Strona 166 z 190 PierwszyPierwszy ... 66116156158159160161162163164165166167168169170171172173174176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,301 do 3,320 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #3301
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Wrapsodia, kup Artipoppe z sierscia mlodego wielblada (ponoc oszalamiajaco droga) i "zapomnij" metke z cena oderwac
    dobre przemysle! W sumie to jak metki nie oderwę to mogę jeszcze odesłać do sklepu za biedna ze mnie cyganka na takie rarytaski
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  2. #3302
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Był gdzieś znów program o duszących się dzieciach? Bo znów mnie ostatnio dopadają, czy maluszek się nie udusi. Maluszek - Brunek lubi popołudniowe drzemki w MT na plechach.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  3. #3303
    Chustomanka Awatar Nima
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    częstochowa
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Pokazywanie palcami mi nie przeszkadza. Może nawykłam, bo nigdy nie wyglądałam jak "ulica". Gdy ktoś pokazuje- uśmiecham się, niech chustonoszenie dobrze się kojarzy.


    A pani, na weselu, która klarowała, że noszenie w chuście niezdrowe odparowałabym "Picie alkoholu jest niezdrowe"
    Dobrze gada,polać jej


    Ja też się zawsze uśmiecham z tych samych względów co Ty żeby się dobrze kojarzyło
    Generalnie 99% reakcji to reakcje pozytywne ,że dzidziuś słodko wygląda,że śpi,że do mamy przytulony itp.Czasami nawet kobitki w ciąży zaczepiaja,albo takie z maluszkami już i pytają,bo one tez by chciały (super!) i co to ,jak to,za ile i z czym to ja wtedy oczywiście swoje i wszystkie kieruje na to forum
    Ale ostatnio jakaś babcia z dziedkiem szli za mną z jakies 300m i mi p!@##li za uchem,że dziecko pewnie się męczy,że na bank ma sine nóżki,że jej się w szyje wpija i pewnie krew nie dochodzi,że na plecach to się nie nosi,że w ogóle żle noszę i pójde do piekła. Ja tylko jedno zdanie im ( nie było sensu się wdawać w dyskusję),że dobrze noszę ale już pod koniec to miałam ochotę zapytać się tego dziadka czy jest on przypadkiem doradca noszenia,że sie tak wymądrza (stchórzyłam niestety)
    Żona i Mąż - 01.10.2011 = Nina - 04.01.2013

    Moja druga miłość -- Salsa -- jeszcze kiedyś do ciebie wrócę

    Czasem sprawdzam forum w TV i ciężko mi wtedy odpisać, uprasza się o wyrozumiałość

  4. #3304
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Nas wczoraj jedna Pani na ulicy zapytała czy to Nasz własny pomysł na ten plecak? (Mąż właśnie wiązał Tymka w plecak prosty), bo ona nigdy czegoś takiego nie widziała...
    Dwa dni temu z kolei po raz n-ty usłyszane pytanie, czy nie boję się nosić na plecach

  5. #3305
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    58

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiliśmy furorę na zamku w Malborku
    Pani przewodniczka wypytywała o szczegóły, żeby synowej zapodać temat, w każdej sali, do której wchodziliśmy rozlegało się oooooooooooooo, a niemiecka wycieczka dziadków rozpromieniła się się na nasz widok Na wszechobecne uwagi 'Ej, ty, patrz' powoli się uodparniam.
    Adaś 27.05.2013

  6. #3306
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Dziewczyna tak się na nas zagapiła, że spadła z roweru, bo zahaczyła o krawężnik
    Ale z ziemi wstawała uśmiechnięta
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  7. #3307
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Tygodniami chodzę w chuście i nic, czasem uśmiechy,czasem spojrzenia, ale od jakiegoś czasu śmigam w plecaku na krótkie wyjścia, to jakoś bardziej ludzie zaczęli reagować. Dwa dni temu starsza kobita w autobusie, siedząca zaraz za mną, głośno komentowała ( jakby mnie tam wcale nie było ) -"udusi normalnie to dziecko, jakie to jest niebezpieczne". Czekałam, czy dalej coś skomentuje, ale nie słyszałam, a jakby się jeszcze odezwała, to miałam na końcu języka, że trzeba mieć jakąś wiedzę na dany temat, żeby się wypowiadać... A wczoraj jadę jednym tramwajem, a tam babinka, że myślała, że lalkę mam i że dzidziuś tak pięknie śpi, potem jej się trochę na wspominki o swioich synach zebrało, ale ogólnie miło i sympatycznie. Potem wsiadam w kolejny tramwaj, a tam zaczepia mnie w średnim wieku Pan i mówi- "Przepraszam, ale to jest taki cudny widok, że nie mogę się napatrzeć, cudownie to wygląda" Więc ja w szoku, bo faceci, tak mniej reagują Co się okazało, Pan był pedagogiem i też sobie trochę pogadaliśmy na temat chust, jego wnuków, wpływie chustowania, zaposkojania potrzeby bliskości itd
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  8. #3308
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Ja się pierwszy raz zamotalam u mojej babci, to się rozrzewniła, że jej dzieci (znaczy tatę mojego i wujka) prababcia w chuście nosiła...
    Ale na razie za mało wychodzimy w chuście, żeby więcej nas komentarzy spotkało. Natomiast w sobotę idziemy na chrzciny, gdzie zostanę sama na parę godzin z F., więc może to będzie nas towarzyski debiut chustowy.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  9. #3309
    Chustonówka Awatar mamaZosiulka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Vienna, Austria
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ogólnie raczej nikt nie zwraca uwagi, ale raz w sklepie sprzedawczyni rzekła: "o, jakie fajne, a to prawdziwe dziecko?"

  10. #3310
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Jak się zaprezentowałam z młodym w plecaku to usłyszałam, że jak mu cuś zrobię to też dostanę 25 lat odsiadki
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  11. #3311
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    Jak się zaprezentowałam z młodym w plecaku to usłyszałam, że jak mu cuś zrobię to też dostanę 25 lat odsiadki
    oo przypomniałaś mi... Wczoraj w autobusie jakiś dziadek na widok mnie z J w chuście zaczął się awanturować i krzyczeć do mnie, że zgniotę dziecko i będzie płacz...

  12. #3312
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Ja już dawno nie słyszałam komentarza, bo raz że mało noszę, a dwa, że raczej nie słucham ale dziś jedna starsza pani bardzo się starała, żebym ją usłyszała Szła za mną do autobusu i komentowała pod nosem: męczą te dzieciaki! to męczenie jest! męczenie!!! - Agata spała w nosidle na plecach, wystawały jej tylko nogi i kawałek głowy. Pół godziny później wysiadała z autobusu, stanęła mi nad głową, Agata dalej spała, a ona dalej klepała swoje

  13. #3313
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    A mnie niedawno spotkał niespodziewanie miły komentarz od Pana pijącego piwo w parku. Zaczepił mnie tak: "O! Jak się fajnie trzyma", ja: "Jest przywiązany ", Pan: "Bardzo ważne, że czuje mamę. Ta więź jest najważniejsza, ludzie tego nie rozumią ". Mądrości mógłby pozazdrościć temu Panu niejeden tzw. porządny obywatel

  14. #3314
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Lublin/Londyn
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    A mnie niedawno spotkał niespodziewanie miły komentarz od Pana pijącego piwo w parku. Zaczepił mnie tak: "O! Jak się fajnie trzyma", ja: "Jest przywiązany ", Pan: "Bardzo ważne, że czuje mamę. Ta więź jest najważniejsza, ludzie tego nie rozumią ". Mądrości mógłby pozazdrościć temu Panu niejeden tzw. porządny obywatel
    Super, az sie lepiej poczulam jak przeczytalam ten post.

  15. #3315
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    A mnie niedawno spotkał niespodziewanie miły komentarz od Pana pijącego piwo w parku. Zaczepił mnie tak: "O! Jak się fajnie trzyma", ja: "Jest przywiązany ", Pan: "Bardzo ważne, że czuje mamę. Ta więź jest najważniejsza, ludzie tego nie rozumią ". Mądrości mógłby pozazdrościć temu Panu niejeden tzw. porządny obywatel
    Bo alkoholicy to na ogół nie są źli ludzie, tylko właśnie niedopieszczeni

  16. #3316
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Lublin/Londyn
    Posty
    145

    Domyślnie

    Aha i jeszcze co do reakcji otoczenia to moja babcia jak mnie zobaczyla w chsice to zaraz mi zacela pokazywac jak ona nosila dzieci swoje w zwyklym kocu. A moja siostra mlodsza tez chce koniecznie w chuscie teraz. A poza ciekawskim spojrzeniami to nikt mi nigdy zle nie skomentowal tego, ze nosze dzieci ale ja wiekszosc czasu spedzam w UK.

  17. #3317
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    A ja dziś, poza różnymi zachwytami (najbardziej jednak rozczula śpiące dziecko) wyłapałam pełne zdumienia spojrzenia pewnego taty pochodzenia afrykańskiego, który popylał przez park z wózkiem, i pełne zazdrości spojrzenie innego taty, który musiał swoje nielekkie młode taszczyć na rękach, bo miało bunt wózkowy.

  18. #3318
    Chustofanka Awatar precikuranowy
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    488

    Domyślnie

    Ja usłyszałam ostatnio komentarz: "Boże, w szalik go owinęli"

    A z drugiej strony- od września odprowadzam córę do zerówki szkolnej i jesteśmy bardzo ciepło przyjmowani- rodzice i panie zagadują, uśmiechają się, nawet dzieciaki szepcą coś między sobą
    Natalia (03.10.2008), Bartuś (15.04.2013)
    i Alicja
    - aniołek... (06.04.2014- 11 tc.*)

  19. #3319
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    A ja dziś, poza różnymi zachwytami (najbardziej jednak rozczula śpiące dziecko) wyłapałam pełne zdumienia spojrzenia pewnego taty pochodzenia afrykańskiego, który popylał przez park z wózkiem, i pełne zazdrości spojrzenie innego taty, który musiał swoje nielekkie młode taszczyć na rękach, bo miało bunt wózkowy.
    JoShiMa, afrykanski tata nie nasza publicznie, z tego co wiem, chyba, ze baaardzo nowoczesny jest. Nosza kobiety i rodzenstwo starsze - rowniez chlopcy. Stad malzon moj znakomicie umie wiazac nawet malutkie dzidziusie, ale ino na plecach i ino w swoje szmaty
    Moja za dluga, nie wie co z nia zrobic
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  20. #3320
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    U mnie w mieście jestem chyba jedyną noszącą, więc większość ludzi się na nas patrzy reakcje różne, raz że super, raz że uduszę dziecko i tak na zmianę także wszystkim nie dogodzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •