Strona 7 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #121
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marciasone Zobacz posta
    ale duzo dziewczyn sie spotyka w wtedy chetnie daja do pomacania pieluszki i poopowiadaja o nich,i podziela sie doswiadczeniami
    A kogo mogłabyś polecić? potrzebuję kogoś doświadczonego, z różnymi pieluszkami, kto jest zapalony do pieluszkowania i zapali innych. Może da się zaprosić do Rudy Ślaskiej? Pisząc o spotkaniach, masz na myśli te w Akademii Indygo? (bo tam chyba ostatnio odbywają się chustospotkania? ja jeszcze bywałam w Kalimbie...)
    WOJTUŚ 2006
    ADAŚ 2008

    BARTUŚ 2010

  2. #122
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    no akademia indygo jak najbardziej albo zapraszam do mnie na kawe,nie mam jakos super duzo i rozne roznosci ale te podstawowe to ma i popoowiadac moge
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  3. #123
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Aloha

    Cytat Zamieszczone przez Aloha Zobacz posta
    klarciak, ekstra dokument! Jeśli byś się zgodziła to chętnie bym go podlinkowała na swoim blogu ...
    Linkuj śmiało. Tu wrzucam linka do wersji ostatecznej:
    http://tiny.pl/hcqjz

  4. #124
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alix Zobacz posta
    Mam pytanie, bo nie do konca ogarniam ten dzial...
    Wlasnie stalam sie wlascicielka flipa one size z wkładem z bawełny organicznej. Jak to uprać przed pierwszym uzyciem? Czy moge po prostu wrzucic do pralki razem z ubrankami do loveli na 40 stopni+podwójne płukanie?

    jak najbardziej możesz uprać w podany przez ciebie sposób

  5. #125
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    11

    Domyślnie

    dziękuję Wam bardzo za ten wątek, troche mam jeszcze mętlik w głowie, ale już mniejszy niż na początku

  6. #126
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie Dziewczyny.Jestem tu nowa.Bardzo zaintrygował mnie temata tych pieluszek.Wkrótce urodzę drugie dziecko i przymierzam się do kupna wielorazówek.Mam tylko parę pytań do doświadczonych Mam-jak często się zmienia te pieluszki,czy zalezy to od stosowanych wkładek(rodzaj,ilość)-widziałam na allegro typu kieszonka z jedną wkładką lub dwoma wkładkami,czy dziecko musi tylko raz nasiusiać,czy może kilka razy(w jednorazówce zmienia się jak się trochę nabąbluje)),o kupkę nie pytam,bo wiadomo,czy pupa dziecka jest sucha?Może są to infantylne pytania,ale kto pyta nie błądzi,albo raczej kto pyta to kupuje i stosuje))Pozdrawiam i czekam na info

  7. #127
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez renelka Zobacz posta
    Witajcie Dziewczyny.Jestem tu nowa.Bardzo zaintrygował mnie temata tych pieluszek.Wkrótce urodzę drugie dziecko i przymierzam się do kupna wielorazówek.Mam tylko parę pytań do doświadczonych Mam-jak często się zmienia te pieluszki,czy zalezy to od stosowanych wkładek(rodzaj,ilość)-widziałam na allegro typu kieszonka z jedną wkładką lub dwoma wkładkami,czy dziecko musi tylko raz nasiusiać,czy może kilka razy(w jednorazówce zmienia się jak się trochę nabąbluje)),o kupkę nie pytam,bo wiadomo,czy pupa dziecka jest sucha?Może są to infantylne pytania,ale kto pyta nie błądzi,albo raczej kto pyta to kupuje i stosuje))Pozdrawiam i czekam na info
    napewno troche czesciej,jesli tetra to po kazdym siknieciu,z najbardziej chlonne wklady sa z bambusa i konopii,potem microfibra.po kilku dniach stosowania bedziesz wiedziec z jaka czestotliwoscia musisz zmieniac.polar i welurek daje uczucie suchosci od pupy.co do ilosci wkladek to zalezy od wieku dziecka.im wieksze tym chonniejsza wkladka jesli chcesz zadziej zmienic.
    jesli jeszcze bedziesz cos chciala wiedziec to pytaj.
    z jakich firm kupic i co warto i wogole pytaj, poradzimy wszystkie sluzymy pomoca
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  8. #128
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    tetrę zmieniam co 1-1,5h. kieszonki z polarem co ok. 2,5 lub po całej nocy

  9. #129
    Chustofanka Awatar aeljot
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    186

    Domyślnie

    Czytam od kilku dni Forum i sama nie wiem od czego zacząć to czytanie tyle dla mnie nowości
    Dlatego dziękuję za możliwosć ściągnięcia i zachowania dokumentu podsumowującego korzystanie z pieluszek. Już wielkie coś na początek dla mnie.

  10. #130
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za info.Czy możecie się wypowiedzieć na temat pieluch sprzedawanych na allegro?Są połowę tańsze od tych w sklepach internetowych,czy za tym idzie też jakość?Pozdrawiam

  11. #131
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    no jakosc napewno,tani minkee sa warte swojej ceny,sa spoko.natomast naugty baby nie nadaja sie dla chlopcow bo rzep jest przyszyty do polarka i chlopaki je przesikuja gora.warto kilka takich tanszych miec jako dzienne pieluchy
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  12. #132

    Domyślnie

    ja się obawiam tych tanich pieluch, materiały nie wiadomo czy są bezpieczne, ale to już kwestia indywidualna.
    Ostatnio edytowane przez kasia_mb ; 11-01-2011 o 15:02

  13. #133

    Domyślnie

    nie wiem czy to w temacie się mieści pewnie nie ale i tak napisze

    Trzeba pamiętać że i tak mamy dobrze.
    Nasze mamy miały tylko tetrę, i na dzień i na noc i jakoś dzieci w nich wychowały.
    My mamy pule na pieluszki, różne rodzaje pieluszek, otulacze - takie śmakie.
    Był moment że jednorazówki stały się "wybawieniem" od przemakających pieluch i częstego zmieniania, tez ubranek, prania we franiach itd.
    Cieszmy się tym bardziej mając do dyspozycji takie wspaniałe, mniej lub bardziej pieluszki

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez kasia_mb ; 11-01-2011 o 18:46 Powód: frania

  14. #134
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia_mb Zobacz posta
    ja się obawiam tych tanich pieluch, materiały nie wiadomo czy są bezpieczne, ale to już kwestia indywidualna.
    wiadomo ze fajnie jak maja atesty ale jak kogos nie stac to juz lepiej kupic taka tania niz trzymac dzieciaka cala dobe w calej tablicy mendejewa,czyli w jednorazowkach. ale to jauz moze wyjsc dluzsza dyskusja
    moja mala miala cigle odparzona pupe w jednorazowkach,a po pampresach org.wrecz uczulenie i wielkie rany wiec juz wole tanie niz cierpienie dziecka.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  15. #135

    Domyślnie

    jak mojemu synkowi zakładam jednorazówkę, bo zdarza mi się w dzień czasem, z różnych powodów, to baaardzo szybko zaczyna się coś dziać, typu odparzenia.
    A w wielorazówce nawet jak jest mokra pielucha to nic się nie dzieje.
    Więc niewątpliwie jednorazówki są okropne.

  16. #136
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    u nas nie było reakcji alergicznych po pamperach ani odparzeń... ale ten zapach... a w zasadzie smrodek z pampersów! ohyda!

  17. #137

    Domyślnie

    jak kupiliśmy na początku pampery pampersa to wogole malemu nie załozyłam, tak wg mnie smierdzialy. Ale to chyba nie ten temat. Przepraszam i już nic nie mówie.
    Ostatnio edytowane przez kasia_mb ; 12-01-2011 o 19:13

  18. #138
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za wątek. Chyba się zaraziłam tematem.


  19. #139

    Domyślnie

    Witajcie, na forum jestem nowa, a w czerwcu urodzi się mój nowy człowiek chciałabym być "ekomamą" i szykuję się na wielorazówki, myślałam o kieszonkach, ale mój partner staje okoniem, bo twierdzi, że ta wewnętrzna warstwa nad wkładką nie będzie dobra, bo jednak jakieś zasikanie tam może być, i że właściwie te pieluszki powinno się zmieniać jak AIO. Co Wy na to?

  20. #140
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,762

    Domyślnie

    Witaj,
    tak, kieszonki się zmienia jak AIO. Chyba, że kieszonkę używa się jako otulacza - czyli wkład, pieluszka czy coś na wierzch, a nie do środka kieszonki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •