Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: szuszenie na kaloryferze

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie szuszenie na kaloryferze

    jeszcze oczywiście nam nie grzeją w mieszkaniu ale jak patrzę na formowanki które od poniedziałku nadal schną to tak sobie myślę że chyba mogę je kłaść na kaloryfer w okresie grzewczym???

    oczywiście wszelkie kieszonki czy otulacze z pulem odpadają, a czy dla innych materiałów już nie będzie to niekorzystne???

    wiem że wełniaków również nie powinno się na kaloryfer kłaść

  2. #2
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    suszyłam w sezonie grzewczym na kaloryferze i było ok. kieszonki schły szybko bez kaloryfera bo przy grzejnikach powietrze suche.

  3. #3
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    ja mam suszarkę zawieszaną na grzejnik, myślę, że tak na pewno nic się nie stanie

  4. #4

    Domyślnie

    na pewno można, bo niby dlaczego nie?
    pule odpadają, a wełna?chyba też nie.


  5. #5
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    A tam, wszystko suszę na kaloryferach-pule i wełnę też- tylko ,że ja nigdy nie mam mega ciepłych tylko tak na 1/3 mocy grzewczej..

    PS. a pieluszki mam w stanie zasadniczo idealnym, tzn pul działa itp. Skoro piorę na 60 st to kaloryfer im nie zaszkodzi
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    ja z pulem się nie odważe, ale na bank formowanki dam na kaloryfer też, bo moje też 3 dni schną teraz jak tak pochmurno

  7. #7
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    Mysle, ze nic im sie nie stanie. W razie czego mozesz suszarke postawic przy kaloryferze.
    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  8. #8
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Skoro piorę na 60 st to kaloryfer im nie zaszkodzi
    doprecyzuję - jeśli masz stosunkowo chłodne kaloryfery, to pewnie pulom nie zaszkodzi, ale na mój chłopski rozum, to inaczej może pul odczuwać "mokrą" temperaturę, a inaczej schnięcie w wysokiej temperaturze na sucho (mam przed oczami wyschnięte koryto rzeki na pustyni, taka popękana sucha ziemia)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Ja tylko odpowiedziałam co robię, i jaki jest efekt.
    Nikogo bym nie namawiała na niszczenie pieluch, mam za sobą dwa sezony grzewcze.
    Jedyne co to trzeba układać polarem na kaloryferze i luzik.
    Nie demonizujmy, pieluchy wielo to nie jedwabny szaliczek Zostały zaprojektowane aby były praktyczne i są.
    Kilka pieluch działa u mmnie ponad 2 lata i uwierz, wyglądają o niebo lepiej niż wiele pieluch an bazarku w stanie tzw bdb
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Pondo - nie chciałam podważać tego, co napisałaś, a na opisy bazarkowe spuśćmy lepiej zasłonę milczenia; chodziło mi raczej o podkreślenie, że można, tylko należy być ostrożnym, zwłaszcza, że forum czyta sporo osób dla tego typu informacji - ale rzeczywiście chyba czasem przeginam z pisanem "zbyt dużymi literami" (może po niegdysiejszych praktykach w szkole) - pewnie byłabym niezłym autorem instrukcji użytkowania dla zabezpieczających się producentów

    ps. nie każdy pul ma polar czy inny welurek
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •