Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Do wyliczenia kosztów wielorazówek trzeba podejść z trochę innej strony.
    To znaczy koszty samych pieluch zostawić sobie na koniec, bo różne mamy wydają naprawdę różne kwoty.

    Myślę, że trzeba zacząć od częstotliwości prania. Gdzieś tu na forum jest ankieta. Z tego co pamiętam, to większość pierze pieluchy co drugi dzień (często też z dodatkiem ciuchów).
    Najłatwiej chyba wyliczyć koszt jednego prania i wtedy każdy mógłby sobie pomnożyć i dopasować do siebie.
    W instrukcji pralki powinno być napisane ile prądu i wody zużywa się na jeden cykl. Wystarczy to pomnożyc przez koszty prądu i wody, dodać cenę za proszek i już.

    Wracając do samych pieluch, to jeden ma 40 tetr i trzy otulacze, inny 20 kieszonek plus 20 formowanek za 40zł każda, a jeszcze inny całą szafę wypasionych pieluch własnej roboty. Także tego nawet nie można porównywać.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  2. #42
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Jakby doliczyc kominiarza, to może i zużycie pieca? Mam w rodzinie fachowca od piecy. I powiem tylko tyle, że coraz to wiecej piecy nie nadaje się do palenia czegokolwiek innego, poza tym do czego stworzone zostały. A moim zdaniem i stare piece te pieluchy rujnują...

    Przy wielorazówkach to faktycznie kremy do pupy odpadają. Ja mam w domu trochę alantanu i mini opakowanie sudocremu (próbka szpitalna) i stoją wogóle nie używane. U mnie zaczerwienia pojawiają się tylko przy problemach z brzuszkiem.

    To tylko trzeba by wzór stworzyć do wielo, co by sobie każdy mógł własne dane wstawić.

    Wiecie co. Te koszty jednorazówek, to mi humor poprawiły Mogę sobie poszaleć z pieluchami skoro jedno tak drogo wychodzą

  3. #43
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    No z tym piecem to oczywiście żartowałam Tak samo uważam, że nie ma sensu amortyzować pralki, średnio dobra pralka żyje max. 10 lat, jak się jej b.rzadko używa to się psuje od samego stania. Serio, moja mama przywiązana do Frani no i w domu tylko 2 osoby i mało sie pierze i już 2 pralka stanęła dęba po 3 latach. A jak się dużo pierze to łożyska siadają. Na jedno prawie na to samo wychodzi. No i chyba z żelazkiem tak samo, zresztą pieluchy to i tak max. prasować do 3 m-ca.
    Właśnie liczę koszty prania, a kto ile w pieluchy zainwestował to sam wie. Raczej tak dla tych co dopiero teoretycznie zaczynają i chcą wiedzieć co i jak...ile średnio pieluszki wielo różnego rodzaju (bo chyba każdy różne kupuje na wypróbowanie, potem się dokupuje ulubione?). Moja mama jak usłyszała ile taka AIO/kieszonka kosztuje to się za głowę złapała Fakt, cena 50-70zł/szt. i mnie początkowo mocno przeraziła, tym bardziej,że na początek szykuje mi się z min.1000zł na same pieluchy. A pampersy kupujesz po malutku, po cichutku raz po 40zł. Mniej się wydaje nie?

  4. #44
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja bym polemizowała z tą amortyzacją pralki. U mnie pralka chodziła średnio 2 razy w tygodniu. A teraz do tego dochodzi pranie pieluch co drugi dzień, więc żywotność pralki się skróci, a na jedno pralka by nie ucierpiała.
    Co do prasowania, to ja nie prasuje. Tetrę 2 razy przeprasowała i rzuciłam tym. Rozciągam zanim dam na suszarkę i jest ok A do innych pieluch nawet nie próbowałam z żelazkiem podchodzić.

  5. #45
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Pieluchy wielorazowe: zestaw .............
    Koszty dodatkowe= pranie i prasowanie=650-675zł
    Chusteczki nawilżane do mycia= 30 - 72
    Zgodnie z byciem2 x Eko: ekologicznie i ekonomicznie, tylko w wyjątkowych sytuacjach: spacery, podróże i wizyty, jak mąż/inne osoby przewijają żeby się nie zniechęciły i w nocy gdy nie widzimy na oczy
    Babydream Sensitive op. 80szt/5zł;
    duo-pack 9zł/160szt.- paczka na 3 m-ce
    24/3 x 9zł=72zł
    PRANIE =640zł
    Koszt 1 cyklu prania z dodatkowym płukaniem=1,60zł
    ·Energia 1kWh/0,65zł (to akurat wiem na 100%, bo pracuję)=0,62zł
    Zużycie energii na 1 cykl prania klasa energet. A/A+ 0,85kWh-1 kWh; 0,95 kWh=0,62zł
    400 x 0,62=
    ·Woda i ścieki=0,30zł
    Średnia cena wody i ścieków w Polsce to 6zł/1m3; Cykl prania z dodatkowym płukaniem 50l.1m3/50l=20 prań
    6zł/20=0,30zł
    ·Środki piorące=0,68zł
    Proszek antybakteryjny do prania pieluch przez 1 m-c, potem co jakiś czas dla dezynfekcji
    Potion 1kg/30zł, 2 łyżki=30ml=30g/pranie; 1kg=30 prań; 1 cykl=1zł; niech będzie że pójdzie ze 2 op.=60zł
    Płyn do prania otulacza wełnianego np. Urlich 1l/23zł + lanolina z apteki na receptę=40zł
    Proszek do prania dla dzieci Bobas/Dzidziuś 3kg/30zł; 50g/pranie; 3kg/60prań ; 1cykl=0,50zł
    Ilość prań średnio 3-4/tydzień; 400 cykli prania=270zł
    60 cykli x1zł=60zł
    340 cykli x 0,50zł=170zł
    270zł / 400 cykli = 0,68zł
    1 pranie 30szt. pieluch składanych - 1,60/30=0,053zł za 1 szt.np. tetry
    10- 15szt.? AIO/kieszonek/formowanych - 1,60zł/10 lub 15 szt.= 0,16-0,10 zł
    Pranie różnych pieluch/ ubranek razem = ok. 0,06zł/1 szt.
    Prasowanie pieluch tetrowych przez 1-3 m-ce=11,50 - 35zł (energia)
    1 m-c to 16 prań; wyprasowanie 30szt. tetry - 0,5h; 0,5h x 4 prasowania/tydz.=2h/tydz.
    Moc żelazka 2,2 kWh x 0,65zł/1kWh=1 godz. Prasowania=1,43zł
    1,43zł x 8 h = 11,45 zł / m-c

    Jak ktođ chce niech dolicyz kosyt amortzyacji pralki, bo ja juz nie mam sily
    Amortyzacja pralki=200-250zł
    Obecnie czas życia dużego AGD – pralek, zmywarek do naczyń i lodówek – jest projektowany na 10 lat. Zatem odejmujemy 2 lata.
    Cena pralki (opcja średnio tania, ja taką mam i 6 lat śmiga bez zażutu, a piorę 4x/tydz.) 1000-1200złzł/10=200-250zł
    Ostatnio edytowane przez annka ; 12-01-2010 o 10:13

  6. #46
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annka Zobacz posta
    c.d.

    Torebki foliowe jednorazowe na zużyte pieluchy=474zł

    Nie ma w sklepach już jednorazówek za darmo! 1szt/ 0,10zł

    4740szt. x 0,10zł=474 zł

    Kremy przeciwko odparzeniom=250zł

    Przy każdej zmianie pieluchy trzeba posmarować dziecko kremem bo robią się odparzenia!


    Babydream Sensitive op. 80szt/5zł – średnio starcza na tydzień ; duo-pack 9zł/160szt.- 2 tyg.

    24m-ce x 9zł x 2=432zł


    Ja bardzo szanuję pracę włożoną w wykonywanie tego rodzaju obliczeń, ale obawiam się, że chęć wykazania, jak upiornie drogie są jednorazówki zaowocuje niedługo pojawieniem się kosztu wynajmu służącej do wynoszenia śmieci. Wiem, że te kalkulacje są często wklejane na inne fora celem wykazania potencjalnych oszczędności i regularnie obśmiewane jako zbyt naciągane.
    Nie wiem skąd cena foliowych torebek - nie dostajecie ich w sklepach przy pakowaniu warzyw, owoców itd.? Poza tym nie każda pielucha jest pakowana w folię, to raczej wyjątkowa sytuacja (wizyta u lekarza, znajomych). Przed porodem kupilam dwie paczki paklanek (po 50szt.) i przez 9 miesięcy stosowania jednorazówek zużyłam pół paczki.

    Kremy na pupę - nie ma konieczności ich stosowania, jeżeli dziecko ma zdrową skórę. Kremy młodej niedawno wywaliłam, bo ledwo były napoczęte. Smarowałam za to starszaka regularnie - małe opakowanie Penatenu wystarczyło mi na pół roku, a nie na miesiąc.

    Duże ilości chusteczek zużywa się przy noworodku i małym niemowlaczku, który kupki strzela w ilościach nieprzyzwoitych. Ale przez cały okres pieluszkowania powyżej 10 dziennie? Bez przesady. Mimo wielorazówek wciąż korzystam z chusteczek i zużywam maksymalnie jedną dziennie (sztukę, nie paczkę ).
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  7. #47
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Jak już pisałam jest to moje subiektywne zestawienie, teoretyczno praktyczne oparte na obserwacji np. mojej szwagierki, która każdą 1 pieluchę zawijała w woreczek foliowy, te cieniusienkie w sklepie zrywki to się rwą od razu. Kremu do pupy -linomagu-używała non stop profilaktycznie, tak samo dużo zużywała chusteczek, tak więc koszty dodatkowe to każdy sobie uwzględni ile chce; poza tym ja wybrałam najtańsze pieluchy i chusteczki, a ceny są przecież także sporo wyższe.Ale chyba ilość zużutych pieluch nie podlega już tak mocnym korektom, prawda?Tak samo ciężko powiedzieć ile kto kasy wyda na wielorazówki, bo to zależy jak często pierze i ile szt. musi kupić, jaka firma i rodzaj pieluchy. Tak samo z prasowaniem: jedni prasują tetrę inni nie itd itp. Obliczenia te robiłam głównie dla siebie i innych początkujących teoretyków, czyli troszkę można sobie pozmieniać koszty dodatkowe w jednorazówkach. Zaraz powiecie, że wybrałam proszek najtańszy-owszem bo i po najniższych cenach liczyłam "pampersy". Itd. Itp.

  8. #48
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Nie wiem, czy jest sens robić takie wyliczenia. Naprawdę każdemu wyjdzie inaczej. Niektóre dzieci sikają co chwile, inne rzadko, mamy nawet różne taryfy prądowe. Ale może kogoś takie wyliczenie przekona do wielorazówek, chociaż ja jestem przekonana, że aż tyle na jednorazówki nie wydawałam.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  9. #49
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    No akurat o cenach energii to nie będę dyskutować, bo pracuję w branży i wierzcie mi, te ceny nie różnią się tak bardzo w Polsce w taryfach dla gospodarstw domowych.

  10. #50
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annka Zobacz posta
    No akurat o cenach energii to nie będę dyskutować, bo pracuję w branży i wierzcie mi, te ceny nie różnią się tak bardzo w Polsce w taryfach dla gospodarstw domowych.
    Chodziło mi o to, że są taryfy, jak nasza, gdzie w nocy jest dużo taniej - ja sobie wtedy puszczam pranie, bo pralka stoi w piwnicy i nikomu hałas nie przeszkadza.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  11. #51
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ja też mam 2 taryfy i w porównaniu do 1 wychodzi na to samo, bo cena I jest wyższa a i cenę II tak wyśrubowali, że wcale nie jest tak dużo taniej i opłaty stałe (abonament itp.) ponad 2x wyższe. Wierz mi, jak w pysk dał i tak wychodzi 0,65zł za 1kWh. No ale to wątek o pieluchach a nie cenach prądu Buziaczki dla wszystkich, gdzie 2 Polaków tam 3 opinie

  12. #52
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Smile zarazacie

    no nieeee... jak ja jeszcze troche z Wami tu poprzebywam, to zaczne slowo daje te pieluchy stosowac, normalnie zaczelam od slow o rewolucji, ale nie wiedzialam, ze az taka rewolucja mnie czeka z Wami
    Mam normalnie dziką ochote zrobi samoróbkę... zacznę szukac co i jak, sprawdzę... a tak z ciekawości: do lekarza, chodzicie w pampersie czy w wieloo?

  13. #53
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    moje dzieci wszędzie chodzą w wielo do lekarza też
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  14. #54
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pania Zobacz posta
    a tak z ciekawości: do lekarza, chodzicie w pampersie czy w wieloo?
    A co za różnica, czy do lekarza, czy do Cioci Gieni? Jak nie używam jednorazówek, to czemu mam je brać do lekarza?
    Zresztą u nas już pieluszki tylko na noc i na wyjścia.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  15. #55
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    no racja czemu mialoby byc inaczej? ja nie wiem, jak sie zabrac do rzeczy...

  16. #56
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    No ja mam tylko takie pytanko...

    Czy jak moja córcia zużywa przeciętnie 5 jednorazówek na dobę to taki zestawik wystarczy ??

    http://sklep.ekodzieciak.pl/duzy-zes...kno-p-822.html

    U nas w grę wchodzą tylko Pampersy, od innych zaraz uczulenia dostaje... średni na miesiąc zużywa 2,5 jambopack, czyli w tej chwili ok 150szt... a co za tym idzie ok 130zł/mc

    Może trochę późno się za to biorę, ale wkrótce planujemy drugoie bobo to były by jak znalazł




  17. #57
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anitanelka Zobacz posta
    No ja mam tylko takie pytanko...

    Czy jak moja córcia zużywa przeciętnie 5 jednorazówek na dobę to taki zestawik wystarczy ??

    http://sklep.ekodzieciak.pl/duzy-zes...kno-p-822.html

    U nas w grę wchodzą tylko Pampersy, od innych zaraz uczulenia dostaje... średni na miesiąc zużywa 2,5 jambopack, czyli w tej chwili ok 150szt... a co za tym idzie ok 130zł/mc

    Może trochę późno się za to biorę, ale wkrótce planujemy drugoie bobo to były by jak znalazł
    starczy. ale fajnie jest mieć różne pieluszki, jak już kupować zestawami to kupiłabym dwa różnych firm, np ten i ten

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anitanelka Zobacz posta
    średni na miesiąc zużywa 2,5 jambopack, czyli w tej chwili ok 150szt... a co za tym idzie ok 130zł/mc
    O rany, ile by można za to kupić fajnych pieluszek I to co miesiąc.
    I,tak jak pisze Morepig, fajnie jest mieć różne rodzaje i móc wybrać co nam najbardziej pasuje.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  19. #59
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    ok dzięki... to w takim razie poszperam jeszcze




  20. #60
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    uff rozjaśniło mi się trochę ale idę czytać dalej bo wciąż mało wiem
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •