Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Pielucha na noc dla wymagającego:)?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie Pielucha na noc dla wymagającego:)?

    Hej, co byście poleciły na noc (najlepiej z materiałów chłonnych - bambus, konopie) z polarem lub czymś co daje sucho, ale nie kieszonki?
    mam ze dwie pieluszki z bambusem, ale bez warstwy suchej i dokładam wkłady sucha pielucha, ale mam wrażenie, że jak siknie to czuje, że ma mokro. wolę go jednak w nocy nie przebierać, by nie rozbudzać, a czasem nie wiem czy smęci bo głodny, czy smęci bo mu nieprzyjemnie (a jeszcze mi nie powie). a jedna pieluszka, która się spoko sprawdzała właśnie się okazuje już przymała.

  2. #2
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Było już dużo wątków na ten temat poszukaj szukajem A ja mogę Ci polecić białą bawełnianą od naszej szyjącej forumki sylviontko, nie mogłąm się nadziwić, że wytrzymała zawsze zakłądałam jednorazówki a tu spróbowałam i dałą radę

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówkę, ale widzę, że "syliontko" czasu chwilowo nie ma, więc się nie ma co na razie pytać. a jak poszukałam inne posty to rada jest eko z rosmana (to i my stosujemy, ale nie o co innego mi chodzi). Jak kiedyś wcześniej szukałam o tym informacji to tam głównie na noc polecane były kieszonki (jakieś "pszczoły", chyba, że się mylę) - a kieszonki u nas odpadają, bo wtedy ubranko w środku nocy mokre, to gorsze niż wilgoć przy pupie. no nic, może znajdę moją najlepszą w większym rozmiarze i więcej egzemplarzy i tyle, tylko nie wiem czy to mi się uda, bo tą kupiłam na bazarku, a jakoś nie widzę by ktoś podobne chciał sprzedawać, a w sklepach polskich nie spotkałam, może była kupiona jakimś zamówieniem zbiorowym.

  4. #4
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Ja polecam formowanki nocne pupeko. Używam z wełniakiem i dają radę na 100%, a mi nawet issy beary /polecane na noc/ przemakały przy nóżkach.

  5. #5
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    A jaka jest Twoją ulubioną? ja teraz kupiłam bbh bambusową i będę próbować na noc myślę, że też da radę, bo u mnie też kieszonki zdecydowanie odpadają.

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    a my mamy od niedawna bambooty nocne i wytrzymały nam całą noc, bardzo podoba mi się ta pielucha

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    ta, która się u mnie najlepiej sprawdza to p'tit bamboo nuit, to chyba firma: ptitsdessous, produkcja we Francji; to jest chyba frotka bambusowa i do niej naszyty mikropolar (ale inny niż zazwyczaj w kieszonkach widziałam). no ale jest do 9 kg i nic dziwnego, ze mi sie mala zdawalo ostatnio

  8. #8
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    formowanki nocne lulu dodo (konopne) i dodo bambou mają polar na wierzchu. Nam lulu dodo b. dobrze się sprawdza, kupiona właśnie przy takich dylematach, choć okazało się, że to nie mokro było problemem (w pampkach było to samo)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #9
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    formowanki nocne lulu dodo (konopne) i dodo bambou mają polar na wierzchu.
    potwierdzam
    mam bambusowe, sa idealne!

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Mam jakas lulu dodo, i dobrze sie u nas nawet sprawdzala, do czasu jak nie siknal porzadnie i polecialo chyba po polarze a nie przez i na wełniane gacie i ubranie mokre. chyba po 3 takich razach zrezygnowalam z tego na noc. no chyba, ze to nie sa kieszonki bez pula, ale zszyte bambusy prosto z polarkiem? bo moze sa takie wersje

  11. #11
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    może polar Ci się zatłuścił - spróbuj wymoczyć chwilę w gorącej wodzie z płynem do naczyń, może pranie na 90 stopni pomoże. Bo że włożyłaś wkład do kieszonki to nawet pytać nie będę
    Miałam podobną akcję w kieszonce pulowej, po kąpielach w płynie i płukaniu w ciepłej wodzie od razu po (żeby tłuszcz w stygnącej wodzie nie osadził się na nowo), na wszelki wypadek przez jakiś czas też mocniej zapinałam i przeszło - choć nie od razu.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Ja standardowo polecę bamboozle'a - tylko trza dorzucic wkładkę na sucho. I wonderoosy, chociaż to kieszonki, ale dla mnie genialne - v2 z ręcznikiem bambusowym albo v1 z wkładami konopnymi Wytrzymują 12 godzin nocnego lania

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    no może faktycznie trzeba zrobić odtłuszczanie, choć nie wydaje mi się bym długo używała tej pieluszki (lulu) i w sumie to ona też się już wydaje mała, więc i tak się muszę rozejrzeć za większą.
    libra wonderoosa mamy, ale niestety, ponieważ to kieszonka to nocą idzie bokiem, ale tą pieluchę to akurat o zatłuszczenie mogłabym podejrzewać i chyba czas zabrać się za te pieluszki i zrobić im kuracje "odmładzającą"

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    No to szkoda, bo wonderoo są genialne - u nas wycieki bokiem są sporadyczne - max 2 razy w miesiącu.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    A ile ma Twoje dziecko? Ja pieluchuję noca trzylatkę i sześciolatka, moje ulubione pieluchy to formowanki dizzy diaper (nature babies) z otulaczem pulowym.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  16. #16
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    no może faktycznie trzeba zrobić odtłuszczanie, choć nie wydaje mi się bym długo używała tej pieluszki (lulu) i w sumie to ona też się już wydaje mała, więc i tak się muszę rozejrzeć za większą.
    Zdaje się, że dodo bambou są większe od lulu. U mojego 11-okilowca używam lulu xl z dodatkową wkładką - chyba moja najlepsza nocna.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Dizzy diaper chyba też mam jakąś i też mi się swego czasu podobała, ale ona nie ma warstwy suchej. a wczoraj to nawet moją ulubioną (która wydaje mi się chłonna) tak zsikał już koło 1-2, że przebierać trzeba było i mimo polarku płakał, chyba od tego, bo inne przyczyny zostały wykluczone. Myślę, że jak dostanę kasę za pracę to może mi dobry pomysł przyjdzie do głowy, bo na razie, to nie ma czym dysponować. dzięki za wskazówki

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    Dizzy diaper chyba też mam jakąś i też mi się swego czasu podobała, ale ona nie ma warstwy suchej.
    moje maja polar
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    No jak z polarem to mi by bardziej odpowiadały. a można wiedzieć, gdzie kupowałaś, bo ja kupowałam tu na bazarku. są takie dostępne w naszych polskich sklepach??

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    No jak z polarem to mi by bardziej odpowiadały. a można wiedzieć, gdzie kupowałaś, bo ja kupowałam tu na bazarku. są takie dostępne w naszych polskich sklepach??
    mam z wymianki
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •