Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59

Wątek: 2X

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: 2X

    ja również bym takiego maciupeństwa nie wkładała w 2x, jedyne co robię z 2x to kołyska dla Kamyczka
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  2. #22
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: 2X

    oczywiscie, ze lepiej tak niz wcale.

    i super, ze rodzice w ogole pytaja

    ale prosze Was - niech kazdy robi to na co jest gotowy. jedni wloza na plecy miesieczniaka a inni boja sie wlozyc roczniaka, tak?

    moze ja tak "popieram" te dwa iks dla malusich bo... (naprawde) BALAM sie kiedys kieszonki? i nie ma tu nic do smiacia jak mawia moj sredni syn.

    skoro Skleparz zdecydowala sie akurat na to wiazanie to nie odbierajcie jej pewnosci, prosze!
    innych wiazan tez na pewno sprobuje!

    ps. kieszonki juz daawno sie nie boje ale bylo tak na poczatku - wydawala mi sie wtedy za trudna. potem pokochalam.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  3. #23
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie Re: 2X

    Pax, pax miedzy chrzescijany

    Podwojny X wyplywa co chwila na powierzchnie niczym "O wyzszosci Swiat Wielkiej Nocy nad Swietami Bozego Narodzenia"...

    ..moze zeby mamom pytajacym o droge nie robic zametu po prostu powiedzmy, jak jest:



    Wiazania dla noworodka to wiazania, ktore sie wiaze do pewnego momentu, wklada w nie dziecko, a nastepnie dociaga juz z dzieckiem tak, aby zachowac optymalna pozycje malucha (podtrzymanie glowki, pozycja nozek, zaokraglenie kregoslupa).*

    Wiazaniami dociaganymi na dziecku (a wiec mozliwymi do zastosowania dla noworodka) to:
    kieszonka, kangurek, podwojny X, siodelko z petelka **

    W zaleznosci od wlasnych predyspozycji - od sytuacji, w jakiej nosimy, od wielkosci i stanu dziecka, czasu noszenia, wprawy, wygody, dlugosci chusty, etc. rodzice sami decyduja, w jakim wiazaniu chca nosic dziecko. Wazne, zeby wiedzieli, ze maja tych wiazan kilka do dyspozycji i zeby je przecwiczyli, wybierajac najlepszy wariant na dana sytuacje.


    Wydaje mi sie, ze takie stanowisko chyba wszystkim doradzajacym niezaleznie od szkoly jest bliskie, prawda?


    * wszystkie wymienione cechy dotycza noszenia w pionie. Wielu rodzicow nosi chetnie maluchy na poczatku w pozycjach lezacych, tzw. kolyskach, niektore z nich tez sie dociaga juz z dzieckiem - jednak nie jest to pozycja idealna ze wzgledu na m.in. ulozenie stawow biodrowych.

    ** w zaleznosci od umiejetnosci rodzica, wielkosci i stanu dziecka, rodzaju chusty - mozliwe jest noszenie takze od urodzenia w prostym siodelku z wezlem z tylu lub siodelku z wezlem przesuwnym. To samo sie tyczy np. chusty kolkowej. Jednak nie znajac stanu zdrowia dziecka ani zdolnosci chustowych rodzicow bezpieczniej sie ograniczyc do tego, co powyzej.




    O
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  4. #24
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie Re: 2X

    Spróbuj może kieszonkę? Łatwiej w niej zachować symetrię nóżek i nie zrobić jednocześnie "rozdeptanej żaby". Na fotkach wygląda trochę jakby dziecko siedziało w szpagacie. Staraj się zachować kąt ok 90 stopni między nóżkami dziecka.
    Tak jak pisały wyżej dziewczyny podwójny X jest dość kontrowersyjny bo sprzyja wielu błędom przy początkach wiązania, więc niektóre szkoły (albo niektóre instruktorki) nie polecają go ani dla noworodków ani dla początkujących chustorodziców.
    Oczywiście decyzja należy do Ciebie
    A może masz w pobliżu jakąś chustomamę? Czasem łatwiej coś podpatrzeć na żywo.

    Przez to, że poły spadają Ci z ramion tracisz część naciągu chusty - wygodniej Ci będzie jeśli całe będą na ramionach.


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  5. #25
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    79

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez dzidka76
    ze tak nie na temat wyskocze - tez mam taka tapete w domu na jednej malej sciance) Przez chwile poczulam sie jak u siebie
    ja też mam na 1 ściance czy ta tapeta tak ma?
    Mama Zuzoli '99; Kubola '01; Margoli '08
    Moja filcowa biżuteria http://www.skleparz.pl/index.php?cPath=35
    polecam


  6. #26
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    79

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez mart
    skleparz, po pierwsze na drugim zdjęciu widać, ze dziecko jest nierówno - jedna nóżka jest niżej druga wyżej. czyli poły są nierówno ponaciągane, albo od samego początku nierówno je sobie ułożyłaś i potem nie dociągnęłaś.
    ja bym była za wariantem z pasami na ramieniu bez rozkładania - niech przechodzą jak pasy od plecaka - choć wiem, ze w części instrukcji tak to wiązania jest pokazywane.
    jeśli dziecko nie śpi nie naciągałabym w ten sposób chusty na główkę - podstawa "V" z dwóch poł chusty powinna być u podstawy czaszki.
    i jeszcze na podstawie drugiej fotki wydaje mi się, że wewnętrzna poła nie jest dobrze rozciągnięta - środek chusty nie przechodzi przez środek pupy - pociągnij mocniej. ithilhin czasem doradza rozciąganie poły po przesunięciu jej na środek pupy i rozciąganie w obie strony po równo - to powinno pomóc.
    i koniecznie pamiętaj o rozwiązaniu wiązania i dociągnięciu wszystkiego po ułożeniu dziecka w chuście.

    daj następne fotki!
    to była moja pierwsza próba, ta nierówność chyba wynikła z tego, przeszkadzał węzeł, nie bardzo wiem jak to zrobic zeby był pod pupą, mała akurat spała, więc zaciągnęłam poły, zeby jej główka nie leciała.
    będe próbowała z tymi połami
    dziekuje za wszystkie porady
    Mama Zuzoli '99; Kubola '01; Margoli '08
    Moja filcowa biżuteria http://www.skleparz.pl/index.php?cPath=35
    polecam


  7. #27
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    79

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez ithilhin
    super, ze zdecydowalas sie pokazac swoje zdjecia i zapytac czy jest dobrze.zazwyczaj rodzice, ktorzy zadaja pytania dosc szybko sami zauwazaja co jest prawidlowo zawiazane a co wymaga poprawy wiec niedlugo bedziesz motac z zamknietymi oczami na piatke.

    a teraz wystarczy, ze chwilke pocwiczysz i zastosujesz to, o czym napisala Mart.
    na poczatku watku jest tez link do mojego opisu na stronie Klubu Kangura jak dociagac dwa iks.

    jeszcze dodam do tego co swietnie doradzila Mart malutka rzecz: zacznij wiazanie od zanlezienia srodka chusty (indio ma chyba taka czarna metke z napisem) i niech ten srodek bedzie na plecach - wtedy bedzie Ci wezel wypadal pod pupa dziecka. na zdjeciu widac, ze wezel przeszkadza malej nozce - a u takiego malenstwa ulozenie nozek jest bardzo wazne. i nie boj sie dociagnac scisle chusty - oma ma bezpiecznie podtrzymywac dziecko, byc jak druga skora.


    no to trzymamy kciuki i milego motania.
    zaczynam od srodka, i póżniej coś maszczę chyba przy robieniu węzła przesuwnego bo przed zawiazaniem miałam poły równej długości
    Mama Zuzoli '99; Kubola '01; Margoli '08
    Moja filcowa biżuteria http://www.skleparz.pl/index.php?cPath=35
    polecam


  8. #28
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    79

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez Magdalena
    A ile to dziecie ma? Bo mi się 2X wydają trochę przedwczesne dla niego.
    dziecie ma 7 tygodni, w kołysce nie chce lezeć, a ja mam dylemat, bo kieszonki nie umiem jeszcze na tyle, zeby zawiazac bez instrukcji i co mam zrobic jak chce gdzieś podjechac autem, w którym dziecko jest w foteliku, a potem chce go nosić?
    w instrukcji z hopka,która mam pisali, ze 2x jest od urodzenia,
    kieszonke próbowałm, nosiło mi sie wygodnie, ale nie mam fotek, jak zawiążę znów to wstawie
    dzisiaj nosiłam w elastyku bo sie najpierw wiaże a potem wkłada, i czułam sie bezpieczniej
    Mama Zuzoli '99; Kubola '01; Margoli '08
    Moja filcowa biżuteria http://www.skleparz.pl/index.php?cPath=35
    polecam


  9. #29
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez hanti
    ja również bym takiego maciupeństwa nie wkładała w 2x, jedyne co robię z 2x to kołyska dla Kamyczka
    OT; cie normalnie hanti nie poznałam przez ten avek

  10. #30
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    79

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez Vega
    Spróbuj może kieszonkę? Łatwiej w niej zachować symetrię nóżek i nie zrobić jednocześnie "rozdeptanej żaby". Na fotkach wygląda trochę jakby dziecko siedziało w szpagacie. Staraj się zachować kąt ok 90 stopni między nóżkami dziecka.
    Tak jak pisały wyżej dziewczyny podwójny X jest dość kontrowersyjny bo sprzyja wielu błędom przy początkach wiązania, więc niektóre szkoły (albo niektóre instruktorki) nie polecają go ani dla noworodków ani dla początkujących chustorodziców.
    Oczywiście decyzja należy do Ciebie
    A może masz w pobliżu jakąś chustomamę? Czasem łatwiej coś podpatrzeć na żywo.

    Przez to, że poły spadają Ci z ramion tracisz część naciągu chusty - wygodniej Ci będzie jeśli całe będą na ramionach.
    jedyna chustomama którą znam osobiście to Linda w w-wie, której nie widziałam od 1,5 roku
    kieszonki próbowałam ale nie mam fotek,
    samo wiązanie wydaje mi się trudniejsze
    Mama Zuzoli '99; Kubola '01; Margoli '08
    Moja filcowa biżuteria http://www.skleparz.pl/index.php?cPath=35
    polecam


  11. #31
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez skleparz
    zaczynam od srodka, i póżniej coś maszczę chyba przy robieniu węzła przesuwnego bo przed zawiazaniem miałam poły równej długości
    IMO przy 2X wygodniej jest z węzłem płaskim, a nie przesuwnym.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  12. #32
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    79

    Domyślnie Re: 2X

    instrukcja hopka przewiduje przesuwny, sprawdzimy z płaskim
    ale dzisiaj mała coś marudzi
    nie na eksperymenty
    Mama Zuzoli '99; Kubola '01; Margoli '08
    Moja filcowa biżuteria http://www.skleparz.pl/index.php?cPath=35
    polecam


  13. #33
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie Re: 2X

    na Górnym Śląsku jest sporo chustomam - poszukaj na forum: viewforum.php?f=20
    kieszonka faktycznie na początku może sprawiać nieco trudności ale to jest naprawdę świetne i uniwersale wiązanie. warto się pomęczyć i dobrze nauczyć.

  14. #34
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez skleparz
    jedyna chustomama którą znam osobiście to Linda w w-wie, której nie widziałam od 1,5 roku
    kieszonki próbowałam ale nie mam fotek,
    samo wiązanie wydaje mi się trudniejsze
    rzoumiem Cie - sama tak mialam.
    ale nie martw sie i kieszonke oswoisz i kangurka - jesli tylko bedziesz chciala.
    moze na razie cwicz w domu a na wyjscia bierz te chuste, w ktorej sie czujesz pewniej, czyli elastyczna, po co masz sie stresowac.

    ne martw sie tym, ze wybralas 2x - jesli wydaje Ci sie odpwowiednie dla Was to jest.

    jak pisala Kasia z Chustomanii:
    Wiazania dla noworodka to wiazania, ktore sie wiaze do pewnego momentu, wklada w nie dziecko, a nastepnie dociaga juz z dzieckiem tak, aby zachowac optymalna pozycje malucha (podtrzymanie glowki, pozycja nozek, zaokraglenie kregoslupa).

    Wiazaniami dociaganymi na dziecku (a wiec mozliwymi do zastosowania dla noworodka) to:
    kieszonka, kangurek, podwojny X, siodelko z petelka

    W zaleznosci od wlasnych predyspozycji - od sytuacji, w jakiej nosimy, od wielkosci i stanu dziecka, czasu noszenia, wprawy, wygody, dlugosci chusty, etc. rodzice sami decyduja, w jakim wiazaniu chca nosic dziecko. Wazne, zeby wiedzieli, ze maja tych wiazan kilka do dyspozycji i zeby je przecwiczyli, wybierajac najlepszy wariant na dana sytuacje.
    w podwojnym iks jesli bedziesz dociagac na dziecku, to nie jest potrzebny wezel przesuwny. mozesz wiazac coskolwiek, byle to byl mocny wezel podwojny
    tu masz o tym jak dociagnac dwa iks aby bylo bezpieczne:
    http://klubkangura.com.pl/edu/dociaganie-2x
    rownolegle z instrukcja Hoppediza, ktora masz na Chustomanii powinno pomoc

    powodzenia, dasz rade!
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  15. #35
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    79

    Domyślnie Re: 2X

    dzięki dziewczyny, walczymuy z kieszonką, wklejam zdjęcia w temat kieszonka, czekam na opinie
    Mama Zuzoli '99; Kubola '01; Margoli '08
    Moja filcowa biżuteria http://www.skleparz.pl/index.php?cPath=35
    polecam


  16. #36
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    191

    Domyślnie Re: 2X

    6 grudnia są warsztaty w Katowicach. Jeśli chesz podejdź przed lub po, na żywo będzie latwiej ocenic .

    Więcej info na http://www.ekodzieciak.pl

    Pzdr

    Magdalena
    Magdalena (ekomama), Joachim 2006 i Laetitia 2009

    Ekodzieciak warsztaty dla rodziców z EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI rodzic-dziecko Pozytywne Rodzicielstwo
    Sklep Ekodzieciak - naturalnie dla dziecka
    Akademia Noszenia Dzieci - szkolenia na doradców noszenia w chustach i nosidłach miękkich
    Strefa Porozumienia - mediacje w związku, rodzinie, pracy.

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie Re: 2X

    Cytat Zamieszczone przez hanti
    ja również bym takiego maciupeństwa nie wkładała w 2x, jedyne co robię z 2x to kołyska dla Kamyczka

    napisała i poszła wrzucić Kamilkę na plecy

  18. #38
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Swidnica
    Posty
    149

    Domyślnie Re: 2X

    Od dwoch dwi jestem szczesliwa posiadaczka Leosia, niesmialo prosze o recenzje mojego 2X





    P.S. Przepraszam, ze zdjecia sa duze i przekrecone.. chwilowo nie potrafie inaczej ich wkleic.

  19. #39
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie Re: 2X

    Wg mnie masz nierówno chustę rozłożoną w dołkach podkolanowych, pod jednym kolankiem więcej, pod drugim mniej. I główki nie musisz chować. Ogólnie

  20. #40
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: 2X

    dokladnie.
    poly rozlozyc rownomiernie, zeby kazda z nich siegala od podklanka do podkolanka.
    nieco wyzej mozna dziecia uniesc i nie chowac glowy.
    wyzej w watku masz mnostwo rad jak to zrobic
    powodzenia!
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •