Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Za wcześnie na odpieluchowanie?

  1. #1
    Chustomanka Awatar ALiA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,252

    Domyślnie Za wcześnie na odpieluchowanie?

    Adaś ma 19 miesięcy, od jakiś dwóch staramy się przerzucić na nocnik.Początki wiadomo jakie,potem całkiem fajnie załapał. Ogólnie udaje mu się zrobić do nocnika 9 na 10 razy siku,wydaje mi się,że całkiem nieźle. Kiedy go posadzę na nocnik zawsze coś zrobi,czasem coś lekko popuści,potem mnie woła,trzyma i resztę robi na nocnik. Problem jest z kupką. Kiedyś robił każdą,teraz już nie. Nagle mu się odwidziało wołać kupę. Dziwi mnie to,bo zawsze mi się wydawało,że łatwiej utrzymać mu kupkę niż siku... Mam dość wiecznie obrobionych majtek,mycia za każdym razem,albo znajdowania gdzieś kawałków,które mu uciekły przez nogawkę... Może za wcześnie dla niego?Nie wiem czy się poddać i normalnie wkładać mu pampka,chociać on nie chce i próbuje ściągnąć.Czy przeczekać jeszcze?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar cynthia
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1,676

    Domyślnie

    hi widze że nie tylko my w 'dziwnej' sytuacji nocnikowej
    tj moja mała od 8mca robi na nocnik kupę i siku jak się uda - ale siku nie woła jeszcze... ale od jakichś paru tyg strajk i kupamy do pieluchy i dop jak jest w trakcie lub po zrobieniu to woła

    Ale wczoraj i dziś znów zrobiła na nocnik!! ja jestem szczęśliwa bo nie musze prać pieluch widać miała jakiś przejściowy bunt tak mi się wydaje i mam taką nadzieję
    Poznań w chuście zaprasza!!!

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    ha.. Maciek to samo - siku woła - kupy już nie (a jak zaczynaliśmy to właśnie kupę wołał - bardzo wcześnie - jak tylko nauczył się słowa Qpa.
    w zasadzie to od początku kupki lądowały na papierku (robił bez pieluchy) albo do kibelka (takie kupkowe EC).
    jak nauczył się chodzić to już wołał, a teraz od miesiąca jakoś - nie.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #4
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Moja panna ani myśli robić na nocnik... Kilka razy zrobiła kupke na nocnik a teraz chowa się po kątach i w pieluche... Nie przeszkadza jej ani mokra pielucha ani nawet kupka nie woła ani nawet czasami nie chce dać się przewinąć. Nie będę jej zmuszać to jeszcze nie jej czas. Każde dziecko jest inne I tak pozostało mi dalej robić pranie...

  5. #5
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    My też miałyśmy różne etapy, był nocnik (mogła na nim siedzieć godzinę i nie dała się zdjąć), później parzył i tylko wc, później już tylko do wanny, później znowu nocnik (tylko cały czas w pieluszce chodziła) a kupy od 11 m-ca, jak zaczęłam na nocniku sadzać i wielo używać to 80 % w nocnik. Był też okres, że chowała się i kupy cisnęła na stojąco w pieluchę (tak 1,5 roku miała)- chyba w "rozwoju od 0 do 10" coś było, że na pewnym etapie rozwoju tak jest dziecku lepiej. Później zdjęliśmy pieluchę i miała bunt na wc i na nocnik tylko jeden robiła a teraz to już ślicznie woła i na wc i czasami ma ochotę na nocniku posiedzieć a i wysadzić się da

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    moj syn ma kompletnie gdzies wolanie na nocnik. Probowalam kilka razy niedawno, ale on okazjonalnie tylko daje znac. Tak sie koncentruje na zabawie, ze wcale mu nie przeszkadzaja mokre gatki. Odpuscilam na razie.Za jakis czas sprobuje znow i juz

  7. #7
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    mój miał rok i 8 miesięcy jak sie sam całkowicie i bezstresowo odpieluchował
    Mama Kubusia i Basi

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    no nam jakoś kompletnie nie idzie nocnikowanie
    mam z tym więcej stresu niż niewygody - nie dlatego, że kompleksy, że tak późno czy coś... tylko boję się nie przegiąć i nie "spiąć" bezsensownie dziecka...

    może macie jakieś złote rady?

  9. #9
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    no nam jakoś kompletnie nie idzie nocnikowanie
    mam z tym więcej stresu niż niewygody - nie dlatego, że kompleksy, że tak późno czy coś... tylko boję się nie przegiąć i nie "spiąć" bezsensownie dziecka...

    może macie jakieś złote rady?
    dać spokój, nocnik postawić w pokoju żeby go widział i sie go nie bał jako zło konieczne i kare, niech sobie stoi i czeka, lada chwila i sam poprosi
    Mama Kubusia i Basi

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    a mój się nocnika boi to znaczy nosi go i wysadza misie ale sam za żadne skarby nie usiądzie...no czasem dla zabawy - jak jest ubrany.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  11. #11
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    a mój się nocnika boi to znaczy nosi go i wysadza misie ale sam za żadne skarby nie usiądzie...no czasem dla zabawy - jak jest ubrany.
    i jemu też dać spokój

    ja nie zmuszałam i nie namawiałam, pewnego dnia poprostu zdjęłam pieluche i już, całkowicie, na dzień i noc.
    Ze dwa razy było na podłoge, a potem wołał albo sam siadał na nocnik, kilka razy w nocy łóżko zmienialiśmy ale i tak szybko poszło

    a jak sie boi nocnika to nakładke na wc kupić
    Mama Kubusia i Basi

  12. #12
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yanettee Zobacz posta
    i jemu też dać spokój



    a jak się boi nocnika to nakładkę na wc kupić
    no on robi na nakładkę właśnie.
    a pieluchy zdjąć się boję (meble nie nasze, dywan itp)
    no i na drogę do klubiku - to 30 min jest na bank nie wytrzyma, a za zimno na wysadzanie w terenie już
    liczę trochę na to że napatrzy się jak inne dzieci robią to i jemu się zachce
    a w nocy...cóż, chyba ja mam większą traumę - bo starszy ma do tej pory problem z moczeniem nocnym i boje się ze tu będzie podobnie.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  13. #13
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    to zwiń dywan

    ja miałam łatwiej bo lato było, ciepło wiec biegał w samych majtkach po domu i było mało do prania ewentualnego i suszenia, dywany pozwijałam, na meble nie lał

    a że spał w swoim łózeczku to mu na noc zakładałam pod prześcieradło gumowy ochraniacz, i miałam przygotowaną zapasową pościel itp. w razie czego go brałam do mnie. No i pare dni w nocy sie budziłam i szłam do niego patrzec czy suchy
    Mama Kubusia i Basi

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    meble miałam na myśli pluszową kanapę i fotele, dywan "ma leżeć w kazdym pokoju bo się panele poniszczą" nawet w przedpokoju jest wykładzina dywanowa - bo na płytkach poskąpił.
    w ogóle mam dość restykcyjnego własciciela ale to całkiem inny temat.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Wieliczka
    Posty
    1,915

    Domyślnie

    Haha, to jak dla nas rady o letnim odpieluchowaniu zupełnie nie działały. Ściągnięcie pieluchy nic nie dało, całe lato biegał bez gaci i sikał gdzie popadnie. Jedynie nauczył się, że nie wolno sikać do łóżka, więc z niego schodzi i sika obok. Na nocnik siada, ale nic z tego nie wynika. Sika tylko na stojąco, ze 3 razy udało się złapać siki do miseczki, jak chciał się wysikać i rzeczywiście to zrobił. Widać nie jego czas. Z tym, że jak czytam, że ściągnęło się dziecku pieluchę i po 3 dniach albo nawet po dwóch tygodniach załapało, to jestem hmm zdziwiona. U nas żadnego efektu to nie dało, tyle, że zamiast prać pieluchy praliśmy szmaty, bo trza było podłogę wycierać
    Widać, że nie nadszedł jeszcze jego czas, chociaż jest w stanie się wysikać na zawołanie, to ma na to zdecydowaną olewkę. No i uprzedzając ewentualne pytania, to przez te parę miesięcy próbowaliśmy różnych metod zachęty a później odpuszczaliśmy.
    Czekamy na lepsze czasy
    P 2009, I 2011, R 2013, M 2017

  16. #16
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    u nas takie letnie odpieluchowanie udało się u Damiana, miał rok i 7 mies - puściłam w samych majtach, ale lato było upalne - całe dnie poza drzemką spędzaliśmy w ogrodzie nawet posiłki.(wtedy mieliśmy ogród, eh...) Damian sikał na trawę, najpierw przez majty, później zsuwał lekko i poszło. a to lato było...no jakie było.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  17. #17
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    U nas tez pod górę. Miki ma prawie 20 miechów. ALe ja się tym nie przejmuję. MI szkoda już bedzie nie uzywac wielorazówek. One takie fajne. Wiec jak sie odpieluchuje , to fajnie,a le nic na przymus .
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Zuz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    2,333

    Domyślnie

    To u mnie sytuacja trochę podobna, z tym że mój Jaś robi do nocnika od 8 miesiąca i początki były rewelacyjne!!! Zdarzyło się raz że ciągiem przez 2,5 tyg kupkał i sikał głównie do nocnika, ale to pewnie dlatego że miał swoje pory, zawsze rano z Mężem po obudzeniu i zawsze po śniadaniu lub po spacerze. Jak po tym czasie kiedyś narobił w pieluchę to się poczułam nieswojo

    No ale do brzegu... Mniej więcej w 10,5 miesiącu przerzucony został znów na pampki częściowo bo początek mojej drugiej ciąży nakazywał leżenie i nie chciałam jeszcze teściowej męczyć wielo...
    Potem i ja nieco zbastowałam no i teraz po długim urlopie w ogóle były tylko jednorazówki. Kurcze i mi się dzieć uwstecznił.
    Robi na nocnik ale często siedzi i ucieka, kiedyś siadał i od razu grała melodyjka. Zdarza mu się nie zrobić na nocnik a jak tylko wsadzę go do łóżeczka na drzemkę to po 15 min czuję kupę
    W sumie nie narzekam ale nie wiem co się stało - bunt???

    A dodam jeszcze że nie bardzo mówi, ale np idzie sam do łazienki albo wczoraj stanął i zapukał w drzwi, Mąż go szybko wysadził i zrobił kupę więc oznaki daje, ale nie zawsze.
    Coach dyplomowany SWPS

    Doradca d/s noszenia dzieci w chustach Akademii Noszenia Dzieci
    Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala

  19. #19
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    dzisiaj probowalam znow z tetra, tlumaczylam, nocnik na widoku... i co?
    pytam sie syna: chcesz siusiu? - nie - masz mokra pieluszke? - nie - (podstepnie): - zmienic? - nie
    sprawdzam - mokro az chlupocze...
    po prostu go to nie rusza.
    Musze czekac jeszcze, trudno

  20. #20
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    U nas mała ma roczek, ale do odpieluchowanie to jej bardzo daleko. Sadzam ja na nocnik o stałych porach, po drzemce obiadku. Wczoraj rano wstała, zeszła z łóżka i zaczęła pokazywać nocnik. Posadziłąm ją i zrobiła pięknie siku a ile radochy przy tym miała. Dzisiaj wstała, posadzona uciekła i za 30 sek ssikała się na podłogę, zdziwiła się przy tym bardzo
    Nie mam strasznego ciśnienia żeby robiła do nocnika chce ją przyzwyczajać raczej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •