Strona 101 z 190 PierwszyPierwszy ... 519193949596979899100101102103104105106107108109111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,001 do 2,020 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #2001
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Z dzisiejszego spaceru mam takie spostrzeżenie- dotychczas wydawało mi się że maja chusta (aktualnie kółkowa) się opatrzyła i nie robi większego wrażenia, ale ( może pod wpływem lektury tego wątku)dzisiaj coś mnie tknęło i zaczęłam dyskretnie patrzeć na mijających nas ludzi, i kilka osób miało lekki wytrzeszcz a jednej pani z dzieckiem w wózku to dosłownie na moment oczy zrobiły się jak spodki..

  2. #2002
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiki100 Zobacz posta
    Z dzisiejszego spaceru mam takie spostrzeżenie- dotychczas wydawało mi się że maja chusta (aktualnie kółkowa) się opatrzyła i nie robi większego wrażenia, ale ( może pod wpływem lektury tego wątku)dzisiaj coś mnie tknęło i zaczęłam dyskretnie patrzeć na mijających nas ludzi, i kilka osób miało lekki wytrzeszcz a jednej pani z dzieckiem w wózku to dosłownie na moment oczy zrobiły się jak spodki..
    To musimy się razem przejść po deptaku, bo z Maksem też się w kółkowej aktualnie nosimy (bo tylko na krótkie dystanse, jak nóżki rozbolą) - to by był widok, nie jedna chusta a dwie

  3. #2003
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Chętnie bardzo bym twoje kółka obejrzała. I na pewno wytrzeszcz byłby jeszcze większy

  4. #2004
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Spacer chustowy, w robocie lniana kółkowa oppamama. Za mną babcia z wnuczką, na oko 2,5-3 lata.
    W: Zobać, pani dzidzia niesie w tolbie. Nie ma wóśka?
    B: Bo wiesz, ta pani nie miała pieniążków na wózek, wózki są drogie, to sobie w prześcieradło dziecko zawiązała.
    W: Babciu, daj pani pieniońśka na wóziek!
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  5. #2005
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    Spacer chustowy, w robocie lniana kółkowa oppamama. Za mną babcia z wnuczką, na oko 2,5-3 lata.
    W: Zobać, pani dzidzia niesie w tolbie. Nie ma wóśka?
    B: Bo wiesz, ta pani nie miała pieniążków na wózek, wózki są drogie, to sobie w prześcieradło dziecko zawiązała.
    W: Babciu, daj pani pieniońśka na wóziek!
    popłakałam się

  6. #2006
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    Spacer chustowy, w robocie lniana kółkowa oppamama. Za mną babcia z wnuczką, na oko 2,5-3 lata.
    W: Zobać, pani dzidzia niesie w tolbie. Nie ma wóśka?
    B: Bo wiesz, ta pani nie miała pieniążków na wózek, wózki są drogie, to sobie w prześcieradło dziecko zawiązała.
    W: Babciu, daj pani pieniońśka na wóziek!

    i co? dostałaś pieniążka na wózek? a może uświadomiłaś babcię w cenach chust?

  7. #2007
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Nie uświadamiałam. Miała w oczach coś takiego, że gdyby usłyszała, ile to kosztuje, wzięłaby mnie nie za biedaczkę, a za wariatkę

    Szłam i myślałam, że pierwszy raz od nie wiem kiedy jestem od stóp do głów ubrana w nowe, nieszmateksowe ciuchy - i co mnie spotyka?
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  8. #2008
    Chustonoszka Awatar jasenka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    138

    Domyślnie

    Odbieram dziś Starszaka z przedszkola z młodym zamotanym w Inkę w plecak prosty. Przedszkole opuszczamy razem z Panią od maluszków. Rozmawiamy sobie przemiło, Pani przemiło szczebiocze do Młodego, poklepując go przez chustę:

    "A Tobie jak dobrze w tym worku!"

    Nie tłumaczyłam, co to ten worek - nie chciało mi się .
    Aleksandra

  9. #2009
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    ja mieszkam na małej wsi i jak idę na spacer z Zosinką w chuscie, to budzę niezle zainteresowanie, ale jeszcze nikt wioskowy nie skrytykował chusty! Szok myślałam, że się nasłucham biadolenia, ale nic. Podchodzą babki w różnym wieku i zazwyczaj chwalą jak to Zosi miło przy mamusi że kiedyś chust nie było, że to niby taki nowy wynalazek ??? Ja ogólnie nowa jestem bo się tu przeprowadziłam 10 lat temu i są przyzwyczajeni, że my inni ;p

    Raz byłam w galerii handlowej na zakupach w ZG i tam mimo ze większe miasto zaczepiali mnie mlodzi ludzie i zachwyceni pytali czy wygodnie, bo w TV widzieli takie chusty i super to wygląda.

    Jedynie mój teść próbuje mnie nastraszyc, że Zosia od tego noszenia będzie miała krzywe nogi...
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  10. #2010
    Chustofanka Awatar klincus
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pastela Zobacz posta

    Jedynie mój teść próbuje mnie nastraszyc, że Zosia od tego noszenia będzie miała krzywe nogi...
    OOO tego jeszcze nie słyszałam... Czyli moja młoda cała krzywa będzie

  11. #2011
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    no niestety, musimy się z tym pogodzić hehe
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  12. #2012
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ja dzisiaj znowu spotkałam się z miłymi reakcjami Najpierw zagadała do mnie starsza pani, mieszkająca w domku na końcu mojej ulicy, że Młode tak fajnie wygląda, że takie przytulone, że lżej i ręce wolne, że ją mama też nosiła w chuście, i że zawsze tak miło jej popatrzeć jak przechodzimy koło niej
    A potem w księgarni mama z nastoletnią córką zaczęły się rozpływać jak słodko i ślicznie Młoda wygląda, jak jej musi być dobrze skoro sobie tak śpi, taka maleńka i przytulona. Po czym mama zapytała, czy to jest chusta, i stwierdziła że "te nosidełka to nie są za fajne ani za wygodne, w nich dziecko tak jakoś odstaje od mamy"
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  13. #2013
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    we Władku w tym roku też spotykałam raczej wytrzeszcz oczu, a największego szoku doznał facet jak zobaczył mnie na ulicu o 5.30 jak wędrowałam sobie na plaże z małym w chuscie,spojrzał chyba ze 100 razy.Może myślał,że śni?

    i jeszcze miłe było to, jak szłam po piasku, idzie gosciu z tobołami i woła do żony mnie wskazując-" jutro Ty mnie tak wezmiesz na plaże"

    siedzi facet na ławce,przechodze koło niego(Ksawery zawiązany z przodu)-"Pani go wezmie na plecy to bedzie wiecej widział"
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  14. #2014
    Chustonówka Awatar klarysa
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10

    Domyślnie

    U mnie na osiedlu same miłe reakcje, ale tu szlaki już przetarte Często słyszymy "ale jej dobrze", "ale ma fajnie u tatusia", widzimy uśmiechy, a nawet odpowiadamy na pytania osób zainteresowanych noszeniem

  15. #2015
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ja ostatnio wyciągnełam chrzestną Róży na spacer i chrzestna wpadła na pomysł że sostawiamy wózek i ona chrześnice bierze na plecy -chusty sie troche bała więc poszłyśmy na w chuście ona w MT-do dziwadła pod tytułem Ja już sie ludze na naszej wsi przyzwyczili,ale do dwu noszących -ale ludzie mieli atrakcje
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  16. #2016
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    największego szoku doznał facet jak zobaczył mnie na ulicu o 5.30 jak wędrowałam sobie na plaże z małym w chuscie,spojrzał chyba ze 100 razy.Może myślał,że śni?
    i dziwisz się? O 5.30 to chyba tylko złomiarze wędrują - porządne matki o tej porze przewracają się na drugi bok, zgodnie z rytmem dziecka

  17. #2017

    Domyślnie

    U mnie na wsi tylko ja nosiłam córkę w chuscie i była atrakcja. Ostatnio byłam w sklepie z rzeczami dziecięcymi i spytałam się o chusty do noszenia dzieci. Pani powiedziała że w Polsce nie mają atestów i że ona odradza. Była pod 50-tkę. Może nie jest na czasie.-)

  18. #2018
    Chustomanka Awatar misia83_83
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Wroclaw/Galway
    Posty
    699

    Domyślnie

    Kocham ten watek! Czytam na odstresowanie...usmialam sie znow do lez!!
    Bylam ostatnio na zakonczeniu roku w szkole,w ktorej ucze. Jestem na macierzynskim wiec wpadlam sie tylko pozegnac. Wzbudzilam zainteresowanie takim maluchem w chuscie. Dziewczyny z gimnazjum patrza i sie zachwycaja z oddali.POdchodzi do nich ich kolezanka i mowi : Slodko co?Ale to dziecko bedzie takie krzywe,ze dlugo nie pozyje!'.

  19. #2019
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Ja non stop słysze komentarze, równie czesto przychylne jak i niepochlebne, ale dziś pani mnie na łopatki rozłożyła.
    Pani z rozczulonym wzrokiem "Ile ma to dziecko?" (ZOja śpi słodko w kieszonce)

    "Trzy miesiące"

    (Mina Pani zmienia się na zdegustowaną) "Ło matko, i tak ją pani męczy?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  20. #2020
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    "paniiii!!! paniii!!!! wypuśc to biedne dziecko z tego hamakaa!!!! "
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •