Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: który kocyk wełniany

  1. #1
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie który kocyk wełniany

    Podobno przy pieluchowaniu wielo fajne są kocyki wełniane, bo nie przyjmujua zapachów itd. Który polecacie? Widziałam w sklepach tetro (czy on jest taki sam w dotyku jak otulacze wełniane tetro?) i widziałam też kocyk lenya http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=16&id=5. Są tez disany ale drogie bardzo. Znacie któryś? Co polecacie?
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ale one do wielo, czy do EC takie fajne?

    jakie one mają zastosowanie przy wielo?

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Miałam tylko tetro (reszta mnie ceną powaliła). Mi przy wielo się przydały, bo czasem dzieć i my mieliśmy taki sen, że pielucha nie dała rady w nocy. Drugie właściwe zastosowanie to jak małą kładliśmy spać na golasa (np. przy 30 stopniach w mieszkaniu w lato) lub teraz jak się odpieluchowała, ale czasem się jeszcze zdarzy... Kocyk na to pielucha/pieluchy i to pod prześcieradło. A i trzecie.... były okresy, że pieluchy po prostu przeciekały (jak ostro szły zęby), to wtedy pod dziecko w wózku (o zgrozo) czy na tapczanie u babci

  4. #4
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez figa84 Zobacz posta
    Miałam tylko tetro (reszta mnie ceną powaliła).
    a czy ten tetro to taki sam w dotyku jak otulacz tetro, bo mam otulacz i nie wiem czy kocyk jest taki sam, czy może inny? Jesli kocyk taki sam jak otuacz to trochę sztywny by był, tak mi się wydaje...
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    20

    Domyślnie

    Poszukuje wełnianego kocyka , który by sprawdzał się przy pieluszkach wielorazowych ale też był przystępny cenowo :
    Co myślicie o tym ??
    Sprawdzi się czy nie bardzo ??
    http://allegro.pl/koc-welniany-welna...934397448.html

  6. #6
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    Ja też mam tetro, używaliśmy głównie w lecie jak maluch siedział w samej formowance. Nie jest sztywny, jakiś bardzo milusi też nie, ale generalnie całkiem ok.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    A ja ostatnio wypatrzyłam ten kocyk http://www.fidasmarket.pl/product_in...products_id=49 . Co myślicie? cena jest rewelacyjna, certyfikaty tekstylne ma. Chyba się nada do łóżeczka i nie tylko. Poza tym mam chrapkę na kocyk wełniany Tetro.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    A ja robię kacyki sama. A co! Potraktuje lanoliną i będzie takie jak sama chcę

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  9. #9
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    A ja ostatnio wypatrzyłam ten kocyk http://www.fidasmarket.pl/product_in...products_id=49 . Co myślicie? cena jest rewelacyjna, certyfikaty tekstylne ma. Chyba się nada do łóżeczka i nie tylko. Poza tym mam chrapkę na kocyk wełniany Tetro.
    zawodowo się stroszę, jesli ktoś podaje certyfikat Oeko-tex (ten z kwiatkiem) bez numeru. Po tym numerze właśnie sprawdza się na co ten certyfiakt jest przyznany (czy na produkt, czy na nić na przykład), czy jest aktualny i której kategorii.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  10. #10
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    zawodowo się stroszę, jesli ktoś podaje certyfikat Oeko-tex (ten z kwiatkiem) bez numeru. Po tym numerze właśnie sprawdza się na co ten certyfiakt jest przyznany (czy na produkt, czy na nić na przykład), czy jest aktualny i której kategorii.
    To ja podpytam mailowo o ten numer

  11. #11
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,088

    Domyślnie

    Ja chcę Mamę poprosić, żeby mi zrobiła na drutach - która już robiła i ma doświadczenie? Mam parę wzorów na oku, np: http://www.garnstudio.com/lang/en/pa...d=3961&lang=en
    ale może te kocyki na podkład powinny być jak najprostsze?A nie wymyślate? Może macie jakieś sprawdzone wzory? A trzeba takie robione sfilcować? Czy wystarczy zalanolinować?

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Ja robię prawo-lewo, czyli najprościej Z tym, że robię z dwóch nitek wełny, nie z jednej. Dzięki temu jest bardziej gruby i bardziej "gęsty".
    Robię metr na metr.
    Co do filcowania to nie wiem, chociaż przypuszczam, że przy zalanolinowaniu pewnie się trochę sfilcuje.
    Ostatnio edytowane przez Wyga ; 22-10-2012 o 17:31

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  13. #13
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wyga Zobacz posta
    Ja robię prawo-lewo, czyli najprościej Z tym, że robię z dwóch nitek wełny, nie z jednej. Dzięki temu jest bardziej gruby i bardziej "gęsty".
    Robię metr na metr.
    Co do filcowania to nie wiem, chociaż przypuszczam, że przy zalanolinowaniu pewnie się trochę sfilcuje.
    Ooo- to taki nawet ja bym umiała sobie zrobić A z czego to robisz? Jakieś delikatne dziecięce włóczki? Merynosy czy coś?

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Wiesz, nie powiem Ci, nawet gdyby bardzo chciała.. To dlatego, że wyciągnęłam cały worek wełny z szafy i wybrałam tą, która moim zdaniem jest najbardziej przytulaśna
    A wełna babci, bez opisów.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  15. #15
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    n2605, odpowiedzi z tamtego zalinkowanego sklepu nie dostałam, ale znalazłam coś takiego http://indygosklep.pl/koc_merynos_au...__5cm-898.html. Na dole strony jest certyfikat z numerem. Może to o to chodzi?

  16. #16

    Domyślnie

    a coś jeszcze znacie większego
    mi Tetro pasowalo tylko za małe

  17. #17

    Domyślnie

    hop

  18. #18
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    A ja ostatnio wypatrzyłam ten kocyk http://www.fidasmarket.pl/product_in...products_id=49 . Co myślicie? cena jest rewelacyjna, certyfikaty tekstylne ma. Chyba się nada do łóżeczka i nie tylko. Poza tym mam chrapkę na kocyk wełniany Tetro.
    Znam tę firmę. Ma porządne koce i inne artykuły, ale trzeba pamiętać, że to są wyroby z runa, więc mają włos.

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    23

    Domyślnie

    Hm, czyli też bardziej chłoną wilgoć i nie nadają się jako podkład pod pieluszki?

  20. #20
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja mam Kokosi i jest super, ale nie wiem czy jeszcze szyje kocyki?
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •