Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78

Wątek: Do kiedy nosiłyście?

  1. #41
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    drobna, po mamusi

  2. #42
    Chusteryczka Awatar matka.kobitka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    1,758

    Domyślnie

    a wzrost po tatusiu
    „Dziecko najwięcej miłości potrzebuje wtedy, gdy najmniej na nią zasługuje”
    Zuzia '02, Janek '04, Ewa '08




  3. #43
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jahckal Zobacz posta
    Ja planuję w chuście zanieść ją na pierwszą lekcję w podstawówce
    to tak jak ja

    jak na razie ma zaraz dwa latka i nie zamierzamy poprzestawać - sama przynosi nosidło (bo lubi naszą manducę i bondolino zamiennie, zależnie od humoru)

  4. #44
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    wlasnie dzis starszego na plecach do przychodni zanioslam. sam chcial w ChMT bt myrra. i tylko mam problem, bo oglosil, ze jutro w szmacie pojdziemy do przedszkola. a ja go poniesc nie moge, bo nie mam z kim wojtka zostawic. a ze wojtek na razie idzie tam, gdzie on chce, wiec to on w szmate musi pojsc. trudno, jak sie mlodziez uprze, to dwojke poniose
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #45
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    3 lata 3 miesiace, 15 kg, metr wzrostu na wycieczkach ale zdaża się Hania woli z przodu nić na plecach tatuś się zgadza i nosi
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  6. #46
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Do kiedy Wojtuś chciał bądź tolerował, to znaczy do jakiegoś roku i max 9 miesięcy. Później zdarzało się to baaaardzo sporadycznie. Teraz noszę Joasię, która tak rwie się do samodzielności w przemieszczaniu się, że obawiam się, że ją ponoszę jeszcze krócej...
    Ostatnio edytowane przez elson ; 05-10-2011 o 00:31
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  7. #47
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Mój 2,5 latek to już tylko np. śpiący na plecach - gdy byliśmy w górach. Niezmęczony (innym razem, gdy był po drzemce w samochodzie) na taką górkę z 600m sam wejdzie i zejdzie. (A potem gdy rodzice odpoczywali padnięci przy stolikach w ogródku jakiejś jadłodajni on biegał pomiędzy 3 zjeżdżalniami i kosił trawę zabawkową kosiarką )

  8. #48
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Starszą do 13 miesiąca, potem i chusta i MT i wózek poszły w odstawkę.
    Młodsza jutro kończy rok i też drżę, czy się niedługo noszenie nie skończy, bo ona do siostry bardzo podobna, temperamentem też.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  9. #49
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,842

    Domyślnie

    Moja, odkąd zaczeła chodzić(już jakiś miesiąc), to jakoś mało chęci do siedzenia w chuście, w nosidle trochę lepiej. Myślę sobie, że jeszcze zatęskni, znudzi jej się łażenie cały czas
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  10. #50
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Martynka około 1,5 -2 lata, już nie chciała i nosiłyśmy się sporadycznie, ale jeszcze przed 3 urodzinami zaczęła znowu baaaardzo chcieć
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  11. #51
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Oby jak najdłużej

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  12. #52
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Ja nadal czasem noszę. Jak musimy gdzieś szybko, daleko, długo, w górach. Mam nadzieję, że tej jesieni jeszcze się zdarzy.

    Wczoraj niosłam Zosię do Filharmonii na koncert, bo za późno wyszłyśmy z domu, a w chuście - wiadomo - szybciej. W szatni pani powiedziała do mnie "Pani to już dobre kilka lat nosi córeczkę w chuście, pamiętam jak była taka maleńka" Najpierw zrobiłam , że ktoś tak mnie przez szmaty zapamiętał, potem się rozrzewniłam - faktycznie Zosia zaczęła być noszona na koncerty dla dzieci od 3 m-ca życia - bo z Julką chodziłam.
    Julka 2001, Zosia 2007

  13. #53
    Chustomanka Awatar hajda
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Nowy Targ
    Posty
    583

    Domyślnie

    Zdarzało nam się na wycieczkach górskich ponieść 4 latka.

  14. #54
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Do plamienia w drugiej ciąży czyli tylko rok i 8 miesięcy. Ale teraz noszę Idalkę

  15. #55
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,730

    Domyślnie

    Ja w ciazy tez nie nosilam za to teraz nie nalezy przebywac za dlugo w kucki - potwor podejdzie znienacka i na plecy wlezie, ostatnie spacery w manduce u tatusia, i czasem mam problem jak obu zadowolic
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  16. #56
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    ja bym chciała jeszcze.....a mi się dzieć zaczyna buntować. Jeszcze jak idziemy to spoko, posiedzi i popatrzy. Ale wystarczy jak stanę to już od razu koniecznie zaczyna wychodzić z chusty......a jeszcze roku nie ma Musze se drugie zrobić.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  17. #57
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    31

    Domyślnie

    Synka nosiłam do kolejnej ciąży czyli prawie 1,5roku,rok z przodu potem na plecach. Potem wskoczył do tatusia na plecy do manduki, We wrześniu skończył 2 latka i jeszcze trochę tak pochodzi. A córeczkę (ma prawie 4 tyg|)noszę od 5 dnia życia, początkowo w elastyku, ale jak zawiązałam raz tkaną to już tak zostanie-mam nadzieję, że jeszcze długo

  18. #58
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Podbijam wątek . Ostatnio moja 6 latka uwielbia jak ja nosze oczywiście na plecach, na dodatek bierze sobie książkę i czyta przytulona . Wazy 18 kg, więc po pół godz ma dość.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  19. #59
    Chustomanka Awatar hajda
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Nowy Targ
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fiolka Zobacz posta
    ja bym chciała jeszcze.....a mi się dzieć zaczyna buntować. Jeszcze jak idziemy to spoko, posiedzi i popatrzy. Ale wystarczy jak stanę to już od razu koniecznie zaczyna wychodzić z chusty......a jeszcze roku nie ma Musze se drugie zrobić.
    Fiolka taki jego czas i takie jego prawo, teraz jest zafascynowany chodzeniem i odkrywaniem świata z tej pozycji, ale to minie i wróci do mamy na plecy, jeszcze się przekonasz

  20. #60
    Chustomanka Awatar basiaT
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Szczecin/Świnoujście
    Posty
    854

    Domyślnie

    od około 2,5 roku - raczej sporadycznie - z uwagi na fakt, że dziecko moje wagą leci po 90 centulu a wzrostem po 97:
    - jak zawiążę z tyłu to mi wiercipięta wysuwa się albo jak mocniej dociągnę 16-17 kg to mam siniaki na ramionach
    - jak zawiążę z przodu to nic nie widzę - bez peryskopu ani rusz
    - mamy nubigo ale jakoś nie umiem się z tymi wszystkimi sprzączkami dogadać - też sporadycznie
    Przyjaciele są rodziną, którą sami sobie wybieramy.


    "Z
    abawki w stylu retro"
    "Na końcu tęczy"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •