Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48

Wątek: Kangur - dobrze?

  1. #21
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Padthai Zobacz posta
    to proste hehehe

    - dziecie musisz ukladac nizej, wtedy tez nie bedzie ci przeszkadzalo pod broda

    - i... zlap za golenie tuz pod kolankami, podciagnij kolanka do gory i lekko do do srodka, pochyajac sie jednoczesnie troche do przodu, pupa sam sie zapadnie (pionowe pasy powinny wejsc gleboko pod kolanka)

    W 2x - brzegi schusty mozesz poprawiac i dociagac w trakcie wiazania i po zawiazaniu pierwszej czesci wezla. Nie przejmuj sie , ze od razu nie wyszlo dociagaj na wezle az uzyskasz zadowalajacy Cie efekt. Tu tez robisz ten "myk" z kolankami i pochylaniem sie

    W pelcaczku daj pod pupe jak najwiecej chusty, ma wej sc miedzy Ciebie i dziecko.
    Ja w sumie lubię, jak dzieć jest wysoko, bo mi mniej ciąży . Nie przeszkadza mi pod brodą, ale to chyba kwestia indywidualna . Fajna rada z tym przywiedzeniem nóżek, pochylaniem się itd. Spróbuję na pewno . Zazwyczaj wszystkie swoje wiązania (ok, może nie wszystkie, lecz większość) poprawiam po krótkim czasie. Przyznam, że takiego klocka trudno mi się czasami wiąże i nie wszystko od razu wychodzi dociągnięte odpowiednio.

    Beannshi - dla mnie to modyfikacja kangura. Czemu węzeł pod pupą jest kluczowy? Czy on spełnia jakąś funkcję?

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    ale przeciez nie musi wszystko od razu byc super dociagniete, zawsze przeciez mozna doaciagnac
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  3. #23
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Pat, bo to on decyduje ze chusta nie krzyzuje sie miedzy nogami dziecka a przez to to TY a nie chusta decydujesz jak szeroko bedza nozki. Aczkolwiek przy rocznieku nie ma to az takigo znaczenia

    Ania, no wlasnie kangurka nie da sie raczej skutecznie rozwiazac i poprawic. Aby bylo ok trzebaby w zasadzie wiazac od poczatku
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  4. #24
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beannshi Zobacz posta
    Pat, bo to on decyduje ze chusta nie krzyzuje sie miedzy nogami dziecka a przez to to TY a nie chusta decydujesz jak szeroko bedza nozki. Aczkolwiek przy rocznieku nie ma to az takigo znaczenia

    Ania, no wlasnie kangurka nie da sie raczej skutecznie rozwiazac i poprawic. Aby bylo ok trzebaby w zasadzie wiazac od poczatku
    Aaa! Rozumiem Myślałam, że może jakąś inną funkcję spełnia, o której nie wiem... Dzięki!

  5. #25
    Chustonówka Awatar K&M
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Pruszcz Gd.
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dziewczyny tak czytam i czytam i jedno mnie głęboko zastanawia:

    dlaczego w kieszonce u mniejszych dzieci nóżki nie mogą uciekać na boki?? Od niedawna noszę 5 miesięczną (drobną) niunię właśnie w kieszonce i szczerze mówiąc nie zwracałam takiej uwagi jak bardzo nóżki są rozłożone. Tu chodzi o to, że materiał spod pupy może uciec czy o fizjologię malucha?



    Pilnuję zawsze by kolanka były wyżej niż pupa a skrzyżowana chusta pod pośladkami sama rozkłada nóżki i wypycha pupę na zewnątrz. Szczerze mówiąc myślałam że im szerzej tym lepiej.

    Wiem, że to nie na temat ale nie chciałam zaczynać nowego wątku, a to pytanie nie daje mi po przeczytaniu waszych postów spokoju.

  6. #26
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K&M Zobacz posta
    Dziewczyny tak czytam i czytam i jedno mnie głęboko zastanawia:

    dlaczego w kieszonce u mniejszych dzieci nóżki nie mogą uciekać na boki?? Od niedawna noszę 5 miesięczną (drobną) niunię właśnie w kieszonce i szczerze mówiąc nie zwracałam takiej uwagi jak bardzo nóżki są rozłożone. Tu chodzi o to, że materiał spod pupy może uciec czy o fizjologię malucha?



    Pilnuję zawsze by kolanka były wyżej niż pupa a skrzyżowana chusta pod pośladkami sama rozkłada nóżki i wypycha pupę na zewnątrz. Szczerze mówiąc myślałam że im szerzej tym lepiej.

    Wiem, że to nie na temat ale nie chciałam zaczynać nowego wątku, a to pytanie nie daje mi po przeczytaniu waszych postów spokoju.
    fizjologia
    dlatego nie wiążemy raczej noworodków i małych niemowląt w 2x np., bo nie da się tam skorygować ułożenia nóżek - w kangurze i kieszonce tak
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  7. #27
    Chustonówka Awatar K&M
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Pruszcz Gd.
    Posty
    24

    Domyślnie

    czyli niemowlak nie może mieć za szeroko nóżek?
    a jak to się ma do chusty elastycznej: trzy warstwy materiału siłą rzeczy "spłaszczają" pozycję dziecka?

  8. #28
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    K&M, na oba pytania odpowiedz brzmi: TAK
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    Ważne jest aby nie robić dziecku szpagatu. w takim układzie nóżek bioderka będą ułożone po prostu nieprawidłowo, co nie będzie w pełni wspierać ich rozwoju. Przy dziecku starszym, ok 8-10 mies, nie jest już to takie istotne, bo chrząstka oplatająca kość udową jest już daleko w procesie kostnienia, poza tym dziecko jest na tyle duże, że oplata nas bez problemu nóżkami

  10. #30
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K&M Zobacz posta
    czyli niemowlak nie może mieć za szeroko nóżek?
    a jak to się ma do chusty elastycznej: trzy warstwy materiału siłą rzeczy "spłaszczają" pozycję dziecka?
    Cytat Zamieszczone przez beannshi Zobacz posta
    K&M, na oba pytania odpowiedz brzmi: TAK
    i dlatego od chust elastycznych się już odchodzi...

    no i K&M - niewiele da się powiedzieć o rozstawie nóżek Twojego dziecka (czyli odwiedzeniu), bo pokazałaś fotkę z boku a nie en face

  11. #31
    Chustonówka Awatar K&M
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Pruszcz Gd.
    Posty
    24

    Domyślnie

    czyli jak pilnuję by pupa była nisko a kolanka wysoko to automatycznie eliminuję kwestię szpagatu, prawda? to mi klaruję kwestię dlaczego krzyżowanie chusty pod pupą w 2X może źle wpłynąć na postawę.

    Od elastyka odeszłam niedawno ale muszę powiedzieć, że nosiło mi się w nim bardzo dobrze, podobało mi się jak niemalże bezproblemowo można omotać malucha i być pewnym że wszytko jest ok, przy chuście tkanej zawsze mam wątpliwości. Mam nadzieję, że to kwestia wprawy i z czasem nauczę się dociągać chustę, tak by się tych wątpliwości pozbyć.

    (mi. twój Kajetan ma 7 miesięcy i już chodzi? mistrzostwo )

  12. #32
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K&M Zobacz posta
    (mi. twój Kajetan ma 7 miesięcy i już chodzi? mistrzostwo )
    im bardziej się zastanawiam i im bardziej patrzę na moją sygnaturkę, to on ma rok i siedem miesięcy

  13. #33
    Chustonówka Awatar K&M
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Pruszcz Gd.
    Posty
    24

    Domyślnie

    rzeczywiście, gapa ze mnie

    niestety nie mam zdjęcia w innej pozycji, ale popilnuję się przed lustrem przy następnym wiązaniu
    Ostatnio edytowane przez K&M ; 23-09-2011 o 09:55

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    K&M w chuście chodzi o to, żeby ćwiczyć. po pewnym czasie to bardzo procentuje
    Aby uniknąć szpagatu nie wystarczy dać kolanka wyżej niz pupa . Po tym zabiegu trzeba zaglądnąć w lustro czy nie wygląda to zbyt szeroko, jesli tak to staramy się zebrać nóżki do siebie. I tu właśnie przy malutkich niemowlakach może być problem w kieszonce-krzyż pod nogami może ograniczyć możliwość zebrania tych nóżek, dlatego na początek lepszy jest czasem kangurek- tam nie ma nic między, co mogło by w tym zebraniu kolanek bliżej siebie przeszkodzić.

  15. #35
    Chustonówka Awatar K&M
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Pruszcz Gd.
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dzięki brikola, kolejne światełko w tunelu niewiedzy laika

    Jak na razie kangurka nie próbowałam, wydaje się bardzo trudny w wiązaniu (to jednoczesne trzymanie malucha i dociąganie chusty ...brrr), a moja ninunia zazwyczaj się wierci przy motaniu co by jeszcze bardziej utrudniło sprawę. Na pewno kiedys spróbuję (poza tym, że zdrowy to jeszcze jaki efektowny ten kangurek ), ale na razie rozkochałam się w kieszonce. Idę ćwiczyć
    Ostatnio edytowane przez K&M ; 23-09-2011 o 15:30

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beannshi Zobacz posta
    Ania, no wlasnie kangurka nie da sie raczej skutecznie rozwiazac i poprawic. Aby bylo ok trzebaby w zasadzie wiazac od poczatku
    pisalam do to do 2x
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  17. #37
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    tu jest fajna instrukcja do kangura
    trzymanie i dociąganie są symultaniczne tylko przez chwilę...

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K&M Zobacz posta
    czyli niemowlak nie może mieć za szeroko nóżek?
    a jak to się ma do chusty elastycznej: trzy warstwy materiału siłą rzeczy "spłaszczają" pozycję dziecka?
    raczej dobrze trzymaja i w lestyku latwo ulozyc nozki jak nalezy

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    i dlatego od chust elastycznych się już odchodzi...
    pierwszy raz slysze
    znaczy kto odchodzi?



    Cytat Zamieszczone przez brikola Zobacz posta
    K&M Aby uniknąć szpagatu nie wystarczy dać kolanka wyżej niz pupa

    [....]przy malutkich niemowlakach może być problem w kieszonce-krzyż pod nogami może ograniczyć możliwość zebrania tych nóżek, dlatego na początek lepszy jest czasem kangurek- tam nie ma nic między, co mogło by w tym zebraniu kolanek bliżej siebie przeszkodzić.
    nie wystarczy, jeszcze trzeba zebrac nozki do do srodka

    no niby niby nic w kangurku w zebraniu nozek nie przeszkadza, a w kieszonce ten krzyz nieszczesny, a jak poczatkujacy pokazuja swoje wiazania to i tak nozki sa w obu wiazania rojechane, a potem jak sie rodzice naucza wiazac, to i tu i tu nozki mozna ulozyc we wlasciwej pozycji
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  19. #39
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Padthai Zobacz posta
    raczej dobrze trzymaja i w lestyku latwo ulozyc nozki jak nalezy
    I tu muszę się zdecydowanie nie zgodzic.

    1. jesli elastyk rozplaszcza kregoslup to i zaburza pozycje zgieciowo-odwiedzeniowa (czyli to jak szeroko sa nozki "fizjologicznie")
    2. w elastyku jest krzyz miedzy nogami = nogi w rozjechanej zabie
    3. elastyk jest elastyczny wiec nigdy dobrze nie podtrzyma kolanek na odpowiedniej wysokości.
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  20. #40
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beannshi Zobacz posta
    I tu muszę się zdecydowanie nie zgodzic.

    1. jesli elastyk rozplaszcza kregoslup to i zaburza pozycje zgieciowo-odwiedzeniowa (czyli to jak szeroko sa nozki "fizjologicznie")
    2. w elastyku jest krzyz miedzy nogami = nogi w rozjechanej zabie
    3. elastyk jest elastyczny wiec nigdy dobrze nie podtrzyma kolanek na odpowiedniej wysokości.
    Hm, oczywiście wszystko zależy od naprężenia chusty, ale wydaje mi się, że przy dobrze założonym elastyku nie rozpłaszczamy kręgosłupa... Elastyk podobno dobrze trzyma, ale tylko małe dzieci - wydaje mi się, że dla noworodków jest w sam raz. Ja nie stosowałam elastyka przy Miłoszu, więc nie uważam się za specjalistkę, ale przy kolejnym dziecku chcę spróbować. Dowiadywałam się, że to dobra rzecz. Widzę, że jesteś doradcą, więc trudno mi dyskutować, ale dodam tylko, że nie spotkałam się do tej pory z opinią, że nie powinno się używać chust elastycznych. Bo takie jest Twoje zdanie, tak? Na pewno kiedy zajdzie potrzeba zbadam jeszcze raz temat .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •