Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: szorty wełniane ManyMonths

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie szorty wełniane ManyMonths

    Nie znalazłam stosownego wątku, więc jak w temacie - ktoś zna i może się wypowiedzieć?
    Są dostępne w pieluszkarni:
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-...merynosow.html
    Jest także wersja z dłuższymi nogawkami.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    mam te z dłuższymi nogawkami. choć dopasowane długością nogawek, to na moje dziecko, które długie i szczupłe, są za luźne w pasie. spadają mu z dupki.

  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    a tam można gumkę wciągnąć,bo dziurka jest
    moje debest everforever,miałam z długimi nogawkami.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    a jako otulacz się sprawdzają? nockę by wytrzymały?


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    a jako otulacz się sprawdzają? nockę by wytrzymały?
    ja je kupiłam z myślą o dziennym pieluchowaniu. pod tym względem są ok. w nocy zakładam jednorazówkę, więc się nie mogę wypowiedzieć

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    niedawno kupiłam z długimi nogawkami - jako otulacz jeszcze nie sprawdzałam, ale jako portasy na chłody - super! Całe podwójne, wełna nie gryzie (niemal jak bawełna w dotyku), wysokie, dzięki czemu nie wiekje po nerkach... Dla mojego raczka zastanawiam się nad doszyciem łatek wzmacniających na kolana, ale nie jestem pewna, jak to by się sprawdzało przy lanolinowaniu, które jednak planuję.

    Wiem, że to nie na ten wątek, ale mam też ich kominiarkę i bardzo lubię, ku mojemu zdziwieniu lubi ją też mój synek (nie przeszkadza mu ten sposób zakładania, bo jest tak rozciągliwa, za to lubi przygryzać to co ma pod brodą, co akurat mnie nie cieszy).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    najlepsze z najlepszych, mam te z długimi nogawkami i są świetne jako otulacz i jako galotki po prostu do chusty, używaliśmy od urodzenia, używamy również na noc... mimo że nie lanolinowane trzymają ładnie
    ogólnie wszystko z tej firmy jest absolutnie warte swojej ceny

  8. #8
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Po takich zachwytach, ja też się skusiłam na ManyMonths, dzisiaj przyszły i trafiły do prania i w lanolinę

    Pierwsze wrażenie - w dotyku miłe, ale jakby trochę sztywne, a krój - bardzo wysokie te gacie, moja chudzina, to się chyba w nich po uszy schowa

    Generalnie wyglądają bardzo solidnie i chyba je polubimy, o ile Tymek w nich nie utonie

  9. #9
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    najlepsze z najlepszych, mam te z długimi nogawkami i są świetne jako otulacz i jako galotki po prostu do chusty, używaliśmy od urodzenia, używamy również na noc... mimo że nie lanolinowane trzymają ładnie
    ogólnie wszystko z tej firmy jest absolutnie warte swojej ceny
    One maja swoja rozmiarowke - udalo Wam sie dlugo wytrzymac na najmniejszym rozmiarze? Wlasnie rozwazam kupno dla mojego maluszka na luty
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  10. #10

    Domyślnie ManyMonths szorty i spodenki

    Szukałam wątku o tych szortach, ale nic się nie ukazało mym oczom, dlatego pytam się Was, czy ktoś miał te szorty ewentualnie spodenki?

    Jak u nich z trzymaniem wilgoci?
    Jak się trzymają na pupie? W opcji same szorty i koszulka (brak podtrzymującego body) spadną z pupy po kilku praniach?
    A może da się wszyć gumeczkę w środek?
    Jakie wrażenia estetyczne?
    Miłe, czy bardziej szorstkie w dotyku?

    Mam nadzieję, że któraś z Was je miała

  11. #11
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    rzeczywiście trudno coś znaleźć, aż dziw bo co jakiś czas się przewijają, sporo dziewczyn ma/miało (no ale nazwa MaM za krótka, Many Months czy dawna nazwa Baby Idea też trudne dla szukaja...)

    Miałam spodenki dla syna, jak już chodził - nic nie ciekło, niby on już rzadko siusiał i szybko zmieniałam formowankę, ale generalnie dziewczyny chyba sobie chwalą - to są z 2 warstwy "karbowanej" wełny - są grubaśne, miałam znacznie cieńsze niecieknące wełniaki; nic się nie rozciągnęło i nie spadało z pupy (ja przy synku generalnie nie używałam dużo bodziaków, a zapiętych to już w ogóle rzadko ), prałam ręcznie, ale wątpię żeby przy pralce miał się ściągasz jakoś rozluźnić... mi się podoba, że jest ściągasz a nie gumka, nie ściska brzucha;

    oprócz spodenek synek ma też kominiarkę od nich, to ta sama wełna (tylko jedna warstwa) - nie zauważyłam żeby go gdziekolwiek gryzło, ja lubiłam jedno i drugie, na synka drugiego czekają już jego własne spodenki i kominiarka (niech żyją bazarek i wymianki)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    już nie Gdańsk
    Posty
    654

    Domyślnie

    ja ma sporo z MaM spodenki krótkie i długie 2 szt.
    wyglądają na pupie ładnie, nie spadają i wystarczy rzeczywiście koszulka. Kominiarka super córka już 2 rok nosi, z bluzeczki wyrosła, ale teraz wskoczył w nią synek
    Wszystko piorę w pralce, zdarza się, że ręcznie, ale tylko spodenki, ponieważ je najczęściej zakładam

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    Ja mam spodenki. Dla mnie super. W domu nie używałam i nie używam właściwie żadnego innego otulacza. Dobre i na dzień, do szaleństw podłogowych, sprawdzają się też w nocy. Wysoki ściągacz super chroni plecki. Ja przy ponad rocznym, chodzącym już dziecku wciągnęłam gumkę (jest dziurka), bo trochę spadały, ale moja córka raczej drobna jest.
    Na długo starczają, rosną razem z dzieckiem U nas M-ka od 3-4 miesiąca do odpieluchowania służyła. S-ka od noworodka nam służy już 9 miesiąc, teraz takie rybaczki mamy i myślę, że do roku albo i dłużej będziemy używać.... aż szorty będziemy miały
    Miłe w dotyku, z dwóch warstw wełenki.
    Jedyny minus... nie są wieczne. U nas na kolankach przy raczkowaniu się przetarły, więc naszyłam łatki i druga myka w ozdobionych mym rękodziełem...
    Ja polecam.
    Mama wspaniałej czwórki: '02 '04 '10 '12

  14. #14

    Domyślnie

    ja mam dla F takie mniej wiecej do kolan i sa rewelacyjne - najlepszy wełna na wielo!!!
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    miłe w dotyku, mięsiste, porządnie uszyte, nie zmieniają kształtu, nie spadają. moje ulubione wełniaki - także w roli otulacza.

  16. #16
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    znalazłam taki wątek:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...s-jako-otulacz

    i przy okazji pytam czy komus ten wełniaczek przeciekał, czy trzeba go lanolinować, bo ostatnio nam przeciekł totalnie?
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  17. #17

    Domyślnie

    fensterka, każdy otulacz wełniany, czy szorty wełniane trzeba lanolinować. Każdy w końcu kiedyś zacznie przeciekać.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  18. #18
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    to wiem, ale myślałam że ten wełniak babyidea jest tak wyśmienity, nie do zdarcia, no i lanolinowanie mnie ominie, no cóż, trzeba się wdrożyć w temat
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •