Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: Superniania kupiła wiasiadło :(

  1. #1
    Chustomanka Awatar rybka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,369

    Domyślnie Superniania kupiła wiasiadło :(

    rzadko oglądam, ale dziś jak zobaczyłam to aż zakrzyknęłam. Ręce mi opadły. Wsadziła 3 miesięczniaka do wisiadła a mamusia rozpływała się w pochwałach.
    Pani Zawadzka natomiast tonem autorytarnym opowiadała o zaletach nosidła.
    Chicco to chyba było.
    i znowu sprzedaż wisiadeł wzrośnie... a nasza robota psu na budę


  2. #2
    Chusteryczka Awatar miedziana
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    1,556

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Ciekawi mnie jakie zalety nosidła niania wymieniła ??
    Szymon - moje kwietniowe słońce

  3. #3
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,273

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Ostatnio testowaliśmy metodę Superniani-karniaczek na poduszce.Potem mąż pojechał na konferencję dot.krzywdzenia dzieci i tam jakiś światowy specjalista (praktyk)powiedział,ze to krzywdzenie dzieci jest po prostu i takie wycie dziecka ileś tam minut nie pomoże.Więc aż takim fachowcem ta superniania chyba nie jest.Jest modna,bo teraz dzieci wychowują babcie,przedszkola -wiadomo,rodzice pracują coraz więcej,a w godzinę dziennie nie da sie wychować dziecka.Ich krzyk to płacz o zaintersowanie,to i superniania jest modna.
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Też mi się czasem wydaje że ta metoda to zwykły terroryzm, a dzieci są niegrzeczne bo chcą zwrócić na siebie uwage rodziców. Dlatego podoba mi się jak superniania pokazuje jak spędzać wspólnie czas bo wielu ludzi po prostu w ogóle nie wie że można z dzieckiem zrobić coś kontruktywnego
    A wisiadło... no cóż, czasami mam wrażenie że my mamy jakąś paranoję, bo cały świat chwali tylko wąskie grono wie że to szkodliwe...
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Dziewczyny może ona wcale nie wie nic na tamat chust. Ona jest (chyba) psychologiem i chciała pokazać jak ważne jest noszenie dziecka dla jego rozwoju i za to ma dużego plusa. A dodatkowo przypuszczam, że wiele produktów, rzeczy, które pojawiają się w programie jest uzależnione od sponsorów... smutne ale prawdziwe.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  6. #6
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Myslę, że z tym sponsoringiem Ilonsa ma rację.

    Moje dziecko jeszcze raczej małe, ale za jakis czas zacznie robić pewnie różne niefajne rzeczy. Jak wtedy ukarać? Nie lubie slowa "ukarać" ...brrrrr Ale chodzi mi o to na co zamienić karnego jeżyka jeśli dziecko naprawdę jest nieznośne?
    Juz sie boje troszkę wychowywania starszego dziecka. A chcialabym wychować synka na fajnego człowieczka


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  7. #7
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Cytat Zamieszczone przez lila4
    Ostatnio testowaliśmy metodę Superniani-karniaczek na poduszce.Potem mąż pojechał na konferencję dot.krzywdzenia dzieci i tam jakiś światowy specjalista (praktyk)powiedział,ze to krzywdzenie dzieci jest po prostu i takie wycie dziecka ileś tam minut nie pomoże.Więc aż takim fachowcem ta superniania chyba nie jest.Jest modna,bo teraz dzieci wychowują babcie,przedszkola -wiadomo,rodzice pracują coraz więcej,a w godzinę dziennie nie da sie wychować dziecka.Ich krzyk to płacz o zaintersowanie,to i superniania jest modna.
    Wczoraj oglądałam Nanny 911, czyli angielska superniania w USA i jako pierwsza karę dostała MAMA. Musiała siedzieć 5 minut na kanapie za to, ze krzyczała na dzieci i przeklinała. Niania kazała jej przytulać dzieci, całować je i kochać zamiast krzyczeć. Efekty natychmiastowe

    A z wisiadłem... przykra sprawa

  8. #8
    Chusteryczka Awatar miedziana
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    1,556

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa
    Dziewczyny może ona wcale nie wie nic na tamat chust. Ona jest (chyba) psychologiem i chciała pokazać jak ważne jest noszenie dziecka dla jego rozwoju i za to ma dużego plusa. A dodatkowo przypuszczam, że wiele produktów, rzeczy, które pojawiają się w programie jest uzależnione od sponsorów... smutne ale prawdziwe.
    Właśnie dlatego ciekawi mnie jakie zalety wymieniała niania?? Bo jeśli potrzebę noszenia dziecka i tego by było blisko mamy - to chyba jednak wskazuje na coś pozytywnego?
    Szymon - moje kwietniowe słońce

  9. #9
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Przydałby mi się taki karniaczek. Tylko dla mnie 5 min. na kanapie w ciszy to nagroda.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  10. #10
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Cytat Zamieszczone przez milorzab
    Przydałby mi się taki karniaczek. Tylko dla mnie 5 min. na kanapie w ciszy to nagroda.

  11. #11
    Chustomanka Awatar rybka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,369

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Cytat Zamieszczone przez miedziana
    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa
    Dziewczyny może ona wcale nie wie nic na tamat chust. Ona jest (chyba) psychologiem i chciała pokazać jak ważne jest noszenie dziecka dla jego rozwoju i za to ma dużego plusa. A dodatkowo przypuszczam, że wiele produktów, rzeczy, które pojawiają się w programie jest uzależnione od sponsorów... smutne ale prawdziwe.
    Właśnie dlatego ciekawi mnie jakie zalety wymieniała niania?? Bo jeśli potrzebę noszenia dziecka i tego by było blisko mamy - to chyba jednak wskazuje na coś pozytywnego?
    Nie wychwyciłam akurat takich argumentów tylko wolne ręce i rozłożenie ciężaru na obu ramionach rodzica.
    Odcinek był poświęcony 3 letniemu chłopcu i to dla niego mama miała mieć czas i wolne ręce, stąd wisiadło.
    Nie wytrzymałam i na jej stronie napisałam bardzo krótko na temat chust i odesłałam ją do forum.
    Być może troszkę impulsywnie, ale musiałam


  12. #12
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    a ja zapamiętałam, że nosidełko podpiera kręgosłup dziecka na całej długości i dlatego jest zdrowe (innych argumentów chyba nie było...)

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    ehhh no też widziałam juz jakiś czas temu to wisiadło :/ smutno mi się zrobiło bardzo bo sponsor-klient nasz pan..
    miałam nawet pisać do niej ale dałam spokój - pewnie na ten temat miała niewiele do gadania...

    co do metod.. no myślę że nie jest najgorsza, skoro mnóstwo dziewczyn (młodych i przyszłych mam) ze zdziwieniem komentowało na forum rodzicielskim że jak to możliwe że ją wzywają a ona nic z dziećmi nie robi tylko rodziców "prostuje"... ręce mi opadły... zawsze jakiś kaganek niesie właśnie pokazując że trzeba z dzieckiem choćby czas spędzać tak dla minimum..
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  14. #14
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,627

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Co do wisiadła w Superniani, ten temat już był:
    viewtopic.php?f=2&t=7307&st=0&sk=t&sd=a&hilit=zawa dzka

    Co do karnego jeża: To nie jest metoda dla niemowlaków ani dla dzieci lekko powyżej roku, bo one rzeczywiście nie rozumieją, o co chodzi i to jest dla nich krzywdzące. Natomiast, moje drogie, trzy bądź czterolatek potrafi naprawdę rozrabiać jak pijany zając, mimo że jest dzieckiem dostrzeganym, zabawianym i kochanym. Wiem, że mając jedynie słodkiego niemowlaka trudno sobie wyobrazić, że w przyszłości będzie on zdolny do tego by pluć na matkę i mówić, że jest głupia. Od tego jesteśmy rodzicami, by pokazać, jakie zachowania nie są akceptowane, a nagradzać te pozytywne. Karny jeż daje dziecku chwilę na zebranie myśli i dostrzeżenie tego, że jego zachowanie było złe. I stosuje się ją naprawdę w ostateczności, a nie przy byle pierdółce. Dziękuję za uwagę.
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  15. #15
    Chustomanka Awatar rybka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,369

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Ha, no i moderatorzy nie umieścili mojego posta... no cóż próbowałam. Zgadzam się że to zapewne był product placement bo napis był jak flaga wielki

    Dzięki Lynette, przeoczyłam tamten temat bo jak pisałam nianię oglądam rzadko.


  16. #16
    Chustomanka Awatar aniuki
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    545

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    a co to karny jeż?
    bo ja beztelewizyjna, tylko kiedyś obejrzałam supernianię w internecie...

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Cytat Zamieszczone przez aniuki
    a co to karny jeż?
    bo ja beztelewizyjna, tylko kiedyś obejrzałam supernianię w internecie...
    Aniuki, ja się dowiedziałam o istnieniu karnego jeżyka z wątku o myciu mężów no forum gazetowym kiedyś. Na karnego jeżyka sadza się dziecka na tyle minut ile ma lat (z mążem to dziewczyny nie były pewne jak to jest). I to kara jest.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Swidnica
    Posty
    149

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    kiedys bylo kleczenie na grochu z rekoma do gory a teraz sie siada na jeza, tak?? bo ja tez TV nie ogladam ...

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Cytat Zamieszczone przez Renka
    kiedys bylo kleczenie na grochu z rekoma do gory a teraz sie siada na jeza, tak?? bo ja tez TV nie ogladam ...
    Nie do końca, bo jeżyk to jest taka poduszka w kształcie jeża więc kara nie jest cielesna . Wg mnie to jest dokładnie taka sama kara jak stosowane od zawsze "stawianie do kąta", pamiętam ze szkoły "a teraz postoisz w kącie 10 min i przemyślisz swoje postępowanie". Stałam nieraz i pamiętam tylko to że myślałam wtedy o wszystkim tylko nie o swoim postępowaniu
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie Re: Superniania kupiła wiasiadło :(

    Cytat Zamieszczone przez Zuzia
    Cytat Zamieszczone przez Renka
    kiedys bylo kleczenie na grochu z rekoma do gory a teraz sie siada na jeza, tak?? bo ja tez TV nie ogladam ...
    Nie do końca, bo jeżyk to jest taka poduszka w kształcie jeża więc kara nie jest cielesna . Wg mnie to jest dokładnie taka sama kara jak stosowane od zawsze "stawianie do kąta", pamiętam ze szkoły "a teraz postoisz w kącie 10 min i przemyślisz swoje postępowanie". Stałam nieraz i pamiętam tylko to że myślałam wtedy o wszystkim tylko nie o swoim postępowaniu

    he he he, Zuzia a często stałaś ? Ja w kącie stałam raz w życiu i do dziś pamiętam...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •