Strona 153 z 190 PierwszyPierwszy ... 53103143145146147148149150151152153154155156157158159160161163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,041 do 3,060 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #3041
    Chustomanka Awatar Jeremiahu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    559

    Domyślnie

    a ja dziś byłam z młodym w bondku na uczelni i spotkałam na przystanku autobusowym profesora, który jest znanym postrachem i przed zajęciami z nim sama kiedyś płakałam ze stresu (a potem z ulgi, że mam już to za sobą) i on do mnie, że jakie to cudowne, że tak dobrze opatulony i na pewno mu cieplutko, że bliskość mamy jest najważniejsza i od razu widać, że dziecko szczęśliwe i może być prawdziwym podróżnikiem. I w ogóle się pozachwycał młodym i tym, że studia też ciągnę, życzył mi powodzenia w sesji i był bardzo, bardzo miły. Normalnie poprawiło mi to humor na cały dzień!
    Młody J. 12.05.12

    czasem coś szyję, czasem coś piszę... http://margot-juras.blogspot.com/

  2. #3042
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Serfen Zobacz posta
    Ten widok Pań stojących z wózkiem przed sklepem jak ja do niego wchodzę jest bezcenny

    Uwielbiam
    Piękna rzecz oczywiście. Ale nie popadajmy w samouwielbienie
    Aż im żal pupy ściska, że one nie mogą!
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  3. #3043
    Chustonówka Awatar pinacolada
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mnie dzisiaj spotkała miła przygoda - podczas spaceru z Małym w chuście zaczepiły mnie dwie dziewczynki. Młodsza (ok. 7-8 lat) poprosiła o pokazanie "dzidzi" i zaczęła zadawać mi bardzo rozsądne pytania na temat chust i noszenia. Nie spodziewałam się, że tak miło może mi się rozmawiać z siedmiolatką. Jak widać rośnie nam kolejne pokolenie chustonoszących

  4. #3044
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Dzieci zwykle bardzo pozytywnie reagują na chuściochów, też miałam okazję przekonać się o tym i parę razy słyszałam szepnięcie mamy do dziecka "ja też cię tak nosiłam"
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  5. #3045
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie

    Mnie wczoraj niezmiernie zaskoczyła pewna leciwa (84) dama, będąca moją ciotką. Mówię jej, że chustę zamówiłam, bo na razie pożyczoną mam, że sobie córę noszę, a ona się zachwyciła że to praktyczne, że ciepłe, że ręce dla starszej mam też. Miło się zrobiło bardzo, jednak nie spodziewałam się po niej takiego podejścia.

  6. #3046
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    353

    Domyślnie

    Ja niestety spotykam te negatywne reakcję, babcie albo krzyczą, że główka się urwie, że dziecko maltretuję, bo kurczy dostanie...

  7. #3047
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    Ja niestety spotykam te negatywne reakcję, babcie albo krzyczą, że główka się urwie, że dziecko maltretuję, bo kurczy dostanie...
    Mnie takie reakcje trochę zastanawiają. Że też nie pamiętają owe starsze panie że ich matki też w hajtkach nosiły...
    Zawsze można powiedzieć że w Afryce też matki noszą i tam o skoliozach czy dysplazjach nikt nie słyszał. Może przestraszą się trudnych wyrazów
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  8. #3048
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Afryka to słaby przykład bo się z biedą kojarzy. Lepiej o Japonii wspominać

  9. #3049
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Afryka to słaby przykład bo się z biedą kojarzy. Lepiej o Japonii wspominać
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  10. #3050
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie

    Wczoraj reakcje rodzinne: 12latka: o rany, ja też tak chcę (nie dodałam: dziecko, poczekaj trochę ).
    Teściowa najpierw, czy młoda się nie dusi (nie złośliwie, z ciekawością raczej) a potem: no i dobrze, przecież baby na wsi też tak nosiły i dobrze było

  11. #3051
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    Moja siostra stwierdziła kiedyś, że noszenie w chuscie to takie "uwstecznianie"
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  12. #3052
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Starsza pani mijana po drodze: Łojesuuu zaraz Ci wypadnie!!


  13. #3053
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja w większości spotkałam się z bardzo miłymi reakcjami Że dziecku tak dobrze przy mamusi, że cieplutko (urodziłam w grudniu), że dobrze opatulony
    Dzieci są najbardziej zafascynowane, najpierw nie wiedzą co tam niosę, a nagle załapują o co chodzi i krzyczą po ulicy: MAMO PATRZ TAM JEST DZIDZIUŚ! PANI MA TAM DZIDZIUSIA!

  14. #3054
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Na nas też ogólnie pozytywnie ludzie reagują, choć nie lubię, jak mi się pół tramwaju przygląda. Czuję się jak małpa w zoo
    Mimo to zdarzyło mi się też pewnego zimowego dnia trzy razy wysłuchać pytania starszych pań "a czy jemu nie jest zimno??" Bladego pojęcia nie mam, dlaczego w wózku miałoby być mu cieplej, niż przy mnie

    Nie lubię bardzo sytuacji, kiedy mój synek zaczyna się niecierpliwić w tramwaju, czy autobusie i "daje głos". Mam wtedy wrażenie, że wszyscy myślą, że go męczę w tej chuście, tak się dziwnie patrzą

  15. #3055
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Bladego pojęcia nie mam, dlaczego w wózku miałoby być mu cieplej, niż przy mnie
    Bo w wózku mógłby mieć barchanowe gacie kombinezon, śpiwór i na to kołdrę

  16. #3056
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    .. i na to kołdrę
    Albo i dwie

  17. #3057
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Nie lubię bardzo sytuacji, kiedy mój synek zaczyna się niecierpliwić w tramwaju, czy autobusie i "daje głos". Mam wtedy wrażenie, że wszyscy myślą, że go męczę w tej chuście, tak się dziwnie patrzą
    też tak mam...

    a ostatnio w sklepowej kolejce jakaś zestresowana pani próbowała łapać Młodą, która akurat się rozglądała za czymś co było za moim ramieniem i musiała się wychylić, "bo ona pani zaraz wypadnie"

  18. #3058
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Albo i dwie
    a na to jeszcze polarowy kocyk...

    u nas od jakiegos czasu nikt nie komentuje (ani pozytywnie, ani negatywnie), za to usmiechy pan w bibliotece gdy przychodze z mlodym w kolkowej - bezcenne

  19. #3059
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Ja już na komentarze nie zwracam uwagi

    Ale przypomniało mi się, że koleżanka mojej siostry mówiła jej że wyglądam jak Afrykanka A ta koleżanka tylko moje zdjęcia na fb widziała
    Mama VIII 1987 - doradca Akademii Noszenia Dzieci
    Córeczka II 2012

  20. #3060
    Chustofanka Awatar Wiewi00ra
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    306

    Domyślnie

    Miałam niedawno atak nerkowy. Dzień później jeszcze słabo się czułam i na zakupy poszłam z mamą, która uparła się wsadzić Młodą w wózek po dzieciach kuzyna, który jest u niej "zmagazynowny".

    Reakcja w KAŻDYM znającym nas sklepie była mniej więcej taka:
    Boże! Dziecko W WÓZKU!
    Coś się stało Pani?
    A czemu ona na kółkach?

    Drogę wyznacza się idąc.

    http://chabazie.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •