielorazowymi.

    Czytałam, że prać trzeba na długim programie i jeszce z dodatkowym płukaniem - co wydaje mi się dużym zużyciem wody, co z kolei nie brzmi ekologicznie, a to między innymi chęć małego eko gestu skłania mnie do tych pieluszek... no i zastanawiam się czy dodatkowe płukanie jest niezbędne?
    Domyślam się, że odpowiedzi będą subiektywne więc zapytam inaczej - czy jeśli po zwykłym praniu (bez dodatkowego płukania) nie będzie na skórze żadnych odparzeń, uczuleń, tudzież innych to oznacza, że mogę z tego nadprogramowego płukania zrezygnować?

  12. #232
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    U nas bez dodatkowego płukania nic się nie dzieje, czasem włączam to płukanie a czasem nie. Tak i tak jest okej.

  13. #233
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Maksia mój tez ma ładną pupę nawet na jednorazówkach
    Wiesz ja czytałam gdzieś że można po prostu namoczyć wkłady (o nie głównie chodzi bo mają dużą chłonność a pralka o tym nie wie ) a potem do pralki i normalne pranie
    Weź pod uwagę że z tym możesz prać też ubranka
    Ja dodatkowe płukanie nastawiam do każdego prania

  14. #234
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    Maksia mój tez ma ładną pupę nawet na jednorazówkach
    Wiesz ja czytałam gdzieś że można po prostu namoczyć wkłady (o nie głównie chodzi bo mają dużą chłonność a pralka o tym nie wie ) a potem do pralki i normalne pranie
    Weź pod uwagę że z tym możesz prać też ubranka
    Ja dodatkowe płukanie nastawiam do każdego prania

    No właśnie mam nadzieję, że mogę z ubrankami, bo znajoma która używa - u niej zresztą się w tych pieluszkach zakochałam - mówiła że nie można z ubrankami

    Czyli rozumiem, że mogę wcześniej namoczyć wkłady zwykłą wodą z kranu i do pralki, razem z ubrankami - do prania użyć jakiegoś dziecięcego proszku typu locela, biały jeleń tak?

    Słyszałam też o proszku nappy fresh - powinnam się w niego zaopatrzyć?

    Nie mogę doczekać się już tych ślicznych pieluszek

  15. #235
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maksia Zobacz posta
    No właśnie mam nadzieję, że mogę z ubrankami, bo znajoma która używa - u niej zresztą się w tych pieluszkach zakochałam - mówiła że nie można z ubrankami

    Czyli rozumiem, że mogę wcześniej namoczyć wkłady zwykłą wodą z kranu i do pralki, razem z ubrankami - do prania użyć jakiegoś dziecięcego proszku typu locela, biały jeleń tak?

    Słyszałam też o proszku nappy fresh - powinnam się w niego zaopatrzyć?

    Nie mogę doczekać się już tych ślicznych pieluszek
    namaczanie odradzam, gromadza się wtedy bakterie
    nie ma potrzeby namaczania
    można prać jak najbardziej z ubrankami, nie wiem kto takie głupoty wygaduje
    do prania można uzywac i lovelę i białego jelenia i dzidziusia, oczywiscie połowę zalecanej dawki plus nappy fresh lub inny dodatek o podobnych funkcjach (np. miofresh)

  16. #236
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Wiewiórka nie chodzi o moczenie i aby leżało
    tylko tuż przed wrzuceniem do pralki zamoczyć w wodzie

    Ja po kilku dniach wiem że już nie założę mu tych okropnych pampersów

  17. #237
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    Wiewiórka nie chodzi o moczenie i aby leżało
    tylko tuż przed wrzuceniem do pralki zamoczyć w wodzie
    tego też nie rozumiem. Nie lepiej włączyć dodatkowe płukanie?

  18. #238
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Ale maksia pisze czy da się bez tego prania wstępnego aby oszczędzić

  19. #239
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maksia Zobacz posta
    Zastanawia mnie jeszcze kwestia prania. Mianowicie póki co jesteśmy długo na jednorazówkach i synek nie ma tendencji do odparzeń, nie używam praktycznie kremu do pupy (bardzo rzadko) bo nie ma potrzeby. On ma ładną skórę i to nie jest przyczyna mojego zainteresowania pieluszkami wielorazowymi.

    Czytałam, że prać trzeba na długim programie i jeszce z dodatkowym płukaniem - co wydaje mi się dużym zużyciem wody, co z kolei nie brzmi ekologicznie, a to między innymi chęć małego eko gestu skłania mnie do tych pieluszek... no i zastanawiam się czy dodatkowe płukanie jest niezbędne?
    Domyślam się, że odpowiedzi będą subiektywne więc zapytam inaczej - czy jeśli po zwykłym praniu (bez dodatkowego płukania) nie będzie na skórze żadnych odparzeń, uczuleń, tudzież innych to oznacza, że mogę z tego nadprogramowego płukania zrezygnować?
    Maksia wiesz....to wszystko zależy co Wam podpasuje. Ja przed praniem włączam płukanie, żeby wypłukać pieluchy z moczu. To mi się wydaje ważne, zwłaszcza jeśli chce się prać razem z ubrankami, żeby się to wszystko w tym moczu nie prało. No i potem piorę normalnie. A dodatkowe płukanie po praniu też raczej włączam, żeby wypłukać resztki proszku. nie jest to konieczne, ale złogi proszku lubia zalegać w pieluszkach i wtedy mogą zacząć przeciekać. mimo tych płukań i tak będzie o niebo bardziej eko niż używając pampersów.
    A co do proszku to pierze się w dzieciowym- połowa porcji najlepiej, a do tego środek antybakteryjny na przykład nappy fresh. On raczej być powinien, bo działa antybakteryjnie
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  20. #240
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Ja robię podobnie jak słomka, czyli włączam płukanie przed praniem samych zasikanych pieluch i dorzucam ciuchy, po już nie płuczę dodatkowo ( robiłam tak jak Jasiek był malutki). Przy praniu poniżej 60 stopni jakiś srodek antybakteryjny by się przydał, a ponieważ właściwie zawsze piorę na 60 stopniach przestalam uzywać Nappy fresh, ale też pieluch mam niewiele teraz do prania, bo tylko z nocy.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •