Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #181
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Przeczytałam wszystko co napisałyscie.. bardzo ciekawe i przydatne informacje. Ja nastawiłam się na wielorazowe już na długo przed ciązą. Teraz mam 6-ty miesiąc i pieluszki już czekają w komodzie.
    Jestem bardzo pozytywnie nastawiona, oczywiście trochę mnie to przeraża, ale wszystko co nowe, to musi się człowiek z tym oswoić.
    W moich zasobach jest 8 otulaczy, oraz ze 40 wkładów z mikrofibry oraz ze 30 z bambusa. Mamy kupione wiaderko, oraz papierki na kupkę. Wstępnie moje wizje są takie, że będę zmieniać wkład w zależności od jego zamoczenia, a otulacz jeśli bedzie mokry/zabrudzony, bo wkłady będę kładła - w dzień na otulacz, w nocy jeden na, drugi bambusowy pod..
    Jeśli myślicie że to zły pomysł, proszę o sprostowanie o rady.
    Pozdrawiam
    Może jakieś formowanki do tego ( ja ostatnio zakochana jestem w formowankach są bardzo chłonne) i kieszonki też się przydają u nas jest to wersja dla tatusia.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  2. #182

    Domyślnie

    witam Was.
    Moj synek w marcu skonczy 3 lata. Ostatnio trafilam na temat pieluch wielorazowch i postanowilam sprobowac. Synek byl pieluchowany jednorazowkami.
    Synek nosi pieluche tylko na noc i w zwiazku z tym po dluzszej rozkmince postanowilam zakupic kieszonke http://allegro.pl/pieluszki-pieluchy...8.html#history o taka i dokupilam jeszcze wklady bambusowe. Myslicie ze to dobry wybór jak na poczatek? i zarowno koniec?

    drugie dziecko, o ktore zamierzam sie postarac za okolo pol roku, chcialabym pieluchowac wielorazowo.

    pozdrawiam Was.

  3. #183
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    na początek dla noworodka te kieszonki będą za duże, więc ara po urodzeniu lepszy byłby otulacz+ wkłady/tetra/prefoldy ale potem w miare spokojnie... to chinki i opinie bywają różne, bo zdarza się, że dwie pieluszki z jednej aukcji różnią się od siebie (np. jedna ma luźniejsze gumki od drugiej), ale u mnie dawały radę dosyć długo (kupowałam używane z bazarku). Tylko teraz na ponad dwu latku (przy konieczności podwójnych wkładów) sa juz troszkę małe. Bo one mają ciut mniejszy krój od innych chinek.

  4. #184

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz Bansza, mimo wszystko probuje. Się okaze co dalej....

  5. #185
    Chustonoszka Awatar indianka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    133

    Domyślnie

    W ramach porad: getry są świetne. Żałuję, że dopiero teraz kupiłam. Po domu - fajnie się zmienia pieluchę, wygodnie biega. Na wyjscia z nosidłem - zakrywa wysunięte nóżki. Super.
    Pewnie przy treningu nocnikowym też się sprawdzą.
    Jestem mamą od 6.01.12r.

  6. #186
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Hej, a co z mikrofibrą i jej praniem?
    Bo czytałam dwie szkoły,że można w 90stopniach i wygotowywac, i że nie można,bo się te włókna skurczają i będą mniej chłonne

  7. #187
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Ja swoje co jakiś czas piorę w 90st., nie zauważyłam, żeby im to robiło krzywdę, no ale na co dzień piorę w 40, rzadziej 60st.
    Witek 2012

  8. #188
    Chustonoszka Awatar indianka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Hej, a co z mikrofibrą i jej praniem?
    Bo czytałam dwie szkoły,że można w 90stopniach i wygotowywac, i że nie można,bo się te włókna skurczają i będą mniej chłonne
    Kurczy się bambus. O microfibrze tego nie słyszałam. Ja trzymam się zaleceń na metkach. Ale w razie potrzeby odkażenia np. po chorobie wyprałabym w 90st.
    Jestem mamą od 6.01.12r.

  9. #189

    Domyślnie

    Dziewczęta poratujcie wiedzą.
    Czy istnieją kieszonki bez polaru przy pupie, a z czyms naturalnym? Bawelna, bambus, konopie...cokolwiek tylko nie polar.
    Która polska mama szyje takie?
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  10. #190
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    Dziewczęta poratujcie wiedzą.
    Czy istnieją kieszonki bez polaru przy pupie, a z czyms naturalnym? Bawelna, bambus, konopie...cokolwiek tylko nie polar.
    Która polska mama szyje takie?
    podpytaj szyjących mam na handmade,pewnie da się zrealizować,można też chinki zwykłe kupić z bambusem przy pupie,na bazarku nawet widziałam ostatnio. Zamiast kieszonki możesz też wypróbować SIO Ewentualnie wełniak+ręczniczki bambusowe lub tetra bambusowa

  11. #191
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    bambus jest powszechny w kieszonkach, chinki są na pewno,a w sumie to nie wiem kto szyje kieszonki z bambusem ?
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  12. #192
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Bialawanilia a coolmax próbowałaś?

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Bialawanilia a coolmax próbowałaś?
    No to mnie zagięłaś Ale nawet jak są z czymś takim pieluszki to zawsze jest to coś sztucznego.
    Szukam pieluszki którą się będzie szybko zakłądało i zdejmowało, ale musi mieć coś naturalnego przy pupie. Na razie mamy same formowanki i synek nie wyrabia przy zakładaniu formowanki, a co dopiero otulacz czy gatki
    Znam już AIO lub SIO, ale pomyślałam jeszcze o kieszonkach, bo wkłady to sobie mogę w wolnej chwili włożyć lub wyjąć i synek nie musi w tym uczestniczyć
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  14. #194
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    u Agny, (zufizo) można zamówić z frotką bawełnianą od pupy

  15. #195
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    No to mnie zagięłaś Ale nawet jak są z czymś takim pieluszki to zawsze jest to coś sztucznego.
    Szukam pieluszki którą się będzie szybko zakłądało i zdejmowało, ale musi mieć coś naturalnego przy pupie. Na razie mamy same formowanki i synek nie wyrabia przy zakładaniu formowanki, a co dopiero otulacz czy gatki
    Znam już AIO lub SIO, ale pomyślałam jeszcze o kieszonkach, bo wkłady to sobie mogę w wolnej chwili włożyć lub wyjąć i synek nie musi w tym uczestniczyć
    to w sumie najtańsza opcja to chinki z bambuskiem choćby ecobambino

  16. #196

    Domyślnie

    No ok, to sobie pomysle, dziekuje A z tym coolmaxem pupa sie nie poci jak przy polarze?
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  17. #197
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    No ok, to sobie pomysle, dziekuje A z tym coolmaxem pupa sie nie poci jak przy polarze?
    jeszcze nie zdążyłam przetestować tej kieszonki,ale wydaje mi się,że nie powinna,bo to jest dość przewiewny i cieniutki materiał

  18. #198
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    No ok, to sobie pomysle, dziekuje A z tym coolmaxem pupa sie nie poci jak przy polarze?
    Mojemu tyłek się nie pocił, za to w polarze mocno. Tylko coolmax nie daje takiego uczucia suchości jak polar, po jednym malym siknięciu jeszcze tak potem już nie bardzo.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  19. #199
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,645

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    No ok, to sobie pomysle, dziekuje A z tym coolmaxem pupa sie nie poci jak przy polarze?
    Nie powinna, w końcu coolmaxa używa się do produkcji np. bielizny termoaktywnej.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  20. #200
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    napisalam w zlym temacie
    Ostatnio edytowane przez RoxieSTB ; 12-06-2013 o 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •