Strona 1 z 10 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196

Wątek: Kokosi, aio, sio, otulacze, formowanki

  1. #1
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie Kokosi, aio, sio, otulacze, formowanki

    To jest miejsce na wyrażenie swojego zdania o szytych przeze mnie pieluszkach.
    Ostatnio edytowane przez sylviontko ; 27-01-2015 o 11:14
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    to ja chcę być pierwsza w chwili wolnej edytuję by zamieścić recenzję

    no to zaczynamy z wyrobów autorki wątku posiadam(y): otulacze polarowe, otulacz PUL, pieluszki formowane białe, myjki, płatki do demakijażu, wkładki laktacyjne i higieniczne oraz podpaski (chustoszaliczki dojdą do tego zbioru za jakiś czas) - jak widać u mnie to już uzależnienie od handmade by sylviontko

    OTULACZ POLAROWY - mam 2 szt. rozmiar S i 1 szt. one size w wersji letniej (pojedyncza warstwa polaru).
    Małe otulacze są świetne by zacząć przygodę z wielo - łatwo się je zakłada, bez problemu mieszczą nawet wkład z mikrofibry i długo pozostają suche (ok. 3h). Do tego plusem jest to, że można mieć unikalne połączenie kolorów polaru+nap.
    Otulacz one size testowałam ciut później - jak łatwo się domyślić nie robi dużego 'odwłoka', trzyma trochę krócej niż dwuwarstwowy (2-2,5h), ale za to nie zdarzyło mi się by gumki przepuściły kupę (a przy tym nie odciskają).
    Jeśli chodzi o jakieś wady, to w "S" po kilkunastu praniach rozluźniły się gumki, ale zgłaszałam problem i zdaje się, że teraz sylviontko wszywa lepsze "ściągacze".

    OTULACZ PUL - mam 1 szt. z upolowanego specjalnie dla mnie wzoru (jeszcze raz dziękuję :*).
    Otulacz super otulił formowankę ECOpi (co nie jest takie łatwe, bo to pieluszka wysoka w stanie), ładnie przylega przy nóżkach i raczej nie ma szans by cokolwiek odcisnęło się na udkach. Z tego co widzę powinien też wystarczyć na naprawdę długo, choć jednocześnie nie jest to otulacz od noworodka (moją małą spinałam prawie najwęziej jak się da, a ma już 4 m-ce i 6 kg ).
    Córcia dzisiaj rano "strzeliła" całą serię sporych kupiszonów zanim zdążyłam zmienić nocną pieluchę, formowanka (IB Boo) nie wytrzymała takiej ilości, ale otulacz motylkowy nie przepuścił niczego, a byłam przekonana, że do prania będę mieć pieluchy, dziecko, ubranko i rożek

    BIAŁE FORMOWANKI - mam 1 szt. S/M i 2 szt. one size na snappy + dodatkowe duże wkłady.
    Mała jest bardzo zgrabna, idealna do polarowych otulaczy "S", mimo 1szego wrażenia, że jest trochę szorstka, nie powoduje żadnych podrażnień, chłonna (spokojnie 3,5h) i łatwo się czyści. Po kilku praniach wyraźnie zyskuje na miękkości. Dodatkowe wkłady wyglądają naprawdę porządnie.
    A więc jestem już po nocnych testach One Size + dodatkowy wkład - wytrzymała 12h, w tym porządne sikanie poranne!

    Mały OT - napiszę jeszcze kilka słów o pozostałych wyrobach. Wkładki laktacyjne są po prostu rewelacyjne - nie wyobrażam sobie karmienia, bez tych super chłonnych :] Myjki również sprawdzają się świetnie - po wieeelu praniach nadal wyglądają jak nowe (świetny patent z tymi z dwóch różnych materiałów). Wkładki higieniczne także super - kolorowe, cienkie, chłonne i wygodne :] Podpaski też mam, ale póki co brak okazji do wypróbowania - tak "na wygląd", to są naprawdę ładne i porządnie wykonane.

    Z uwag natury ogólnej dodam, że Sylwia jest bardzo sympatyczną osobą, na bieżąco i rzeczowo odpisuje na PW, szybko przygotowuje i wysyła zamówienie, zawsze dołączając jakiś miły gratis, a także wychodzi na przeciw pomysłom i oczekiwaniom klientek Oczywistą oczywistością jest również to, że wszystkie wyroby są szyte z dużą starannością. Cóż dodać więcej? Polecam każdemu

    edit: zapomniałam dodać, że duużym plusem są również atrakcyjne ceny.
    Ostatnio edytowane przez okoani ; 20-11-2011 o 11:45 Powód: obiecany dopisek ;)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    To i ja
    jak się główny użytkownik obudzi to dokonczę wieczorem

    1. białe formowanki S (noworodkowe u nas bo startowalismy od 4 kg) na nanpy - świetne, chlonne, swietnie się piorą, faktycznie pierwsze wrazenie ze sztywne, ale w uzyciu praktyczne bardzo, co wazne - plamy schodzą idealnie wada - za szybko z nich wyroslismy.
    Mialam tez jedna onesize/L ale Piotrek wyrosl za szybko (13 kg) a na mlodszeg jeszcze za wielka byla, teraz M-ki, ale zapinane na snapi czyli bez zadnych zapięc w uzyciu swietne, wada dla mnie jest sposob zapinania, bo nie umiem oblsugiwac tego ustrojstwa

    2. frotowe myjki - moj mąz za kazdym przewijaniem wychwala je pod niebiosa idealny jak dla mnie rozmiar, bo na tyle malutkie, ze w razie potrzeby wystarcza jedna, poręczna taka, w razie grubszej afery wychodzi po prostu więcej na raz

    3. wkladki laktacyjne - mam kilka roznych rodzajow (w sensie materiału) uzywam na razie jeszcze ciągle -fajne sa te wieksze na noc, mniejsze na dzien, polarowe schną blyskawicznie. Jak dla idealne, ale mam porownanie tylko z welniano-jedwabnymi

    4. wkladki higieniczne - napisze wiecej za jakis czas bo zapominam ich uzywac... na pierwsze uzycie - zgrabne, napka nie przeszkadza, a balam się, ze bedzie no i mam w kolorze bielizny (zboczona jestem musze miec czarne albo biale....)
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  4. #4
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o pieluszki Sylviontka, to mamy dwie kieszonki, jedną z welurkiem i jedną z mikropolarem, obie one size. Są bardzo porządnie uszyte i zdecydowanie są to nasze ulubione pieluszki. Przeciek póki co się nie zdarzył, numer 2 jeszcze akurat nigdy w tych pieluszkach nie wylądował, więc nie wiem Podoba mi się, że mają długie "uszy" do zapinania, łatwo je zapiąć, nie ciągnąc i nie uciskają brzuszka. Osobiście wolę mikropolar, bo welur trochę łapie kłaczki w praniu, no ale to już urok weluru
    Mamy też gratisowy wkład bawełniany, ale go jeszcze nie użyliśmy.
    Przydatne są też myjki, ja ich używam również do mycia buźki czy rączek, a mąż ich używa przy kąpieli synka. Są bardzo delikatne.
    Wkładki higieniczne są super, napy wcale nie czuć i są milsze dla ciała niż jednorazówki.
    No i muszę jeszcze wspomnieć o wkładkach laktacyjnych, które są moim absolutnym hitem. Są mega chłonne nawet przy mojej bardzo rozbuchanej laktacji, nic nie przecieka, no ekstra.

    A wszystko to w cenach co najmniej atrakcyjnych
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    to ja też
    dopisuję się do wszystkich pochwał, bo nic negatywnego nie mogę powiedzieć, wręcz przeciwnie- wszystko super, pieluszki, wkładki higieniczne, laktacyjne, myjki, wkłady di pieluch, otulacze wełniane, polarowe itd, ale ja miałam okazję jeszcze używać prefoldów sylviontka i były super chłonne, na noc spokojnie wystarczały nawet do rana Sylwia jest przemiłą osobą i świetną profesjonalistką gdybym sama nie zaczęła szyć to nadal bym używała tylko jej pieluch
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    To i ja, a co
    Z wyrobów Sylviontka mamy/mieliśmy:

    1) Kieszonka z białego pula z frotą bawełnianą od pupy, S/M. Najzgrabniejsza kieszonka, jaką mieliśmy, w przystępnej cenie (jakieś niewiarygodne 20 parę zł kosztowała...), ładnie uszyta. Niestety rozszczelnił się nam pul, ale to była wybitnie kwestia wady samej tkaniny. Sylwia wymieniła nam na inną.

    2) Formowanki z mikrofibrą w środku, od zewnątrz bawełna/flalnela, od pupy forta bawełniana, na napy, rozmiary M i L. Zgrabne, mięciutkie, dość chłonne, bardzo szybko schnące jak na tę chłonność. Bardzo je lubimy.

    3) Biała na gumkę, rozmiar chyba M/L, bo się w końcu pogubiłam, jaki dostałam Bardizje cenię jej funkcjonalność, niż wygląd. Baaardzo chłonna, szybko schnie, plamy po kupie schodzą, aż miło, i rzeczywiście zrobiła się bardziej miękka po praniach. No i cena rewelacyjna jak na nocną formowankę.

    4) Otulacz wełniany typu majatasy, w paski zielono-pomarańczowo-brązowe. Baaardzo ładny Dość cienki jest i trochę nam przeciekał, więc Sylwia doszyła nam dodatkową warstwę z dzianiny wełnianej. Teraz trzyma ok, ale szybko z niego wyrośliśmy. Może ktoś chce kupić?)

    5) Myjki - absolutny hit, mamy z 15 sztuk mieszanych z forty i aksamitu, jestesmy bardzo zadowolone z użytkowania. Każdemu polecam, tym bardziej, że cena bardzo przystępna w porównaniu do 'sklepowych'.

    Powtórzę też za poprzedniczkami, że kontakt z Sylwią to sama przyjemność

  7. #7
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    sylviontko mam Cię wreszcie! nie wiedziałam gdzie Cię szukać w końcu mnie natchnęło ze przecież jak każda mama szyjąca powinnaś być na forum
    Kupiłam kiedys na bazarku otulacz polarkowy. Przyleciał do nas aż z Irlandii. Potem się dowiedziałam że to Twoja robota!
    Rewelacja! Bardzo go lubimy. Jest milutki, cieplutki i leży jak na miarę szyty. Mała rzecz a cieszy
    Zazdroszczę zdolności. Nie przestawaj szyć! Pozdrawiam

  8. #8
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    Ja też POLECAM Dobra jakość i super cena

    Zaczynałam przygodę z wielo od polarowych otulaczy r. S od Sylwii, do tego dawałam tetrę i to było to, więc wszelkie inne otulacze pul poszly na bazarek ;p

    teraz czaję się na formowanki, ale coś ciężko mi się zdecydować, które wziąć - za duży wybór ;p
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    a my mamy formowanki bardzo chlonne, sprawdzają się nam w nocy, super

  10. #10
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pastela Zobacz posta
    Ja też POLECAM Dobra jakość i super cena

    Zaczynałam przygodę z wielo od polarowych otulaczy r. S od Sylwii, do tego dawałam tetrę i to było to, więc wszelkie inne otulacze pul poszly na bazarek ;p

    teraz czaję się na formowanki, ale coś ciężko mi się zdecydować, które wziąć - za duży wybór ;p
    cokolwiek weźmiesz będziesz zadowolona, gwarantuję
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  11. #11
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Mam już kilka pieluszke od Sylwii i wszystkie spełniaja swoje zadanie super.
    Kieszonki rozmiar M jest bardzo zgrabna , uszyta z super mieciutkiego Pula, od srodka ma frotkę . Jedna z naszych ulubionych.
    Kieszonka onesize z mikropolarem od pupy ,też jest bardzo miękkiego Pula, wyciągnieta z pralki prawie sucha
    Sio na razie jeszcze testujemy, ale wkłady jak i cała pieluszka bardzo starannie obszyte.

    Najwazniejsze, że gumki przy nózkach sa bardzo delikatne i wogóle sie nie odciskają (Synek ostatnio idzie w masę)

    Inne wyroby takie jak wkladki higieniczne, myjki, wkładki laktacyjne tez są swietnie obszyte i spełniają swoje zadania w 100 %.

    I fotka w kieszonke rozmiar M



    Kiepska jakos, bo model bardzo ruchliwy się zrobił.
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  12. #12
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Prezentuje najnowszy zakup od Sylviontka stosik formowankowy



    i na modelce



    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  13. #13
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Mam jeszcze SIO autorstwa Sylwii:




    Napki do regulacji wielkości są równo nabite tylko na zdjęciu tak felerni wyszło
    i środek:


    Ostatnio edytowane przez holica_1630 ; 13-02-2012 o 20:16
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  14. #14
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Bez nerwacji, przyglądnełam im się bardzo dokładnie nic jej nie dolega
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    a ja dodam jeszcze, że podczas tych ostatnich mrozów świetnie nam się sprawdzały chustoszaliczki ładnie okrywają szyję, wygodnie się ja zapina, są milutkie w dotyku i ciepłe, a jednocześnie nie kuszą tak małych ("lepkich") łapek jak tradycyjne szaliki

  16. #16
    Chustomanka Awatar Miśka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    881

    Domyślnie

    Ja dzisiaj otrzymałam kieszonkę z mikroplarem i formowankę welurkową . Jeszcze nie używane - w praniu , ale napiszę o pierwszym wrażeniu . Pieluszki bardzo , bardzo ładne i mięciutkie jak puch . Mikropolar wysokiej jakości . Wszystko dopracowane i estetycznie wykończone . Jeszcze nie miałam w ręku pieluszek tak miłych i ślicznych - bardzo dziękuję . No i cena przystępna . Po praniu napiszę więcej .


    Kiedyś byłam Fabisią, ale się sama sobą znudziłam i zostałam miśką

  17. #17
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    a ja mam otulacz pul zdobyłam na bazarku i jestem bardzo zadowolona, bo nie mogłam znaleźć żadnego który by nie obciskał nóżek i był wystarczająco duży, a ten jest idealny Jest cieniutki, miękki i tak się fajnie naciąga, rewelacja!

  18. #18

    Domyślnie

    Do mnie tez dzis dotarla pieluszka kokosi - bambusowa. Fakt jakosc wykonania 1 klasa. Wlasnie wyciagnelam ja z pralki i ..... ten bambus jest taki ???? hmm nie wiem jak go nazwac .... na bank fajny, taki gruby i gesty. Zobaczymy jaki bedzie jak wyschnie no i ciekawe jak sie będzie sprawdzac.

  19. #19
    Chustomanka Awatar Miśka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    881

    Domyślnie

    Mój dziec przeleżał w formowance ponad 4 godziny i szczerze mówiąc jeszcze dużo by się do niej siuśków zmieściło . Jestem bardzo zadowolona . Poza tym formowanka jest bardzo zgrabna , ładnie leży na pupce .


    Kiedyś byłam Fabisią, ale się sama sobą znudziłam i zostałam miśką

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Na razie mam tylko kilka pieluszek od sylviontka, ale są po prostu boooskie

    Kieszonka pul jest super wąska, dość mała, więc pasowała na mojego chudzielca idealnie, nie robiąc dużej pupy. pul co prawda zaczął nam sie juz rozwarstwiać, ale to wina producenta materiału

    Otulacze polarkowe... AAA!! moja nowa miłość. Są idealne. I mała pupka wygląda w nich po prostu booosko Za nic w życiu ich nie wymienię

    Otulacze pul są świetne, nic nie puszcza i fajnie wszytko otulają. Mnie denerwuje tylko to, że gumkolamówka z przodu też jest naciągnięta. Lepiej przez to przylega, ale czasem się trochę odciska. Cóż, coś za coś

    A wkłady bambusowe są mega gęste i chłonne
    Wojtuś 5.12.2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •