Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: A może jednak zwracać uwagę? wyć misię chciało!!!

  1. #1

    Domyślnie A może jednak zwracać uwagę? wyć misię chciało!!!

    Zwykle jak widzę dziecko w wisiadle albo jakoś średnio zawiązane to robię usta w podkówkę, ale nie zwracam uwagi. Dziś jak zobaczyłam dziecko to moje serce zaczęło wyć z bólu. Dziecko w jakimś nosidle z dość wąskim panelem miało głowę pod mamy biustem, a stopkami uderzało w mamy kolana do tego wszystko było takie luźne, że z każdym krokiem dziecko odskakiwało od mamy brzucha.
    A do tego stojąca obok mnie pani powiedziała do swojej koleżanki, że to chyba dziecku nie wygodnie, na co ta drugiej, że oglądała w telewizji, i że ortopeda powiedział, że to dobre dla bioderek.
    Wyć mi się chciało. Niestety bardzo się spieszyłam, więc nic tej mamie nie zdążyłam powiedzieć.

  2. #2
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Też widziałam ostatnio podobną akcję, dziecko spało w wisiadle, było całe powyginane i główka mu tak wisiała strasznie a matka wyglądała jakby miała za chwilę się przewrócić.
    Ja szłam z małą w chuście i spojrzałam na tą matkę nie wiem jak ale ona odwzajemniła mi spojrzenie pełne pogardy i wyższości. Nie odważyłam się odezwać a szkoda

  3. #3
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Cool

    moja babcia opowiadała mi ostatnio z przerażeniem jak to widziała tate z "wisiorkiem przy szyi dyndającym przy każdym kroku" i jak strasznie to wyglądało, zachwalając przy tym moją super chustę

  4. #4
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Wyobrażam sobie jakie złapały Cię emocje i żal tego maluszka. Ja też zamarłam wczoraj - przez moje osiedle maszerowala dumna mama w wisiadle z dzieckiem przodem do świata. I ciągle mam ten widok przed oczami
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    No ja też dzisiaj spotkałam mamusię z maluchem w wisiadełku. Wózek pchała przed sobą. Czyli wynika z tego, że młode w wózku sie darło. W wisiadle się nie darło, więc wychodzi na to, że opcja wisiadła uratowała tej mamie tyłek przed wiezieniem wyjącego malucha w wózku. Szkoda tylko, że wkładając taką kupę kasy w to wisiadło bo było to wisiadło wiadomo jakiej firmy na B nie nabyła w podobnej cenie manducy, bondka czy czegokolwiek innego będącego ergonomikiem. No chyba, że to wisiadło dostała... Ale wtedy też szkoda, że go używa
    Czyli reasumując.
    zapominajka Rozumiem, że poczułaś żal i pewnego rodzaju niemoc, ale niestety dla większości chusty są nadal ...ekhm... jakimś widocznym objawem odchyłu od normy i nie przetłumaczysz.
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  6. #6
    Chusteryczka Awatar grazyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,793

    Domyślnie

    Ja mam mieszane uczucia co do zwracania uwagi, z jednej strony fajnie dzielić się wiedzą, ale z drugiej strony, jednak dobrze, że noszą, a za długo i tak raczej nie wytrzymają chyba, więc dziecku nie powinno się nic strasznego stać . No sama nie wiem... Ale na forum rówieśniczym jedna z mam nosi w wisiadle i to przodem do świata, delikatne sugestie zbyła milczeniem i nadal nosi. Myślę, że póki dziecku nie dzieje się ewidentna krzywda (bicie, znęcanie się psychiczne) nie ma co się wtrącać. Większość rodziców ma dobre intencje i myśli, że robi najlepiej. Ale może się mylę?

  7. #7
    Chustonoszka Awatar Brilho
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    90

    Domyślnie

    Korci, korci,żeby zwrócic uwagę ale jednak mam cykora,ze mnie zjedzie taka mamusia czy tatus.Też widuję te ustrojstwa to tu to tam, bleeee

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar martalicja
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    UK
    Posty
    4,312

    Domyślnie

    Ja w PL nie widywałam TYYYLEEE wisiadeł co tutaj (Anglia). Tu mam widoczek na każdym kroku. dzisiaj widziałam panią która dziecko (mniej więcej miesięczne-2miesięczne) miała uwieszone w okolicy pasa w wisiadle Tomy chyba.
    Aż mi się wszystko w środku skręcało!! ale śmignęła z dyndającym (chyba śpiącym) dzieckiem i zniknęła.
    B 2004. D 2008. M 2010. J 2012
    moje fotografie https://www.facebook.com/Martasframes/
    Miejsce w sieci https://martasframes.com/

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    co jest zlego w tym ze dziecko widzi otaczajacy swiat ?

  10. #10
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzia Zobacz posta
    co jest zlego w tym ze dziecko widzi otaczajacy swiat ?
    Nie ma nic złego, wręcz przeciwnie. Ale dzieciątko musi mieć odpowiednią pozycję, żeby mu się kręgosłup nie po wyginał, bioderka nie powykrzywiały itd. Pozycje w wisiadłach o których tu piszą dziewczyny są mocno niefizjologiczne i szkodzą, zarówno dziecku jak i rodzicom. A jeśli chodzi o noszenie przodem, to niestety kręgosłupek malutki też nie zbyt dobrze znosi tę pozycję. ale można maluszka tak ułożyć prawidłowo w chuście czy ergonomiku, że też będzie podziwiał świat!
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  11. #11
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Ja byłam świadkiem rozmowy dwóch mam: ..Wiesz, świetne jest takie nosidełko babybjorn, muszę sobie kupić bo miałam chustę pozyczoną ale bez instrukcji i nie umiałam jej zamotać.To nosidełko jest o wiele lepsze....
    A ja tchórzę nie umiem zwrócić uwagi..i jak widzę wisiadło przodem do świata też nie umiem...

  12. #12
    Chustomanka Awatar zanna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    918

    Domyślnie

    nie chodzi o to co widzi dziecko tylko jak jest ułożone jego ciało jak wisi tyłem do noszącego...
    , ,

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,850

    Domyślnie

    Ja też mam ochotę czasem coś powiedzieć,ale jeszcze mi się nie zdarzyło... ale pocieszam się, że lepsze takie noszenie, niż żadne(pomijając szkodliwość dla kręgosłupa).
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    371

    Domyślnie

    na moim osiedlu są dwie mamy noszące, ja w chuście, bądź ergo i jeszcze jedna mama w wisiadle, przy czym, w wisiadle nosi tyko na króciótkich spacerach z psem, poza tym wózek. Kiedyś miałam porozmawiać z nią o noszeniu, ale nie chciałam żeby to wyszło tak, że ja mam racje a ona robi źle.

    Ostatecznie uznałam, że gdyby była zainteresowana chustą to może sama by zapytała

  15. #15
    Chustomanka Awatar jagienkat
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,373

    Domyślnie

    Mogłaby nie wpaść na to, że jest jakaś różnica... Ja przyznam się otwarcie, że też nieświadoma tych spraw, początkowo chciałam Starszaka nosić w B, ale nie chciał (teraz wiem, dlaczego), więc go nie zmuszałam. Dopiero po czasie przyjaciółka pokazała mi chusty, potem kupiłam poda - i poczułam różnicę. Ale gdyby nie przyjaciółka, w ogóle bym na to forum nie trafiła i nie wiedziałabym tego, co teraz.


  16. #16
    Chustonówka Awatar guga1
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morla1 Zobacz posta
    Ja byłam świadkiem rozmowy dwóch mam: ..Wiesz, świetne jest takie nosidełko babybjorn, muszę sobie kupić bo miałam chustę pozyczoną ale bez instrukcji i nie umiałam jej zamotać.To nosidełko jest o wiele lepsze....
    A ja tchórzę nie umiem zwrócić uwagi..i jak widzę wisiadło przodem do świata też nie umiem...
    a może mówiła o tym http://allegro.pl/babybjorn-comfort-...901107504.html babybjornie, to jest chyba ok? bo to drugie to koszmarne jest, nie chciałabym żeby mnie ktos tak powiesił.

    wg mnie ludzie są nie świadomi że to może być szkodliwe dla dziecka, większość wychodzi z założenia że skoro jest w sprzedarzy musiało przejść jakieś testy i być dopuszczone do użytku. Chyba więcej jakiś akcji uświadamiających by się przydało

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzia Zobacz posta
    co jest zlego w tym ze dziecko widzi otaczajacy swiat ?
    Nic złego w tym nie ma. Rodzice noszący w wisiadełkach intencje mają pewnie dobre... Może gdzieś tam o noszeniu słyszeli, że to dobre dla dziecka, w wielu sytuacjach jest to też wygodne dla rodzica, więc się decydują. Nie wiedzą niestety czym się kierować przy wyborze sposobu noszenia, a wisiadła dostać chyba najprościej, bo są dostępne w wielu dziecięcych sklepach... A co do noszenia przodem do świata, to pewnie nie mają świadomości, że taki Maluch niewiele jeszcze jest w stanie z tego świata zobaczyć. Ostrość wzroku u dzieci dopiero w wieku 6 miesięcy zbliża się do wartości wzroku dorosłych, a pełna ostrość wzroku dzieci osiągają w wieku 18 miesięcy, ale to nie jest wiedza, którą rodzice muszą dysponować...

    U mnie na osiedlu dwie chusty i jeden ergonomik mi mignął, wisiadła sztuk dwie, w tym jedno często widuję - mama z dumą nosi (a może ja tak to odbieram) i to sprawia, że nie reaguję, natomiast, gdy ktoś mnie zaczepia i pyta o noszenie, to wtedy staram się przekazać, że w chuście jest ok i dlaczego i czym się kierować wybierając nosidło
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    A ja spotkałam ostatnio się przy kasie osiedlowego sklepiku z mamą w wisiadle...

    i Jakoś tak dziwnie na mnie spojrzała.

    Może ONI mają swoje wisadło-forum i nas obsmarowują, co?

    W każdym razie powiało chłodem...
    miśki dwa i mały ktoś

  19. #19
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julla Zobacz posta
    Może ONI mają swoje wisadło-forum i nas obsmarowują, co?


    moze trzeba poszukać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •