Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: ...bo się przyzwyczai....

  1. #1
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie ...bo się przyzwyczai....

    znamy to, prawda?
    nie noś bo się przyzwyczai
    nie śpij z nim/nią, bo się przyzwyczai


    to ja się chciałam podzielić tym jak się cieszę, że tego nie słuchałam- z perspektywy czasu

    1. Odzwyczajaj od cyca, bo się przyzwyczai:
    a) syn w wieku 11 m-cy sie odstawił sam
    b) córka, kiedy w wieku 18 m-cy przechodziła klasyczny cycoholizm 1,5roczniaka szczerze mówiąc nie wierzyłam w samoodstawienie - ale uwierzyłam, nastapiło w wieku niecałych 21 m-cy.

    2. Nie nos, bo się przyzwyczai:
    córka przez pierwsze 8,5 m-ca życia bezwózkowa, do ok 18 m-ca wózkowana bardzo sporadycznie, dosłownie kilka, max kilkanaście razy.
    od klku miesięcy wózkowa z własnego wyboru.
    Próba włożenia córki do chusty wygląda tak:
    NIEEE NIEEE, NIE! NIE! NIEEEEEEEEEEEE, NIE CIEEEEM, HANIA BRUM, CIEM BRUM!

    Próba usypiania dziecka na plecach wygląda tak: NIEEE NIEEE, NIE! NIE! NIEEEEEEEEEEEE, NIE CIEEEEM, Hania pa tu AaaA (i Hania gramoli się do wyra i nakrywa kołderką po czubek głowy).

    3. Nie spij z nim/nią, bo się przyzwyczai:
    a) syn: ja chcę do swojego łóżka, tylko mnie pogłaszcz po plecach ale w moim łóżku
    b) córka: patrz punkt: próba złapania córki do usypiania


    Jedyna osoba, która się przyzwyczaiła jestem ja i nadal gonię tę córkę i na siłe niekiedy pakuje ją na plecy.

    Tak się tylko podzielic chciałam doświadczeniami

    Dziękuję za uwagę

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie



    jak słyszę "bo się przyzwyczai". sugeruję, żeby męża/żony też nie przytulać i nei całować, bo się przyzwyczai

  3. #3
    dokebu
    Guest

    Domyślnie



    Mi jak ktoś mówi, że Fabian się przyzwyczai do chusty i będzie chciał ciągle na rączki to pokazuję na Szymka i pytam czy wychowałam narączkowca bo też go nosiłam ale w MT (teraz z rąk się wyrywa i energii w nim za 3 dzieci)

    silver muszę sobie to zapamiętać

  4. #4
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    każde dziecko jest indywidualne i na wszystko reaguje inaczej

    ciekawe skąd te wszystkie "dobrzeradzące" mogą wiedzieć do czego się dziecko przyzwyczai :}

    a nawet jeśli! to jeśli nam sprawia coś przyjemność to jaki w tym problem

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Aksamitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    5,356

    Domyślnie

    To zazdrość

  6. #6
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aksamitka Zobacz posta
    To zazdrość
    coś w tym może być...

    ja nie brałam miśki do łóżka, bo się bałam, że będzie problem, po czym naczytałam się jak to dziewczyny się budzą ze swoimi maluchami i zwyczajnie zazdrościłam
    teraz jak miśka wstanie o 5-6 to już później jest u nas w łóżku i jest mi z tym bosko

  7. #7
    Chusteryczka Awatar kejti
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,772

    Domyślnie

    mi ostatnio psycholog powiedziała, że kategorycznie mój syn nie powinien ze mną spać, tylko w swoim łóżku, bo się przyzwyczai, a poza tym jest to baardzo niehigieniczne
    o tym, że karmię piersią już nawet nie wspomniałam, bo bałam się, ze mnie zlinczuje
    a miała mi pomóc kobitka no...

  8. #8
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Oj ile ja się nasłuchałam Ale i tak uważam, że fajnie, że ktoś mi w oczy mówi, a nie gada za plecami...
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Aksamitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    5,356

    Domyślnie

    Do mojej kuzynki przychodzi konsultantka już 10 mcy i ostatnio domaga się,żeby łóżeczko dziecka wyjechało już kategorycznie z małżeńskiego pokoju. O kp kuzynka już stara się nie wspominać,bo alarm.
    A że w nocy daje pierś to już w ogóle "nie wolno!"
    Holandia.
    Mam wrażenie,że oni się tam boją bliskości...Dziecko ma być w osobnym pokoju i całą noc samo

  10. #10
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    ehhh ja tez sie przyzwyczaiłam i sama się proszę choć na raczki do mamy, choć spac z mamą
    jedno nie chce już
    ale niedługo drugie będe miała

    powinnam się leczyć?

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Słyszałam jeszcze do niedawna, że się przyzwyczai.
    Na tyle jest samobieżny od pewnego czasu (czyli od roku), że odpowiadałam i odpowiadam, że chciałabym .

  12. #12
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Dla mnie szczytem wszystkiego było skomentowanie, że nie powinnam brać nie radzącego sobie z emocjami 2-latka (w apogeum buntu 2-latka) na ręce, bo popieram i nagradzam w ten sposób złe zachowanie. Co to pies? Mam go tresować i nie przytulać gdy mnie potrzebuje, bo będzie źle "wytresowany"

  13. #13
    Chustofanka Awatar Martuszka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    175

    Domyślnie

    Ja najbardziej lubię jeszcze pojawiające się po bo się przyzwyczai zdanie drugie: wstydziłabyś się do tego przyznawać (np. że razem śpimy).
    Czasem to się wstydzę, że mam znajomych z takim podejściem do świata
    Jakóbek 17.04.2011

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    26

    Domyślnie

    jak to słyszę to aż mnie krew zalewa... mówię: kocham ją i w ten sposób okazuje swoje uczucia... no i cisza...

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Mita
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2,571

    Domyślnie

    a moje się przyzwyczaiły
    taki lajf panie


    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  16. #16
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Jak mi ktoś ze znajomych wyskakuje z podobnymi tekstami, czy ogólnie radami (zwłaszcza tacy bezdzietni i co więcej nie planujący potomstwa) to mówię: swoje dzieci będziesz wychowywać po swojemu, wychowaniem naszego zajmiemy się my. Działa genialnie

  17. #17
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Mnie też się wydawało, że nie można przyzwyczaić, ale już wysiadam.
    Hanka jak widać ma prawie 2 lata i o ile nie śpi, to przebywa u mnie na rękach, a ściślej mówiąc na lewym biodrze. Chusta beee, z wózkiem nie podchodź, kółkowa nie. Tylko lewe biodro, jak próbuję na prawe, to wrzask i odpychanie.
    Dziś moja wycieczka do sklepu wyglądała tak: Hanka na biodrze, pcham pusty wózek, z powrotem to samo, po domu też...
    Błagam, wysiadam, kiedy to się skończy...ja rozumiem noworodek...ale ona waży 12 kg! (ja 55)
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  18. #18
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    Mnie też się wydawało, że nie można przyzwyczaić, ale już wysiadam.
    Hanka jak widać ma prawie 2 lata i o ile nie śpi, to przebywa u mnie na rękach, a ściślej mówiąc na lewym biodrze. Chusta beee, z wózkiem nie podchodź, kółkowa nie. Tylko lewe biodro, jak próbuję na prawe, to wrzask i odpychanie.
    Dziś moja wycieczka do sklepu wyglądała tak: Hanka na biodrze, pcham pusty wózek, z powrotem to samo, po domu też...
    Błagam, wysiadam, kiedy to się skończy...ja rozumiem noworodek...ale ona waży 12 kg! (ja 55)
    ja nie mówię, że się nie można przyzwyczaić. Bardziej miałam na myśli, że nie można generalizować. Każde dziecko ma swoje potrzeby po prostu i jak się "przyzwyczaja" to pewnie tego potrzebuje i nie chodziło mi o zakłądanie wątku pt kolejne polowanie na czarownice tylko tak się humorytycznie troche chciałam podzielić tym co zaobserwowałam u nas i tyle

    a co do wagi....hmmmm....zazdroszczę

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    213

    Domyślnie

    egac no to współczuję chyba właśnie Tobie trafił się taki wyjątkowo przytulaśny egzemplarz
    moja Nikola też ładnie się odzwyczaiła od różnych stałych punktów programu czasem z małą pomocą i namową
    a tak po za tym ja ostatnio postanowiłam się całą sobą cieszyć z tego co akurat mam bo ten czas szybko leci, dzieci rosną i dorastają i potem już nie będą aż tak całuśne i przytulaśne jak są teraz więc korzystam ile mogę

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Mita
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2,571

    Domyślnie

    egnac to przytyj kurcze blade


    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •