Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86

Wątek: nowe Pieluszki Formowane Tetro - recenzje

  1. #1

    Domyślnie nowe Pieluszki Formowane Tetro - recenzje

    Pięknie proszę o recenzje
    Opis pieluszek TUTAJ.

    A zaraz jeszcze umieszczę niespodziankę w dziale Konkursy i Testy...
    Kinga Cherek,
    - Autorka książki i eBooka: www.bezpieluch.pl
    - Producent chust: www.chusta.pl
    - Producent pieluszek wielorazowych i chust: www.tetro.pl
    - www.szkolachustonoszenia.pl

  2. #2
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    To chyba bede pierwsza...

    Pierwsze wrazenia- super miłe w dotyku, łatwe w obsłudze- bardzo mi sie spodobał system wydluzania pieluszki- łatwo sie zagina(bo mniej warsw flanelki w srodku)- mozna tę zapasowa warstwę włozyć pod troczki jak i wywinąc na troczki.
    Suszenie- stosunkowo szybko schnie i to jest duzy plus. Irytujace jest jak trzeba trzymać na grzejniku pieluchę ponad jedna dobę, by "doszla do siebie" ) Mnie pieluszki wyschly w jedna noc.Bez grzejnika(jak radzi Kinga) nie wiem jak, bo mam tylko 2 pieluszki tetro i nie moge sie doczekac jak wyschna, wiec laduja na grzejniku za kazdym razem

    Użytkowanie: bardzo ładnie dopasowuje sie na 5kg dziecka, jest chlonna juz po pierwszym praniu. Wogole chlonnosc jak na flanele jest spora- podejrzewam, ze to kwestia tego, ze flanelka jest z tych puszystych i delikatnych( flanela IV czy disany jest inna- bardziej plocienowata? Nie wiem jak to okreslic) i tej grubszej warstwy chlonnej w srodku pieluchy.

    Przetestowalam jeszcze na mojej drugiej corce( 13kg) dopasowanie do ciałka, i bylo bardzo ok. Troczki mogłyby być ciut dłuzsze do zawiazania kokardki(zawiazalam pol kokardki, a nie wiem jak by bylo przy 15kg...)
    Czego mi osobiscie brakuje w tych pieluszkach to wersji bialej czy odcienia niebielonej bawelny. Mniej bylo by tez widac zmechacenia, ktore na flaneli raczej nie do unikniecia sa


    Podsumowujac: Bardzo mi sie te pieluszki podobaja- opcja braku rzepow jest swietna(moja zosia boi sie rzepów, budzi sie jak je slyszy, wiec na drzemki i na noc tetro jest idealna), pieluszka swietnie sie dopasowuje i na dwulatkę i na noworodka(niesamowite!) , nie utrudniaja ruchow, maja fajny design i są milutkie.

    Polecam!!!






    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  3. #3
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    ja jeszcze swojej nie dostałam ale wiem że doszła, wieczorem mi mąż dostarczy i będziemy testować
    Mama Kubusia i Basi

  4. #4
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja nie testowałam ALE są śliczne te pieluszki - gratuluję
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  5. #5
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Pieluszki przecudne. milutkie w dotyku, mojej corci bardzo sie spodobaly.
    Łatwo sie je ubiera, swietnie sia dopasowuja (mojemu szczuplakowi nic nie zjezdzalo i nie uwieralo).
    System troczkow to rewelacja - mnie pasuja zdecydowanie badziej niz rzepy czy napy.
    Dosc szybko schna.
    Co do chlonnosci to jeszcze nie moge sie wypowiedziec - dzieki mozliwosci naprawde szybkiego wysadzenia na nocnik na razie nie udalo sie nam jeszcze zasiusiac pieluszki ) Naprawde ekstra patent do nocnikowania - rozebranie do wysadzenia trwa sekunde
    Na razie tyle bo dopiero zaczelam testy Rozwine jak ze 2-3 dni pouzywam
    Musze sie zaopatrzyc w wiekszy zestaw pieluszek Tetro - niestety w Nowym Roku - brak funduszy

  6. #6
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    to dlaczego moja schnie i wyschnąć nie chce?
    Wyprałam wczoraj rano....
    chyba ze tak ma być
    a moze coś robię źle ?
    Leży na płasko rozłożona na suszarce
    Mama Kubusia i Basi

  7. #7
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Moja suszarka stala blisko kaloryfera moze dlatego szybciej wyschly

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    To teraz moje odczucia.
    Pieluszkę wyprałam wczoraj - dziś jest sucha - suszona na sznurku ale w ciepłej łazience

    Najbardziej zaskoczylo mnie to, że na mojego 2,5 latka ważącego 15 kg jest dobra Nawet udało mi się zawiązac podwójną kokardkę, a on do chudzin nie należy. Ale faktycznie - wydaje mi się, że troczki mogłyby byc ciut dłuższe. Nie powinno to przeszkadzać przy mniejszym dziecku a przy wiekszym na pewno ułatwi.
    Pieluszka jest bardzo zgrabna i wydaje mi się, ze nawet na mniejszym dziecku nie bedzie zbyt gruba.

    Sam system troczkowy jak dla mnie super. Ja nie używałam takich pieluszek przy synku, ale zawsze mnie kusiło, żeby spróbować. Jesli miałabym kompletować wyprawke dla następnego malucha - takie pieluszki na pewno by się w niej znalazły.

    Dzis pieluszka została przekazana dalej - do malucha, który jeszcze pieluch używa Bo mój to już tylko jako model do przymiarki "posłużył". Także za kilka dni zdam relację jak z chlonnością i jak sie sprawuje po kilku praniach.

    Ogólne wrażenie na szóstkę - pieluszka miła w dotyku, zgrabna i naprawdę przemyślana. Jako one size powinna się sprawdzić

  9. #9
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    to przeniose bliżej grzejnika, u nas ciepło w domu 23 stopnie, ale może faktycznie koło grzejnika lepiej
    Mama Kubusia i Basi

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Thumbs up

    Mam już swoje 3 pieluchy Narazie testów mało, ale co nieco już napiszę

    Po pierwsze
    Pieluszki są śliczne i mięciutkie. Taka gruba mięciutka flanelka, po prostu bajka. Na mojej pannie leżą świetnie (5,5 kg, 60cm). Mamy malutką zgrabną pupkę. Po praniu nadal bardzo mięciutkie.
    Czas schnięcia jak dla mnie ok. U mnie w domu jest około 19 stopni, wywieszone wczoraj około 23, dziś o 16 już na pupie dziecięcia. Nie schły przy kaloryferze.
    Chłonność określę po kilku praniach i użyciach. Pierwszej nieźle poszło Dziecina nie dała się wysadzić po 3h spaniu, bo była głodna, a ściągnięta wcześniejsza pielucha była suchutka. I w trakcie jedzenia poszło w nią całe siusiu. I pielucha wygladała jakby to na niej większego wrażenia nie zrobiło

    Z minusów, to ta flanelka po praniu się troche jakby skulkowała. Nie wiem jak to określić. Ot po prostu była mechata, a teraz jest mniej mechata. Wiem, że każda mechata flanelka tak ma

    P.S.
    Mój luby jak zobaczył te pieluchy na suszarce woła do mnie:
    - A to co?
    - Pieluchy.
    - To ty z dziecka stonke robisz?

  11. #11
    Chustofanka Awatar magdulinska
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warrington/UK
    Posty
    174

    Domyślnie

    Ja nie testuje ale pieluszki wyglądają pięknie!!! Gratuluję pomysłu

  12. #12
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Nasza wyschła ekspresowo rozłożona na płasko na podłodze.Mam ogrzewanie podłogowe
    Pieluszka jest rewelacyjna,miękka i miła w dotyku.Po praniu jeszcze zmiękła.
    Pupka w niej ślicznie wygląda.Bardzo zgrabna.Super można dopasować.Gumki dobrze trzymają,ale nie są za ciasne i nie wrzynają się w pulchne ciałko.Troczki to rewelacyjny pomysł!Może mogłyby być ciut dłuższe,bo u nas brzuszek spory i kokardka maleńka wyszła.Ale na mniejszym dziecku na pewno będą ok.
    Chłonność trudno mi ocenić,bo u nas większość siusiu ląduje w nocniku.Za kilka dni napiszę coś więcej.Póki co oceniam na 6+ i wielkie brawa dla autorki.Widać,że to pomysł mamy-praktyka!

  13. #13
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Pieluszka milutka, piękne kolory Najbardziej zachwycające: pupka super zgrabna!!! No i do tego troczki to strzał w dziesiątkę!!!
    Jeszcze nie przetestowana na chłonność, więc później się wypowiem...

  14. #14
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Ninka szczesliwa w mieciusiej pieluszce Tetro



  15. #15
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    a czy te pieluszki to są w środku takie, że dziecko nie czuje, że ma mokro (jest jakiś polarek czy coś takiego) czy raczej czuje, że pielucha mokra? No i zastanawia się czy nadają się na noc, czy ktoś próbował?
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  16. #16
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Jeszcze nie mam, ale pieluszki są śliczne i kuszące.

    Kinga

    A co zakładacie na pieluszkę jako otulacz? Jak to wtedy wygląda?

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mania Zobacz posta
    a czy te pieluszki to są w środku takie, że dziecko nie czuje, że ma mokro (jest jakiś polarek czy coś takiego) czy raczej czuje, że pielucha mokra? No i zastanawia się czy nadają się na noc, czy ktoś próbował?
    Nie mają polarka, czuć mokro. Na noc bym nie zakładała, bo to tylko flanelka. Dość chłonna, ale flanelka.

    A co zakładacie na pieluszkę jako otulacz? Jak to wtedy wygląda?
    Ja zakładam wełenkę, jeśli wogóle zakładam
    Ostatnio edytowane przez figa84 ; 28-12-2009 o 21:42

  18. #18
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ja zakladam otulacz iv albo bummis, welenki nie mam. Albo jak Figa nic . Uzywam na noc te pieluszke, ale typowo nocna ona nie jest.
    Ostatnio edytowane przez Weraho ; 29-12-2009 o 14:30
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Ja już moge przekazać uwagi nt chłonnosci Testowane na 1,5 roczniaku. W dzień Tetro + wełniane gatki lub otulacz Bummies - nic nie przemokło. Uzywana w dzień i już po kilku praniach (prania na + dla chłonnosci). Na noc szwagierka nie zaryzykowała, ale poproszę ją jeszcze o test

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    44

    Domyślnie

    To teraz my.

    Dostaliśmy pieluszkę testową od Kingi, za co b. dziękujemy!

    Po ok. 2 tygodniach używania (w ciągu dnia, na synku 8,5 kg):
    - pierwsze wrażenia b. pozytywne
    - pieluszka jest chłonna, miękka
    - ładnie leży na tyłku, nic się ni wbija ani nic nie odstaje
    - kolorki fajne, aaale flanela się mechaci (wiem, taki urok flaneli)
    - w zasadzie jedyne co mnie osobiście nie przypasowało w tej pieluszce to troczki, bo jak dziecię się wierci to ciężko dokładnie zawiązać.

    Generalnie pieluszka jak najbardziej warta uwagi, a że polska to może się skusimy na kolejne takie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •