Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: zapach pieluch

  1. #1
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,733

    Domyślnie zapach pieluch

    a wlasciwie ich zawartosci...
    odkad zaczelam uzywac moltexow wyczuwam mocny zapach moczu mojego synka. co jest w tych pieluchach, ze tak smierdza?
    inne jednorazowe po zasikaniu nie smierdza, wielorazowe tym bardziej nie, a moltexy na odleglosc jada
    o co cho?

    matka czworga
    i psa


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    wielorazowe nie śmierdzą? przecież jadą na kilometr!

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    667

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    co do wielorazowych -
    pewnie zależy od wieku (diety) dziecka
    pewnie zależy od oczekiwań
    pewnie zależy od szczeloności kosza
    Marceli 19 czerwca 2008
    Małgosia 13 sierpnia 2011

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    Cytat Zamieszczone przez wanderluster
    co do wielorazowych -
    pewnie zależy od wieku (diety) dziecka
    pewnie zależy od oczekiwań
    pewnie zależy od szczeloności kosza

    to prawda

    Pieluszki wielorazowe po moim młodszym synku nie smierdzą moczem
    ale już po starszaku 3 letnim ...nie podchodzić bez maski

    dzienny sik inaczej smierdzi a nocny to juz wogólę kosmos
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  5. #5
    Chustomanka Awatar ko-zo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany
    Posty
    946

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    Jak dla mnie to moltexy cuchnęły niemiłosiernie, po nocy nie dało się wytrzymać. Dlatego porzuciliśmy używanie ekologicznych jednorazówek.
    Szymon 30.06.2006
    Danusia 20.08.2007
    Aniołek [*]
    Franek 28.02.2010
    Jadwisia 14.09.2012


    http://www.bachroczek.pl/

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    A. Ł
    Posty
    746

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    Zgadzam się co do wieku czyli pewnie chodzi o dietę itp. Mój 2 latek jak zasika to trzeba szczelnie zamykać, a niemowlaczek to nawet jak tetrowa wyschnie to nie czuć że była zasikana.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    nie nazwałabym tego smrodem, ale molteksy faktycznie mają dość intensywny zapach, na początku myliłam go z kupą

  8. #8
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    a mnie po długim już używaniu wielorazówek i moltexów cuchnie nie do wytrzymania z pampersów
    mojemu małżykowi też,co ciekawe.
    moja teoria jest odwrotna do Waszej: w materiałówkach i moltexach czuć prawdziwy zapach moczu, a nie chemikalia (w pampersach chemią nam głównie wali, jak musieliśmy użyć pampersa to w nocy spać z Marysią w łóżku nie mogliśmy ze smrodu chemii).

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Iwanna.T
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,661

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    mi tam z wielorazówek śmierdzi, to chyba "zasługa" trzymanego w cieple moczu

    a z jednorazówek nic nie czułam...

    Oczywiście mowa o zanieczyszczeniach płynnych, bo półpłynne to co innego
    Asinus asino pulcherrimus

  10. #10
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,287

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    a mnie po długim już używaniu wielorazówek i moltexów cuchnie nie do wytrzymania z pampersów
    mojemu małżykowi też,co ciekawe.
    moja teoria jest odwrotna do Waszej: w materiałówkach i moltexach czuć prawdziwy zapach moczu, a nie chemikalia (w pampersach chemią nam głównie wali, jak musieliśmy użyć pampersa to w nocy spać z Marysią w łóżku nie mogliśmy ze smrodu chemii).
    mamy dokładnie tak samo, swądek pampersowy jest nie do wytrzymania
    2007, 2009, 2016

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,733

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    jednorazowe tez czasem smierdza, zalezy jakie, smierdza farba jakby.

    wielorazowe jak dlugo leza zasikane po tez jada na kilometr.
    ale moltex to moltex. tego zapaszku nic nie przebije, zwlaszcza po/w nocy...

    dalej sie zapytuje: co daje ten zapach? czy mocz wchodzi w reakcje z czyms co jest w pieluszce?

    matka czworga
    i psa


  12. #12
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    przecież IDEĄ pieluchy jednorazowej typu pampers jest, żebyśmy z fizjologią naszych dzieci mieli jak najmniej wspólnego. mocz jest absorbowany w żel za pomocą superabsorbentów a zapach znika zapewne też "magicznie-chemicznie".

    wielorazówki czuć, bo inaczej się nie da. polecam olejek herbaciany do kosza z pieluchami - fantastycznie neutralizuje zapach.
    jak było z molteksami nie pamiętam.

    za to teraz na wyjeździe miałam tygodniowy epizod na pieluszkach bella moltexy nie doszły pocztą na czas a na pranie nie było szans
    i zapach zasikanej jednorazówki jest dla mnie o b r z y d l i w y.

  13. #13
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    myślę,że właśnie w moltexach nie ma z czym prócz papieru wchodzić w reakcję.
    w pampersach chemia ma m.in. za zadanie zniwelować prawdziwy zapach moczu,w moltexach i materiałówkach czuć ten prawdziwy zapach i kształtuje się on zależnie od tego,co dziecko zjadło i wypiło.
    moltex ma wkład absorbujący wolny od chloru,mocz w zetknięciu z nim nie powinien zmieniać zapachu przez jego działanie,natomiast po pewnym czasie sam wydalony mocz zmienia zapach.
    wiecie,że na początku używania moltexów po zasikaniu ich przez Marysię pachniało nam pieczywem?
    pomijam że chleb mamy w mieście naprawdę dobry
    okazało się,że te moltexy które wtedy mieliśmy były z serii tych brązowych,teraz mamy białe i jest git (choć zawsze kupowaliśmy z tego samego źródła).

  14. #14
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    magda, troche nie tak o ile wiem:
    moltexy mają ten sam materiał - superabsorbent w sobie co pampersy i ten sam co ekologiczne wiony (poliakrylan sodu http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_polyacrylate) tylko jest go znacznie mniej - takie info jest nawet na ich stronie www - wyszlo im z bilansu że lepiej dac troche granulek niz zwiekszac ilość pulpy celulozowej zeby zachowac chlonnosc - nic za darmo

    chlor jest/był używany do wybielania materiału na jednorazówki, moltexy albo bielone nie są albo są bielone inaczej.

    podejrzewam, że w moltexach nie ma tej chemii ktora w pampersach jest odpowiedzalana za zapach.

    u nas inaczej pachniały moltexy firmowe niemieckie 1-gatunkowe - to znaczy wogole nie pachnialy - a inaczej te 2-gatunkowe gniecione - te w ostatnich partiach pachnialy dziwnie, ani moczem ani jednorazowka zwykla i nie podobalo mi sie to za bardzo. wczesniej kupowane gniecione nie mialy tego problemu.

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,856

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    a gdzie kupujecie moltexy?
    Live, Love, Enjoy Life! Always.

  16. #16
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    ja tutaj:
    http://apmp.natura.xip.pl/index.php/cPath/160

    jak zawsze skrótami myślowymi piszę i tworzę takie kwiatki
    dopiero przeczytałam swój post o chlorze i roześmiałam się sama,jak pięknie w jednym zdaniu łączę różne informacje

    ale też jak byk jest napisane,że wkład absorbujący wolny w 100% od chloru,no i free from perfume

  17. #17
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    Cytat Zamieszczone przez magda1980

    ale też jak byk jest napisane,że wkład absorbujący wolny w 100% od chloru,no i free from perfume
    a to się pięknie zgadza

    ja czasem się budzę w środku nocy, z poczuciem że jakieś bzdury popisałam nieczytelne dla nikogo poza mną, bo za bardzo skróciłam tok myślowy

  18. #18
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: zapach pieluch

    Mnie też śmierdzą pampersy, potwornie śmierdzą. Na wakacjach wspomagaliśmy się wielorazówkami i ten nieustający smród był dla mnie straszny. Na szczęście w Hiszpanii moltexy są tańsze niż pampersy, ale te z kolei pachniały na kilometr rumiankiem. Też nie do wytrzymania.
    Nie ma jak wielo

  19. #19
    Chustonoszka Awatar Honorata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Wygrzebuję, bo mi ręce opadają. Będzie nie o Moltexach, a o wielorazówkach. Ale od początku:

    syn ma 9 miesięcy. Sześć miesięcy zajęło mi opracowanie wielorazowego zestawu idealnego - brak przecieków w dzień i w nocy, brak odciskania, walory estetyczne pieluch zachowane - wielki sukces. Pod koniec szóstego miesiąca zaczęły się zęby, a wraz z nimi problem: pieluchy zaczęły niemiłosiernie śmierdzieć już po jednym małym siku. I tak jest do dziś, choć zęby ma tylko dwa (bo górne od dwóch miesięcy nie mogą się przebić). Zrezygnowałam w nocy z wielo, bo nie mogłam koło niego spać bez odruchu wymiotnego.

    Teraz mam problem, bo zaczniemy chodzić do klubu mam, chciałabym mu ubierać wielo, ale nie chcę, żeby inne osoby czuły od niego smród. Czy jest jakiś patent na to, żeby (chociaż w dzień) pieluchy aż tak nie zajeżdżały?

    (dodam, że po praniu nic nie śmierdzi, więc nie jest to kwestia konieczności strippingu/złogów/niewłaściwej pielęgnacji)


  20. #20
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Honorata Zobacz posta
    Czy jest jakiś patent na to, żeby (chociaż w dzień) pieluchy aż tak nie zajeżdżały?

    (dodam, że po praniu nic nie śmierdzi, więc nie jest to kwestia konieczności strippingu/złogów/niewłaściwej pielęgnacji)
    skoro to nie kwestia prania to jest jeden taki patent - poczekać, aż dziecku zęby wyjdą

    (a wątki o smrodku wielorazówek też są)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •