Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Gdynia i okolice

  1. #1
    Chustonówka Awatar Greensun
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Gdynia Obłuże
    Posty
    9

    Domyślnie Gdynia i okolice

    Dzień dobry

    Jestem zafascynowana chustami i wszelkimi naturalnymi, zdrowymi metodami wychowywania i wspołbycia z Dzieckiem. szukam optymalnej pod względem ekonomicznym i funkcjonalnym chusty. Juz prawie zamówiłam LennyLamb z bambusem. Czy dla zupełnie niezaznajomionej ze sztuką wiązania mamy ok.4kg, miesiecznej dziewczynki jest to dobry wybór? Chciałabym,by służyła nam długo i dobrze. Będę bardzo wdzięczna za sugestie.
    Przy okazji,moze wpadają tu mamy z Gdyni, które chciałyby poszerzyć grono znajomych?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    wejdź na pod-forum trójmiejskie, tam nas sporo i jest info o jutrzejszym spotkaniu w Gdyni w galerii malucha, mozna pomacać chusty obejrzeć, nawet zawiązac i zobaczyć w czym najwygodniej.
    http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=165

    jak dla mnie - bambus jest dość śliski, to fajna chusta ale jeśli zupełnie nie masz wprawy w wiązaniu, może być kłopotliwa...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  3. #3
    Chustonówka Awatar Greensun
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Gdynia Obłuże
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuje za namiary ubolewam nad moim obecnym brakiem mobilnosci,a chetnie wpadłabym na spotkanko.
    Co do chusty to lepsza bylaby bawełniania 100% Lenny'ego?

  4. #4
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Witaj
    Ja zaczynałam od chusty z bambusem i po własnych przejściach na początek polecam właśnie bawełnianego pasiaka

  5. #5
    Chustonówka Awatar Greensun
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Gdynia Obłuże
    Posty
    9

    Domyślnie

    No to świetnie teraz, kierowana doświadczeniem zakupię takową Dzięki wielkie

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Ale nie kupuj czasem nowego bawelnianego lenny lamba - ta chusta na początku jest tak twarda, ciężko sie ja dociąga, nie polecam dla maluszka i dla poczatkującej mamy - sama mialam taka i sie nameczylam tylko. Spróbuj coś używanego np. bawełniana Grecje Nati.

  7. #7
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dobrze prawi dziewczyna
    najlepiej złamaną
    na bazarku masz multum ofert

  8. #8
    Chustonówka Awatar Greensun
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Gdynia Obłuże
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ech, powodowana emocjami i chęcią jak najszybszego doznania korzyści z posiadania chusty zakupiłam bezzwłocznie nową i staram się ja ogarnąć jakoś, ale jest to niełatwe, przyznaję. Malutka podczas pierwszych prób bardzo płakała i nawet jesli przez chwilkę uspokajała się, to na krótką metę. Kolejna próba polączona z karmieniem piersią zaowocowała suksesem-malutka zasnęła. Przyznaję jednak, że wiele jeszcze prób przede mną zanim sprawnie dokonam akcji zawijania

  9. #9
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,179

    Domyślnie

    a jak teraz? Jak Wam idzie wiązanie? jak się chusta sprawuje?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #10
    Chustonówka Awatar Greensun
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Gdynia Obłuże
    Posty
    9

    Domyślnie

    Przyznaję, że nie jest kolorowo. Malutka dużo płakała będąc w chuście i zarzuciłam jej stosowanie.. Chusta jest bardzo ładna i "działa" dobrze. Malutka jednak lubi być w ruchu, tzn dużo macha rączkami i nożkami, lubi zmieniać pozycje, a w czasie gdy ją wiązałam możliwa była jedna w zasadzie pozycja, która ją unieruchomiala i krępowała. Spróbuję innych wiązań teraz, gdy już można je stosować z racji postepów rozwojowych córeczki

  11. #11
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,179

    Domyślnie

    specjalistką nie jestem, ale wydaje mi się, że dobrze zrobiłaś teraz też może być inaczej, będzie cieplej wiosna, zamotasz się i wyjdziecie na spacer córeczka będzie mogła zwiedzać okolice
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #12
    Chustonówka Awatar Greensun
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Gdynia Obłuże
    Posty
    9

    Domyślnie

    Taką mam nadzieję Teraz jeszcze z perspektywy wózka poznaje świat-bardziej sfery niebieskie Są i tego plusy, bo wózek robi za dostawczaka zakupowego
    A jakie są Twoje, Aniu doświadczenia z noszeniem?

  13. #13
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    greensun naprawde namawiam na spotkanie KK dużo rzeczy Ci sie rozjaśni
    nie wiem z jakich rejonów jesteś ale dojazd na traugutta ( miedzy swietojańska a wladyslawa) jest dość dogodny

    najbliższe jest w Rumi to może z mezem uda CI sie dotrzeć

  14. #14
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greensun Zobacz posta
    A jakie są Twoje, Aniu doświadczenia z noszeniem?
    nam było łatwiej bo zaczynaliśmy na wiosnę więc spokojnie można było wyjść na dwór w chuście

    baryłka ma rację, wybierzcie się na spotkanie KK, dziewczyny są specjalistkami to pomogą My najpierw z instrukcją obsługi motalismy się sami i co .... okazało się, że nie było najlepiej, jak nam Marta pokazała co i jak, to i nam lepiej i synek zadowolony POLECAM
    i może się spotkamy, bo ja się wybieram do malucha na traugutta, ale ciągle coś mi przeszkadza
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  15. #15
    Chustonówka Awatar Greensun
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Gdynia Obłuże
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jesteśmy z Obłuża i sama z malutką jedynie patroluję okolicę przy użyciu wózka. Chętnie poznałabym w praktyce jak najefektywniej używać chusty. Kiedy odbywają się spotkania w Rumii i w Gdyni? dysponujemy jedynie popołudniami, ew. weekendami, choć mąż czuje potrzebę odpoczynku po tygodniu pracy a ja nie jestem jeszcze zmotoryzowana Czuję się trochę uziemiona.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greensun Zobacz posta
    Jesteśmy z Obłuża i sama z malutką jedynie patroluję okolicę przy użyciu wózka. Chętnie poznałabym w praktyce jak najefektywniej używać chusty. Kiedy odbywają się spotkania w Rumii i w Gdyni? dysponujemy jedynie popołudniami, ew. weekendami, choć mąż czuje potrzebę odpoczynku po tygodniu pracy a ja nie jestem jeszcze zmotoryzowana Czuję się trochę uziemiona.
    Zobacz tutaj
    http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post1693825
    w niedziele jest spotkanie, mzoe nie stricte warsztaty, ale posluchac warto!

    do galerii malucha - wsiadasz w 194 na krzyzowce i potem spacerek swiętojanska, z wozkiem wygodniej, mnie teraz trudniej, jak starszy ma focha
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  17. #17
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greensun Zobacz posta
    Jesteśmy z Obłuża
    i jakie ładne zdjęcie
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  18. #18
    Chustonówka Awatar Greensun
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Gdynia Obłuże
    Posty
    9

    Domyślnie

    dzięki wielkie za informacje. Zindoktrynuję męża,a może sama się odważę jakoś dotrzeć
    M&A

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •