Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Chyba zle zaczęłam, o ile wogóle

  1. #1
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie Chyba zle zaczęłam, o ile wogóle

    Z chustami zaczelam od Nati Perła Polka, bardzo mi sie podobała i mimo róznych opinii co do tego wyboru dla chustonówki, kupiłam.
    Miała 5 metrów realnie, dla mnie nie do ogarnięcia, sprzedałam. Stwierdziłam ,że chusty nie dla mnie tylko MT (wtedy jeszcze Marsupi).
    Szybko zateskniłam za chusta i zakupiłam Rapalu, niestety za nic nie moge jej dociągnac, sił mi brak, pot oblewa, leży w szafie.
    Stwierdziłam, że musze w końcu miec to co wszyscy polecaja na poczatek, Nati bawełna. Mam i jest za cienka jak dla mnie, fajnie sie dociaga, ale taka szmatka.

    I tu pytanie, czy jeszcze cos bedzie z naszego noszenia, synek lubi, ja tez , ale teraz to bardziej w domu sie motamy.
    Tesknie do swojej Nati Perła, widze, że są teraz low cottony w sklepie Nati, może kupic?
    Chciałabym mieć swoja ukochana nie za twardą i nie za cienką
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  2. #2
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Pewnie ,że bedzie jak oboje lubicie to czemu nie. Ja z Frankiem w ogóle nie używam wózka. Całą zeszła zimę go nosiłam , nawet jak było -15 stopni. To chusta pod nia polar i getry . A ja kurtke do noszenia Koala i treki. A no cottony sa jednak troche śliskie. Możesz popróbować, albo może low cotton? Tam jest len .

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    A sprzedałaś swoją perełkę na forum? Bo może się da odkupić

    Inna sprawa czy rzeczywiście potrzebujesz takiej długiej? Zawsze można skrócić...

    A spacerów na dworze się nie obawiaj, cieplejszy większy polar i w drogę, jeszcze masz duużo noszenia przed sobą
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Sama nie wiem , jakoś sie strasznie miotam z tymi chustami, zamiast je motać

    Matysia wlasnie myslałam o Low cotton i musze polar kupic, bo w zwykłym sie nie da za bardzo.

    Mayka tak na forum, ale teraz to bede kupowała 4,2, szkoda by mi było skracac takiej piekności
    Taki zwykły polar? czy dla dwojga?
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Może być zwykły większy po prostu albo dla dwojga jak masz ochotę sobie kupić, ja pierwszą swoją zimę chustową zaliczyłam w mężowym polarze i nie narzekałam wcale, dla siebie golf co by nie wiało po dekolcie i już

    Perły mają coś w sobie oj mają...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    A może Zara np Deli? czy jest łatwa w obsłudze?
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  7. #7
    Chustofanka Awatar cube
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    452

    Domyślnie

    Z tym doborem chusty mam taki sam problem. To nie ta grubość, nie ta długość, nie ten kolor.
    Cieszę się , że masz podobne zdanie odnośnie nowszych bawełnianych Nati. Kupiłam, bo taka chwalona, i pomyślałam nawet, że trafił mi się wyjątkowo źle używany model. Zdziwiła mnie jej "szmatkowatość". Doszłam do wniosku, że widocznie nie lubię takich cienizn. Mam za to starą bawełnianą Nati i ta jak dla mnie jest idealna. Świetna jest tez Katja Didymosa, starszy model bez zaznaczonego środka, idealna jak dla mnie grubość. Te dwie chusty eksploatuję maksymalnie, a reszta szmatek czeka w szafie . Więc myślę, że też w końcu trafisz na swoją ulubioną, a nosić zawsze warto .

  8. #8
    Chustofanka Awatar narrinka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    248

    Domyślnie

    a moze jakies starsze indio ?
    one juz wszystkie miekkie, fajnie sie dociagaja.

    a moge zapytac o twoj wzrost, rozmiar ubrania ?
    jak dluga byla polka? mozliwe ze za dluga ogony powinny byc krótkie po zamotaniu. wtedy jest komfort.

    perłe to i ja kochałam tez sie na niej uczyłam, ale jest bardzo miekka, lejaca
    moim zdaniem jesli lubisz bambusa w chuscie to kup no cottona.
    perła to byl low cotton
    len twardszy i lepiej moim zdaniem nosi, inaczej sie dociaga.
    z chustocholizmu dzieci wyrastają, ale nie matki..
    Dominika Mama Huberta 13.10.10.



  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    poszukaj wełnianej grecji
    nudna jestem, bo co i rusz wyskakuję z grecją , ale ta chusta jest naprawdę świetna.
    miękka, dobrze się dociąga, wygodna, poduszkowata niemal na ramionach.
    rewelacyjna do początkującej.
    wiem, brzydka jak noc
    grecje są tanie, można upolować w dobrych pieniądzach. tylko używane, bo wyszły dwa lata temu.

    imo zara to kiepski pomysł na początek. piękna, ale wymagająca. trzeba nauczyć się ją bardzo solidnie dociągać, przy małych luzach wrzyna się w ciało. nie ma zawiniętych brzegów, ma bardzo długie skosy - lepsza dla doświadczonych motaczy.

    edit. pewnie, że dacie radę jesienią i zimą. moich córek w życiu w wózku nie woziłam. cztery zimy dałyśmy radę z chustami
    2007, 2009, 2016

  10. #10
    Chustomanka Awatar Celebrianna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oleśnica
    Posty
    1,343

    Domyślnie

    Może Ci podesłać na próbę miasteczko z kaszmirem 4,4m ? Albo flamingi low-cotton 4,2-4,4?
    W miasteczku nosiłam poprzednią zimę i był znakomity. Była to moja druga tkana chusta i do tej pory pałam do niej miłością, bo mota się prawie sama. Jest mięciutka, ciepła i nie szkoda jej na słotną pogodę. Kcesz?

    Ja też myślałam latem, że się przerzucimy już na nosidła, ale jak przyszły chłody, to nie ma teraz dla mnie nic milszego, niż chusta z wełenką (mój obecny nr1 to Japan z wełną). Więc nie poddawaj się!
    Ostatnio edytowane przez Celebrianna ; 21-10-2011 o 12:30
    po prostu Agata




  11. #11
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cube własnie to juz mialam dzwonic do Nati, że mi jakąś wybrakowana chuste wysłali
    Fajnie, że nie ja jedna mam takie dylematy i problemy z doborem chusty, choć nie powiem miłe to
    Katje chyba ma któras forumka krakowska może da pomacac

    Narrinka mam 162 nosze 38 rozmiar, chyba bede oscylowała w 4,2.
    Indio nie znam nie miałam mozliwosci sprawdzenie, może kiedyś.
    No cottonów juz nie ma w sklepie niestety.
    Perła jest super, ale 5 m to za dużo.

    Ane Grecja to chyba tylko zielona jest, bo mój ulubiony czerwony do kupienia niemozliwy, dziewczyny nie chca wypuscic z łapek

    Celebrianna naprawde mogłabyś?
    Pisze prw



    Dziekuje dziewczyny jestescie nieocenione, szukam dalej swojej jedynej
    Ostatnio edytowane przez nuna77 ; 21-10-2011 o 16:30
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nuna77 Zobacz posta
    Ane Grecja to chyba tylko zielona jest, bo mój ulubiony czerwony do kupienia niemozliwy, dziewczyny nie chca wypuscic z łapek
    Osobiście miałam w swoim posiadaniu czerwoną zresztą jest jeszcze brązowa no i milka

    Kobieto, Twój koszmar z wyborem chusty dopiero się zaczyna
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nuna77 Zobacz posta
    Cube
    Ane Grecja to chyba tylko zielona jest, bo mój ulubiony czerwony do kupienia niemozliwy, dziewczyny nie chca wypuscic z łapek
    Ja także polecam grecję- wydaje się spełniac Twoje wymagania, dociąga się super i miękka jak kaczuszka, no i to szmatka mięsista, gruba wręcz a jak nosi... dla mnie rewelacja. Nie koniecznie wełna, mam 100 % bawełny i także jest gruba, mięciutka i cieplutka. Mam czerwoną

    Edit: zresztą widac w avatarku
    Zuzia (11.2007) Antoni (06.2010)

  14. #14
    Chustofanka Awatar guciamama
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    346

    Domyślnie

    nuna77 - ja nie mam grecji ale mam bawełny, z wełną, z lnem; jakbyś chciała coś pomacać to pisz na pw. miałam krótszą perełkę, ale sprzedałam, bo sobie z nią nie radziłam.

  15. #15
    Chustomanka Awatar moli1978
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,274

    Domyślnie

    Macać. macać, kupować używki, sprzedawać aż w końcu znajdziesz to czego szukasz.
    syn 2007, córka 2010, syn 2016 Mamine na fb PituPitu

  16. #16
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    ja tylko potwierdze 4,2 ci na wszystko wystarczy Co do Natek - opinie dobre wypracowane na starszych grubszych modelach. Low cotton nie dla początkujących. Kup bawełne pasiaka, jak lubisz średniej grubości masz do wyboru Girasol, Didymos, Storchenwiege, Hoppediz, Neobulle, Pola-Tuch...
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  17. #17
    Chustofanka Awatar maryjey
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    316

    Domyślnie

    A ja się wyłamię co do zachwytów nad wełniana Grecją. Owszem miękka i łatwo się wiąże ale mnie strasznie osiadała bo była śliska i totalnie nie umiałam się z nią dogadać. Nie każdemu pasują takie same chusty. Dopóki nie spróbujesz to nie będziesz wiedzieć, czy ci pasuje. Ja też miałam kilka "wpadek" i kilka "miłości" chustowych. Moja pierwsza Babylonia była totalnym niewypałem przy malutkim dziecku. Niezłamana i za szeroka (prawie 80 cm!) nie dawała się opanować - sprzedałam. Pewnie doceniłabym ją przy starszaku. Pokochałam od razu swoje ślimaki ale po pewnym czasie cienki żakard przestał "nosić" więc poszedł w świat.No cóż - trzeba szukać swojego ideału - i mieć świadomość, że to też nie na długo. Powodzenia i nie zrażaj się za szybko


  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    10

    Domyślnie

    A jaka wełna jest w grecji?

  19. #19
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    Wełna z merynosów

  20. #20
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Dziekuje za rady, są bardzo pomocne, generalnie kazdy ma swój typ i pozostają mi poszukinami.
    Dobrze, że dziewczyny są tak wspaniałe i bede mogła ponosic w innych chustach
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •