Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Baba+Boo

  1. #1
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie Baba+Boo

    Proszę o umieszczanie recenzji na temat pieluszek kieszonka (rozmiar uniwersalny) w tym wątku.

    Dziękuje.

    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Dzięki uprzjmości Ekomalucha mieliśmy z synkiem okazję wypróbować pieluszek Baba+Boo.

    Wrażenia z testowania pieluszki jak najbardziej pozytywne.

    Materiał - milutka minkee na zewnątrz, od środka przyjemny welurek, dwie solidne wkładki mikrofibrowe w komplecie z regulacją rozmiaru (z jednej strony są napy, za pomocą których skraca się w razie potrzeby wkładkę).

    Szczerze mówiąc to równie milutki materiał minkee i welurek od środka są w znanych nam już wcześniej pieluszkach tzw. tanich minkee;

    Jak dla mnie bardzo ważny jest fakt, że pieluszki Baba+boo w odróżneiniu od tanich minkee posiadają certyfikat o nieszkodliwości. materiałów, z których zostały uszyte.


    Synek nie jest już maleństwem więc nie korzystaliśmy z regulacji rozmiaru - pieluszka ładnie się układała, nic nam nie przeciekało.
    Duży plus za dwa rzędy nap zapięcia u góry pieluszki (te duże boczne skrzydełka) - dzięki temu pieluszka nie wywija się na boczkach i na brzuszku i nie oddaje wilgoci na ubranka.

    Moim skromnym zdaniem pieluszka stosunkowo szeroka w kroku, jestem ciekawa opinii mam najmłodszych dzieci.


    Końcowa ocena: 5+
    Naprawdę serdecznie polecam.
    P. 2007, D. 2010

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Zakupiłam Baba Boo na moją 5kg córeczkę razem z innymi kieszonkami, które chcialam przetestować (charlie Banana, NappiMe, Wonderoos) i baba Boo są fantastyczne. Ma świetne gumeczki przy nóżkach- jako jedyne nie obciskają małych nóżek, a jednocześnie sprawiają, że pielucha nie przecieka. Mięciutki minky bardzo miły w dotyku i przyjazny dla pupy dziecka. Jak napisała poprzedniczka- Pielucha jest Szeroka w kroku- ale nam to zupełnie nie przeszkadza- bardzo ładnie się układa. Zdecydowanie zastanawiam się nad zakupem większej ilości tych pieluszek. Nie testowałam jedynie w nocy, więc nie wiem jak z wytrzymałością.

  4. #4
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania pieluszki.
    Zachwyciły mnie wkłady w pieluszce, a konkretnie fakt, że każdy z nich miał regulowaną długość dzięki umieszczonym na nim napkom. Dzięki temu możemy idealnie dopasować rozmiar pieluszki do potrzeb dziecka i stosować je razem lub oddzielnie. Każdy z dwóch dołączonych do pieluszki wkładów jest wykonany z mięsistej i puchatej mikrofibry, zastosowane jednocześnie wystarczyły całkowicie mojemu 8-miesięczniakowi podczas spaceru.
    Pieluszka jest ładnie skrojona, szczególnie z tyłu, chuda pupa wygląda w niej o niebo zgrabniej niż w "chinkach" .Elastyczne gumki przy nóżkach, a także dwa rzędy nap do zapięcia powodują, że pieluszka dokładnie przylega do ciała dziecka i nic się nie przesuwa.
    Mam nadzieję, że pozostałe pieluszki firmy Baba+Boo zaprezentują jakieś fajne wzory minkee (wzór testowanej żyrafki był nam znany) tym bardziej, że producent do produkcji stosuje certyfikowane materiały.

  5. #5
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    No to teraz pora na naszą recenzję.
    Przede wszystkim bardzo dziękujemy za możliwość testowania pieluszki!
    Jesteśmy zachwyceni. Oboje. Pieluszka przede wszystkim śliczna i milutka w dotyku, więc ogromny plus za estetykę.
    Bardzo wygodnie się zapinają, niestety Szymek przechodzi okres buntu i naporu, więc ubieranie czegokolwiek jest złe - z tego powodu w tym momencie dla nas wygodniejsze byłyby rzepy od napów - są jednak troszkę szybsze w obsłudze. Co nie zmienia faktu, że osobiście jestem fanką napów i uważam, że są fajniejsze
    Wkładki są super, myślę, że regulacja długości może być bardzo przydatna przy mniejszych dzieciach, my z niej już nie korzystaliśmy. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość spięcia dwóch wkładów razem, wtedy łatwiej można by je umieścić w kieszonce - opcja przydatna chociażby przy dłuższych spacerach.
    Gumki przy nóżkach świetne. Bardzo dobrze przylegają, nie uciskają, zapobiegają przeciekom.
    Generalnie to chyba tyle.
    Polecamy pieluszki Baba Boo,
    Ola i Szymek.
    Ostatnio edytowane przez Naniby ; 13-12-2011 o 12:39

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Zuz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    2,333

    Domyślnie

    My już troszkę po testach ale piszemy już szybko
    Pieluszka nam bardzo pod pasowała, zapięcia, materiał, gumeczki, wszystko jak najbardziej ok,
    chłonność również nie zawiodła a mój mały jest mega sikaczem, pieluszka dała radę szaleństwu na kulkach i nie było przecieków
    Jak tylko będzie okazja to za nabędziemy jedną na pewno!
    Dziękujemy za możliwość testów.
    Coach dyplomowany SWPS

    Doradca d/s noszenia dzieci w chustach Akademii Noszenia Dzieci
    Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Ja też uważam, że to fajna pielutka. Pierwsze wrażenie to ta bajeczna miękkość i delikatność.... super. Mam chinkę w tym samym kolorze, ale w dotyku wcale nie ma porównania Bardzo mięciutka, cienka i nie robi wielkiego odwłoka. Gumeczki trzymają co trzeba, ale są na tyle delikatne, że nigdzie nie uciskają.Skrzydełka się nie wywijają przy noszeniu. Skracaliśmy rozmiar o jedną napkę a wkładki były akurat więc nie wiem, jak się je nosi po skróceniu. Zawsze wkładałam obie wkładki - szkoda, że napki tak nie pasują, żeby je spiąć razem... ale za to trzyma wszystko na miejscu. Zero przecieków. To pierwsza kieszonka, którą miałam okazję używać bez żadnych przecieków w pachwinkach. Nic a nic (no, ale ja miałam tylko takie zwykłe, tanie kieszonki)
    Wkładki wydały mi się bardzo zszarzałe, chociaż pieluszka nie jest przecież długo używana. No i dość cienkie, dlatego używaliśmy 2 na raz. Za to bardzo ładnie odszyte. Pieluszka po jednej stronie ma krzywo nabite napki. Nie przeszkadza to w użytkowaniu, ale jakbym kupiła ją w sklepie to pewnie kręciłabym na to nochalem
    Ogólna ocena bardzo dobra, zwłaszcza za tą miękkość. Przy składaniu chce się ją pomiętosić i przytulić
    Polecam
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  8. #8
    Chustomanka Awatar Jacuszkowa
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    742

    Domyślnie

    my już po testach.
    pierwsze moje skojarzenie - pieluszka z wyglądu podobna do całego stosu moich chińczyków.
    i to byłoby na tyle podobieństw
    -nie przeciekała (gumki super wszyte i nie uciskające),
    -miękka i milutka w dotyku,
    -uwielbiamy szerokie pieluszki, więc ta była idealna,
    ocenia bardzo dobra
    dla mnie jedyny minus to temperatura bo przywykłam do prania kieszonek w 60 stopniach.

    dziękuję, że mogliśmy przetestować pieluszkę
    Jacuszek - 14.03.2011 i Jagódka - 7.05.2014

    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs zaawansowany)

  9. #9
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    My właśnie kończymy testy i pieluszka frunie dalej. Testowane na osóbce w wieku 20 miesięcy, 10 kilo wagi.

    Wizualnie jest śliczna, minkee super-przyjemny, nie robi dużej pupy (nie znam się na minkach - to kwestia długości włosia czy czegoś?). Podoba mi się system spinania wkładek do mniejszych (nie sprawdzałyśmy osobiście, bo młodej pasował normalny rozmiar).

    Pieluszka jest dość szeroka w kroku - zdecydowanie szersza niż wszystkie moje dzienne kieszonki (Wonderoosa jednak nie przebije ) - nie wiem, jak by się układała na maluszkach.

    Nie dogadałyśmy się z systemem napek - jakoś tak albo nam nie pasował dolny, albo górny rząd i nie umiałyśmy sobie znaleźć idealnego układu zapięcia. Ale to kwestia jednostkowa, jakby dziecię było trochę chudsze/grubsze, to byłoby lepiej.

    Podsumowując - fajna pieluszka, dzięki za możliwość testowania.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Podniose temat, czy ktoś jeszcze testował/zakupił może? I prał w 60 stopniach

    Bo kusi mnie wzorek pszczółkowy i w ogóle coś kuszą.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •