Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 196

Wątek: Kokosi, aio, sio, otulacze, formowanki

  1. #61
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    no właśnie dlatego pytam, bo w sklepie są tylko bambusowe białe formowanki?

  2. #62
    Chustonoszka Awatar Podlasianka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    132

    Domyślnie

    Tak się złożyło, że pieluszek formowanych nie znałam, a jak już poznałam, nie mogłam zdecydować się na ich kupno. Aż do teraz, gdy Lena z nocnych pieluch wyrosła (zakładałam jej CP Pop-In), a ja trafiłam na forum i poznałam formowanki KoKoSi. Skusiłam się na formowankę bambusową wesołe zoo i to był strzał w 10!!! Pieluszka jest mięciutka, bardzo starannie uszyta, na Lenę pasuje jak ulał. Moja córcia jest już dużym dzieckiem, waży 16 kg, ale w tej formowance nie mamy problemu, że coś gdzieś się wgniata, odciska itd. Przesypia w niej całą noc, rano z pieluszki prawie kapie, ale zarówno otulacz, jak i ubranko są nadal suche! Po wielu praniach kolor z zewnętrznej warstwy pieluszki nieco wyblakł, ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. W końcu to nie pul, tylko dzianina A na wierzch i tak zakładam otulacz.

    Podsumowując, chciałabym powiedzieć, że żałuję, bardzo żałuję, że wcześniej formowanka KoKoSi nie trafiła do naszego domu

    A że tak się nią zachwyciłam, kupiłam jeszcze jedną. Tym razem w sowy. Wydaje mi się być jeszcze bardziej miękka i delikatna niż zoo, więc pewnie i ona doczeka się swojej recenzji.
    „Ekologia zaczyna się od pościelenia łóżka, wzięcia prysznica, umycia zębów po jedzeniu i zmycia naczyń. Nie mówcie mi o wielkiej ekologii. Jeśli zrobicie podstawowe rzeczy wokół siebie, to panujecie nad swoim życiem. Pierwsza rzecz w ekologii, to zadbać o to, co jest wokół. Nie można myśleć o całej ziemi i o wszystkich ludziach, a nie robić nic w swoim życiu.” (W. Wharton)

  3. #63
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    To i ja dodam parę zdań od siebie.

    Jak dotąd miałam okazję używać otulaczy PULowych NB, bardzo fajnie się sprawdzały na małej pupie, nawet z całkiem najzwyklejszą tetrą w środku. Brakowało mi tylko czegoś przy chudych noworodkowych nóżkach, ale przypuszczam, że falbanki załatwiłyby sprawę (nie zdążyłam kupić i przetestować, bo Oleńka, na starcie drobne 3kg, niespodziewanie dość szybko zrobił się klopsik i z rozmiaru nb wyrosła) - inna rzecz, że zwykła tetra złożona dość grubo powodowała mi te luzy.

    Teraz mam otulacze PULowe S i są akurat, bez zmniejszania. (Ola waży 5,7 kg i ma około 60-62 cm) Mamy wersję bez falbanek, ale przy lekko pulchnych nóżkach ładnie przylega, więc nie ma kłopotu. No i tetra bambusowa - cudo! Mięciutka, rzeczywiście nowa była taka jedwabista, a po kilku praniach się kurczy i jakby filcuje (czy tam "zeszmaca"), dzięki czemu jest małych wymiarów i mięsista - nie daje się już złożyć w origami, ale w prostokąt bardzo ładnie spełnia swoją funkcję samodzielnie lub jako wkład do formowanki (mam jakieś hm flanelkowe z kieszonką na wkład, oryginalnie chyba miały być na ręczniczki). I mimo tego sfilcowania nadal jest miękka w dotyku (w porównaniu ze zwykłą tetrą z allegro - niebo a ziemia). Aha, prałam ją głównie w 40 stopniach, więc to raczej nie temperatura jest odpowiedzialna za kurczenie.

    To tyle z moich wrażeń.
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  4. #64
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    no właśnie dlatego pytam, bo w sklepie są tylko bambusowe białe formowanki?
    A tu patrzyłaś http://www.kokosi.pl/24-formowanki

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  5. #65
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    o właśnie, dziękuję, chyba oślepłam!

  6. #66
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    o właśnie, dziękuję, chyba oślepłam!
    Oj można oślepnąć

    Mnie to się zdarza za każdym razem, kiedy wchodzę do sklepu Kokosi... na szczęście nie mam tam jeszcze konta a nie mam śmiałości zamawiać na PW bo.... ach po prostu na razie muszę spasować ....

  7. #67
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    nasza nowość, bardzo fajny wzór, hehe
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  8. #68
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Czachy mrrrrok!
    Witek 2012

  9. #69
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Mamy otulacz pul w rozmiarze nb z falbankami, jest to pierwszy otulacz, który założyłam 3 dniowemu chudzielcowi - z wagą ciut ponad 3 kg. Otulacz pięknie układa się na każdym wkładzie jaki tam wrzucę, począwszy od formowanek, tetry bambusowej ( kokosi), prefoldach, czy wkładach bambusowych ( kokosi), nie robi dużej pupy, dzięki falbankom idealnie chroni przed wyciekami. Z całkowitą szczerością mogę polecić te otulacze nawet dla mniejszych dzieci, mam nadzieje,że trochę nam posłuży, bo śmiało mogę go zaliczyć do ulubionych otulaczy.

  10. #70
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    a ja tu na temat sio

    z przeszyciami moje ulubione


    porównanie środków z przeszyciami i bez


    środek z coolmaxem, suuuper


    i tu pokazane jak ładnie się wkomponował wkład, u mnie jeszcze nie doszło do przecieku, chociaz wkład można wyciskać


    w ogóle sio z wkładami składanymi na 3 lub 4 to najfajniejsza opcja na dzień , małe to to i bardzo zgrabne i wąskie w kroku
    jakbym miała zaczynać to większość bym miała takie sio
    Ostatnio edytowane przez ewaibartek ; 10-05-2013 o 09:00
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  11. #71
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    A ja chętnie doposażę swój stosik w Kokosi Tylko kurcze ja też chcę takie SIO jak ma ewaibartek, i też z coolmaxem i też z brązowym wkładem Te wzorki są gdzieś do złapania, bo na stronie sklepu nie widziałam?

  12. #72
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    na blogu http://sylviontko.blogspot.com/p/mat...pieluszki.html sa wzory pul,ale pytaj Sylwie bezpośrednio co ma
    Ostatnio edytowane przez ewaibartek ; 15-05-2013 o 16:22
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  13. #73
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dzięki wielkie zapytam, zapytam

  14. #74
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Mam pytanko. Zamierzam kupić otulacz wełniany OS, najlepiej cieniutki i zastanawiam się czy Kokosi będzie ok. Problemem u mojego Tymka jest to, że otulacze zjeżdżają mu z pupki (w tylnej części otulacza). Czy cienki otulacz wełniany Kokosi wg Was będzie się trzymał na miejscu?

  15. #75
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć, że jestem fanką otulaczy Kokosi, mam Skę z falbankami oraz OS z falbankami. OS mimo, że jeszcze trochę za duży i mamy luzy w udkach, to i tak świetnie trzyma. Piękne wzory, ładnie leżą, przystępne ceny, jednym słowem SUPER. Już szykuję się do zakupu Mki i mam nadzieję, że będę równie zadowolona. Jeden minus, który widzę, to niesamowicie mnie denerwują zakładki z mikropolaru. To znaczy dobrze, że one są, ale mikropolar jest cieniutki, baaardzo rozciągliwy ( szczególnie w przypadku OS, gdzie wygląda jakby go było za dużo ), dlatego podczas zakłania na pupę niezbyt dobrze trzyma wkłady. Lepsze rozwiązanie ma Milovia, mikropolar jest taki jakby sztywniejszy. Tego by mi brakowało do ideału otulacza, no może jeszcze lamówka z PULa Ale i tak to moje ulubione otulacze
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  16. #76
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Warszawa Ursynow
    Posty
    15

    Domyślnie

    Się zakochalam normalnie! Pieluszki kokosi sa najlepsze! A niespodziewanym się, juz założyłam, ze tak to jest z tymi wielorazowkami, ze zawsze cos bokiem poleci, bo sie wkład zawinie, a tu nic, suchutko
    Kieszonki: Nic nie przecieka, mieciutki polarek, wzory boskie (na żywo wyglądają duuuuzo lepiej niż na www).
    Welniaki: juz zalanolinowane, susza się, więc lada moment wrócę z ocena

  17. #77
    Chusteryczka Awatar sniegga
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    tonące miasto
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    W końcu się zebrałam do recenzji:
    Jak mój mąż zobaczył otulacze OS PUL i polarkowe OS Kokosi, to powiedział, że są dużo ładniejsze i zgrabniejsze od naszych GroVii. Ja mam bez falbanek, świetnie przylegają, przecieków nie było, a używam już ze 2 miesiące. A wkłady bambusowe (ja mam składane na 3) zasługują na medal! Kokosi ma wiele zalet: piękne kolory PUL, staranne wykonanie, rewelacyjny kontakt, szybka realizacja zamówienia, no i te ceny!
    Tosia 23.07.2012
    Michaś 16.01.2015




  18. #78
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Warszawa Ursynow
    Posty
    15

    Domyślnie Welniaki fajne są!

    Dzis był dzien welniaka (welnianych otulacz OS) i jak jest? jest super, ze ja wcześniej tego nie kupiłam!!! normalnie wszystkie kieszonki mogą sie schować
    No ale kieszonki maja tyle rożnych wzorów, kolorów, ale i welniaki śliczna sa. No dobra, ale konstruktywnie:
    - po zalanolinowaniu nic nie przecieka
    - przy plukaniu dodałam olejku lawedowego i ślicznie pachną
    - po całym dniu w 1 otulaczu (były kupy) otulacz nadal pachnie
    - wkłady zmienialam co 3 godz, czyli tak jak kieszonki
    - konstrukcja otulacza jest taka, ze nawet płynna kupa trzyma sie wkładu i nie rozlewa po całej pieluszce (ale dzis byłam bardziej wyczulona, bo testowalam)
    - moim zdaniem trochę gryza w pupe przy zakladaniu, Stasiek nigdy nie zrzedzil przy zakladaniu, a przy welniaku sa krzyki, ale w ciagu dnia przy noszeniu nie ma żadnych problemów
    - aaa, no i co ważne, welniak testowany był w chusto/nosidlo noszeniu przez większość dnia, więc było jak wyciskac i wygniatac
    Bardzo polecam

  19. #79
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    A ja chciałam tym razem zachwalić nowe prefoldy KoKoSi (te z napkami, z panelem PUL lub bez). Są super! Jest to tańsza opcja dla formowanek, super na lato bez otulacza (zwłaszcza te z PULem), ale również znakomita pod wełniane gacie! Zakładam taki prefold, wkładam wełniany otulacz i mam pieluchę z krótkimi spodenkami. Niby żadna nowość, ale dziecku jest w tym wygodniej niż w grubej formowance. Polecam!

  20. #80
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,307

    Domyślnie

    O!
    To tu też o coś zapytam Pat
    Te prefoldy są zapinane na te napki tak?
    Nie trzeba już do tego snappi? (z którym się nijak nie dogaduje )
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •