Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #101
    Chustonówka Awatar biedronka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bemowo
    Posty
    14

    Domyślnie

    czytam, czytam i nadal nie wiem w co i w jakiej ilości mam zainwestować. może ktoś pomógłby mi przygotować listę zakupów, albo kilka różnych wariantów takiej listy np. oszczędna, wygodnicka, luksusowa.
    kieszonki, all-in-one, formowane, składane, otulacze - naprawdę się gubię i nie wiem co z czym, ile i dlaczego.
    chciałoby się komuś zrobić takie listy?

    moja Kasieńka zaczęła już trzeci miesiąc.
    Pozdrawiam - Aga

    Kamila 2002
    Paweł 2005
    Katarzyna 2010

  2. #102
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Hm, chyba będzie trudno, bo każdy lubi co innego
    Ja dostałam listę oszczędnościową
    tetra około 20 sztuk (mam 10 i Składanki Bambino Mio i wkład Econobum)
    2 otulacze PUL i wełniany (nie mam)
    formowanki - nie mam
    kieszonki ze 3 (mam dwie)
    mam jeszcze dwie SIO - Itti BItti i GroBaby.
    Najczęściej używam tetry i uwielbiam Bambino Mio! Otulaczy mogłabym mieć jeszcze ze dwa, albo uzywac formowanek - kupa zazwyczaj brudzi otulacz i jest całość do wymiany.
    Awaryjnie na takie sytuacje mam właśnie kieszonki i SIO - które poza tym są na wyjścia.
    Na noc jeszcze jednorazowo, niedługo będę testować moją pierwszą formowankę.
    To wersja minimum i starcza, ale domówię kieszonek - wygodne i śliczne
    Acha moja córcia też 3 miesiące i zdecydowanie wolę rozmiarówki niż onesize. Więc czeka mnie wymiana otulacza niedługo. Kieszonki jeszcze posłużą.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  3. #103
    Chustofanka Awatar suri80
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    198

    Domyślnie

    Ja zaczynałam pieluchowanie wielorazowe z dwójką dzieci: noworodkiem i 2 latkiem.
    Dlatego zakupiłam:
    {flip} Otulacz onesize+wkład z bawełny organicznej Rozmiar : uniwersalny x 2
    {flip} Otulacz onesize+wkład mikrofibrowy „mam sucho” Rozmiar : uniwersalny x2
    { tetro} Pieluszki flanelowe x4 + kilka szytych przeze mnie
    {Imse Vimse} Otulacz Bawełniany, x2 (dla Lenki)
    wkład konopny x2
    wkład bambusowy x2
    tetra lux x20
    sporo wkładów bawełnianych, frottowych, polarowych własnej roboty
    formowanki własnej roboty
    kieszonka BabyKangas.
    Przy zakupie full opcji, czyli kilkudziesięciu formowanek, kieszonek itp. nie wspominając o all-in-one trochę to kosztuje...
    Najtańszą opcją są otulacze UniSize i tetra. U mnie bardzo się sprawdziło.
    http://www.oczami-mamy.pl/


    "Dziecko chce być dobre. Nie wie- wytłumacz, nie umie- naucz..."

  4. #104
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie czy mogę? :)

    Dziewczyny,
    jak kiedyś pisała minimka, piszę pracę na temat promocji pieluszek wielorazowych w Polsce w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Zdarza się, że nasze prace idą w świat, więc podchodzę do tematu poważnie .
    Mam w związku z tym takie do was pytanie: czy mogę użyć waszych opisów rodzajów pieluch w swojej pracy i jeśli nie macie nic przeciwko temu, to jak mam to podpisać (chodzi mi o źródło, autora).
    Kolejna moja prośba: czy któraś z Was mogłaby by dziś wieczorem zerknąć na to co przygotuję i ocenić fachowym okiem? Wydaje się, że jesteście najlepszymi ekspertami w Polsce w tym zakresie i fajnie by było, jakbyście sprawdziły czy nie nawpisywałam jakiś banialuków . Pracę muszę wysłać do już jutro .
    Dzięki za to co przygotowałyście.

  5. #105
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    klarciak, a będzie można przeczytać pozniej Twoją pracę?
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  6. #106
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jasne.
    Jak pisałam, można również przeczytać ją wcześniej i literówki poprawić . Postaram się udostępnić google dokument wieczorem, ale potrzebuję odpowiedzi czy i kogo mogę cytować

  7. #107
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    dawaj ta prace i sie zobaczy co da sie zrobic zaraz dam ogloszenie
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  8. #108
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    https://docs.google.com/viewer?a=v&p...NmFjNTMz&hl=en

    to link do dokumentu google w pdf.
    Jeśli będziecie miały dużo uwag, to mogę wrzucić wersję w wordzie.
    Będę wdzięczna za wszystkie uwagi. Sorka za literówki - pewnie są. Muszę jeszcze raz szczytać i poprawić tekst przed wysłaniem wieczorem.
    Miłej lektury

  9. #109
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Mi sie podoba,uważam że przystepnie i rzeczowo napisane
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  10. #110
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    http://www.babyetta.pl/pl/n/7
    i jeszcze tu fajne ze strony yetty,podpytaj sie czy mozesz uzyc tego artukulu np w czesci,mysle ze bedzie za propagowaniem wielo
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  11. #111
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie marciasone

    Fajnie, że ci się podoba. Już wysłałam na szczęście. Chciałabym zobaczyć minę prowadzącego jak otworzy

  12. #112
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    daj znac czy cos z tego bedzie
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  13. #113
    Chustonówka Awatar MamaFranka
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    18

    Domyślnie

    czytam i czytam i na razie powód, dla którego miałabym wg tego watku wybrac pieluchy wielo to koszty. czy to tylko to chodzi?
    Jeśli o mnie chodzi, to priorytetyem było zdrowie dziecka. Poczytałam wyniki badań, które stwierdzały znaczący wpływ jednorazowych na płodność u chłopców szczególnie. To nas przekonało- męża chyba jeszcze bardziej.
    Cudownie być mamą Franka

  14. #114
    Chustofanka Awatar sza
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    333

    Domyślnie

    u mnie argumentem przeważającym była ekologia. Moje sumienie nie uniosłoby tony śmieci :-/

  15. #115
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klarciak Zobacz posta
    https://docs.google.com/viewer?a=v&p...NmFjNTMz&hl=en

    to link do dokumentu google w pdf.
    Jeśli będziecie miały dużo uwag, to mogę wrzucić wersję w wordzie.
    Będę wdzięczna za wszystkie uwagi. Sorka za literówki - pewnie są. Muszę jeszcze raz szczytać i poprawić tekst przed wysłaniem wieczorem.
    Miłej lektury
    klarciak, ekstra dokument! Jeśli byś się zgodziła to chętnie bym go podlinkowała na swoim blogu ...



  16. #116
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Mam pytanie, bo często tu czytam o strippingu pieluch, co to jest ten stripping?

  17. #117
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    stripping to czyszczenie pieluch ze starych złogów środków piorących, przydatny kiedy pieluszki zaczynają "zalatywać smrodkiem"

    możesz wrzucić w wyszukiwarkę hasło "stripping" i wyskoczą Ci wszystkie wątki, które to słowo zawierają - ten wątek również

    a tu jeden z nich wątek by LittleMonster http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=16280
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  18. #118
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Bardzo dziekuję

  19. #119
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    91

    Domyślnie

    Bardzo chcę spróbować z tymi wielorazówkami, dziękuję za cały wątek - wiele rozjaśnia, szczególnie słowniczek, bo wszystko brzmi tak obco jak się nie ma z tym do czynienia na co dzień. Pamiętam, że tak samo miałam zanim zaczęłam chustowanie - rodzaje chust, wiązania, wszystkie nazwy to było dla mnie jak w obcym języku...
    Mam jednak cały czas niedosyt, chciałabym zobaczyć te pieluszki, dotknąć i wtedy zdecydować jakich chcę używać - czy jest ktoś, kto prowadzi takie pokazy pieluszkowe/szkolenia? Najlepiej ze śląska. Dodam, że mamy założony w naszym mieście Klub Rodzica, myślę, że znalazło by się więcej zainteresowanych tym tematem mam.
    WOJTUŚ 2006
    ADAŚ 2008

    BARTUŚ 2010

  20. #120
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Izabelka Zobacz posta
    Bardzo chcę spróbować z tymi wielorazówkami, dziękuję za cały wątek - wiele rozjaśnia, szczególnie słowniczek, bo wszystko brzmi tak obco jak się nie ma z tym do czynienia na co dzień. Pamiętam, że tak samo miałam zanim zaczęłam chustowanie - rodzaje chust, wiązania, wszystkie nazwy to było dla mnie jak w obcym języku...
    Mam jednak cały czas niedosyt, chciałabym zobaczyć te pieluszki, dotknąć i wtedy zdecydować jakich chcę używać - czy jest ktoś, kto prowadzi takie pokazy pieluszkowe/szkolenia? Najlepiej ze śląska. Dodam, że mamy założony w naszym mieście Klub Rodzica, myślę, że znalazło by się więcej zainteresowanych tym tematem mam.
    wiem ze pieluszkarnia ma w planach zrobienie warsztatow pieluszkowych na slasku.
    ale duzo dziewczyn sie spotyka w wtedy chetnie daja do pomacania pieluszki i poopowiadaja o nich,i podziela sie doswiadczeniami
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •