Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Tetra na wyjścia.

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Skawina
    Posty
    47

    Domyślnie Tetra na wyjścia.

    Witam i pytam
    Czy używacie w okresie jesienno -zimowym tetry + otulacz na wyjścia poza domem? Bo własnie głównie stosujemy taką opcję i córce nie przeszkadza mokro od pupy ale gdy jest chłodno to jakoś nie mam odwagi założyć tetry i lecimy wtedy na jednorazówkach lub IB SIo. Lubię tetrę i tak się zastanawiam co by można było włożyć żeby pupa nie zmarzła? Nie mam jeszcze doświadczenia w wielo tak więc pytam bardziej doświadczone mamy

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    pojechałam z synem w tetrze poza miasto, było ok, od pupy mikropolar, przebierałam w międzyczasie w AIO
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Tak, chwilowo przeżywam ekscytację tetrą, i wychodzimy w niej wszędzie i zawsze.
    Do lekarza, na spacer chustowy, w gości, na noc..no wszędzie.
    Jestem bliska sprzedania wszystkich kieszonek nie widzę w tetrze żadnych wad, ale oczywiście jako świadomy użytkownik wiem ,że za jakiś czas zawiodę się na chłonności. Póki co ...
    tetra rulezzzz
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  4. #4
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Moje uczucia co do tetry nie są stałe raz ją kocham, a innym nienawidzę
    przy swoich sikaczach na wyjście bym nie założyła, chyba że bym miała możliwość zmiany w trakcie. Moje dzieci moczyły ekstremalnie pieluszki, więc tetra była na pół sika.
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    ja nie bardzo widzę, czemu w tetrze ma być zimniej, niż w czymś innym? Jak zasiusiane to tak czy siak jest mokre, a mokre ewentualnie zimne - wielo czy pampers, nawet jeśli samej wilgoci pupa nie czuje. Ale może źle mi się wydaje. Jeśli uważasz, że poczucie "sucho" coś pupie zmienia, to możesz dołożyć wkładkę "sucha pielucha" - albo kupną, albo wyciętą z kawałka polaru, np. z taniego kocyka z ikei czy jakiegokolwiek.

    Chyba, że chodzi Ci o to, że tetra szybciej jest kompletnie przemoczona, a więc i pupa cała mokra (a nie dotyka wilgoci) - ale tutaj to raczej kwestia nie zimna, tylko możliwości tak częstego zmieniania jak w domu - no dobra, to jakoś się łączy z zimnem, trudniej beztrosko przewijać na dworze jak można było niedawno jeszcze
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Jak zimno to na wyjścia zakładam mikropolar od pupy i jest ok Jeśli chłonność tetry wystarcza to czemu nie, może być i na wyjścia Wszystko jest dobre póki się sprawdza i odpowiednio chłonie

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ... możesz dołożyć wkładkę "sucha pielucha" - albo kupną, albo wyciętą z kawałka polaru, np. z taniego kocyka z ikei czy jakiegokolwiek.

    Fajny pomysł z kocykiem z polaru. Nie pomyślałam, żeby wycinać z niego wkładki- sucha pupa. Zawsze jakiś kocyk z Ikei mam w domu, służy jako dodatkowa poszewka na legowisko mojego psiaka.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ja nie bardzo widzę, czemu w tetrze ma być zimniej, niż w czymś innym?
    Dokładnie się zgadzam z Jul. Zasikane to zasikane
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  9. #9
    Chustonówka Awatar mamaG
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Siedlce
    Posty
    47

    Domyślnie

    Mi się wydaje że zimniej bardziej w tetrze/czymś naturalnym niż w mikropolarze. Mocz paruje i potrzebuje do tego ciepła ze skóry dziecka. Jak skóra jest odizolowana mikropolarem wydaje mi się że nie pobiera wtedy ciepła aż tyle, przez co skóra się mniej wychładza. Nie jestem fizykiem ale tak mi się wydaje. Moja córcia ma zawsze bardziej zimną pupkę po mokrej formowance ( po nocy) niż po kieszonce, szczególnie teraz gdy w nocy jest chłodniej. Ale to tylko moja opinia.

    Na wyjścia jesienią i zimą wyłącznie stosowałam kieszonki lub coś z warstwą izolującą ( kawałek mikropolaru na pieluszkę) i było ok.
    Ostatnio edytowane przez mamaG ; 18-10-2011 o 12:08 Powód: dopisanie :D

  10. #10
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    ja na krótkie spacery przy domu czy do wózka do spania nakładam tetrę + wełniane gatki, ale na dłuższe wyjazdy kieszonki z polarkiem Pampersy dawno leżą odłogiem ;p
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    A sika w ogóle na spacerze?
    Bo moje dzieci przykładowo w chuście nie siusiały chyba nigdy...
    No potem starszak jak był już chodzący ale to wracaliśmy się przebrać, na śpiąco było sucho (a siku po przebudzieniu czyli w domu albo na koniec spaceru).

    tetra/ręczniczki u mnie cały rok bez problemów, jak jest zimno to dziecko jest ubrane i się grzeje, przecież nie ma pupy na wiatr wystawionej...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  12. #12
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    oo u mnie podobny dylemat-tylko,ze ja zakladam 2 tetry, bo synek juz duzo sika i jedna to od razu przemaka. jak wychodze tak do godziny, to tetry daja rade,ale na dluzej to kieszonki. moze mikropolar to jest jakies rozwiazanie..

  13. #13
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    w sumie może rzeczywiście taka izolacja od wilgoci trochę izoluje i od chłodu wilgoci... Mąż przypomniał mi, że wełna, nawet mokra, grzeje - może wkładki wełniane na tetrę
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #14

    Domyślnie

    my na zimne wyjścia tylko w kieszonkach (w środku może być tetra, choć wolę jak jest coś chłonniejszego, żeby mogły być dwa siki) mój syn na mokre, a szczególnie mokre i zimne reaguje płaczem i dopóki go nie przebierzesz i poczuje, że ma suchą pupę to potrafi płakać, nawet jak zrobi siusiu w kieszonkę i jest moment przesiąkania moczu przez polar i czuje wilgoć to potrafi zapłakać
    spacery w chuście właściwie mogłyby być w majteczkach, ale ja nie mam odwagi więc jest w kieszonce

  15. #15
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    w chuście Zosia nie sika, ale w wózku zdarzy się jesli spacer trwa dłużej niż 1 godz., bo ona co godzinę jest wysadzana, więc jeśli spacer dłuższy to kieszonka z polarem idzie w ruch. Na ale my mamy 7 mieś. ciekawe co będzie potem, bo wszytko zmienia się wraz z wiekiem dizecka. Jak Zosia była mlodsza to na spacer musiał byc pampers, bo płakała po zesikaniu się nawet w kieszonkę
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  16. #16
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    A sika w ogóle na spacerze?
    Bo moje dzieci przykładowo w chuście nie siusiały chyba nigdy...
    No potem starszak jak był już chodzący ale to wracaliśmy się przebrać, na śpiąco było sucho (a siku po przebudzieniu czyli w domu albo na koniec spaceru).

    tetra/ręczniczki u mnie cały rok bez problemów, jak jest zimno to dziecko jest ubrane i się grzeje, przecież nie ma pupy na wiatr wystawionej...

    Moja też w chuście i przez sen nie sika. A właśnie obkupiłam się tetrą lux- wygląda zupełnie jak moje ukochane muśliny ImseVimse i przeżywam tetrowy szał. Robię kanapkę- do złożonej tetrówki wkładam jeszcze wkładkę mikrofibrową i od pupy welurową "sucha pielucha" i wio... i daleko im do stanu przesikania
    O wychłodzenie też się nie martwię- przy opatuleniu ciuchami, chustą i grzanie ode mnie, raczej nie ma jak tracić gwałtownie tego ciepła. ten efetk chłodzenia jest jak woda (pot, cokolwiek) odparowuje bezpośrednio ze skóry- bo parowanie to proces endotermiczny- "zabiera" za skóry energię w postaci ciepła.
    Ostatnio edytowane przez Sihaya ; 18-10-2011 o 23:01

  17. #17
    Chustofanka Awatar guciamama
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    346

    Domyślnie

    ja tylko na tetrze jadę, również na wyjściach, jak trzeba i są warunki to przewijam. młody nie protestuje, że mu mokro, ale faktycznie jak się teraz zimno robi to chyba pomyślę o jakimś polarku od pupy. no i też czasem robię kanapkę z dodatkowym wkładem chłonnym w środku

  18. #18
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sihaya Zobacz posta
    Moja też w chuście i przez sen nie sika. A właśnie obkupiłam się tetrą lux- wygląda zupełnie jak moje ukochane muśliny ImseVimse i przeżywam tetrowy szał.
    gdzie można kupić taką tetrę?

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guciamama Zobacz posta
    ja tylko na tetrze jadę, również na wyjściach, jak trzeba i są warunki to przewijam. młody nie protestuje, że mu mokro, ale faktycznie jak się teraz zimno robi to chyba pomyślę o jakimś polarku od pupy. no i też czasem robię kanapkę z dodatkowym wkładem chłonnym w środku
    mniam
    ja też robię taką kanapkę z wkładem konopnym najczęściej lub bambusowym i jest super.

  20. #20
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    wkładka mam sucho z kocyka IKEA, super sprawa mam i polecam i głównie stosuję tetrę nawet na wyjścia niedługie
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •