Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 196

Wątek: Kokosi, aio, sio, otulacze, formowanki

  1. #81
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    O!
    To tu też o coś zapytam Pat
    Te prefoldy są zapinane na te napki tak?
    Nie trzeba już do tego snappi? (z którym się nijak nie dogaduje )
    Nie trzeba

  2. #82
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,277

    Domyślnie

    To dobrze
    A da się to włożyć do otulacza normalnie złożone jak prefold, żeby napki nie przeszkadzały, czy tylko jako formowanke?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  3. #83
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Da się zrobić tak, żeby pod pupą nie było napek - to na pewno. Co do przodu - teraz nie pamiętam, czy te napki są na wylot czy nie...

  4. #84
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Otulacz wełniany OS, o który pyta Oli-vka nie powinien zjeżdzać z pupy Twojego 4-miesięcznego dziecięcia. Jest zgrabny jak wszystkie pieluszki kokosi, cieniutki. Kiedy używam go na noc rozpinam wszystkie napy do pełnego rozmiaru, żeby dobrze zakrywał formowankę. Najlepiej pasuje do formowanek kokosi właśnie (używam bambusowych). Z innymi ze względu na swoją "zgrabność" nie radzi sobie już tak dobrze, dlatego przymierzam się do zakupu większego. I właśnie najchętniej kupiłabym od Sylwii. Musze tylko zapytać czy mi uszyje .
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  5. #85
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Prefold bambusowy na napki sprawdza nam się zarówno pod gacie wełniane, jak i w wersji samodzielnej. Frotkę bambusową da się bardziej schować pod panel, ale mi na tym nie zależy, ponieważ w takiej wersji jak poniżej frotka zabezpiecza przed bezpośrednim kontaktem z zimnymi płytkami podłogowymi, które mamy w innej części mieszkania. Polecam!


  6. #86

    Domyślnie

    nabylam welniak od kokosi i jest rewelacyjny nawet ze zwykla tetra.zadne kieszonki nie dawaly juz rady wszystko bylo przesikiwane juz dopadl mnie kryzys i myslalam o jednorazowkach dopoki nie sprawdzilysmy tego cuda no i po kryzysie i mokrych ciuszkach

  7. #87
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Coż za niedopatrzenie że ja tu jeszcze nic nie napisałam
    zatem:
    absolutnie fantastyczne są formowanki i prefoldy z panelem pulowym. Używamy w te upały non stop, bez otulacza. Za to Sylwii się należy nobel pieluszkowy!
    Kąpieluszka nie tylko zdała egzamin na basenie z funkcjonalności ale też żadne inne dziecko nie miało tak pięknych gatek!!
    Kieszonka z coolmaxem zaliczyła jeden przeciek, ale to raczej moja wina, bo za cienki wkład włożyłam. Z wkładem składanym na 4 było już ok.
    Tetra bambusowa służy w upały głównie jako przykrycie i osłona przeciwsłoneczna. Troszkę się zbiegła, więc jak się zbiegnie jeszcze to pewnie pójdzie do użytku jako ręcznik
    mamy też ręczniczki bambusowe - bardzo je lubimy do wycierania rączek i buziaka, wkłady składane na 3 i na 4. Do tej pory też używane jako ręczniczki, ale teraz już zaczynamy używać jako wkłady kieszonkowe i te na 4 sprawdzają się lepiej, bo sik ostatnio u nas jak Niagara.
    Mamy otulacz PULowy, i sprawdza się na medal! Jest dość duży więc na formowankę wchodzi bez problemu i nic nie wystaje.
    I mamy myjki bambusowe, mięciutkie i cudowne
    Czekamy na wkłady tzw "długie" oraz na welniane otulacze odkupione na bazarku


  8. #88
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,630

    Domyślnie

    Mam otulacz pulowy NB - zdecydowanie najmniejszy i najbardziej godny zaufania z wszystkich naszych otulaczy. Bąba!
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  9. #89
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Uwielbiam wszystko co kokosi - wkłady bambbusowe to nasz nr 1, wełniak genialny - cieniutki, milutki, świetnie trzyma, otulacze polubiliśmy bardziej niż flipa, więc przyszła pora na kieszonki.
    Nowy pul jest świetny - mięciutki, fajnie się naciąga i przede wszystkim śliczny.
    U mojego ponad 6 kg szczęścia małe one size leży idealnie, fajnie się dopasowuje, a z ręczniczkiem bambusowym tworzy idealny duet
    Bardzo, bardzo polecam,zwłaszcza,że jakością nie odbiegają od innych znanych marek, a cena jest bardzo dostępna
    Tak leżą na małej pupce



  10. #90
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Kokosi mam tetrę bambusową (ale to nie ten temat), formowanki z froty bambusowej i otulacz wełniany OS.
    Formowanki lubię, szczególnie tą w sówki, jest bardziej miękka niż druga (z dzianiną bawełnianą na zewnątrz) i fajnie chłonie. Używam na noc i czasem daje radę, a czasem nie Ale mój Tymek dużo w nocy pije...
    Otulacz mam z brązowej wełny, jest zgrabny in ładny, nieźle trzyma, choć do otulaczy Tetro dużo mu w tej kwestii brakuje... Jest trochę mały jak na OS (tetra lux w prostokąt to dla niego bardzo dużo), być może w przyszłości zaopatrzę się w XL. Na dzień jest super, z nocami bywa różnie

  11. #91
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    i ja dopiszę słów kilka
    Do sylviontka trafiłam za radą Pat naszej forumowej potrzebowałam noworodkowych pieluszek, bo zdawałam sobie sprawę, że żadne "s"ki, ani tym bardziej one-size'y na taką małą pupinkę nie będą dobre, no i spowodują przecieki...

    już parę dni poużywaliśmy otulaczy wełnianych, polarkowych, wkładek bambusowych i ręczniczków składanych na trzy, oraz formowanek... ufff i jeszcze myjki mamy, ale to nie tu chyba...
    tak czy owak: uwielbiam wełniane otulacze- jak dla mnie number one pakowne, ładnie się na pupie układają, nie przeciekają.
    Pat przekonała mnie do otulaczy polarkowych to nasz drugi number one jednak w porównaniu z wełniakami, nie są tak "pakowne"...
    i wkładki, i ręczniczki- już wielokrotnie prane- nadal miękkie, no i szybko bardzo schną z czego się cieszę
    zatem polecamy i korzystamy z radością

  12. #92
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    my świeżo po testach
    Pieluszki:
    - świetne wzorki aż miło popatrzeć na pupę
    - wykrój pieluszki ładnie dopasowują się do ciała bobasa
    - gumeczki nie uciskają nóżek
    - materiały z których pieluszki są wykonane mikropolar mięciutki, PUl delikatny,

    Wkładki sucha pupa coolmax i mikropolar
    - mikropolar mieciutki, ciemny łatwy do zaprania
    - coolmax spełnia swoje wymagania gdyż synek nie reagował jak nasiusiał w pieluszkę lecz wolałabym go w ciemniejszym kolorze, że jeżeli by się zdarzyła kupa to żeby nie widać było plam

    Wkłady bambusowe super, nasze ulubiony materiał na wkładki bambus gdyż bardzo chłonie siuśki.
    Mikrofibra widać ze to gruba mikrofibra jednak po złożeniu wydaje mi się że za dużo w pieluszce wtedy jest. Wkładka mikrofibra-bambus fajne połączenie, dużo chłonie.

    Dziękuję bardzo za możliwość wzięcia udziału w testach i czekam na kąpieluszki

  13. #93
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    My też już zakończylismy testowanie


    PIELUSZKI

    WADY:
    1) Pieluszka z coolmaxem z przeszyciami troszkę uciskała nam udka (cos ponad 7 kg juniorek)
    2)Pul dość wolno schnie ( w porównaniu z chinkami które wyciagam suchutkie)

    ZALETY:
    1) piękne wzorki (szczególnie w metki)
    2)super mięciutki i delikatny pul, taki cieniutki się wydaje, a jednak ładnie trzyma
    3)cieniutki mikropolar, który łdnie odprowadza wilgoć
    4)coolmax też ładnie odciągał wilgoć, wydaje sie idealny na lato
    5) byłam mile zaskoczona pieluszkąw metki (bez przeszyć wokół nóżek) - mam jedna chinkę bez przeszyć i zdarza jej się przecieknąć, kieszonka Kokosi nam nie przeciekła

    WKŁADY:

    1) wkładka sucha pupa z coolmaxu (j.w.)
    2) wkladka sucha pupa z mikropolarku (j.w.)
    3) wkład średni mikrofibra-bambus - fajny, mieciutki wkład, super chłonie
    4) wkład składany z mikrofibry - troszke gruby, ale pod otulacz był ok
    5) wkład składny bambusowy - ładnie chłone, mięciutki, jednak zdaję mi się że mimo obszycia będzie się strzępił.

    Nie dane nam było wypróbować spierania kupki bo w pieluszkach lądowały tylko siuśki, a jestem ciekawa jak się spiera z coolmaxu.

    Generalnie pieluszki mnie zachwycily tą delikatnością i mięciusim pulem

  14. #94
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    my juz po testach. testowala moja córcia, rok i 3 miesiace, waga 10,5 kg
    Pieluszki:
    zachwycona jestem miekkoscia i elastyczoscia PULa.
    kroj swietny, w ciagu dnia nic nie przecieklo, pieluszki super dopasowuja sie do ciala, nie robia duzej pupy.
    zarowno polar jak i coolmax dobrze izoluja wilgosc, sa mieciutkie i bardzo przyjemne w dotyku.
    na noc zalozylam coolmax z wkladami : bambusowym skladanym i mikrofibrowym. zaliczylismy przeciek. chyba zostaniemy przy formowankach kieszonkach na noc- przy takiej pieluszce babmbusowy skladany swietnie sie sprawdzil, nic nie przecieklo.

    wklad skladany bambusowy zaczal sie strzepic, ale z jednej strony bardziej, nie wiem czemu. wklady bambusowe dosc szybko schna, za co wielki plus!
    mysle, czy ta z mikrofibry nie moglaby byc troche mniejsza? bo po zlozeniu dosc duzo jej w pieluszce.
    z kupami pieluszki nie mialy stycznosci, wiec nie wiem jak ze spieraniem.
    wkladki sucha pupa bardzo fajne, szybko odciagaja wilgoc. ta ciemna pewnie praktyczniejsza, nie zaplami sie np jagodowa kupka



    dziekujemy za mozliwosc testowania, polecam te pieluszki!
    Ostatnio edytowane przez asioczka ; 26-09-2013 o 14:04
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  15. #95
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    wprawdzie nie biorę udziału w testach, ale mam kilka pieluszek kokosi.
    Pieluszki bardzo zgrabne, bez przeszyć przy nóżkach (z polarkiem) ale nie mieliśmy przecieku. Raz tylko pul nie dał rady i zawilgotniał ale to moja wina, bo długo nie zmieniałam pieluszki (polarek dobrze odprowadza wigoć, bo młody nie protestował). Pieluszki z coolmaxem mają już przeszycia i są dla nas pieluszką doskonałą na lato. Wkłady bambusowe te z podwójnej warstwy bambusa idealne, chłoną super

  16. #96
    Chusteryczka Awatar monia52
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Chwaszczyno koło Gdyni
    Posty
    1,976

    Domyślnie

    My też po testach

    Synek 1 rok 3 miesiące 11 kg

    Moje główne spostrzeżenie jest takie, że te pieluszki są zdecydowanie mniejsze od standardowych kieszonek, przymierzałam też do innych Kokosi jakie mamy i również okazały się mniejsze, tzn krótsze i węższe. O ile węższe uważam za dobre rozwiązanie, to mniejsza długość powodowała, że przy włożeniu 2 wkładów mojemu roczniakowi widać już było kawałek "rowka" Ale mimo tego pielucha z coolmaxem + wkład bambusowo-mikrofibrowy + do składania bambusowy wytrzymały noc i lekki przeciek zaczął się dopiero po porannym siku, kiedy jeszcze nie zdążyłam przebrać malucha (a mój całą noc).
    Pielucha z mikropolarem raz nam przeciekła w dzień - ale było to tylko z jednym wkładem.

    Wkładka sucha pupa z mikropolaru super, natomiast do tej z coolmaxu nie jestem przekonana, gdyż po zdjęciu pieluchy miałam wrażenie, że pupa jest mokra.

    Poza tym pieluszki piękne jak zawsze i mięciutkie. Na codzień używam "normalnych" wkładek więc przy okazji testowania odkryciem dla mnie są wkładki składane - szybkość schnięcia.
    Stasia 03.05.2008 , Jack 12.10.2009 , Toboma 3.07.2012

  17. #97
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    2 kieszonki Kokosi testowały 11 miesięczne bliźniaczki: 7 kg i 7,5 kg.Dziewczyny należą do szczupłych długich dzieci

    PIELUSZKI
    WADY:
    - Pul wolno schnie
    - kieszonka z polarem jest krótka.
    - w kieszonce z polarem , źle się układają wkłady( nie wiem jak to opisać). Kiedy dziewczynki łaża i raczkują to wkład się przymieszcza .
    - mimo braku przeszyć w polarowej to Pul tylko wilgotny a nie przeciekł całkowicie.
    - gumki na plecak - perfekcyjne

    WKŁADY:
    - sucha pupa polarowe- mam sama 10 w domu kolor doskonaly, bo plam nie widać,polar cieniutki i miły w dotyku. Jedyne co o rzea "popracować" żeby ułożyć w poieluszce dobrze i nie przysunęło się. Zastanawiam sięczy nie powinnien być szerszy na środku , żeby nic nie uciekło !? taki pomysł
    - sucha pupa coolmax - dla mnie odkrycie super się spiera, ładnie układa , mimo iżbardzo cienkie i dla mnie super krztałt.

    - wkład bambusowy składany- sama mam ich kilka i są bardzo dobre:chłonne, a nie za grube. moje sztywnieją , w mojej wodzie, ale to dla mnie lepiej, bo w kieszonkach bez obszyć, jest mi lawiej je ukladac. Te wklady wyrzymuja u nas 3 do 4 godzinek na spokojnie.

    - wkład bambus z jednej stronie i bambus z drugiej. Tu zrobilam eksperyment:dalam sam ten jeden wkład i....wytrzymał poranek ( duzo sikania i nie tylko czyli ok 3 godzinki , co mnie bardzo zaskoczylo pozyywnie

    -wkład z mikrofibry składany- też ciekawe rozwiązanie. Wytrzymało 2,5 godzinki poranne

    TYLE! dziękuje za możliwość testowania.

    ZALETY:
    - SUPER mieekie obie
    - świetnie schodzą plamy
    - wąskie i zgrabne ( prócz uwagi na temat polarowej).
    -
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  18. #98
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Kilka razy już użyliśmy nowego bambusowego SIO więc napiszę kilka słów na jego temat. Mały ma prawie trzy lata i pieluche zakładam mu już tylko na noc, tak też było testowne SIO.

    Pieluszka jest bardzo zgrabna, wąska w kroku, tak uszyta że frota bambusowa nigdzie nie wystaje, nowy pul Kokosi miękki i cienki.

    Kupiłam ją z wkładem składanym z bambusa i mikrofibry + wkladka anatomiczna z coolmaksem. Wkład po złożeniu jest gruby i mięsisty.
    W takim zestawieniu pieluszka mi przecieka, za pierwszym razem bardzo, ale wkład był po jednym praniu, później przecieki przy nóżkach i na brzuszku u góry, nie mocno i po całej nocy ale są.
    Za to z dwoma wpinanymi wkładami wyciągnietymi z formowanki Kokosi + anatomiczna wkładka, pieluszka wytrzymuje noc (rano lekko wilgotna przy nóżkach).
    Teraz nie wiem może być tak, że te wkłady z formowanki nabrały już odpowiedniej chłonności i dlatego lepiej się sprawdzają, będę dalej testowć ten składany, który jest naprawdę bardzo chłonny (użyłam go w formowance i mógłby jeszcze sporo wchlonąć, po nocy z tyłu był suchutki). Może chodzić też o to, że przez to że jest taki gruby za bardzo wypycha pieluszkę dlatego robi się mokra u góry. To na razie tyle
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  19. #99
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Nową mam miłość.
    Jest nią formowanka z dzianiny bambusowej.
    Super miękka, nie twardnieje w praniu, super chłonna, super zgrabna. Jednocześnie taka lekko elastyczna i dzieki temu łatwo ją zapiąć.
    No ja nie wiem Sylwia, ale jakbym chciała wady znaleźć nie mogę!
    Od razu zakupiłam też bawełnianą formowankę i wstyd się przyznać ale na początku jak metki odpięłam to zapomniałam która jest która... Musiałam pytać Sylwii. Bawełniana też jest super, w porównaniu z bambusową wydaje się ciut mniej elastyczna. Niby są dość podobne, ale wg mnie bambusowa przyjemniejsza w użytkowaniu.


  20. #100
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    My też już po testach dwóch kieszonek i wkładów. Testerem był Ignaś, 21 miesięcy 10,5 kg wagi. Każdej pieluszki i wkładu użyliśmy dwukrotnie. Ogólnie kieszonki są bardzo ładne, miękkie i starannie uszyte.
    Kieszonka z coolmaxem:
    Do tej pory wolałam kieszonki z przeszyciami przy nóżkach, ale ta kieszonka przeciekła dwukrotnie i to szybko (po godzinie, półtorej), pomimo tego że zmieniłam wkład - za pierwszym razem włożyłam wkład mikrofibrowy składany a za drugim duży bambusowy składany. Coolmax też nie do końca mi odpowiada, sprawiał wrażenie wilgotnego i słabo izolował.
    Kieszonka jest mała - na mojego Synka była w sam raz, ale w porównaniu do innych kieszonek, w których mam jeszcze zapas, to ta była rozpięta na największy rozmiar.
    Kieszonka z mikropolarem
    Ta kieszonka, mimo (a może dzięki) brakowi przeszyć przy nóżkach nie przeciekła ani razu a Młody miał ją na sobie po 3/3,5 godziny - raz użyta z dużym wkładem bambusowym składanym i średnią wkładką bambusowo-mikrofibrową a raz z dużą mikrofibrową składaną. Bardzo fajna pieluszka pomimo tego, że mikropolar się marszczy. Jest też chyba ciut większa od tej z coolmaxem, choć też mniejsza niż większość moich kieszonek.
    Wkład bambusowy duży
    Jest cienki, chłonny i szybko schnie. Niestety mimo wielu prób nie składa się w żadną stronę na 4 tylko co najwyżej na 3 i jedną trzecią.
    Sprawia wrażenie, że może zacząć się siepać, ale mam taki sam od kilku miesięcy i nic mu nie jest.
    Wkład mikrofibrowy duży
    Duży plus za miękkość. Robi dość sporą pupę. Chłonność zadowalająca. Tylko ten rozmiar znowu trochę oszukany...
    Wkładka bambusowa-mikrofibrowa średnia
    Moja faworytka - naprawdę fajna jako dodatkowy wkład. Cienka ale dość chłonna.
    Wkładka sucha pupa z mikropolaru
    Wkładka jak wkładka. Fajny kolor. Ja akurat wolę wkładki prostokątne a nie w kształcie klepsydry.
    Wkładka z coolmaxu

    Nie podobała mi się. Brzegi się marszczą a włożona do SIO z organicznej bawełny w ogóle nie izoluje od wilgoci.

    To tyle uwag i dziękuję za możliwość testowania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •