Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: Mei Hip

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar aneta.s
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Bieruń :)
    Posty
    3,436

    Domyślnie Mei Hip

    Przede wszystkim dziękuję za możliwość wypróbowania. Julianek waży 9kg, za pierwszym razem wyszliśmy w MeiHip do przedszkola po Kamilka. Już na schodach zauważyłam że słabo pas dociągnełam i chciałam poprawić troszkę, niestety klamra się wypieła. Ok mój błąd nie powinnam takich trików robić z małym w nosidełku ale niestety to sprawiło, że już przez cały czas rękę trzymałam na pleckach Julianka i nie wiem jak zachowałaby się przy sporo cięższym dziecku więc Kamilka (13kg) nie zaryzykowałam włożyć. Efekt był taki, iż po pół godziny myślałam, że mi ramię odpadnie. Tak więc nosidło nie jest na pewno dla mnie. Za drugim razem wyszliśmy na spacer, dobrze rozłożyłam częśc pasa na ramieniu i było już lepiej nosiliśmy jakieś 40min.
    Na pewno do plusów można zaliczyć łatwość zakładania oraz staranność wykonania (wygląd) dla mnie to jednak stanowczo za mało, niestety nie przekonałam się.
    Kamilek - 16 marca 2006
    Julianek -25 października 2007

    My soul is painted like the wings of butterflies...

  2. #2
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Dla mnie główną wadą mei hip jest to, że pas biodrowy strasznie się wrzyna, po godzinie noszenia myślałam, że nigdy nosić już nie będę, a to była moja pierwsza chusta/nosidło(sama nie wiem jak to zaklasyfikować).Na plus, można zaliczyć to, że pas naramienny jest bardzo wygodny. Ot tak kilka słów od świeżej chustonoszki .
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  3. #3
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Zapomniałam jeszcze napisać, że myślę, że gdyby pas biodrowy był wypełniony, to mei hip byłoby naprawdę dobre. Co dziwne, mój mąż nosi dużo w mei hip i twierdzi, że jemu nic się nie wrzyna...może to kwestia tego, że on jest chudy, a mnie się, że tak powiem w tłuszczyk wbija rzeczony pas ?
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar aneta.s
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Bieruń :)
    Posty
    3,436

    Domyślnie Re: Mei Hip

    A jak duże dziecko nosicie?
    Kamilek - 16 marca 2006
    Julianek -25 października 2007

    My soul is painted like the wings of butterflies...

  5. #5
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Jeremi ma 7 miesięcy i waży grubo ponad 7 kilo.
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar aneta.s
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Bieruń :)
    Posty
    3,436

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Cytat Zamieszczone przez BUBUSITA
    Jeremi ma 7 miesięcy i waży grubo ponad 7 kilo.

    to i tak jednak mniejszy od mojego
    Kamilek - 16 marca 2006
    Julianek -25 października 2007

    My soul is painted like the wings of butterflies...

  7. #7
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Chciałam napisać ponad 8 kilo, ale to nie wielka różnica w sumie.
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  8. #8
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Ja nosiłam 10 kg 15 miesięczniaka, IMO to nosidło pod każdym względem to porażka, nie wygodne i nie funkcjonalne, źle nosi, wolę pouch i kółkową!
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    215

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Jak dla mnie to bardzo eleganckie nosidło na imprezy oficjalne. Ponieważ nosi się na nim głównie z obciążeniem na jedno ramię, więc jak dla mnie - nie nadaje się na długie wyjścia.
    Tak ogólnie to jest na 4.
    Nie miałam problemów z pasami i zakładało się dość szybko.

  10. #10
    Chustofanka Awatar anesha
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    156

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Nosiłam jeden dzień, więc może zbyt mało, by napisać "poważną" opinię.
    Plusy:
    - ładne wykonanie
    - szybko się zakłada
    - nie miałam wrażenia, że klamra się rozepnie

    Minusy:
    - po pół godziny bolało mnie ramię i kręgosłup (jest trochę lepiej, gdy pas rozłoży się na ramieniu, ale mi ograniczało to ruchy)
    - czarny materiał bardzo "zbiera" meszki
    - ciężko się dociąga pas ramienny już z dzieckiem w nosidle
    - brak zagłówka (jak córcia usnęła musiałam jej trzymać główkę).

    Sumując, nosidło na jedno ramię nie dla mnie , ale mojej koleżance odpowiadało (nosiła 1,5 godziny)
    Anielka I 2008
    Jacek II 2010
    Moje fotografie awolinska.wordpress.com

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie Re: Mei Hip

    a gdzie mogę zobaczyć fotkę? nie widziałam tego cuda jeszcze

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie Re: Mei Hip

    na mojej stronie mozna zobaczyc nazywa sie Mei Hip Ellaroo

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,005

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Cytat Zamieszczone przez a.szrek
    a gdzie mogę zobaczyć fotkę? nie widziałam tego cuda jeszcze
    są fotki w akcji w dziale "chusty i dzieci w chustach"

    Kuba 3.02.2008

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,005

    Domyślnie Re: Mei Hip

    dziękuje za możliwość potestowania nosidła...
    Mei hip jest bardzo ładne,super wykonane,łatwo się zakłada i niestety na tym koniec pochwał dla tego nosidła.
    Dla mnie bardzo trudno dociągało się pasy,za każdym razem pomagał mi mąż,
    trzeba juz je dobrze dopasowac przed wyjsciem bo jesli w trakcie noszenia okaze sie że jest za luźne to dociąganie pasow jedną ręką (drugą podtrzymując dziecko) jak dla mnie było nie możliwe...
    Poza tym w nosidle obciążone jest jedno ramię więc na szybkie wyjscie do sklepu po zapałki jak najbardziej ok. na dłuższy spacer dla wytrwałych....

    Kuba 3.02.2008

  15. #15
    Chustofanka Awatar sza
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Mei Hip

    To i ja sie wypowiem, na temat Mei Hipa, jakoze jestem od niedawna szczesliwa posiadaczka tegoz (jednoczesnie witam wszystkie czytajace, bo to moj pierwszy post na tym forum).
    Wiekszosc wad i zalet juz tutaj padlo. MH jest rzeczywiscie b. ladny i swietny na "po domu" - jak mloda mnie ciagnie za spodnice i chce ze mna gotowac, to wtedy - rach ciach - i juz siedzi w MH i jest spokoj. Natomiast na spacer wyjsc bym sie nie odwazyla, bo po kilkunastu minutach jednak kregoslup zaczyna bolec, pas sie w ramie wpija i tyle. Na szczescie zapina sie toto i odpina b. szybko, wiec jako nosidlo domowe ok

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    31

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Na początek dziękuję za możliwość testowania. Maja ma 8 miesięcy i waży blisko 8 kilo i nosiło nam się świetnie. Nic nas nie uwierało ale ciężko jest dociągnąć pas ramienny gdy dziecko jest już w środku i miałam wrażenie, że panel jest troszkę za szeroki jak na moje drobne raczej dziecko. Dla mnie pewnie jedynym minusem jest brak zagłówka, Maja na spacerach zasypia i musiałam jej trzymać główkę, ten problem pewnie znika w noszeniu po domu. Poza tym bardzo ładne i super wykonane nosidło.


  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    31

    Domyślnie Re: Mei Hip


  18. #18
    Chustofanka Awatar sara
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    340

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Wysłałam dziś nosidło do kolejnej użytkowniczki.
    Jak dla mnie - porażka. Po pierwsze, przy zakładaniu nosidła i dziecka musiał mi pomagać mąż. Nie dało rady zapiąć się czy rozłożyć dobrze na ramieniu pasa ramiennego samemu. Przez sprzączki materiał jest przełożony złożony i samoczynnie nie rozkłada się tylko właśnie trzeba go poprawić-rozłożyć. Po drugie, czuje się ciężar przy dłuższym noszeniu.
    Nosidło jest ładne, kolorystycznie i wykonaniu.

    Na osłodę dodam, że Jaśkowi się podobało bardzo
    Jałóweczka (2006), Lutek (2008) i Grudniaczek (2010).

    http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    529

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Na początku tradycyjnie dziękuję za możliwość potestowania. A teraz przejdźmy do konkretów. Testowałam na 9,5 kilogramowym 7,5 miesięczniaku

    Na plus
    -ładne i estetyczne
    -dość sztywne i dziecko siedziało pewniee, stabilnie i wygodnie

    Na minus
    -ciężko mi się zakładało, mąż musiał mi pomagać zapinać pas
    - pas naramienny wżynał mi się w ramię

    Ogólnie wrażenia na 3+. Choć pewnie Tymek dałby 5, bo wyglądał na zadowolonego Nosidło ładne i do noszenia na chwilę po domu. Ale nie odważyłabym się wyjść w nim na dłuższy spacer. W kółkowej, mimo, że też na jedno ramię jest mi o niebo wygodniej.
    Tymek 20.05.2008 i Emilka 30.04.2010



  20. #20
    Chustomanka Awatar Ania Bober
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    859

    Domyślnie Re: Mei Hip

    Dziękuję za możliwość przetestowania Mei Hipa
    Po przeczytaniu recenzji, spodziewałam się porażki. Miło się rozczarowałam. Wspomnę tylko, że do tej pory nosiłam w wiązankach i od niedawna w Mei Tai.

    Kacper ma 7,5 miesiąca, waży ok 9 kilo.

    Plusy
    - samodzielnie bez problemów wkładałam do nosidła Kacpra i sama zamykałam klamrę
    - świetnie, że tak szybko można malucha załadować na biodro. Genialne jak musiałam coś szybko zrobić w domu, a mały zaczynał marudzić
    - pas biodrowy wygodny, choć wypełniony byłby pewnie lepszy
    - pas naramienny, dobrze rozłożony, nie wrzynał się, a przy dobrze dociągniętym dziecku spokojnie godzinę Kacpra nosiłam
    - ładne, estetyczne
    - dość sztywne, wydaje się być bardzo wygodne dla dziecka

    Minusy
    - dociąganie 'na oko' w niezałożonym nosidle. Niestety nie udalo mi się ani razu dociągnąć pasów z dzieckem na biodrze. Jednak po kilku próbach nie musialam specjalnie korygować dociągnięcia, więc nie stanowiło to zbyt duzego problemu.

    Generalnie bardzo fajne 'ustrojstwo'. Przekonało mnie do nosideł 'z klamrami'. Dla mnie użytkowość jedynie po domu, gdyz moje dziecko najczęściej śpi na dworzu. Tym bardziej mi się spodobało, że nie dogadałam się z kółkową, a poucha jeszcze nie wypróbowałam.

    No i zdjęcia jeszcze:





    byłam: Anna Dobrowolska

    STUDIO FOTOGRAFICZNE: http://www.studioniezapominajka.pl
    BLOG: http://www.blog.studioniezapominajka.pl
    FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA: http://www.annaijan.pl


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •