Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: kieszonki BEZ mikropolaru?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie kieszonki BEZ mikropolaru?

    gdzieś widziałam, ale nie zrobiłam sobie zakładki i teraz nie znajdę: interesują mnie kieszonki z inną warstwą typu "mam sucho", niż polar. Podpowiecie?
    Poszukuję również informacji o wkładkach "mam sucho" (np do kładzenia na tetrę) innych niż polar - czy są, jakie, jak się sprawdzają, jeśli kto korzystał?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kakot Zobacz posta
    gdzieś widziałam, ale nie zrobiłam sobie zakładki i teraz nie znajdę: interesują mnie kieszonki z inną warstwą typu "mam sucho", niż polar. Podpowiecie?
    Poszukuję również informacji o wkładkach "mam sucho" (np do kładzenia na tetrę) innych niż polar - czy są, jakie, jak się sprawdzają, jeśli kto korzystał?


    z tych co ja znam: coolmax w maleme, zobacz na www.maleme.pl, dryliner we franiszkach- www.franiszki.pl
    z wkładek mam sucho miałam tylko takie z mikropolaru z Krainy Pieluszek.


  3. #3
    Chustomanka Awatar Tehanu
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    684

    Domyślnie

    Ja mam Nappime z welurkiem od pupy.

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Ja też mam rzeczone NappiMe, welurek jest elegancki - mleczne kupy spierają się z niego idealnie, i mi osobiście wydaje się trochę mnie 'sztuczny' w dotyku, niż polar. Jak myślę, o polarze, zęby mi zgrzytają
    W kwestii drylinera z Franiszków - miałam go po bokach otulacza, i robił się mokry jak nie wiem, więc nie polecałabym.
    Wkładki sucha pielucha najtaniej wychodzą z cienkiego koca z Ikei - a Ty jeszcze sama go sobie elegancko potniesz w dokładnie takie kawałki, jak chcesz

  5. #5
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ja oprócz wymienionych miałam jeszcze Little Penguin z welurkiem syntetycznym, fajny był, i rzeczywiście suchy - nawet bardziej niż polar.
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  6. #6
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    MałeMe z coolmaxem są swietna, choc nie daje on takiego uczucia suchości jak polar ale jest o wiele bardziej przewiewny.Moja córeczka po rozszerzeniu diety nie najlepiej reaguje na polar, pupcia bywa zaczerwieniona, a przy coolmaxie jest idealna.Niestety welurek syntetyczny (mamy NappieMe i Pupeko) dziala podobnie jak polar na pupcie mojej córeczki, chociaż daje o wiele lepsze uczucie suchości niz polar.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Wkładki sucha pielucha najtaniej wychodzą z cienkiego koca z Ikei - a Ty jeszcze sama go sobie elegancko potniesz w dokładnie takie kawałki, jak chcesz
    Aniu, jakiego koca?? z czego ten koc? Właśnie planujemy wyprawę do I., może bym od razu kupiła?
    I jakiej u licha wielkości powinny być takie wkładki...

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kakot Zobacz posta
    Aniu, jakiego koca?? z czego ten koc? Właśnie planujemy wyprawę do I., może bym od razu kupiła?
    I jakiej u licha wielkości powinny być takie wkładki...
    W Ikei jest bezmiar kocyków polarowych, wybierz najcieńszy (czytaj: również najtańszy). Jakiej wielkości - to tak jak z pieluszkami, jak zrobisz one size, będziesz mieć do końca pieluchowania, jak przykroisz do wielkości noworodkowej, po paru miesiacach będziesz kroić następne. Ale z drugiej storny, kocyki z Ikei są tańsze od pieluszek Dla noworodka to bym obstawiała wkładkę 10x 20 cm, jak wytniesz trochę większą (np. 12x 25), to na dłużej starczy.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Tak poza tym - ale o tym już chyba gadałyśmy - sprawdzisz po urodzeniu dziecka, co mu pasuje - bo np. Jadwisi mokra pielucha nigdy nie ruszała, mogłaby w niej całe życie spędzić, więc wkładki sucha pielucha okazały się u nas niepotrzebne zupełnie.

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    my mamy też kieszonki z welurkiem i faktycznie bardziej sucho niż w polarku, z pieluch z welurkiem to chyba itti bitii też ma welur, jak na moje oko i issy bear jest też z welurkiem i jest czadowy

  11. #11
    Chustonówka Awatar qnstiefm
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5

    Domyślnie

    Sporo pieluch kupuje tzw na zamówienie (szyte na zamówienie). Od jakiegoś czasu zawsze proszę o minkee od pupy, głównie dlatego że fajnie wyglądają - ale przyznam że dobrze sie sprawdzają, wolę od mikropolaru który lubi przesiaknąć zapaszkiem. Wydaje mi sie natomiast że najlepiej suchość "udaje" sztuczny welur.

  12. #12
    Chustonoszka Awatar lubawa
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    60

    Domyślnie

    Fajne wkładki ma Mother-ease, jakiś poliester, ale naprawdę milusi i dobrze działa. Wkładka spora, można używać do formowanek i in.
    Nina IX 2010

  13. #13
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Franiszki mają też coolmax.

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    A może wiecie co jest w kieszonkach lennylamb? Wygląda jak polarek, ale nasiąka I nie jest zatłuszczony, bo od nowości tak jest a już ze 3 razy w płynie moczyłam

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    bambus w sweddlebees
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  16. #16

    Domyślnie

    Mamy TotsBotsy z coolmaxem. Naprawdę fajny materiał

  17. #17

    Domyślnie

    A czy jeśli polar źle działa na naszą pupkę (robi się czerwona) to coolmax coś zmieni?
    Jest tu ktoś kto ma dziecko nietolerujące polaru, a które dobrze znosi coolmax? Jednak coolmax to też coś sztucznego.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  18. #18
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,763

    Domyślnie

    H. źle znosi polar, a mikropolar i coolmx o.k.

  19. #19

    Domyślnie

    No to mnie przekonałaś Chyba spróbuję kieszonki z coolmaxem.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •