Strona 180 z 190 PierwszyPierwszy ... 80130170172173174175176177178179180181182183184185186187188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,581 do 3,600 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #3581
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tiramisu Zobacz posta
    W moim przypadku najczęściej spotykam się z komentarzem że tak rozpieszczę syna że się nigdy ode mnie nie odklei. Dopiero rozpoczynamy chustonoszenie, więc nie powiem wszelkie negatywne komentarze jakoś tak biorę sobie do serca i potem rozmyślam...
    Nie wiem czy się już nie nakręcam, ale zauważyłam ostatnio że faktycznie jest problem z uśpieniem syna poza chustą
    Nie wiem może to tylko chwilowe...
    Dzieci lubią przyzwyczajenia i to od Ciebie i Twojego dziecka zależy do czego się przyzwyczaicie - z czym wam będzie wygodniej. My mieliśmy, nawet mamy do dziś system: w domku zasypiamy w łóżku a po za domem w chuście. Tak lubimy i tak nam wygodnie. Zbadaj swój styl życia i zastanów się co jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Dzieciom do roku dość łatwo zmienić przyzwyczajenia jeżeli nie tkwi się w nich za długo .

  2. #3582
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    huskymama, Tiramisu, to o czym piszecie to wypisz wymaluj o moim synu. Przeszło mu po minimum pół roku albo i trochę wiecej
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3583
    Chustonówka Awatar sanrioo
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    24

    Domyślnie

    ja dzisiaj usłyszałam baaardzo miły komentarz od babci w kościele powiedziała że pięknie wyglądamy i że maluszkowi tak dobrze na moim serduchu a Pan na targu gdzie kupuję warzywa zawsze mi mówi że mam go też tak nosić blisko piersi ogólnie w mojej okolicy ludzie co mnie znają ze sklepów i straganów bardzo miło reagują

  4. #3584
    Chustofanka Awatar euphory88
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    425

    Domyślnie

    Dziś.
    - Głowę ma za bardzo na słońcu!!! (w kapelusiku)
    ***
    - A takie laleczki to można na zamówienie kupić czy trzeba sobie zrobić?
    ***
    - Ja panią przepuszczę, w ogóle powinna pani bez kolejki zostać obsłużona, bo te gołe stópki... Na pewno już zimne i ściśnięte!
    ***
    - Jak się rozgląda! Ale fajnie ma, bo te dzieci w wózkach to co one widzą?
    ***
    - Bez czapeczki, bez skarpetek? Moja siostra ma dziecko 5-miesięczne to mowi, że nie wolno uszek i kończyn odsłaniać.
    ***
    - Też bym chciał, żeby mnie tak ktoś ponosił.

  5. #3585
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    My wczoraj przechodzilismy koło takiej babulenki ok 90-letniej. Uśmiech jej do nas był bezcenny, aż mi się miło na sercu zrobiło ♥

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  6. #3586
    Chustomanka Awatar mudiwa
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,067

    Domyślnie

    Ja dzis byłam u fryzjera z Masimba w chuscie, pani najpierw sie zdziwiła, ze nie mam ze sobą wózka, a potem sie nie mogła nadziwić, ze on taki spokojny i co chwile wszystkim mowila, ze on jest spokojny, bo ja go od siebie nie odseparowuje taka młoda babeczka, dzieci jeszcze nie ma, może sie skusi na chusty jak przyjdzie pora


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Masimba - 03/14 Mia - 12/10

  7. #3587
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Heh reakcja najbliższego otoczenia (mąż) na szmatę w kratę:
    Musiałam przejść z Małą spory kawałek gruntową drogą. Nóżki Małej sie zmęczyły wiec wzięłam ją na plecy a żeby się wygodniej niosło - zrobiłam z flanelowej koszuli cos w rodzaju Wrappy. Całkiem dobrze niosła.
    Mąż zobaczył nas i orzekł z uznaniem:
    Będziesz mistrzynią świata jak ją przyniesiesz w stringach!
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  8. #3588
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostroszyc Zobacz posta
    Heh reakcja najbliższego otoczenia (mąż) na szmatę w kratę:
    Musiałam przejść z Małą spory kawałek gruntową drogą. Nóżki Małej sie zmęczyły wiec wzięłam ją na plecy a żeby się wygodniej niosło - zrobiłam z flanelowej koszuli cos w rodzaju Wrappy. Całkiem dobrze niosła.
    Mąż zobaczył nas i orzekł z uznaniem:
    Będziesz mistrzynią świata jak ją przyniesiesz w stringach!
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  9. #3589
    Chustonówka Awatar sanrioo
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostroszyc Zobacz posta
    Heh reakcja najbliższego otoczenia (mąż) na szmatę w kratę:
    Musiałam przejść z Małą spory kawałek gruntową drogą. Nóżki Małej sie zmęczyły wiec wzięłam ją na plecy a żeby się wygodniej niosło - zrobiłam z flanelowej koszuli cos w rodzaju Wrappy. Całkiem dobrze niosła.
    Mąż zobaczył nas i orzekł z uznaniem:
    Będziesz mistrzynią świata jak ją przyniesiesz w stringach!
    wtedy koniecznie wrzuć nam zdjęcie!

  10. #3590
    Chustofanka Awatar euphory88
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostroszyc Zobacz posta
    Heh reakcja najbliższego otoczenia (mąż) na szmatę w kratę:
    Musiałam przejść z Małą spory kawałek gruntową drogą. Nóżki Małej sie zmęczyły wiec wzięłam ją na plecy a żeby się wygodniej niosło - zrobiłam z flanelowej koszuli cos w rodzaju Wrappy. Całkiem dobrze niosła.
    Mąż zobaczył nas i orzekł z uznaniem:
    Będziesz mistrzynią świata jak ją przyniesiesz w stringach!
    Fajny Mąż

  11. #3591
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Ostroszyc, mówią, że ćwiczenia czynią mistrza, więc do dzieła z tymi stringami !
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  12. #3592
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Ja się generalnie spotykam z samymi pozytywnymi opiniami, pytaniami o wiek dziecka i prawie zawsze jest jak jej dobrze przy mamie itp. Ale raz chowając się przed deszczem pod wiatą przystanku starsza babka zaczęła opowiadać, że jej (córki, synowe?) też nosiły i na nie pyszczyła (czy jakoś tak), że już lepiej żeby nosidełek używały, a dziecko nie powinno być takie zgniecione tylko mieć swobodę ruchów, przynajmniej przez pierwsze 3 miesiące życia. Dobrze, ze mi w rodzinie nikt tak nie gada...
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  13. #3593
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    Dziś byłam ubrana na grafitowo-czarno, chusta też czarna z szarym... młody spał to rączki mu zakryłam i poszliśmy sobie na teren szkoły...
    Siedzą chłopaczki i jeden z daleka krzyczy: o Jezu!!! myślałem, że pani rodzi! [nie uświadamiałam, którędy droga ]

  14. #3594
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Idzie za nami jakiś facet, pcha wózek z chłopcem ok 3 letnim, Kuba u męża na plecach zadowolony siedzi, słyszymy coś mniej więcej takiego: widzisz, jak będziesz niegrzeczny, to też będziesz tak noszony za karę...
    Wszystko mi opadło..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  15. #3595
    hanciaa
    Guest

    Domyślnie

    Przekładam śpiącą małą z chusty do wózka i jakaś Pani szeptem do mnie " Proszę Pani, kocyk Pani wypadł.. Ojej on taki długi?!"

  16. #3596
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    My wracając z Matim i mężem ze spaceru widzieliśmy tatę który w jednej ręce trzymał chłopca a w drugiej pilota z jakiegoś samochodziku na akumulatorek. Mój mąż popatrzał na ten obrazek i mówi do mnie "i po co to mu było? Pieniądze, które wydaliśmy na chustę to najleoiej wydane pieniądze. To najlepszy prezent jaki mogliśmy synowi sprawić!|"

  17. #3597
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Idzie za nami jakiś facet, pcha wózek z chłopcem ok 3 letnim, Kuba u męża na plecach zadowolony siedzi, słyszymy coś mniej więcej takiego: widzisz, jak będziesz niegrzeczny, to też będziesz tak noszony za karę...
    Wszystko mi opadło..
    Genialne )

    Ja przeważnie spotykam się z miłymi reakcjami. Ostatnio jak stałam w kolejce po mięso (na końcu), to ekspedientka zawołała do mnie: Tę panią z dzieckiem tu poproszę. I obsłużyła nas bez kolejki. Może kilka matek przede mną do noszenia w chustach to przekonało .




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  18. #3598
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez euphory88 Zobacz posta
    Mnie się wtedy w głowie pojawia taki oto obrazek:

    O, mam taki wózek, tylko na dużych kołach i czerwony, uwielbiam, zwłaszcza jak moi zaszaleją w bibliotece
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  19. #3599
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,916

    Domyślnie

    dzisiaj malo nie padlam - wysiadam z metra, malego zdejmuje z plecow podczas jazdy. zaczynam go wsadzac w manducę (więc to są dwa ruchy), a tu jakas baba z tylu zaczyna go ciagnac i szarpac. "chciała pomóc", a ja malo zawalu nie dostalam, pochylona do przodu, dziec na plecach, a tu ktos sie do niego dobiera!!! nie wiem o co chodzi, wsadzanie go w nosidlo nie sprawia mi zadnego klopotu, nie wygladam na nieporadna, trwa to kilka sekund, i ciagl;e ktos sie mnie pyta, "czy nie pomoc". ale dzisiaj, jak babsko zamiast spytac zaczela po swojemu pomagac, to juz przechodzi ludzkie pojecie!!
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  20. #3600
    Chustonoszka Awatar kuskus
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    highlands, Szkocja:-)
    Posty
    77

    Domyślnie

    A ja mam 5 tygodniową dziewczynke i razem z mężem prowadzimy restauracje w szkocji. Siłą rzeczy dziecie zachustowane spędza z nami większość czasu w pracy... ludzie reagują bardzo pozytywnie, wrzucając tipa do słoiczka często słyszymy " na pieluchy"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •