Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: ECOpi, pieluszki składane, muśliny

  1. #1
    Chustomanka Awatar carissima
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oborniki Śl
    Posty
    755

    Domyślnie ECOpi, pieluszki składane, muśliny

    Przymierzamy się do zakupu. Może ktoś już ma i zaopiniuje? Czy ja będę pierwsza? Ale to dopiero za kilka dni

    http://www.pieluszkarnia.pl/product-...nej-4-pak.html
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 16:48

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiam nad zakupem

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Czy skusiłyście się na muśliny ECOPI? Możecie coś o nich powiedzieć? Fajne? Twardnieją? Sztywnieją? Marszczą się po praniu???
    Czy raczej miękkie i milusie?

  4. #4
    Chustomanka Awatar carissima
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oborniki Śl
    Posty
    755

    Domyślnie

    Ja zamówiłam i będę miała w przyszłym tygodniu

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    w-wa
    Posty
    125

    Domyślnie

    jutro upiorę pierwszy raz to się podzielę wrażeniami .
    dla mnie wyglądają na sztywniejsze niż IV, ale może się mylę.
    oby, bo szkoda by było.
    Mały Konstruktor 2009, Kochane Żywe Srebro 2011, Gwiazdka 2014

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Jestem ciekawa jak tam muśliny Ecopi wam się sprawdzają?

  7. #7
    Chustomanka Awatar carissima
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oborniki Śl
    Posty
    755

    Domyślnie

    Już po pierwszym praniu nieźle chłonęły. Miękkie, porządnie wykonane. Niestety to nasze pierwsze muśliny więc nie mam porównania z innymi.

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carissima Zobacz posta
    Już po pierwszym praniu nieźle chłonęły. Miękkie, porządnie wykonane. Niestety to nasze pierwsze muśliny więc nie mam porównania z innymi.
    dziękuję za odpowiedź

    Skusiłam się i kupiłam jedną muślinkę Ecopi do testów. Muszę powiedzieć, że to fajna pielucha jest Jak otworzyłam paczkę to miałam mieszane uczucia ale po drugim praniu zaczęła fajnie chłonąć. Jest pieluszką od wszystkiego. Gruba mięsista, porządna, faaaaaajna.
    Ma mały minus. Obszycia z dwóch stron pieluszki są grubaśne i jak się poskłada i te zgrubienia w jednym miejscu się skumulują to jest grubo i sztywno. To chyba taki urok 100g
    ...aha i podoba mi się krata na tej pieluszce. Jedna kratka jest chyba z 3 na 3 cm - wielka. Fajnie to wygląda.
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 29-10-2011 o 19:10

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    To jedne z moich ulubionych "składaków". Kiedy je zobaczyłam, trochę się zniechęciłam, bo początkowo miały obrzydliwy kolor (taki chyba urok niebielonej bawełny), ale po kilku praniach zrobiły się nieco bielsze (takie żółte byłoby mi wstyd wywiesić na dwór ). Pieluszki są bardzo grube, mięsiste i duże (nie odkształcają się w praniu aż tak bardzo jak niektóre 80x80). To obok bambusowych Kikko nasze najchłonniejsze pieluszki. Nie polecam ich jednak do pieluchowania od noworodka - przydadzą się tylko jako podkład lub do wycierania. Są naprawdę wielkie. My składamy je w prostokąt, nie wiem jak wyjdzie z innymi sposobami składania, ale ja bym nie polecała tych pieluszek dla dzieci poniżej szóstego miesiąca.

  10. #10
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    dziewczyny a możecie mi porównać te muśliny do imse vimse?
    Potrzebuję na gwałt kilku muślnek i nie wiem....

  11. #11
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,045

    Domyślnie

    Uzupełniam zaległe recenzje p[ieluch.
    Muśliny Ecopi to nasze podstawowe pieluchy (najlepiej sprawdza nam się tetra plus otulacz)- po kilku praniach zmieniły nieco kształt (nie mają 80x80 ale 70x80), ale to nie ujmuje ich chłonności. Naturalny kolor bawełny wg mnie niej jest wadą, ot taki urok Ogólnie- dla mnie super!

    Potwierdzam, że te muśliny są zdecydowanie za duże dla noworodka- jak zaczynaliśmy używac wielo byłam załamana, bo pupa z ta pieluszką była ogromna! (jak się ją już udało wepchnąć w maleńki NB otulaczyk )

  12. #12
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Uwielbiam te muśliny, jak maluch był malutki to obcieraliśmy mu buźkę, po kąpieli zamiast ręcznika, teraz w nie siusia, zakładam je z flipem. Są super chłonne, aż się zdziwiłam, do tego szybko schną i są mięciutkie

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też je bardzo lubię, potwierdzam, że są bardzo chłonne, że po pewnym czasie zmieniają nieco kształt na trochę prostokątny, ale nie rozumiem jednego, że niektóre są super miękkie, a inne mam wrażenie że nieco zesztywniały.

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    dziewczyny a możecie mi porównać te muśliny do imse vimse?
    Potrzebuję na gwałt kilku muślnek i nie wiem....
    Mamru, zdecydowałaś się jednak na ecopi?
    Ja mam zarówno jedne jak i drugie i zdecydowanie wolę ecopi, zwłąszcza, że mają płaskie brzegi. Za to imse vimse (mam te w mniejszym rozmiarze) lepsze dla noworodka i małego niemowlaka. Chłonność zdecydowanie lepsza w ecopi. TO moje ulubione muśliny.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  15. #15
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Przez pewien czas była to moja miłość, bo bardzo chłonne i mięciutkie jednak przez ich wielkość na razie leżą nieużywane:/
    Moje dwa szczęścia

  16. #16
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    mały up!
    kupiłam, korzystam i bardzo sobie cenię! Świetnie utkane, gęsto, bardzo jestem zadowolona i polecam zwłaszcza że ulubione imse vimse mają zaporową cenę jak dla mnie.

    I jeszcze fotka, jak to słoneczko po 2 latach korzystania je wybieliło, choć te niebielone b. mi się podobają

  17. #17
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    no u nas też fajne chłonne, ale duże - wg mnie mogły by być mniejsze

  18. #18
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    no u nas też fajne chłonne, ale duże - wg mnie mogły by być mniejsze
    fakt mogłyby być dwa rozmiary jak kiedyś imse vimse, te mniejsze były idealne dla małych niemowlaków

  19. #19
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    mam muśliny i prefoldy ECOpi. Muślina mogłaby być w dwóch rozmiarach, mniejszym i większym, bo jest dość duża, teraz (5 miesięcy) zawijam ją do przodu. Nie wyobrażam sobie stosowania jej przy noworodku. Ogromny plus za błyskawiczne schnięcie, ta cecha przyda się przy zimowym wielopieluchowaniu.
    Prefoldy są ciągle miękkie, bardzo się przydają, jednak wyschnięcie zajmuje sporo czasu niestety.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •