Strona 51 z 190 PierwszyPierwszy ... 41434445464748495051525354555657585961101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,020 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #1001
    Chustomanka Awatar MamUsza
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bolesławiec
    Posty
    943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez b.szczelna Zobacz posta

    tiaaa....a ponoc nie szata zdobi człowieka
    Dokładnie - nie szmata zdobi człowieka
    Cafe Draże Lubań- Zajęcia dla dzieci i rodziców | Nasza kreatywna codzienność - Tuqtu | moja fotografia

  2. #1002
    Chustofanka Awatar Mama Żuka
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    309

    Domyślnie

    Są takie dni, gdy denerwuje mnie poruszenie jakie zawsze wywołujemy wychodząc na spacery.
    Grad wścibskich spojrzeń, uśmiechów, pytań, zaczepek, głupich komentarzy. A wózkowe mamy spokojnie, ANONIMOWO się przechadzają.





  3. #1003
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Wczoraj pani podeszła do nas i spytała o chustę, czy to faktycznie takie wygodne. Mały się troszkę wystraszył, na co pani grzecznie przeprosiła i odeszła dalej, żeby nie straszyć maluszka. miłe to było i takie niespotykane raczej
    A później to standardowe jak słodko śpi/ale fajnie wygląda/tak blisko mamy/nie za zimno mu?/ale sobie siedzi i takie tam

  4. #1004
    Chustofanka Awatar magi104
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buraczanajolka Zobacz posta
    a mnie ostatnio zaskoczyła pewna zwykła baba wsiowa(czyt. baba ze wsi) na moj widok krzykneła"boze jak teraz pięknie sie dzieci nosi.dziecko mamą oddycha,mama dzieckiem i jaka wspaniała więz od tego powstaje".))))))))))))
    O, jak ładnie powiedziane

  5. #1005
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    hehhe, ja nowa jestem i fajnie tak poczytac. Niech juz mija ten miesiąc , urodze i ide na spacer z zachustowana i z psem. Jak na razie to wzbudzam sensacje zezdzac na rowerze 9 miesiącu i grają na bebnach. Ale chetnie sie podziele nowymi zarzutami pod mym adresem, chociaz moze akurat bedzie zupełnie inaczej. Bardzo mi sie tu podoba, co piszecie o chłopach w chustach. wlasnie tak zerkanm na mojego jak se dłubie w samochodzie (dobrze ze nie nie w uchu) - i ja juz go widze zamotanego...

  6. #1006
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Dzisiaj na przystanku starsze panie rozmawiały między sobą, usłyszałam tylko: "nasze babcie tak nosiły" Z kolei inna starsza pani dokładnie nas sobie obejrzała, bo kilka razy obeszła w koło, w końcu nie wytrzymała, podeszła, i szeptem (mały spał) zapytała, czy mu nogi nie drętwieją, bo tak mu wiszą.

  7. #1007
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Mijał nas dzisiaj pan na wózku inwalidzkim, takim elektrycznym, i mówi do mnie że przydał by mi się taki wózek, bo w koszyku z przodu mogłabym małego wozić. No to mu powiedziałam, że mam wózek w domu, ale w chuście jest wygodniej Pan się uśmiechnął, przytaknął i pojechał dalej

  8. #1008
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Charleston, SC
    Posty
    359

    Domyślnie

    Nie wiem czy to chusta, czy sloneczne okulary malej sprawily, ze rozmowy przed gabinetem lekarskim ucichly jak tylko weszlysmy do pomieszczenia))

    Miska byla na szczepieniu do 4 miesieczniakow, po ktorym rozwyla sie niemilosiernie (tutaj szczepionki daja w udka) i balam sie, ze jak ja wloze do chusty to bedzie plakac jeszcze glosniej. Motalam sie tak szybko, ze pielegniarka wyrazila swoj podziw, a Miska jak tylko poczula chuste ucichla jak makiem zasial, az lekarka wsadzila glowe aby sprawdzic co tez za magiczny sposob mamy na placzace dziecko. Podalam jej namiary na tbw.com ciekawe czy sprawdzi)

  9. #1009
    Chustofanka Awatar buraczanajolka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    3city
    Posty
    216

    Domyślnie

    ja małą po badaniu lekarskim zaraz w chuste zawijam i ide tak na szczepienie.jest zawsze tak ubrana zebym mogła odopowiednią częsc ciała do zastrzyku obnazyc bez wyjmowania z chusty.płaczu mam prawie zero)))(byłam na pierwszym szczepieniu z małą bez chusty i wyła wniebogłosy) a zazdrosc pozostałych matek sięga zenitu słowo harcerza.az im sie oczy swiecą ze złosciozazdrosci.świetny patent ta chusta.chusta generalnie jest kochana ukochana)))))

  10. #1010
    Chustonoszka Awatar lola
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bluejay Zobacz posta
    Nie wiem czy to chusta, czy sloneczne okulary malej sprawily, ze rozmowy przed gabinetem lekarskim ucichly jak tylko weszlysmy do pomieszczenia))

    Miska byla na szczepieniu do 4 miesieczniakow, po ktorym rozwyla sie niemilosiernie (tutaj szczepionki daja w udka) i balam sie, ze jak ja wloze do chusty to bedzie plakac jeszcze glosniej. Motalam sie tak szybko, ze pielegniarka wyrazila swoj podziw, a Miska jak tylko poczula chuste ucichla jak makiem zasial, az lekarka wsadzila glowe aby sprawdzic co tez za magiczny sposob mamy na placzace dziecko. Podalam jej namiary na tbw.com ciekawe czy sprawdzi)
    By nie zaśmiecac wątku to tylko spytam
    -a przed szczepieniem jest przeciez badanie lek-trzeba dziecię i tak rozwikłać porobierać-nie wyją Wam wtedy?
    - ja się boje mego chuścioch w szmate wkładac -zaraz po i z tydzień po szczepieniu nie noszę bojąc się ,że właśnie te udka(dostaje zawsze w 2 uda i ma spore odczyny) będą w chuście narażone na otarcie i urażenie
    Synalek marcowy
    Córeczka lipcowa

  11. #1011
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Charleston, SC
    Posty
    359

    Domyślnie

    lola> rozwiazalam chuste do badania (zabralam po raz pierwszy chuste do szczepien w ogole, bo ostatnim razem kiedy bylam sama na szczepieniach i po uspokojeniu malej musialam ja wpiac w fotelik znowu zaczela krzyczec, nie plakac, krzyczec), Miska nie ma nic przeciwko badaniom, jedyne czego nie lubi, to jak zakladaja jej miarke na glowe aby sprawdzic obwod czaszki.
    Balam sie, ze bedzie jeszcze glosniej plakac w zwiazku z tym, ze udka przeciez w jakis tam sposob przez chuste podraznione, ale nie, uspokoila sie w przeciagu kilku sekund. A to pomoglo mi tez kiedy stalam do okienka zaplacic za wizyte i umowic sie na nastepna, nie siedziala wrzeszczaco we foteliku, tylko ciuchutko przytulona do mnie. Nie wiem czy da sie omotac na nastepnych szczepieniach, wiem tylko, ze chusta idzie z nami, chocbym jak miala tylko dac dziecku do przytulenia

  12. #1012
    Chustomanka Awatar Foxy Lady
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warszawa Włochy :)
    Posty
    633

    Domyślnie

    a ja dziś zaliczyłam pierwsze komentarze (do tej pory komentarze zaliczał mąż często noszący dziecię)

    - w sklepie kasjerka (miła) pouczyła mnie, że niszczę dziecku kręgosłup
    próbowałam się tłumaczyć, ale jakoś nędznie wyszło, więc zwiałam

    - w autobusie dziewczyny siedzące vis a vis chichotały nerwowo na mój widok, a potem zrobiło się jakieś takie zamieszanie, że na mnie (siedzącą z tylu) oglądali się ludzie z przednich siedzeń - dobrze że to tylko dwa przystanki

    - aha i jeszcze chłopak w aptece - duże oczy!

    hehe
    Helenka piękna 23 lipca 2009



  13. #1013
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Falochron w Darłówku- idziemy sobie z dzieciami- Ju w wózku, Kuba w MT zasnął, reszta luzem. Siedzi sobie mama z córeczką, tak na oko 5-letnią. Mała scenicznym szeptem:" mamo, co to?!"- no takie nosidełko, tam w środku pani ma dzidziusia. -a on śpi?! więc odwracam się, odkapturkowałam małego i mówię- zobacz, śpi...Na to mała (baaardzo głośno)mamoo! kup mi takie nosidełko! no kup mi takie nosidełko! mamusia mówi- jak będziemy mieli dzidziusia, to kupimy. Mała- Nie mamooo! mi kup takie nosidełko!!!Ponoś mnie tak!
    Poza tym zostaliśmy bardzo przyjaźnie zagadani przez zachustowanych rodziców zastanawiających się nad MT, w ośrodku komentarze tylko pozytywne.
    Z negatywnych- dwie przyjaciółki na siłe próbuja mi udowodnić, że na pewno boli mnie kręgosłup od noszenia...

  14. #1014
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez ewadbr ; 18-10-2010 o 14:22

  15. #1015
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Idąc z dzieciem na plecach w chuście, pani zatrzymała się na rondzie krzycząc "CLEVER!" i podnosząc kciuk go góry
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  16. #1016
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    ja się spotykam z miłymi komentarzami- może dlatego, że jak idę w chuście, to mam taka minę, że ludzie się boją cokolwiek mówic
    (minę mam dumną, zeby nie było )
    obserwuję ogromne zaciekawienie
    i regułę- im starsza osoba, tym przychylniej na nas patrzy
    a dwa dni temu, podczas zakupów, zaczepiła mnie dziewczyna z brzuszkiem i pytała, czy "to" wygodne- dałam jej swój numer telefonu- ma dzwonic, jak się rozpakuje

  17. #1017
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Wczoraj w Rossmannie, akurat wypełniałam kopertę do zdjęć. Mały zapatrzył się na dwie panie stojące za mną. Pani: Co się patrzysz? Podrywasz nas? A to chłopiec czy dziewczynka?
    Na to druga pani: Chłopiec, na pewno! Bo patrzy na nas, dziewczynka patrzyłaby na półki

  18. #1018
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    U mnie same pozytywne.Ostatnio jeden starszy pan, mijając mnie, najpierw się uśmiechnął a potem zatrzymał i podążąjąc za mną wzrokiem (widziałam kątem oka ) powiedział "cudnie".

  19. #1019
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    208

    Domyślnie

    Młody sprzedawca w Empiku tak się na nas zapatrzył,że wydał resztę,ale o książkach zapomniał (swoją drogą Rozwój psychiczny dziecko 0-10l. - polecany na forum
    Iskierka (19.03.2009)

  20. #1020
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    ja najpierw napiszę o mojej reakcji, bo przy pierwszym zamotaniu się poczulam jak przy pierwszym przystawieniu dziecia do piersi...tak blisko, naturalnie i wspaniale!czysta milosc. powiem szczerze ze nawet mnie to wzruszylo jakos.. nie jestem zwolenniczka teorii spiskowych i takich rzeczy ale cos jest w tym pokoleniu naszych mam i babc co uksztaltowalo sie w systemie socjalistycznym, a co teraz cale szczescie powoli odchodzi w niepamiec, chodzi mi o takie oderwanie matki i dziecka, dziecka i ojca i w ogole nieufnosc wobec blisich relacji... tak ogolnie mowiac, nie bylo roomig in w szpitalach na porodowkach i innych dzieciecych oddzialach, dzieci zabierano i przynoszono tylko na karmienie i moja mama (podobnie jak wiele innych mam )pozostaly czas wyla z tesknoty za dzieckiemi. tysiace dzieci przezywalo traume rozlaki z rodzicami na dzieciecych oddzialach. dzieci kazali ka\\nakarmic i odkladac do lozeczka. mama mi mowila ze pragnela byc z dzieckie a nie mogla, serce peka. co dziwne, do tej pory slyszy sie komentarze ze to niehigieniczne, tak dziecko w lozku z doroslymi, ze piersi trzeba myc przed karmieniem a najlepiej to wygotowana butelke dac. na porodowce mloda matka stwierdzila ze WOLI dac dziecku mieszanke bo tak piersia to ona nie widzi ile zjadlo i czy nie za chude to mleko, a tak bedzie wiedziala, no coz... moja mame i babci wzrusza jak blisko mnie sa dzieci, ze karmie piersia, nosze w chuscie, ale same tego nie robily, bo WTEDY sie tak nie robilo, choc kobiety moze by tego chcialy, narzucano INNY MODEL, taki z ograniczona bliskoscia. dzis wydaje mi sie dziwne tez to, ze powszechnie uznaje sie ze dziecku lepiej w wozku, conajmniej 1 metr oddalone od mamy, niz tuz przy jej sercu...ja uslyszalam, ze lepiej by je do wozka wlozyc a nie tak dusic...ja jednak jestem szczesliwa, powrot do naturalnosci, bliskosci matki, ojca i dzieci jest naprawde potrzebny i chustowanie jest do tego wspanialym prastarym wynalazkiem cywilizacji. jestem dumna ze nosze dziecko jak matki w Afryce dzikiej!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •