Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Wątek: Żona kolegi chce ode mnie wisiadło :(

  1. #1
    Chustomanka Awatar ALiA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,252

    Domyślnie Żona kolegi chce ode mnie wisiadło :(

    Zostało mi wisiadło womarowe,prezent od treściowej. Żona kolegi z pracy mojego męża bardzo je ode mnie chce. Ma chustę,ale jej "niewygodnie". Chciałam,żeby do mnie przyszła to byśmy poćwiczyły wiązania,ewentualnie znalazłabym dla niej jakieś marsupi czy bondolino (nie pamiętam ile jej dziecko ma,jakieś 5,6 miesięcy,ale na mietka chyba za małe...) Ale nie-uparło toto się na wisiadło...Próbowałam trafić do rozumu jej męża,ale coś nie idzie,może jak dam jej to wisiadło i zobaczy,że to niepraktyczne to zrozumie...Czemu niektórzy są głusi na logiczne argumenty? Chociaż może powinnam się cieszyć,że w ogóle będzie nosić...

  2. #2
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Mam podobny problem, moja sąsiadka miała chustę , stwierdziła,że jej w niej nie wygodnie i sprawiła sobie wisiadło. Nosi małą przodem do świata. Jest głucha na wszelkie argumenty, o krzywiznie kręgosłupa, stawach biodrowych itd. Proponuje,że pożyczę jej ergo, abo pokarzę inne wygodniejsze wiązania , ale nie i nie. Na siłe się nokogo nie nawróci. I najciekawsze to to,że mówi ,że w wisiadle jej wygodniej

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  3. #3
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    nic na siłe nie zrobisz
    ja tez uswiadamiałam moja kolezanke pokazywałam tłumaczyłam namawiałam ze pozycze jej swoje Ergo, dawałam namiary na dziewczyny szyjące, a ona do mnie dzwoni ze kupila piekne nosidło w internecie za dosc duza sume
    umowilysmy sie na spacer zeby mi zaprezentowała (liczyłam na Sówki, albo Manduke), a ona wyskoczyła z BabyBjornem
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #4
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Powiedz jej ze się zepsuło albo coś się w nim poprulo.

  5. #5
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    wtedy kupi na allegro
    grunt że próbowałaś

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    powiedz, że jakiś pies na spacerze(lub własny, jeśli posiadasz), wyczuł od wisiadła emanującą negatywną energię i rozszarpał je na strzępy...
    Zasugeruj koleżance, żeby poważnie się zastanowiła nad zakupem takiego wisiadła, podobno instynkty psa są nieomylne

  7. #7
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Po prostu powiedz nie. Nie, bo nie chcesz brać na sumienie jeśli stanie się coś jej dziecku, nie, bo Twoje przekonania i wiedza są inne. Nie i koniec


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    a ja bym dala, bez sensu sie upierac.
    Jak nie dostanie od Ciebie, kupi sobie gdzie indziej, moze jeszcze cos gorszego...

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Ciesz się że w ogóle chce nosić . Pomyśl logicznie, ile ponosi w womarze? jak wytrzyma 15min to jest niezła IMO zwłaszcza że dziecko już większe.
    Ja bym jej dała womara jak tak bardzo chce i po jakiś może dwóch zdaniach w temacie odpuściła nawracanie....
    Ale to ja. Jeśli dla Ciebie to jest problem, to powiedz że nie dasz bo to niezgodne z Twoim sumieniem.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Po prostu powiedz nie. Nie, bo nie chcesz brać na sumienie jeśli stanie się coś jej dziecku, nie, bo Twoje przekonania i wiedza są inne. Nie i koniec
    Paskówka ma rację. na siłe nic nie zdziałasz, wiem z autopsji

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gavagai Zobacz posta
    powiedz, że jakiś pies na spacerze(lub własny, jeśli posiadasz), wyczuł od wisiadła emanującą negatywną energię i rozszarpał je na strzępy...
    Zasugeruj koleżance, żeby poważnie się zastanowiła nad zakupem takiego wisiadła, podobno instynkty psa są nieomylne
    robię sobie odwyk

  12. #12
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Nam na kursie dla doradców pokazywano bardzo fajny test, nie wiem czy uda mi się go opisać. Ale stosuje go z powodzeniem u rodziców. No więc potrzebne są 4 osoby i osoba testująca oraz dwie chusty. Każda z 4 osób chwyta koniec chusty w ten sposób, że chusty krzyżują się po środku, ale są "zwinięte". Osoba testująca siada okrakiem w ten krzyż, a te 4 osoby próbują ją utrzymać Tak się siedzi w wisiadle. A teraz 4 osoby rozkładają poły chust szeroooko, i osoba testująca siada w ten sam krzyż ale chusty ma od kolana do kolana i znowu te 4 osoby próbują ja utrzymać. Tak się siedzi w chuście lub ergo

    Ostatnio na warsztatach to pokazywałam i rodzice byli zaaachwyceni. Spróbuj posadzić żonę kolegi na te dwa sposoby i zapytaj w który wolałaby posadzić swoje dziecko


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Po prostu powiedz nie. Nie, bo nie chcesz brać na sumienie jeśli stanie się coś jej dziecku, nie, bo Twoje przekonania i wiedza są inne. Nie i koniec
    MAMA-Wiktorii 18.02.2007 Katarzyny 29.03.2011 Kornelii 19.05.2021

  14. #14
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Spróbuj posadzić żonę kolegi na te dwa sposoby i zapytaj w który wolałaby posadzić swoje dziecko
    A jeszcze lepiej posadź kolegę, już on przetłumaczy żonie czemu to niewygodne
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    niemal codziennie natykam się na kogoś z dzieckiem w wisiadle przodem do świata, moim sąsiadkom chusty nie trafiają do przekonania, bo one mają wbite do głowy, że musi być usztywniony panel na kręgosłup, kto im to wbił?...ortopedzi... czy ja mogę dyskutowac z lekarzem-specjalistą? z atestami, które każde jedno wisiadło posiada?

    podobnie jest z butkami, dziecko jeszcze dobrze podłoża nie wyczuje to już ma założone super hiper sztywne butki, bo tak kazał ortopeda
    "Ludzie od czasu do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się, otrzepuje i idzie dalej, jakby nic się nie stało" W.Churchill

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Ja widziałam chłopaka, który niósł syna w wisiadle, przodem do świata i jeszcze robił takie "wypychy" brzuchem, że dziecku siła bezwładności wyrzucała rączki i nóżki do przodu. To chyba miało być śmieszne, a mnie wszystko rozbolało od samego patrzenia.

    Weszłam kiedyś na stronę BabyBjorn i tam są pytania i odpowiedzi. M.in. czy w "nosidle" cieżar ciała spoczywa na kroczu dziecka i odpowiedż była taka, ze testy tego nie dowiodły.

    Jak myślicie, komu zaufa potencjalny nabywca? Nawiedzonej chustonoszce, która czasem nawet stosuje pieluchy wielo., nosi dready,jest weganką, eko-mamą, nie szczepi dziecka, długo karmi piersią,itp? Czy może szacownemu producentowi z wieloletnim doświadczeniem, którego produkty sprzedawane są na wszystkich kontynentach.

    Bliskiej koleżance nie jestem w stanie wyperswadować dawania niemowlakowi parówek i danonków...

    Świadome rodzicielstwo jeszcze w powijakach.
    miśki dwa i mały ktoś

  17. #17
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julla Zobacz posta

    Jak myślicie, komu zaufa potencjalny nabywca? Nawiedzonej chustonoszce, która czasem nawet stosuje pieluchy wielo., nosi dready,jest weganką, eko-mamą, nie szczepi dziecka, długo karmi piersią,itp? Czy może szacownemu producentowi z wieloletnim doświadczeniem, którego produkty sprzedawane są na wszystkich kontynentach.
    Ej no!!! to może zaufa chustomatce, która nie stosuje wielo, nie nosi dredów (tylko ładna biurowa fryzurkę, nie jest weganką, nie jest eko, szczepi dziecko, nie karmiła długo piersią? A didymos to niby nie światowy producet z długoletnim doświadczeniem????? i tez jest na wszystkich kontynentach!!!

    To taki OT tylko, z przymrużeniem oka


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  18. #18
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Melissa Zobacz posta
    niemal codziennie natykam się na kogoś z dzieckiem w wisiadle przodem do świata, moim sąsiadkom chusty nie trafiają do przekonania, bo one mają wbite do głowy, że musi być usztywniony panel na kręgosłup, kto im to wbił?...ortopedzi... czy ja mogę dyskutowac z lekarzem-specjalistą? z atestami, które każde jedno wisiadło posiada?

    podobnie jest z butkami, dziecko jeszcze dobrze podłoża nie wyczuje to już ma założone super hiper sztywne butki, bo tak kazał ortopeda
    a cóż się dziwić ortopedom...muszą o swoich przyszłych pacjentów dbać! smutne ale prawdziwe
    Patryk 2011, Paulinka 2012

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Ej no!!! to może zaufa chustomatce, która nie stosuje wielo, nie nosi dredów (tylko ładna biurowa fryzurkę, nie jest weganką, nie jest eko, szczepi dziecko, nie karmiła długo piersią? A didymos to niby nie światowy producet z długoletnim doświadczeniem????? i tez jest na wszystkich kontynentach!!!

    To taki OT tylko, z przymrużeniem oka
    no tak, ale chusty to przecież fiu-bździu
    miśki dwa i mały ktoś

  20. #20
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    też próbowałam nawracać znajomych, ale niestety
    całe szczęście używali tylko na urlopie, bo tak ich mała z domu raczej nie wychodzi...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •