Strona 63 z 190 PierwszyPierwszy ... 1353555657585960616263646566676869707173113163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,241 do 1,260 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #1241
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Glasgow, UK
    Posty
    877

    Domyślnie

    Przyjechałam do Kielc w odwiedziny do rodzinki, i spacerujemy tutaj różnymi ścieżkami z małą zamotane. Pierwszego dnia podbiegła do mnie dziewczyna i pyta: "A ta chusta to wygodna? Bo my nosidełko mamy. i mały nie lubi." No to opowiedziałam co nieco, i mam nadzieję, że będzie jedna chustomama kielecka więcej wkrótce
    A następnego dnia babcia jakaś na przystanku: "Trzeba sobie było to (chustę) na kurteczkę zrobić, to by pani cieplej było"
    Trochę się martwiłam jakie te reakcje będą, bo w Szkocji same pozytywne, dużo ludzi na ulicy pyta gdzie się to kupuje, i prosi o pokazanie wiązania, a tutaj w Warszawie duuuużo gapiących się było, nawet bez uśmiechów, tylko głowy się za nami odwracały. Ale w Kiecach super na razie!


    Aga, mama Alii

  2. #1242
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Co prawda to prawda, nigdy mnie tu nic niemiłego nie spotkało
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  3. #1243
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Glasgow, UK
    Posty
    877

    Domyślnie

    dziadkowi mojego niemeza tak sie nasze chustowanie spodobalo, ze nam nowa chuste zasponsorowal! pan po siedemdziesiatce juz dobrze
    ja chyba mam szczescie, jak dotad nikt w rodzinie ani wsrod znajomych jakos dziko nie zareagowal, wszystkim albo sie podoba, albo zauwazaja, ze dziecku tak dobrze, wiec sie nie wtracaja


    Aga, mama Alii

  4. #1244
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    super wątek mi się zdarzyły niestety nieciekawe komentarze i co gorsza ze strony rodzinki, juz gdzies o tym pisałam: że dziecku niewygodnie, krzywo, za ciepło/za zimno wedle kontekstu, jak Rumunki/Afrykanki i Bóg wie kto jeszcze....

    ale najlepszy tekst który przyprawił mnie o uśmiech na twarzy przez cały dzień to starszy pan na ulicy: "ale się zółwik przykleił"

  5. #1245
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    Ide z mała, ona wystaje tak ze nie ma mowy o pomyłce, podchodzi pani z pytaniem: Co Pani tam ma? Dziecko?
    A co innego ma głowę w czapce dziecięcej?
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  6. #1246
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Dzisiejszy tekst o synku na plecach: "Takie małe dziecko tak nosić". (Tymek za niecały miesiac skończy roczek).

  7. #1247
    Chustofanka Awatar herbal2
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków / Frankfurt nad Menem
    Posty
    381

    Domyślnie

    Ostatnio kupowałam coś w H&M, przede mną dwie nastolatki myśląc, że nie słyszę, a dotarła do mnie końcówka rozmowy: "łooo ,nawet widać jakie połamane," . Ja na to, że nie takie połamane, jakby się mogło wydawać, więc dzierlatki tylko popatrzyły po sobie znacząco i zamilkły
    Poza tym pozytwnie raczej. Ostatnio w małej mieścinie komentarz starszej pani: jak teraz matki mają dobrze, tak nowocześnie, z udogodnieniami itp.
    Cztery Aniołki w Niebie.

    30 kwietnia 2009 - Julka, nasze wytęsknione szczęście





    Jeżeli wierzysz, że pływanie wyszczupla to zobacz jak wieloryb wygląda.(Tytus de Zoo)

  8. #1248
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Dzisiaj starsza pani, przepuszczając nas w drzwiach na pocztę: Ale to mi się podoba, te młode matki to teraz takie mądre, że tak noszą. Oczywiście z uśmiechem, bardzo miło mi się zrobiło

  9. #1249
    Chustofanka Awatar lamassu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    185

    Domyślnie

    Wyszłam po kuzynkę na przystanek, Milę wsadziłam do ergonomika Gabi, kuzynka jak tylko wysiadła:
    - ooo, jakie to ładne! kolor sliczny... bo ostatnio to miałaś taką...hmmm... szmatkę...
    (czyt. indio)
    Milenka 05.2009
    Zosia 11.2018


    serendipity
    szaleństwa panny M-ki





  10. #1250
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    Dzisiaj starsza pani, przepuszczając nas w drzwiach na pocztę: Ale to mi się podoba, te młode matki to teraz takie mądre, że tak noszą. Oczywiście z uśmiechem, bardzo miło mi się zrobiło
    ja niestety na poczcie ostatnio usłyszałam stojąc w kolejce (mały na plecach w manduce sobie nogami machał): "przepuście tę panią, żeby to dziecko się tak nie męczyło!!" - zabiłam spojrzeniem

  11. #1251
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Glasgow, UK
    Posty
    877

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    ja niestety na poczcie ostatnio usłyszałam stojąc w kolejce (mały na plecach w manduce sobie nogami machał): "przepuście tę panią, żeby to dziecko się tak nie męczyło!!" - zabiłam spojrzeniem
    a dziecko na pewno w komentarzu na "madre zdanie" zrobilo megaumeczona mine moja Alia zawsze taka ma w cuscie - usmieszek na buzi


    Aga, mama Alii

  12. #1252
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    ja niestety na poczcie ostatnio usłyszałam stojąc w kolejce (mały na plecach w manduce sobie nogami machał): "przepuście tę panią, żeby to dziecko się tak nie męczyło!!" - zabiłam spojrzeniem
    Mnie i w nosidle i w wózku czasem przepuszczają w kolejkach "zeby się dziecko nie męczyło". Raczej wtedy dziekuję i się uśmiecham, choć raz usłyszałam, że specjalnie dziecko ze sobą na pocztę zabrałam, żeby mnie mógł ktoś przepuścić.
    Prokreacja w celach kolejkowych

  13. #1253
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Ja po mojej wiosce tylko praktycznie w chuście. Początkowo wszyscy się oglądali ale miło, uprzejmie mówili że mu tak fajnie. Przyzwyczaili się i tyle. Pojechałam do Wrocławia na zakupy. Idę ulicą, Ignacy w chuście słodko śpi. Obok przejeżdża autobus, ludzie przyklejają się do szyby. Potem z mężem idę do rynku. Po drodze 90% spotkanych osób się za nami odwraca. Na to mój mąż "Ja z Wami więcej nigdzie nie idę. Czuję się jak małpka w zoo ". Wychodzi na to że w mieście ludzie ciekawsi niż na wsi
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  14. #1254
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Jak Michaszek miał 11 miesięcy pojechaliśmy w góry. Najpierw mały był u mnie na brzuchu ( manduca) bo jechaliśmy wyciągiem - wszyscy zjeżdzający się do nas uśmiechali i nam machali. Ja calą drogę śpiewałam co by się mały nie nudził i chyba fajnie wyszło Potem tatko przejął Zbója i spacerował z nim na plecach - bardzo podobało się to niemieckiej wycieczce. Natomiast na szlaku wzbudzaliśmy sensację ( Michał zasnął więc założyłam mu kapturek aby mu główka nie opadała) i słyszę: zobacz jaki smieszny plecak z doszytymi kończynami! Jejku! ale one są żywe! Mijając nas zaglądali do "plecaka" i sprawdzali co i jak.
    W schroniskach też budziliśmy sensację jak "rozpakowywaliśmy plecak" i dziecko wyskakiwało a potem raczkowało lub szło do stolika i upominało się o ziemniaczki






  15. #1255
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    a tu na bemowskiej wsi to chyba jakiejś sensacji nie wzbudzam, w sklepiku do ktorego zachodzę aaa to co innego mile uśmiechy pogawędki ect. Teraz bylo zimno więc mała albo pod ooogromniastm swetrzyskiem albo pod kurtką i wygladałam jak w ciąży
    czasami jak na spacerniak wychodzę gdzie mase mam/babć/nianiek z wózkami to różnie i uśmiechy i dziwne miny

  16. #1256
    Chustonoszka Awatar Dominique
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    143

    Domyślnie

    nie spotkałam się jeszcze z negatywnym komentarzem - a z ostatnich zasłyszanych w Bukowinie Tatrzańskiej przy stoku tekst jednej z Pań obserwujących narciarzy: Popatrz no Pani dziecko se w taka szmatę zawiązali i se noszą ...

  17. #1257
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Puławy teraz nibylanida
    Posty
    79

    Domyślnie

    ogólnie jedna babka mało w latarnie nie wlazła z buzią rozdziawioną
    hehe

    a jak widze inna chustomamę to mam ochotę zaczepić pogadać, nawet jedną zaczepiłam ale chyba sie przestraszyła mnie bo szybko uciekła nie wiedziałam że tak źle wyglądam

  18. #1258
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Ja dziś pierwszy raz w MT pomykałam i miałam Małą zawiązaną na kurtce, bo wreszcie się cieplej zrobiło. Ogólnie to miłe komentrarze w stylu "o, jak fajnie" albo " o, jak jej wygodnie", ale w pociągu zobaczyły mnie takie dwie lale, siusiumajtki jeszcze, ze szkoły wracały. No i wpadły w histeryczny śmiech. Zmęczona byłam i na końcu języka miałam, że jak mi Małą obudzą to nie będzie im do śmiechu, ale się powstrzymałam w myśl zasady "...bo nie wiedzą co czynią...".

  19. #1259
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Dziś do mnie na przystanek przydreptała jedna ciekwska pani z drugiej strony ulicy . Popatrzyła, powiedziała, że małemu miło na pewno i wróciła na swój przystanek.

    A w przedszkolu dziewczynka stwierdziła, że jak motylek w kokonie.

  20. #1260
    Chustomanka Awatar piuma
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    685

    Domyślnie

    nasza pani doktór pochwalila i wspomniala, że ona też nosila w chuście (dziecie mają teraz po 40 lat)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •