Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Wkurzyłam się

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,966

    Domyślnie Wkurzyłam się

    Co jakiś czas przychodzi do mnie do skrzynki takie bzdurne pisemko dzieciowe "Twój maluszek". Nieopatrznie wypełniłam w szpitalu jakąś ankietę, a potem nie chciało mi się tego odkręcać. Zazwyczaj je wywalam, bo nie mam czasu na porządną gazetę, a co dopiero na taką. Ale dzisiaj przy śniadaniu przejrzałam, i aż mną zatrzęsło.
    Już pomijając fakt, że jako czytelniczka tegoż pisemka czułabym się jak kretynka - poziom pytań do redakcji zwala z nóg, np. czy na ząbkowanie dawać dziecko smoczek umoczony w cukrze... W dziale "prawda czy fałsz" padło pytanie o tetrę i jednorazówkę, mianowicie, czy to prawda, że tetra zdrowsza jest niż pampers. I oto redakcja wyjaśnia, że tetra niezdrowa, bo od mokrego robi się odparzenie, a w pampersie sucho i przyjemnie. Super. A pod spodem ramka pod tytułem "polecamy pieluszki" - huggies, pampers and company. Na drugiej stronie artykuł o tym, że nie należy podejmować prób odpieluchowania wcześniej, niż ok. 3 roku życia, bo inaczej biedne dziecko traumy dostanie.
    Kurcze! Kto to czyta i wierzy? Nie praktykujemy EC, ale ja bez EC byłam odpieluchowana w wieku 1,5 roku, i jakoś traumy z dzieciństwa nie mam... W tym stylu jest cała gazetka, gołym okiem widać, że sponsoruje je kilka koncernów produkujących artykuły dla dzieci.
    A wiecie, co mnie wkurzyło najbardziej? Że podtytuł pisemka brzmi "Magazyn polecany przez kolegium lekarzy pediatrów".
    O. Musiałam gdzieś wyrzucić swoje negatywne emocje...;(

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Anyczka, popieram Twoje zbulwersowanie, wszystkie te pisemka to jeden wielki biznes, większość artykułów jest pisanych pod sponsora na dany miesiąc, kasa kasa i jeszcze raz kasa.

    a pamiętacie aferę z Gerberem który do słoiczków dodawał MOM (mięso oddzielone mechanicznie - typowy skład parówek, czyli skórki i pazurki), za jakieś dwa miesiące od tej afery w jednym z takich właśnie "dziecięcych" pisemek, ukazał się artykuł o wprowadzaniu nowych pokarmów i oczywiście gazetka polecała "pyszne" dania z mięsem firmy Gerber!!!

    zagotowało się we mnie, teraz żałuję że do nich nie napisałam co o tym myślę, a z drugiej strony pewnie to jak grochem o ścianę

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,966

    Domyślnie

    Działania koncernów są w zasadzie zrozumiałe - chcą zarobić i tyle. Ale zastanawia mnie jedno: że tyle kobiet się na to nabiera! Przecież macierzyństwo nie wyłącza krytycznego myślenia...

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    szit, lobby pieluchowe czuwa

    pamiętam, ze też dostawałam to pisemko po urodzeniu Lwa. Czytałam sobie na kibelku trochę szkoda papieru na takie tendencyjne teksty imo.

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    ja ta gazete za kazdym razem z miejsca wrzucam do smietnika Nawet jej nie otwieram.

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Nie wiem, czy ktoś przy zdrowych zmysłach bierze te gryzmoły na poważnie Mnie to od samego początku śmierdziało bilboardem reklamowym, a odkąd trafiłam na peany pochwalne dot. emolientów to już nawet nie zaglądam do środka, tylko od razu idzie na szafki jako zbieracz kurzu - idealnie się do tego nadaje

  7. #7

    Domyślnie

    też dostałam tę gazetkę Przeczytałam o tetrze i wyrzuciłam do kosza

  8. #8
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    luzzz mam ten komfort ze nie musze w to wierzyć i musieć tego wszystkiego kupić

  9. #9
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Wcale Ci sie nie dziwię . To jest robienie kasy na nieświadomych rodzicach. Nie każdy ma dostęp do odpowiednich informacji, nie kazdy ma świadomość, co jest złe. A reklama niestety dziś rządzi i robi kogel-mogel z rozumów prostych ludzi.
    Ostatnio edytowane przez mikulo ; 10-09-2011 o 19:57
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  10. #10
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    a najlepsze jest to że dalej po tym jak napisali, że tetra niezdrowa bo oblepia pupę malucha i pampki lepsze to napisali "tylko pamiętaj aby zmieniać pieluchę nie rzadziej niż co 3 - 4 godziny zanim będzie pełna" - no to jest dopiero komfort jak cholera dla dziecka

  11. #11
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Ja nie czytam tych głupich pisemek i się nie denerwuje niepotrzebnie. Wiadomo, że one wszystkie przez lobby sponsorowane i tyle.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Też w szpitalu wypełniłam coś, żeby dali mi promocyjne pieluchy na oddziale.
    Ciągle dostaję coś na maila i spokojnie przerzucam do kosza
    Kobieto, nie denerwuj się i nie czytaj głupot, bo to na urodę źle działa
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Ale zastanawia mnie jedno: że tyle kobiet się na to nabiera! Przecież macierzyństwo nie wyłącza krytycznego myślenia...
    Bo chyba przez chustoforum zbyt optymistycznie patrzymy na zdolność ludzi do myślenia Wiele moich znajomych uważa, że skoro lekarz coś mówi, to tak jest, że słoiczki super zdrowe, bo polecane przez IMiD i tak dalej i tak dalej. Ludzi niby wykształceni, mądrzy, ale kompletnie nie wychodzący poza jakieś tam schematy.

    A w temacie - też dostaję, przeglądałam raz, potem już trafiała do kosza.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  14. #14
    Chustomanka Awatar ALiA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,252

    Domyślnie

    Dostaje te gazetki,kiedyś wierzyłam w każdą literkę,na szczęście szybko zapaliła mi się czerwona lampka, zaczęłam olewać i robić po swojemu Ale wiem,że inne młode mamy,które nie mają chusto forum pod ręką,albo boją się zaufać intuicji niestety robią kubek w kubek to co jest tam napisane...

  15. #15
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    Bo chyba przez chustoforum zbyt optymistycznie patrzymy na zdolność ludzi do myślenia Wiele moich znajomych uważa, że skoro lekarz coś mówi, to tak jest, że słoiczki super zdrowe, bo polecane przez IMiD i tak dalej i tak dalej. Ludzi niby wykształceni, mądrzy, ale kompletnie nie wychodzący poza jakieś tam schematy.

    A w temacie - też dostaję, przeglądałam raz, potem już trafiała do kosza.
    To prawda, ciezko jest się uwolnić od schematów, niektórych na prawdę niemądrych, bezmyślnych i nielogicznych :/
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Działania koncernów są w zasadzie zrozumiałe - chcą zarobić i tyle. Ale zastanawia mnie jedno: że tyle kobiet się na to nabiera! Przecież macierzyństwo nie wyłącza krytycznego myślenia...
    Anyczka masz rację, no ale wciąż żyję w mojej naiwności w przekonaniu, że gazeta(czasopismo) zwlaszcza o maluszkach to jednak powinna być obiektywna i nie kłamać...choć przypuszczam ,że koncern x lub y sporo zapłacił za tę opinie . A gazeta mogłaby poprostu być obiektywna i zostawić wybór... No bo świadoma mama, to się wkurzy, a nie świadoma to łyknie i będzie żyła w przekonaniu, że robi co najlepsze dla jej dziecka, no i bedzie wydawać kase na pampki do 3 lat...w rodzinie mojego męża jest 5-latka, która jeszcze czasem nosi pampki, bo się moczy w nocy...

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że to NIE jest poradnik dla mam tylko zwykła gazetka reklamowa - i jako taką należy ją traktowac. Zatem nie ma co się denerwowac, a jak ktos chce w to wierzyc - wolną wolę ma, niech robi jak uważa i kupuje co tam chce - parówki, czekoladę, czy kremy z parafiną

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    Bo chyba przez chustoforum zbyt optymistycznie patrzymy na zdolność ludzi do myślenia Wiele moich znajomych uważa, że skoro lekarz coś mówi, to tak jest, że słoiczki super zdrowe, bo polecane przez IMiD i tak dalej i tak dalej. Ludzi niby wykształceni, mądrzy, ale kompletnie nie wychodzący poza jakieś tam schematy.

    A w temacie - też dostaję, przeglądałam raz, potem już trafiała do kosza.
    ze słoiczkami to sprawa jest zakręcona. Jak słoik
    Jedzenie ze słoiczków musi spełniać określone normy, nie może być szkodliwe. Jak na to spojrzeć z tej stronmy to słoiczki są zdrowe.
    Z drugiej strony słoiczki zawierają składniki których nie koniecznie chciałabym podać mojemu dziecku ( masło w zupce od 4- mca, seler!, sól)
    A gazetka jak gazetka. Z tego typu "pradników" najlepsza jest chyba "mama tata zakupy i ja", ostaliśmy przy zakupie wózka, btw w/w czasopismo się płaci 8 zl, po lekturze uwierzę że w gazetkach dla rodziców może być wszystko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •