Strona 54 z 190 PierwszyPierwszy ... 444464748495051525354555657585960616264104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,061 do 1,080 z 3783

Wątek: reakcje otoczenia na chusty i pozostale "szmaty"

  1. #1061
    Chustofanka Awatar gyokuro
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    169

    Domyślnie

    A ja miałam dziś fajne reakcje Pewna starsza pani zagadnęła mnie, że tak fajnie, i czy to ta chusta jest. Ja, że tak, ona, że jej wnuczka dla dziecka kupiła, ale nie nosiła wcale. A z jakim żalem w głosie to było powiedziane!
    A potem spotkałam znajoma panią z osiedla, która była dawno temu nauczycielką polskiego mojego małżonka. Jej reakcja - szeroki uśmiech i komentarz "mama kangurzyca?" Trochę o chustach porozmawiałyśmy
    Ale najśmieszniejszy był chłopiec na placu zabaw. Szłam ze starszakiem z przedszkola i on podszedł do nas, zobaczył Lusie i "A co to jest?" "To jest moja córeczka." "W bluzce?!" (nóżki były zapięte w mojej bluzie) "Nie, no w takiej chuście, o zobacz, tu ma nóżki" "Aaaa, no tak, ale fajnie!"
    Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009)

  2. #1062
    Chustofanka Awatar lamassu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    185

    Domyślnie

    Dziś zaczepiło mnie w sklepie z artykułami dla dzieci starsze małżeństwo, pani stanęła naprzeciwko mnie i tak ciepło się uśmiechała, odzwajemniłam uśmiech, a ona zawołala swojego męża i mówi: "popatrz, jak ładnie do mamy przytulone i śpi spokojnie, główka dobrze przytrzymana, widać, że cudownie się tam czuje, oj gdyby nasza Magda to widziała!" Zasypali mnie pytaniami i mam nadzieję, że owa Magda chustę zakupi Generalnie to spotykam się z miłymi reakcjami, fakt, że czasem stanowimy ogromną sensację, ale najczęściej łapiemy życzliwe uśmiechy .
    A raz nawet usłyszałam mijając grupę młodzieńców: "to dziecko jest hardcorem". To chyba komplement był, nie?
    Milenka 05.2009
    Zosia 11.2018


    serendipity
    szaleństwa panny M-ki





  3. #1063
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Ja dziś, jak co dzień prawie, rundkę po osiedlu zrobiłam, do spojrzeń się już przyzwyczailam, ale dzis wyjątkowo intensywnie się na mnie ludziska przyglądali... w sumie po raz pierwszy wyszłam w kurtce do noszenia (u nas pogoda taka juz jesienna ) a ze zawiało porządnie, to zapięlam młodego jak spał, ze tylko mu kawalek pysia wystawal... dopiero jak z tego spaceru wracalam, to pomyslałam, jak to moze wygladać, baba w "wysokiej ciąży"
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  4. #1064
    Chustonoszka Awatar agar72
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Świdnica
    Posty
    59

    Domyślnie

    Pewien miły straszy pan mijając mnie:
    "A pani to tak fajnie, po chińsku nosi"
    Młodą miałam na plecach w nati.

  5. #1065
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    wczorajszy spacer z łódzkich chustomotaczy ul. Piotrkowską...
    w pewnym momencie jeden z przechodniów pyta: "a jaka to sekta?"

  6. #1066
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    U nas nagminne napady staruszek. Ostatnio staliśmy przy kasie w tesco, babcia spojrzała na śpiącą Niunię i mówi: 'no ale jak zaśnie to tak niezdrowo... ja bym nie nosiła jak śpi...' Na co ja jej wykład o pozycji żabki, o naturalnej krzywiźnie plecków etc... A ona: 'no nie wiem, ja się nie znam'... O żesz...
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  7. #1067
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Byliśmy w łikiend w górach u naszych polskich wislanych górali, zamyśliło nam się iśc do Parku Lesnych niespodzianek tylko nie bardzo wiedzieliśmy w którą stronę, więc pytam starszego górala czy dobrze idziemy a on na to: "dobrze, dobrze kochaneczko, a wy sarenki nasze chcecie ogladac a same KANGURKA na plecoch macie, ale fajno" Aż się ciepło człowiekowi zrobiło i banan na twarzy od ucha do ucha.

  8. #1068
    Chustomanka Awatar Foxy Lady
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warszawa Włochy :)
    Posty
    633

    Domyślnie

    a ja dziś dużo przemieszczałam się po mieście mym z panną chuścioszką

    i najpierw w tramwaju miejsca ustąpił mi pan bez ręki

    a potem w pociągu inny pan, który znajomym, z którymi jechał zaczął opowiadać, że jego córka też nosi dziecko w chuście i że to bardzo fajne, bo ma się wolne ręce

    pozytywnie
    Helenka piękna 23 lipca 2009



  9. #1069
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Wczoraj poszłam do znajomej firmy BEZ Neli. I dyrektor spytał: A gdzie pani załącznik?????


  10. #1070
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olik Zobacz posta
    A gdzie pani załącznik?????
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  11. #1071
    Chustofanka Awatar magi104
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olik Zobacz posta
    Wczoraj poszłam do znajomej firmy BEZ Neli. I dyrektor spytał: A gdzie pani załącznik?????


    Hehhehhee

  12. #1072
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    ... dzis nasz pierwszy spacer w MT ... ze Julia mi sie wydawala troche krzywo postanowilam ja przerzucic z plecow do przodu ... 2 babcie zapytaly mnie czy nie wymagam pomocy ... a potem kolejna babcia w kolejce do kasy chciala nas przepuscic usmiechajac sie przy tym od ucha do ucha

  13. #1073
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Chuste mam dopiero 3 dzień więc za jakiś czas napiszę pewnie więcej, a póki co,młoda mama pyta:
    - a pani ma tam laleczkę?
    - nie dzidziusia
    - o jej ale fajnie!! ja miałam zwykłe nosidełko ale takiej fajnej chusty to nie

    Ekspedientki w sklepie:
    - o jesiu jesiu jak słodko

  14. #1074
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Do nas dzisiaj pierwszy raz ktoś więcej mówił(bo na gadanie do pleców moich nie zwracam uwagi- no chyba że tam Kuba wisi ). W drodze do sklepu zaczepiła nas pani" że tak wygodnie dziecku, że się nie męczę, że takie fajne to nosidełko i żadne klamerki się nie wbijają", a w sklepie juz pan ochroniarz próbował mi wmówić dobre pięc minut za mną chodząc, że na pewno plecy MI się wykrzywią

  15. #1075
    Chustofanka Awatar gyokuro
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    169

    Domyślnie

    Ja byłam z Lu na szczepieniu. Pani doktor oraz pani pielęgniarka, obie pozytywnie, tylko jak wyciągałam Lu, to usłyszałam, że to skomplikowane takie wiązanie. A potem jak ją motałam z powrotem, to się pani pielęgniarka przypatrywała, zadawała pytania, albo komentowała typu "A, to tu pod nóżkami idzie..." - i poglądowy wykład otrzymała, wraz z uwagami o dobrze ortopedycznie rozłożonych nóżkach. No i te kilka uśmiechów w poczekalni
    Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009)

  16. #1076
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Dzisiaj w autobusie skomentowało nas starsze małżeństwo, między sobą: że dziecko cały czas musi siedzieć (w chuście), no i te ręce takie schowane...
    Później lekarka pytała, czy TO naprawdę takie fajne jest, czy małemu wygodnie, czy wolę od wózka czy to może z konieczności zamiast wózka. No to wytłumaczyłam co i jak

  17. #1077
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Nieźle się ubawiłam czytając.
    Noszę pierwsza w mojej dzielnicy i jestem wielką sensacją. Na razie komentarze były tylko pozytywne. Najczęściej zaczepiają mnie babcie i młodzież. Kiedy jacyś ludzie pokazują mnie palcami, baardzo szeroko się uśmiecham i najczęściej się płoszą, a ja mam radochę.
    A niedawno na Dniach Szopienic, kiedy weszliśmy do parku gdzie były jakieś tam występy, jak na komendę odwróciło się w naszą stronę z 50 osób. ich miny - BEZCENNE

  18. #1078
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    ludzie od razu wstaja z miejsc w autobusie, żebym mogła usiąść
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  19. #1079
    Chustofanka Awatar joanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    483

    Domyślnie

    . Kiedy jacyś ludzie pokazują mnie palcami, baardzo szeroko się uśmiecham i najczęściej się płoszą, a ja mam radochę.

    Też muszę tak zacząć reagować, bo obecnie to spoglądam w inną stronę.

    Jednak dużo miałam tez pozytywnych reakcji, najfajniej reagują babinki - bo często tez same nosiły dzieci w chustach i stali klienci sklepów monopolowych - zawsze zaczepią

    W zeszłym tyg. w mięsnym dostałam mięso spod lady - jak się dowiedziałam dla specjalnych klientów - jednocześnie poczułam się jakbym przeniosła się w czasie kiedy najlepsze kąski dostawało sie spod lady.
    A jak kupuje w naszym osiedlowym Carrefour express to zawsze jestem proszona do kasy bez kolejki i dodatkowo pan ochroniarz pakuje mi zakupy do siatki - JAK MIŁO
    POZDRAWIAM PRACOWNIKÓW SKLEPU
    Ola urodzona 4 lipca 2009
    Miłosz 14 września 2012

  20. #1080
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adriana Zobacz posta
    ludzie od razu wstaja z miejsc w autobusie, żebym mogła usiąść
    to też i wszystkie babcie i dziadki w pobliżu uśmiechają się i zagadują dziecko w chuście

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •