Strona 149 z 190 PierwszyPierwszy ... 4999139141142143144145146147148149150151152153154155156157159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,961 do 2,980 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #2961
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    A ja myślę, że byli - ilość wypitego alkoholu na pewno miała na to wpływ
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  2. #2962
    Chusteryczka Awatar sniegga
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    tonące miasto
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    Ja dziś po raz pierwszy byłam z Tonią na spacerze w chuście i kurtce dla 2. Mieszkamy w małej mieścinie i nigdy jeszcze nie widziałam nikogo noszącego dziecko. Wszyscy z wózkami pomykają. Ludziom mało się głowy nie pourywały na nasz widok. Czekałam tylko kiedy ktoś spadnie z roweru albo będzie mieć stłuczkę samochodem

    Zaskoczyły mnie jednak 3 gimnazjalistki wracające do domu po szkole. Jedna z nich rzuciła do koleżanek tekst: "Każdy tak powinien nosić dziecko." No szczena mi opadła.

  3. #2963
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    W ikei miałam dzisiaj młodego na biodrze w kółkowej. Podszedł do mnie młody mężczyzna i pyta się: Przepraszam, czy to chusta? A jaka?
    Więc mu trochę opowiedziałam, pytał jeszcze czy wygodnie dla małego, a jak dla mnie itp. Na koniec bardzo podziękował i powiedział, że podsunęłam mu fajny pomysł na zdjęcie.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  4. #2964
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cóż, nie śledzę tego wątku. Ale napiszę coś co mi dawno chodzi po głowie- po pewnym czasie już nie zwraca się uwagi na reakcję.
    Reakcji ostatnio miałam sporo, same pozytywne lub neutralne. Nawet dzisiaj, coś w rodzaju "O Boże dzidziuś!"
    Ale dla mnie noszenie stało się tak naturalne, że już wózek w zimie wydaje mi się większą dziwotą
    Tak naturalne, że gdy w hostelu w Berlinie zeszłam na śniadanie z 2 miesięcznym dzidziem w pouchu, tylko mąż zauważył, że ludzie się przyglądają, a gdy starsza pani zagadnęła do mnie: "Das ist praktisch", w pierwszej chwili myślałam, że mówi o kuchence mikrofalowej
    Ostatnio edytowane przez wiki100 ; 13-12-2012 o 12:10
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  5. #2965
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiki100 Zobacz posta
    po pewnym czasie już nie zwraca się uwagi na reakcję.
    No fakt, z czasem człowiek mniej rzeczy zauważa. Ale jak już to jest to ciekawe
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  6. #2966
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    ja mam wiary w ludzi jednak za mało
    dzisiaj musiałam dziecię karmić w plenerze, więc schowałam się z nią w takim budynku przy kościele, domu wspólnoty bodajże. koleżanka zaraz zgarnęła swoją córkę i do nas doszła, zamotalam i wychodzimy. starsza kobieta weszła, zajrzała koleżance do wózka, pochwaliła jakie dziecko piękne, już miała iść dalej kiedy zauważyła Zo.
    "ooo, tu ktoś jest! Twoi rodzice musząmieć baardzo dużo pieniędzy.. chodzić codziennie do kosmetyczki? piękna jesteś! i jak Ci tam fajnie z tyłu u mamusi"

    później w rossmanie kobieta w kolejce
    "Tobie to dobrze, uwinelas sobie ciepłe gniazdko umamy i nie marzniesz ,co?"
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  7. #2967
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulina Zobacz posta
    "ooo, tu ktoś jest! Twoi rodzice musząmieć baardzo dużo pieniędzy.. chodzić codziennie do kosmetyczki? piękna jesteś! i jak Ci tam fajnie z tyłu u mamusi"
    nie do końca rozumiem o co kaman?
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  8. #2968
    Chustonoszka Awatar nosimisie
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    3miasto / Kaszuby
    Posty
    53

    Domyślnie

    Jeszcze mi się przypomniało jak kiedyś byłam z młodym w chuście na zakupach. Młody śpi na klacie w kieszonce, w ręce trzymam taką szmacianą kolorową torbę z zakupami i stoję sobie na przystanku czekając na autobus. Podchodzi jakaś babulinka i mnie prosi żebym jej przeczytała o której będzie rozkład. Przygląda się młodemu i nawet się uśmiechnęła, po czym zagląda mi do torby i pyta "a tam ma Pani drugie?"
    Doradca Noszenia w Chuście i Nosidłach Miękkich
    Po kursie Akademii Noszenia Dzieci
    www.NosiMisie.pl

  9. #2969
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,852

    Domyślnie

    nisimisie dobra babcia- dziecko w reklamówce
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  10. #2970
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nosimisie Zobacz posta
    Jeszcze mi się przypomniało jak kiedyś byłam z młodym w chuście na zakupach. Młody śpi na klacie w kieszonce, w ręce trzymam taką szmacianą kolorową torbę z zakupami i stoję sobie na przystanku czekając na autobus. Podchodzi jakaś babulinka i mnie prosi żebym jej przeczytała o której będzie rozkład. Przygląda się młodemu i nawet się uśmiechnęła, po czym zagląda mi do torby i pyta "a tam ma Pani drugie?"
    tez miałam podobną sytuację z taką różnicą ze starszy pan myslal ze niose zakupy, zarówno w torbie jak i w chuscie...
    mama przedszkolaków

  11. #2971
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nosimisie Zobacz posta
    Jeszcze mi się przypomniało jak kiedyś byłam z młodym w chuście na zakupach. Młody śpi na klacie w kieszonce, w ręce trzymam taką szmacianą kolorową torbę z zakupami i stoję sobie na przystanku czekając na autobus. Podchodzi jakaś babulinka i mnie prosi żebym jej przeczytała o której będzie rozkład. Przygląda się młodemu i nawet się uśmiechnęła, po czym zagląda mi do torby i pyta "a tam ma Pani drugie?"
    dobre

  12. #2972
    Chustomanka Awatar shazza
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    638

    Domyślnie

    Idę sobie na zakupy na rynek, młody na plecach, uśmiechów i standardowych miłych komentarzy jak zwykle sporo, w którymś momencie zatrzymuje nas para na oko 70-80-latków i mówią:
    Ależ pani pięknie z nim wygląda , jak CHOINKA!!!
    (fakt, byliśmy mocno kolorowi, ja czerwone buty i kurtka, spod spodu jadowicie turkusowa bluza, na głowie peruwiańska czapa, młody w zielonym kombinezonie, no i hiperkolorowa katja, w sumie to powinnam zdjęcie zrobić, bo chyba faktycznie rzucaliśmy się w oczy)
    JANEK, 25/11/2011
    KRZYŚ, 01/09/2013

  13. #2973
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Co do zakupów. To dałabym wszystko, aby wśród obecnych tłumów w CH i galeriach zamiast wszelkich wózków, pojawiły się chusty.
    Już mi kilka razy kołem na stopę najechano, już kilka razy proszono męża o pomoc bo wózek "cośtam", a chusty? Żadnej. Szkoda.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  14. #2974
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nosimisie Zobacz posta
    Jeszcze mi się przypomniało jak kiedyś byłam z młodym w chuście na zakupach. Młody śpi na klacie w kieszonce, w ręce trzymam taką szmacianą kolorową torbę z zakupami i stoję sobie na przystanku czekając na autobus. Podchodzi jakaś babulinka i mnie prosi żebym jej przeczytała o której będzie rozkład. Przygląda się młodemu i nawet się uśmiechnęła, po czym zagląda mi do torby i pyta "a tam ma Pani drugie?"
    Ja stałam na przystanku i babka się pyta chcąc się upewnić: "pani tam nie ma dziecka?", mam, "nie", tak, "myślałam, że zajączka" - dziecko co prawda w takim puchatym misiu, ale teraz raczej Boże Narodzenie się zbliża, a nie Wielkanoc. Koleżanka się zdziwiła bo jednak chyba przecież więcej jednak kobiet nosi w chustach dzieci a nie króliki, czy zające, czy jednak jest na odwrót.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  15. #2975
    Chustomanka Awatar lulka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,409

    Domyślnie

    doniosła mi dzisiaj zaprzyjaźniona sąsiadka, że jeden z sąsiadów z klatki po cichu postanowił zorganizować kwestę wśród mieszkańców na wózek dla nas.
    nie wiem, czy się rozczulać, czy załamać?
    mama Aniłoków 12.10.11+ i 03.09.2013 +


    >>>> książki sprzedaję, książki <<<<<

  16. #2976
    Chusteryczka Awatar Gabriela1999
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lulka Zobacz posta
    doniosła mi dzisiaj zaprzyjaźniona sąsiadka, że jeden z sąsiadów z klatki po cichu postanowił zorganizować kwestę wśród mieszkańców na wózek dla nas.
    nie wiem, czy się rozczulać, czy załamać?
    Lubię to!

  17. #2977
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lulka Zobacz posta
    doniosła mi dzisiaj zaprzyjaźniona sąsiadka, że jeden z sąsiadów z klatki po cichu postanowił zorganizować kwestę wśród mieszkańców na wózek dla nas.
    nie wiem, czy się rozczulać, czy załamać?
    Jak to co? Za zebraną kwotę kupić wypasioną szmatę
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  18. #2978
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Jak to co? Za zebraną kwotę kupić wypasioną szmatę
    I oznaczyć dużą, kolorową naszywką, że była sponsorowana + lista sponsorów
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  19. #2979
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lulka Zobacz posta
    doniosła mi dzisiaj zaprzyjaźniona sąsiadka, że jeden z sąsiadów z klatki po cichu postanowił zorganizować kwestę wśród mieszkańców na wózek dla nas.
    nie wiem, czy się rozczulać, czy załamać?
    ja to chyba bez poczucia humoru, ale na coś takiego mnie złości
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  20. #2980
    Chustomanka Awatar lulka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,409

    Domyślnie

    wypasiona szmata - to mi nie przyszło do głowy xD
    mama Aniłoków 12.10.11+ i 03.09.2013 +


    >>>> książki sprzedaję, książki <<<<<

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •