Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Wątek: konkurs- jak długo schną pieluchy bambusowe:-)

  1. #1

    Domyślnie konkurs- jak długo schną pieluchy bambusowe:-)

    u mnie kieszonki (bez kaloryfera bo PUL) dokładnie CZTERY doby. Formowane schłyby zapewne tydzień ale na tę okoliczność odpaliłam kaloryfer w jednym pokoju i schły DWIE noce (bo na dzień kaloryfer out). Ktoś da więcej?


  2. #2
    Chustonoszka Awatar biankaaa
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    68

    Domyślnie

    o matko! właśnie dlatego kupiłam suszarke.W naszych 50 m nie byłoby gdzie suszyć 4 doby Witkowych pieluch ;(

  3. #3
    Chustonoszka Awatar Brilho
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    90

    Domyślnie

    4 doby???? Moje fomowanki bambusowe schną góra 2 doby

  4. #4

    Domyślnie

    Biankaaa, proszę nie używać przy mnie słowa 'suszarka'!! to jest moje marzenie ale NAPRAWDĘ nie mam gdzie postawić, ani na czym, ani pod czym. Wyleczyłam się z pralko-suszarki, bo niby nie ma sensu. Ale okres wiosenny i jesienny to dla nas masakra jeżeli chodzi o suszenie. Suszarka stojąca jest stałym wyposażeniem przedpokoju.


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brilho Zobacz posta
    4 doby???? Moje fomowanki bambusowe schną góra 2 doby
    tak, w poniedziałek rano powiesiłam a dzisiaj po pracy zdjęłam dwie ostatnie: jedna to zwykła Happy Flute z bambusem a druga to Real Easy z wyciąganym wkładem konopnym. W zasadzie ten wkład konopny nie jest suchy na wiór...


  6. #6
    Chustonoszka Awatar biankaaa
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    68

    Domyślnie

    No u nas zajmuje jedyną wolną powierzchnię łazienki (nie licząc przesmyku między pralką, wc, prysznicem a drzwiami). Nie jest idealnie, ale jej umiejscowienie w lazience ma jeszcze jedna zalete - podczas suszenia emituje cieplo ktore wykorzystujemy do ogrzewania lazienki. Dzieciaki kąpią się w ciepłej lazience, pieluchy schną , a ja za godzinkę mam świeżutki stosik Nie chcę Cię drażnić, ale kocham swoją suszare bardziej niż zmywarkę i gdybym tylko wcześniej nie byłą takim skąpiradłem ;P Pod żaden blat wq kuchni też Ci nie wejdzie?

  7. #7
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Właśnie dlatego nie cierpię zadnych AIO, wypakowanych formowanek itp.
    Kieszonki z wkładami z mikrofibry lub mkrofibry-bambusa schną szybciej.

    A tak poza tym, to u nas grzeją już od miesiąca Włączamy tylko kaloryfer w łazience - na suszenie pieluch i ręczników wystarcza, a w całym domu i tak jest ciepło.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  8. #8

    Domyślnie

    nie wejdzie, ja nie mam kuchni tylko aneks z blatem o długości ok 3m w tym kuchenka i zlew Szczytem sprytu było ulokowanie tam zmywarki, suszarka musiałaby stać koło telewizora albo służyć jako stolik tv w łazience nie ma przestrzeni na 60cm, jakbym pomyślała przed planowaniem łazienki to miejsce by było bo łazienka jest spora a teraz musielibyśmy zburzyć ściankę i przesunąć wc. Dla mojego męża, który o 6 lat wiesza półeczkę nad umywalkę graniczy to z końcem świata. A na pralce nie mogę postawić bo mamy piec dwufunkcyjny, buuuuu i nie mam gdzie chyba że zlikwiduję kabinę prysznicową i zostaniemy tylko z wanną. No ale to również sensu nie ma. A jesteśmy przed wymianą pralki, kusi mnie ta pralko-suszarka ale z drugiej strony naczytałam się, że to nie jest do końca to o co chodzi


  9. #9
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    u mnie kieszonki (bez kaloryfera bo PUL) dokładnie CZTERY doby. Formowane schłyby zapewne tydzień ale na tę okoliczność odpaliłam kaloryfer w jednym pokoju i schły DWIE noce (bo na dzień kaloryfer out). Ktoś da więcej?
    a jaką masz wilgotność powietrza w mieszkaniu?
    w mojej łazience, w ktorej praktycznie nie ma wentylacji (od kiedy mieszkamy, walczymy ze spółdzielnią. Niby cos robią ale zmian nie widać a wentylatora nie wolno nam załozyć, bo wspólne ciągi itp. itd.) nawet pieluchy tetrowe schną 3 dni. Natomiast w pokoju, przy otwartym oknie, na skladanej suszarce w poblizu ciepławego kaloryfera bambusowe AIO TostBots rozwieszone wieczorem, rano są już prawie suche.

  10. #10

    Domyślnie

    nie wiem, zapewne sporą wilgotność ale póki co niewiele możemy z tym zrobić.


  11. #11
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    u nas wilgotnosc okolo 60
    nie wlaczamy jeszcze kaloryferow i bambusy schna dobe
    formowanki bambusowe 1,5 doby...

  12. #12
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    U nas wkłady schną całe wieki czyli jakieś 3 doby co dla mnie jest masakrą, nie wiem jaka jest wilgotność ale mamy caly czas 20 stopni w mieszkaniu

  13. #13
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    omg...
    moje kieszonki (ale z polarem, nie z bambusem) schną przez noc, a mikrofibrowe (te naprawdę grube) wkłady schną niecałą dobę...

  14. #14

    Domyślnie

    to u mnie syntetyczne niecałe dwie doby, może półtora. Ta część wew jest sucha bardzo szybko ale zewnętrzna schnie dłużej. Za to wkład do BG ten długi wciąż schnie....od poniedziałku.....W zasadzie mogłabym uznać, że jest już suchy


  15. #15
    Chustomanka Awatar lasica
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Weston-s-Mare / Rabka-Zdrój
    Posty
    549

    Domyślnie

    Dziewczyny a słyszałyście o takiej suszarce ''podsufitowej" ?
    http://littlepants.co.uk/index.php?m...roducts_id=428
    Jak zamawiałam wełniaki to przysłali mi troche wiadomości o tym. Wydaje sie super dla małych mieszkań i ponoć schnie szybko bo pod sufitem jest suche ciepłe powietrze.
    Moje bambusowe formowanki schna w domu chyba ze 2 doby. Wynosze na werande i jezeli nie jest wilgotno to pod dachem wyschnie przez noc.
    Edyta, Mama Zosi w Niebie 09.08. ['] oraz Kacperka 16.06.10. i Mateuszka 07.09.12.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    u mnie kieszonki (bez kaloryfera bo PUL) dokładnie CZTERY doby. Formowane schłyby zapewne tydzień ale na tę okoliczność odpaliłam kaloryfer w jednym pokoju i schły DWIE noce (bo na dzień kaloryfer out). Ktoś da więcej?
    Tydzien??? U mnie TB Flexitots i Bamboozle jak wywiesze dajmy na to dzis rano to jutro po poludniu/wieczorem sa suche. Bez ogrzewania, ale w cieplym salonie (piekna ozdoba btw). Mam pralko-suszarke ale suszylam tylko raz prefoldy i wklady, nastawilam na najkrotszy program 40-minutowy i byly dalej wilgotne wiec nie wiem jaki to ma sens A czekanie 180 minut i zmarnowanie mnostwa pradu na najdluzszy program jakos mi sie nie widzi:/ A Flexi i tak suszyc w suszarce nie mozna
    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    u mnie formowanki bambusowe schną 1dobę max do 1,5 ALe są maxymalnie rozkładalne na części
    AIO chyba nie wyschłyby nigdy i zbutwiałyby przy okazji.

    Suszaraka też mi się marzy

  18. #18
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Ja mam mnóstwo AIO i uwielbiam, suszę w łazience i zadna nie schnie dłuzej niz 1,5 doby. Kaloryfery w mieszkaniu jeszcze zakręcone..

  19. #19
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    suszarka sufitowa jeżeli chodzi o tempo suszenia jest rewelacyjna
    żałuje ze nie mam gdzie jej powiesić w łazience choć ozdoba tez marna ale chyba lepsza niż balkonowa w pokoju
    przy drugim dziecku wymyśliłam sobie suszarkę pionową czy jak to się zwie i będę ją wstawiać pod prysznicem ( bo mam spory) i tak jest spora wentylacja
    tak czy siak robi mi się w mieszkaniu za ciasno

  20. #20

    Domyślnie

    znaczy się wygrałam konkurs, który sama ogłosiłam?
    może w nagrodę kupię sobie szuszarkę i będzie robiła za stolik kawowy

    no tyle schnie u mnie, naprawdę, wiem że robicie wielkie oczy. Na szczęście nie zaczęły śmierdzieć ale efekt jest tak, że non stop kolor wiszą u mnie pieluchy, jedne dosychają, inne się w tym czasie piorą i suszą...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •