Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: Chusta dla naszej Wpadeczki - Marteczki

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    14

    Question Chusta dla naszej Wpadeczki - Marteczki

    Witajcie, jestem tu nowa - zarejestrowana jakieś 2 minuty temu. Jestem mamą miesięcznej dziewczynki.
    Chciałabym zapytać... o chusty (hmm... bo o co innego na tym forum )
    Chodzi o to, że... Marta nie była planowana, jest dla nas Skarbem-Niespodzianką. Oboje z mężem uczymy się i dorywczo pracujemy - ale nie starcza na wszystko...
    Mimo tego chciałabym nie pozbawiać Córy możliwości chustowych. Zdecydowanie nie mogę wyłożyć 200-400 zł na chustę, ale znalazłam (na allegro) oferty o znacznie niższej cenie - np 50-60 zł za chustę tkaną. Myślę, że tyle byłabym w stanie przeznaczyć...

    Proszę powiedzcie, czy te chusty "nadają się"? Nie chciałabym zaszkodzić mojej Małej. Oczywiście poluje na okazje na allegro chust z firm polecanych przez Was, ale... niestety bezskutecznie, a czas ucieka - mała rośnie i ogląda świat z wózka (swoją drogą super filmik...)

    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam,
    Ania

  2. #2
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Poszukaj na forum na bazarku używanej, tych allegrowych tanich polecić nie mogę niestety, ale najprościej jest wpisać ofertę na bazarku jako Kupię

    Miłego szukania i noszenia!

  3. #3
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    chusty z allegro o których piszesz to prześcieradła ;]

  4. #4
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Tak czasami u nas na forumowym bazarku , ktos sprzedaje tanio chuste, albo można poprosić o rozłożenie na raty. Tania chusta nie bedzie ci dobrze służyła, ani jej poządnie nie dociągniesz i tobie tez wygodnie nie będzie.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  5. #5
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    nie kupuje tych pościelówek z allegro, poluj na porządne używki na bazarku
    Mama Kubusia i Basi

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    14

    Smile

    Dziękuję za taki szybkie porady.
    Z pewnością będę polować.
    Powiedzcie jeszcze proszę ile (przeciętnie) kosztować powinna używana chusta elastyczna LENNY LAMB

    Jeśli usłyszycie gdzieś o taniej chuście - bardzo proszę o kontakt. I moja Marta - którą męczą ogromne kolki (mamy nadzieję, że noszenie w chuście troszę Jej ulży) też ładnie, choć wśród łez - prosi o kontakt.

  7. #7
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Jak nie masz kasy to nie kupuj elestyka. Zaraz bedziesz musiała na tkaną wymienić. Od 100zł spokojnie kupisz tkaną na bazarku.

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    14

    Domyślnie

    Nie kupuję chusty elastycznej, ale chciałam się zorientować...

  9. #9
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    elastyka upolować można od 50 zł, niekoniecznie lenny lamb... inne też dobre, ale to chusta na chwilę, jak masz mało kasy lepiej dołożyć i za 100 zł kupić używanego pasiaczka Nati (tkanego) i ponosisz w nim bardzo długo, ja noszę nawet 3.5 latka
    Mama Kubusia i Basi

  10. #10
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    wydaje mi się, że te tkane, o których piszesz to "pościelówki" - chusty, których ze względu na ich płócienny splot nie da się dociągnąć. A dociągnięcie to clue prawidłowego podtrzymania kręgosłupa dziecka noszonego w chuście.

  11. #11
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ogłoś się na bazarku,napisz prośbę o raty,napisz koniecznie skąd jesteś (może ktoś z tego samego miasta sie znajdzie,może jakaś mama pomoże Ci popróbować najpierw zanim kupisz).
    stuprocentowo na allegro (właśnie patrze oferty pod Twoim kątem) czy tutaj uda Ci się kupić dobrą tkaną do stówy włącznie z wysyłką.szukaj hoppediz,nati,rapalu

  12. #12
    Chustonoszka Awatar elalank
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    99

    Domyślnie

    ja pierwszą chustę kupiłam za ok 50 zł na allegro, bo chciałam przyoszczędzić. Po dotknięciu jej od razu odesłałam. Zwykłe prześcieradło.
    Wcześniej miałam tylko raz pożyczoną NATI i pamiętałam jaka była w dotyku i jak się w nią fajnie dało motać.
    A też jestem początkująca i na prześcieradło nie dałam się nabrać

    Kupiłam w końcu używaną NATI za ok 110 zł czy 120
    Mama Olki 15.11.2009 i Alicji 16.06.2011

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    a może masz kogoś kto ca Ciebie poręczy i sprzedający rozłoży Ci na raty.
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  14. #14
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    tu masz LennyLamb oraz natibaby-fale dunaju
    w zal. jaki chcesz mic rozmiar
    standart to do 44 u kobiety, 50 u M.
    http://www.chusty.info/forum/showthr...11#post1483211
    co do rat, myslę ze zawsze mozna sie spytać
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    te chusty z all o których piszesz to zwykłe pościelówki i nie mają nic wspólnego z chustami tkanymi
    sama skuszona ceną kupiłam kiedyś taką ale szybko przekonałam się, że to zdecydowowanie nie ta bajka


  16. #16
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie

    zdecydowanie nie kupuj prześcieradła!
    można naprawdę tanio kupić porządną firmową używaną chustę!
    ja bym cierpliwie przeglądała allegro (ale w poszukiwaniu czegoś firmowego- nati, lenny lamb)
    (ostatnio poszły chusty nati prawie za bezcen:
    http://allegro.pl/michas-poleca-chus...889840511.html
    http://allegro.pl/chusta-nati-baby-i1913147844.html
    a tu poszła lenny lamb jeszcze taniej:
    http://allegro.pl/chusta-tkana-lenny...899737452.html

    powodzenia!
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  17. #17
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    14

    Wink

    Bardzo Wam dziękuję za rady i... przede wszystkim przychylność.
    Wydaje mi się, że osoby, które noszą Maluszki w chustach są z zasady bardziej uśmiechnięte i sympatyczne Może mniej zestresowane życiem?
    Już nie poszukuję chusty, bo będę miała NATI bawełnianą - nową - dostaną w prezencie od mamy.
    Teraz tylko czas nauczyć się sposobów wiązania, żeby Mała była bezpieczna i...
    PRZYGODĘ CZAS ZACZĄĆ.

    Mam kolejne pytanie - jak ubierać dziecko pod chustę w taką pogodę jak mamy teraz...? W ogóle nosić dzieciątko na dwór w chuście w taką jesienną bylejakość?
    Marta urodziła się drobna, teraz ma miesiąc i 3400g, uznana została w szpitalu za "chłodne dziecko", w domu śpi pod 2 kocykami i wcale nie jest Jej za ciepło...

    I jeszcze jedno... Będzie to chusta rozmiaru STANDARD - czy 172 cm ja o ubrankach 38-40 i mój Mąż - 175cm, 80 kg (o... ubrankach M-L-XL) będziemy się dobrze przywiązywać do Dzidziusia ??

  19. #19
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  20. #20
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kotina Zobacz posta
    Bardzo Wam dziękuję za rady i... przede wszystkim przychylność.
    Wydaje mi się, że osoby, które noszą Maluszki w chustach są z zasady bardziej uśmiechnięte i sympatyczne Może mniej zestresowane życiem?
    Już nie poszukuję chusty, bo będę miała NATI bawełnianą - nową - dostaną w prezencie od mamy.
    Teraz tylko czas nauczyć się sposobów wiązania, żeby Mała była bezpieczna i...
    PRZYGODĘ CZAS ZACZĄĆ.

    Mam kolejne pytanie - jak ubierać dziecko pod chustę w taką pogodę jak mamy teraz...? W ogóle nosić dzieciątko na dwór w chuście w taką jesienną bylejakość?
    Marta urodziła się drobna, teraz ma miesiąc i 3400g, uznana została w szpitalu za "chłodne dziecko", w domu śpi pod 2 kocykami i wcale nie jest Jej za ciepło...

    I jeszcze jedno... Będzie to chusta rozmiaru STANDARD - czy 172 cm ja o ubrankach 38-40 i mój Mąż - 175cm, 80 kg (o... ubrankach M-L-XL) będziemy się dobrze przywiązywać do Dzidziusia ??
    Jeżeli standard czyli 4,6 to obu powinno wam starczyć na kieszonkę, tzn, Tobie na 100% a mąż musi spróbować. Ja mam 176 i 4,6 spokojnie motam i zostają mi jeszcze ogony w kieszonce. Dzidziola ubieram tak jak po domu, dodaję jedną jeszcze bluzeczkę, na rajstopki getry i dodatkowe skarpetki, ubieram polar dla dwojga i kurtkę jesienną dla dwojga i jest nam ciepło. Młody ma oczywiście czapkę komin z szalikiem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •