Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 1234567891012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    Odszukałam wątek, jak zobaczyłam nową ankietę nt. prania.
    Bo już od dawna mi chodzi po głowie jedna rzeczy. W wyliczeniu kosztów można by może uwzględnić to, że przy wielorazówkach większość (chyba) nie używa już kremów do pupy. Bo u nas na początku przy jednorazówkach alantan szedł jak woda. Jeszcze mi kilka tubek niepotrzebnych zostało...
    No i wywóz śmieci staje się coraz istotniejszym elementem wyliczenia, chyba nie tylko jak się mieszka w domku. W bloku też płacimy słono za każdego śmiecia. Tylko może bardziej nieświadomie, bo w czynszu.

  2. #22
    Chusteryczka Awatar matka.kobitka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    1,758

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    Jakie proszki sa najlepsze do prania pieluszek?
    bo przed chwilą dowiedziałam się, że od jelpa pieluchy szarzeją.
    A jak jest z Lovelą?
    Czy ktoś używał proszku "Biały Jeleń"?
    „Dziecko najwięcej miłości potrzebuje wtedy, gdy najmniej na nią zasługuje”
    Zuzia '02, Janek '04, Ewa '08




  3. #23
    Guest1
    Guest

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    ja używam Bobasa, dopiera wszystko bez problemu. tylko zawsze nastawiam dodatkowe płukanie.

  4. #24
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    Ja używałam Loveli, ale potem przeszłam na ekokule.
    Nie wydaje mi się, żeby coś zszarzało od jednego czy drugiego.

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    Elunia jak sprawdzają ci się ekokule? Zadowolona jesteś? Wszystko w nich pierzesz? Ubrania, pieluszki, ubranka? I jak długo je już masz?

    Dziewczyny mam pytanie, chciałam na swojej stronce stworzyć poradnik dotyczący pieluszek wielorazowych, czy mogę wykorzystać do tego ten wątek?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    Yetta, ja jestem zadowolona. Piorę w nich już kilka miesięcy, nie pamiętam dokładnie ile, może 3, może 4...
    Wszystko w tym piorę, chyba że chcę coś wygotować, to wtedy w czym innym, bo kulek nie można gotować (raz zapomniałam i trochę się poodkształcały )
    Dla mnie to bardzo wygodne, nie muszę kupować proszków, dozować, wrzucam kulki i już.
    Oczywiście jakichś strasznych plam to nie dopierają, ale zwykły proszek też nie.

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    super robota dziewczyny

    mam kilka drobnych uwag, ale nie ma sensu tego tekstu wciąż korygować. jest on przecież wypadkową osobistych doświadczeń.

    Yetta: ja nie mam nic przeciwko temu, abyś skorzystała z tego opracowania, ale po podaniu źródła. jestem przeciwna kopiowaniu poradnika na żywca. no chyba, że podasz po prostu linka. uważam, że tak będzie fair w stosunku do dziewczyn, które stowrzyły pracę. ale może niech same zainteresowane się wypowiedzą

    w poradniku możnaby jeszcze umieścić sposób lanolinowania wełny, bo o to często mam pytania. można wziąć tekst z mojej strony lub mogę napisać to jeszcze raz.

    i na marginesie: po praniu w lovelli wiele osób zgłasza problemy z chłonnością i ze stanami zapalnymi pupy,
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  8. #28
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa
    i na marginesie: po praniu w lovelli wiele osób zgłasza problemy z chłonnością i ze stanami zapalnymi pupy,
    a ja lovelę uwielbiam pranie ślicznie pachnie (tak dzidziusiowo delikatnie) i nigdy nie było żadnych problemów typu stany zapalne, wysypka itp. Pieluszki też się dobrze mają po praniu w loveli i z chłonnością też wszystko dobrze. Tak więc, ja polecam
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  9. #29
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    hi hi,
    no właśnie w takich przypadkach widać jak subiektywne są różne rzeczy , w tym poradniki
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  10. #30
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa
    hi hi,
    no właśnie w takich przypadkach widać jak subiektywne są różne rzeczy , w tym poradniki
    dokładnie. co dla jednych dobre, dla innych już nie-koniecznie
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  11. #31
    Chustomanka Awatar Beotia
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,124

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    erithacus - jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego zestawienia kosztów

    Czy Ty jesteś kontrolerem finansowym???

    Wielkie dzięki za całego tego posta!

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie Re: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

    Nie, nie, to nie ja.
    Aneczka jest tym kontrolerem, a właściwie chyba jej mąż o ile dobrze pamiętam.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  13. #33
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Właśnie przeczytałam wasze dzieło! Rozjaśniło mi się troszkę w głowie. Ja jestem początkującą mamą w tych sprawach i używamy tylko samych pieluch tetrowych z otulaczem. Zmieniam pieluchę prawie co godzinę, chociaż czasami uda mi się coś złapać do umywalki. Sama tetra jest mało chłonna, szybko przemaka i dla tego mam około 20 sztuk tetry. Przepieram w rękach w lovelli codziennie a co kilka dni piorę w pralce. Dzisiaj przyszła do mnie do testów pieluszka pul z kieszonką, jeżeli się sprawdzi to poszerze swój zapas pieluch o inne "wynalazki". A dzięki temu poradnikowi wiem już co do czego służy
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  14. #34
    Chustomanka Awatar lillyofthevally
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Świętochłowice
    Posty
    784

    Domyślnie


    ja również dziękuję dziewczyny za tę skarbnice wiedzy

    czekam właśnie na przesyłke z peluchami i zmądrzałam troszku po przeczytaniu co jest czym
    POWRÓT DO NASZEGO ŚWIATA DLA MOJEGO ANTKA:


    http://www.chusty.info/forum/showthr...958#post551958

  15. #35
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie Aktualny koszt pieluch jedno- i wielorazowych

    Hej! Chciałam się przywitać Świetne to Chustoforum, studjuję już parę dni temat pieluch. Dziś wzięłam się za wyliczanie co tańsze. Na razie mam obliczenia dotyczące pieluch jednorazowych. Jest to moje zestawienie, powiedzmy dla osoby mieszkającej w domku jednorodzinnym gdzie zwykle sporo płaci się za wywóz śmieci i mnóstwo osób nie wyrzuca "pampersów" tylko pali je w piecu (no chyba,że to nowy domek i ogrzewanie gaz/olej).Nie wiem co mniej eko-palenie i emisja szkodliwych gazów czy wysypywanie na wysypisko i brak jakiejkolwiek utylizacji?Przyjełam więc rozwiązanie pół na pół.Proszę o wszelkie uwagi.Jutro zrobię zestawieni wielo, których mam zamiar używać, ale ile kosztował zestaw wielorazowych to już każda z Was wie najlepiej Mam nadzieję, że mi taniej wyjdą te wielorazowe, bo ze zgrozą myślę o tej górze śmieci!
    PIELUCHY JEDNORAZOWE:
    ·Noworodek – 1 m-c – 10-12 szt./dzień

    Pampers NewBorn 1op. 43szt./ 32 zł = 1 szt./0,80zł
    30dni x 10 szt. x 0,80=240zł

    ·Niemowlę 2-6 m-cy – 7-8 szt./dzień
    Najtańsze pieluchy np. Dada z Biedronki lub Huggies Mega Pack = 1 szt./0,70zł
    5m-cy x 30dni x 8szt. x 0,70zł=840zł
    ·Dziecko do 2 lat6szt./dzień
    Najtańsze pieluchy np. Dada, Babydream Rossmann, promocje Jumbo Pack- większe rozmiary = 1szt./0,75zł
    18m-cy x 30dni x 6szt. x 0,75zł=2.430zł
    RAZEM: 3.510 zł / 4.740szt.
    ………………………………………… ………………………………………… ………………………………………… ……….
    ·Koszty dodatkowe:
    ÞWywóz śmieci = 400zł
    Spalanie pieluch: I, II, III, IV, X, XI,XII - 7 m-cy + od czasu do czasu w lato=8 m-cy/rok
    Wywożenie pieluch: 4 m-ce/ rok
    Cena wywozu 1 worka=20zł, w m-cu min. 2 worki =40zł/m-c
    4 m-ce x 2lata x 40zł/m-c = 320zł + większa ilość worków, podwyżka ceny wywozu, mniejsze spalanie
    ÞTorebki foliowe jednorazowe na zużyte pieluchy=474zł
    Nie ma w sklepach już jednorazówek za darmo! 1szt/ 0,10zł
    4740szt. x 0,10zł=474 zł
    ÞKremy przeciwko odparzeniom=250zł
    Przy każdej zmianie pieluchy trzeba posmarować dziecko kremem bo robią się odparzenia!
    Linomag 30 g/ 9zł - na 2-3 tyg.
    Krem Bambino ochronny 75 ml/5zł – wystarczy na 1 m-c
    Penaten krem na odparzenia 50ml/12 zł- b.gęsty na 1 m-c
    Średnia cena kremu to 7zł/50ml –wystarcza na 1 m-c
    + Sudocrem 125g/24zł, sporadycznie w przypadku większych problemów- 1 op.
    24m-ce x 7zł + Sudocrem 24zł+Linomag =250zł
    ÞChusteczki nawilżane do mycia=432zł
    Babydream Sensitive op. 80szt/5zł – średnio starcza na tydzień ; duo-pack 9zł/160szt.- 2 tyg.
    24m-ce x 9zł x 2=432zł

    ÞRazem: min. 5.100zł
    Ostatnio edytowane przez annka ; 11-01-2010 o 22:32

  16. #36
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    c.d.
    Koszty dodatkowe:

    Wywóz śmieci = 450zł; 1000-1200zł

    Spalanie pieluch i chusteczek: I, II, III, IV, X, XI,XII - 7 m-cy + od czasu do czasu w lato=8 m-cy/rok

    Wywożenie pieluch i chusteczek: 4 m-ce/ rok

    Cena wywozu 1 worka=20zł, w m-cu 2-3 worki =40-60zł/m-c

    4 m-ce x 2lata x 50zł/m-c = 400zł +50zł większa ilość worków, podwyżka ceny wywozu, mniejsze spalanie
    Opcja całkowitego wywozu pieluch: 24 m-ce x 2,5 worka x 20 zł = 1200zł, niech będzie że 1000zł


    Torebki foliowe jednorazowe na zużyte pieluchy=474zł

    Nie ma w sklepach już jednorazówek za darmo! 1szt/ 0,10zł

    4740szt. x 0,10zł=474 zł

    Kremy przeciwko odparzeniom=250zł

    Przy każdej zmianie pieluchy trzeba posmarować dziecko kremem bo robią się odparzenia!

    Linomag 30 g/ 9zł - na 2-3 tyg.

    Krem Bambino ochronny 75 ml/5zł – wystarczy na 1 m-c

    Penaten krem na odparzenia 50ml/12 zł- b.gęsty na 1 m-c

    Średnia cena kremu to 7zł/50ml –wystarcza na 1 m-c

    + Sudocrem 125g/24zł, sporadycznie w przypadku większych problemów- 1 op.

    24m-ce x 7zł + Sudocrem 24zł+Linomag =250zł

    Chusteczki nawilżane do mycia=432zł

    Te mamy co używają jednorazówek, używają też chusteczek (bo szybko i wygodnie).

    Babydream Sensitive op. 80szt/5zł – średnio starcza na tydzień ; duo-pack 9zł/160szt.- 2 tyg.

    24m-ce x 9zł x 2=432zł



    Razem: min. 5.150zł; z całkowitym wywozem śmieci średnio 6.000zł
    Ostatnio edytowane przez annka ; 11-01-2010 o 23:51

  17. #37
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Annka, imponujące wyliczenia



  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Brrr... a ja znajomym mówiłam, że pampersy to pewnie z 3000 na 2 lata. A tu takie ała:-/ Teraz zostaje policzyć eko. Tylko cena wody i prądu wciąż rośnie

  19. #39
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Faktycznie imponujące wyliczenia! To super przewodnik dla mam które dopiero spodziewają się dziecka. Porażające liczby. Fajnie, że zrobiłaś takie zestawienie.

    Patrzyłam na wyliczenia i są 2 koszty które dosyć łatwo zmniejszyć.

    Jeden to zakup kremu na odparzenia. Przy wielorazówkach raczej pupa się nie odparza. Ja mam krem w razie czego, moja córeczka już ma 4.5 miesiąca. Chyba posmarowałam z parę razy i nie dlatego, że pupka była odparzona ale wydawało mi się, że była lekko zaczerwieniona w jednym miejscu. Więc koszt kremu odpada . Mój starczy mi przynajmniej na rok jak nie dłużej

    Druga rzecz to chusteczki nawilżające. Bardzo łatwo używać po prostu ciepłej wody z myjkami. W domu tylko tak przemywamy pupę. A chusteczki na wyjścia. Nie wiem czy zużyłam już 2 paczki od urodzin małej.

    Jeżeli chodzi o wybór pomiędzy wielo a jednorazowymi to oczywiście wielo . Używanie tetry z otulaczami jest bardzo łatwe. Do tego potrzebna może 1-2 formowanki na noc lub kieszonka i masz już wszystko co potrzeba. A pieluszki można powoli kompletować.

    Super ściągę na koszty przygotowałaś. Pozdrawiam ciepło.
    Ostatnio edytowane przez ekomummy ; 12-01-2010 o 00:00
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  20. #40
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dzięki, teoretyk na razie ze mnie. Tak naprawdę to nie myślałam, że wywóz tych śmieci jest tak drogi , bo mój brat wszystkie pieluchy palił w piecu, nawet w lato. Najwięcej ludzi tak robi jak może, chociaż strasznie się piec i komin zasyfia, więc wypadało by doliczyć kominiarza 2 razy w roku. Koszt jednorazówek łatwiej jest policzyć, bo w googlach się wyszuka czego ile komu średnio idzie. Z wielorazowymi będzie mi dużo trudniej, będzie to zarys, bo nie mam pojęcia ile tak naprawdę kupię potem po wypróbowaniu tych pieluch tzn. kieszonek, AIO, formowanych, otulaczy. Trochę już zamówiłam, kilka mam jeszcze na oku, myślę, że 1 opcja to taka gdzie więcej różnych One Size a 2 to rozmiarówki, 3 mieszana, czyli taka jak moja zapewne. A ile pieluch One Size wchodzi do pralki 5 kg? Bo nie mam pojęcia, please, niech ktoś powie
    Właśnie o tym kremie i chusteczkach to wiem, chodzi o zakup zestawu pieluch, jutro podam bo dziś już padam, buziaki
    P.S. Kasa na te śmieci to jedno, ale widziałyście ile to jest sztuk? ok. 5 tysięcy, o maj gud jaka to musi być sterta, na YT się przeraziłam. Mąż też popiera Eko. Tylko będę musiała zamówić trochę więcej AIO/kieszonek żeby nie mógł się wymigać od zmieniania )
    Ostatnio edytowane przez annka ; 12-01-2010 o 00:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •